Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #419  
Παλιά 21-08-13, 11:56
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

42 σελιδες κρατηθηκα, μιλησα ελαχιστα, αλλα ανθρωπος ειμαι και εγω, εχω τις αντοχες μου.

Δεν παει αλλο.

Αγαπητοι συμφορουμητες, αναφερομαι σε εσας που εχετε εστω και ελαχιστα δραμια μυαλο στο κεφαλι σας, γιατι επιτρεπετε η φαρσα αυτη να συνεχιζεται για 40+ σελιδες;

Αγαπητοι συντονιστες, εσεις γιατι επιτρεπετε συτην την γελοιοτητα να συνεχιζεται οταν συναδελφοι σας απο αλλα φορα απο καιρου εχουν στειλει τον Βασιλειο για μπανακι;

Πραγματικα δεν γνωριζω αν προκειται για Τρολ ή για πυροβολημενο/λοβοτομημενο χριστιανοταλιμπαν, ωστοσο αυτο που παρατηρω ποσες σελιδες τωρα οτι ο Βασιλειος δεν ηρθε εδω για να συζητησει, αλλα να κανει κυρηγμα, να επιβαλει τις αποψεις του. Δεν ειναι τυχαιο οτι επαναλαμβανει ξανα και ξανα και ΞΑΝΑ τις ιδιες ΑΚΡΙΒΩΣ αποψεις και τα ιδια ΑΚΡΙΒΩΣ επιχειρηματα, οταν δεν προσπαθει με φιορτουρες του λογου να μετατρεψει το ασπρο σε μαυρο. Στα επιχειρηματα των συνομιλητων του απαντα πατωντας το replay στη γνωστη πλεον κασετα, πραξη που κατ'εμε υποδηλωνει τουλαχιστον περιφρονηση προς τον συνομιλητη που δαπανει χρονο και φαια ουσια να επιχειρηματολογησει.

Αμφοτερες οι συμπεριφορες, η προσπαθεια επιβολης των αποψεων του και η ελλειψη σεβασμου προς τους συνομιλητες του συνιστουν κατα την γνωμη μου de facto παραβιαση των κανονων του φορουμ και ειναι αποροιας αξιον πως οι συντονιστες που συνηθως ειναι πανετοιμοι να πετσοκοψουν δημοσιευσεις και να μοιρασουν προειδοποιησεις αφηνουν τετοιες συμπεριφορες ασχολιαστες.

Τελος παντων.....

Το χειροτερο με τον Βασιλειο δεν ειναι ουτε οτι Τρολλαρει, ουτε ο ενδεχομενος δογματισμος του, ουτε η προφανης ανοησια του, ουτε καν η γελοια επιχειρηματολογια του, για την οποια θα μιλησω οσονουπω, αλλα το γεγονος οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΙ ΜΙΛΑΕΙ!

40 σελιδες μπαρουφολογει απιστευτα χωρις να εχει ασχοληθει εστω και στο ελαχιστο να ξεστραβωθει και να διαβασει την θεωρια με την οποια τοσο πολυ διαφωνει. Δυο τινα συμβαινουν. Ειτε μας δουλευει χοντρα, ειτε οι πνευματικοι του ξεχασαν να τον πληροφορησουν τι ακριβως λεει η επιστημη γενικοτερα και η θεωρια της εξελιξης ειδικοτερα.

Σε καθε περιπτωση, ιδου η επιχειρηματολογια του σε τρεις γραμμες

1) Γιατι ο ανθρωπος ειναι το πιο εξελιγμενο ζωο / Γιατι αλλα ζωα δεν εχουν αναπτυξει λογο/λογικη;

2) Γιατι δεν δημιουργουνται απο μονα τους σπιτια, νοσοκομεια και BMW Z4

3) Καποια στιγμη σε καποιο φορουμ ταπωσε κατα τα λεγομενα του μια βιολογο

Αφηνω στην ακρη τις μπουρδες περι "Επαγωγικης λογικη" και τις φιορτουρες του λογου οι οποιες περισσοτερο ταιριαζουν στη ρηση του W.C. Fields "If you can't dazzle them with brilliance, baffle them with bullshit."

Απο την επιχειρηματολογια του και μονο φαινεται η ασχετοσυνη του και/η το δουλεμα που μας κανει, και εσεις του απαντατε..... ΕΥΓΕ ξεφτερια μου

Παμε λοιπον επειδη μας διαβαζουν και μικροτεροι να δουμε γιατι ο Βασιλης μπουρδολογει.

