Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #628  
Παλιά 20-10-14, 17:07
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PUCK Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.

Πράγματι, αν το καλοεξετάσεις, είναι απίθανο το να υπάρχουν άνθρωποι σαν και σένα στον 21ο αιώνα (έστω και χριστιανικής χρονολόγησης).

Άνθρωποι άσχετοι από Επιστήμη, πιθανόν αμόρφωτοι, σε μια χώρα που μπορεί να μην έχει τα σούπερ-ντούπερ εκπαιδευτικά ιδρύματα,
αλλά τουλάχιστον το ποσοστό αναλφαβητισμού είναι μικρό.

Άνθρωποι άχρηστοι στο να ξεχωρίσουν τον μύθο από την αλήθεια, θεωρώντας τον Αδάμ και την Εύα υπαρκτά πρόσωπα.

Άνθρωποι ανίκανοι να κατανοήσουν το όποιο διδακτικό κομμάτι της θρησκείας στην οποία πιστεύουν,
καταντώντας πρόβατα που χωρίς τσοπάνη οδεύουν στον γκρεμό.

Άνθρωποι με εγκεφαλογράφημα-ευθεία γραμμή, αδύναμοι να καταλάβουν έννοιες όπως "απόδειξη".

Άνθρωποι με IQ σπανακόπιτας, ανεπαρκείς για οτιδήποτε, πέραν ίσως κάποιων χειρωνακτικών εργασιών.

Ζείτε ανάμεσά μας, κατασπαταλάτε το οξυγόνο μας, έχετε δικαίωμα στην άποψη και στην ψήφο γ...ντας οτιδήποτε έχει μείνει όρθιο...
Όμως κι εμείς είμαστε εδώ. Λιγότεροι αλλά με κατοικημένο κρανίο και με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Δεν μπορώ παρά να σου πω "ευχαριστώ".

Ευχαριστώ που υπάρχεις/ετε και μου δείχνεις/τε το δρόμο να μην γίνω ίδιος με εσάς.

Σημείωση : Ο όρος "Άνθρωποι", χρησιμοποιείται καταχρηστικά. Ο σωστός όρος είναι "δίποδα", λόγω εξωτερικής ομοιότητας.
Σε ένα ανοικτό φόρουμ υπάρχει ισότητα. Ο κάθε άνθρωπος θεωρείται ίσος και η άποψή του σεβαστή. Εσύ αυτό που κάνεις τώρα είναι να προσβάλλεις ένα πρόσωπο αντί να απαντάς με επιχειρήματα στα δικά του επιχειρήματα.

Απ' όλη μου την εμπερία στο internet δεν έχω συναντήσει ακόμη άθεο που θα σεβαστεί την διαφορετική άποψη.
Απάντηση με παράθεση