Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #695  
Παλιά 29-10-14, 20:57
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι δροσόφιλες(μύγες) και τα βακτήρια ήταν μια μεγάλη ευκαιρία να αποδειχθεί η εξέλιξη. Προκάλεσαν για δεκαετίες χιλιάδες μεταλλάξεις σε χιλιάδες γενιές αυτών των πλασμάτων με την μικρή διάρκεια ζωής. Τα αποτελέσματα ήταν απογοητευτικά, καμμιά εξέλιξη, μόνο θάνατος, δυσλειτουργίες, γενετικές ανωμαλίες.

http://www.icr.org/article/no-fruit-...ven-after-600/
Δεν είμαι γενετιστής για να καταλάβω τους λόγους για τους οποίους έγιναν αυτά τα πειράματα. Η επέμβαση στη Φύση, μόνο καλό δεν κάνει.
Αν δεν υπάρχει λόγος μετάλλαξης, γιατί αυτή πρέπει να υποχρεωθεί να γίνει; Αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα, ας με διαφωτίσει.

Απ' την άλλη, τα γενετικά μεταλλαγμένα τρόφιμα δεν είναι μορφή μετάλλαξης (με άσχημα αποτελέσματα; )

Και τελικά, τι ακριβώς περιμένετε ρε μάγκες; Τον Dr Manhattan από τους Watchmen; Κι εγώ έναν Dr Manhattan περιμένω, χρόνια τώρα,
που θα μου αποδείξει τη θεανθρωπική του ιδιότητα και θα με κάνει να πιστέψω ... πολλά.

Αλλά δεν ... Ακόμα περιμένω. Να πιούμε καμιά μπυρίτσα παρέα περιμένοντας; Χρηστάρα, δεν καλείς και τους τύπους της ιστοσελίδας;

Παράθεση:
For over four decades, the Institute for Creation Research has equipped believers with evidence of the Bible's accuracy ...
Πλάκα θα 'χει.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλες οι παραδόσεις των λαών μιλάνε για αντίστροφη πορεία, όχι για πρόοδο αλλά για παρακμή.
Οι παραδόσεις των ... παγανιστών, εννοείς; Αυτές που λένε για χρυσό γένος που σταδιακά παρήκμασε; Αυτό που ΔΕΝ έζησε στην Εδέμ και ΔΕΝ έφαγε το μήλο;

Απάντηση με παράθεση