3)Καποια στιγμη σε καποιο φορουμ "ταπωσε" μια βιολογο

Ευγε λεβεντη μου. Μεγαλο επιχειρημα.... δεν ταπωσες κανεναν, αλλα αυθαιρετα εξελαβες την ελλειψη δογματισμου και κατοχης της απολυτης αληθειας που χαρακτηριζει καθε σωστο επιιστημονα ως νικη σου. Δε μου λες επισης, καλο μου χριστιανοπουλο, τις προαλλες που εγω ταπωσα εναν παπα, αυτο καταρριπτει ολη την χριστιανικη πιστη;

2) Αν το συμπαν δημιουργηθηκε μονο του, γιατι δεν δημιουργουνται απο μονα τους και σπιτια, νοσοκομεια και BMW Z4

Αληθεια, εκει στις εκκλησιες που συχναζετε, μηπως βαζουν τιποτα στο λιβανι; Λοιπον στην φυση δεν δημιουργουνται απο μονα τους Σπιτια, νοσοκομεια, BMW Z4. ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΦΥΣΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ. Για την δημιουργια τους απαιτουνται συνθετες φυσικες και χημικες διεργασιες, πολυμερισμοι, κραματα, κτλ που δεν μπορουν να συμβουν στην φυση, τουλαχιστον οχι υπο συνθηκες που επιβιωνει ο ανθρωπος και οχι ταυτοχρονα. ωστε να δημιουργηθει εκ του μηδενος μια Ζ4 ή τα βυζια της Jenna Jameson.

Τι δημιουργειται μονο του στη φυση; Χμμ.....εχουμε και λεμε: Πετρελαιο, Ανθρακας, Αεριο, ορυκτα καυσιμα γενικοτερα, Βουνα, Νησια, Ερημοι, σπηλαια, μεταστοιχιωση, πυρηνικη συντηξη, Μαυρες τρυπες, πλανητες, νεφελωματα, σουπερ νοβα, νεα στελεχη μικροοργανισμων, υβριδια.....Να συνεχισω; Και ολα αυτα χωρις την κατευθειαν παρεμβαση του καλου θεουλη

1) Γιατι και αλλα ζωα δεν εχουν αναπτυξει λογο και λογικη / Γιατι ο ανθρωπος ειναι το πιο εξελιγμενο ζωο.

Εκει φαινεται το μεγεθος της ασχετοσυνη σου. Θα περιμενε καποιος πτο ενας που πολεμα με τοσο μενος την εξελιξη και την επιστημη γενικοτερα θα δαπανουσε λιγο χρονο να μαθει τον εχθρο, αλλα οοοοχι.......

Λοιπον. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΙΔΗ πολλω δε μαλλον διαφορετικα γενη!

Ετσι δεν μπορεις να συγκρινεις πχ τον ανθρωπο με τον πιθικο ή τον μεγαλο λευκο και να πεις οτι ο ανθρωπος ειναι περισσοτερο η λιγοτερο εξεληγμενος.

Συγκριση μπορεις να κανεις μονο αναμεσα σε ιδια ειδη, για παραδειγμα ποσο πιο εξελιγμενος ειναι ο Sapiens σε σχεση με τον Neanderthal (Kαι δεν ξερω αν καν μπορεις να το κανεις αυτο, δεδομενου οτι τα δυο ειδη συνυπηρχαν)

Επισης η εξελιξη ειναι μια συνεχης διαδικασια που διαρκει χιλιαδες χιλιαδων χρονια και ως εκ τουτου δεν μπορουμε να την δουμε οσο συμβαινει παρα μονο εκ των υστερων. Δεν αποκλειεται λοιπον στο μελλον και αλλα ζωα, αν χρειαστει να αναπτυξουν συνθετες μορφες επικοινωνιας και εκφρασης

Αγαπητοι φιλοι, ας δωσουμε ενα τελος στην φαρσα. Αν οι συντονιστες για δικους τους λογους δεν μπορουν να κανουν κατι για τον εν λογω χρηστη και την συμεριφορα του, ας κανουμε εμεις.

Ας τον αγνοησουμε λοιπον η ας τον παραπεμψουμε στους Οικους και στα γραπτα των μυημενων, που σιγουρα θα τον βοηθησουν να βγει απο την πλανη του
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Voel : 21-08-13 στις 12:01
Απάντηση με παράθεση