Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 09-02-15, 16:27
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Περιοχή: Ονειροπολία
Προεπιλογή Διαγραφή προφίλ και δημοσιεύσεων

Παράθεση:
Υγιής αντίλογος σε θέματα γίνεται πιστεύω από ανθρώπους με κοινά βιώματα και ανησυχίες.
Στο χώρο του μεταφυσικού, εκεί που εκ φύσεως ο καθένας μπορεί να γράψει το κοντό του και το μακρύ του, για να έχεις υγιή διάλογο θα πρέπει να έχεις κοινή βάση πάνω στην οποία θα χτίσεις. Αν εσύ έχεις βίωμα και ο άλλος όχι, τότε θα πρέπει να υπάρχουν κοινές ανησυχίες και -κατά το δυνατόν- κοινή κοσμοθεωρία. Αν δεν υπάρχουν αυτά, φτάνεις στην κατάσταση που περιγράφεις παρακάτω :

Παράθεση:
Άνθρωποι που δεν έχουν κοινά βιώματα και ανησυχίες για ποιο λόγο να βρίσκονται εδώ;Με ποιες προθέσεις και με τι έργο;
Έχω γράψει και στο παρελθόν πως το βίωμα είναι το Α και το Ω. Αν δεν το έχεις, δεν καταλαβαίνεις τί λέει ο άλλος. Κι εδώ μπλέκονται τα πράγματα. ΄

- Αυτό που λέει ο άλλος -λογικά- στέκει;
- Όχι, αλλά η Λογική τί χρήση μπορεί να έχει εδώ;
- Άμα δεν στέκει λογικά γιατί να τον πιστέψω και να μην τον βγάλω τρελό;
- Λογική στο Μεταφυσικό φίλε μου; Think out of the box.
- Άσε ρε αλαφροίσκιωτε ...

Φανταστικός ( ; ) διάλογος ...

Παράθεση:
θα ήθελα διαγραφή των δημοσιεύσεων και του λογαριασμού μου.
Έχω την αίσθηση πως τεχνικά δεν γίνεται, αλλά και να γίνεται, το θεωρώ άδικο. Κάποιοι μπορεί να συμφωνούν μαζί σου και να "εμπνέονται" από την κατάθεσή σου και τις απαντήσεις που έχεις λάβει (τον υγιή διάλογο, όχι τον άρρωστο αντίλογο). Μπορείς απλά να μην ξαναγράψεις και να μπαίνεις μία φορά το μήνα να δεις εάν έχεις κάποιο π.μ. ή ακόμα και δώσεις κάποιο e-mail επικοινωνίας για όσους ενδιαφέρονται και να μην ξαναμπείς.

Παράθεση:
Ένιωσα έτοιμος μετά από 5 χρόνια εγγραφής να γράψω και έφαγα τα μούτρα μου και νιώθω ότι θα αντιμετωπίσω ειρωνία και απαξίωση αν ξαναγράψω οτιδήποτε; [ ... ] Γιατί δε με ενημέρωσαν ότι υπάρχει τέτοιου είδους αντίλογος εδώ μέσα και αντίστοιχα δεν ενημερώνεται κάθε νέο μέλος;
Ήσουν 5 χρόνια επισκέπτης και δεν είδες τί γίνεται στις "Προσωπικές Εμπειρίες"; Πολύ περισσότερο, δεν είδες πόσοι "κομήτες" πέρασαν κάνοντας την πλάκα τους κι όταν τους κράξαμε γύρισαν στις τρύπες τους; Ποιος να σε ενημερώσει και πως; Εδώ -λόγω χρόνου ή διάθεσης- δεν υπάρχει συντονισμός κι εσύ θεωρείς πως πρέπει να υπάρχει άνθρωπος να ενημερώνει για πιθανό αντίλογο με επιθετική μορφή;

Παράθεση:
Γιατί δεν έχει κίνηση το φόρουμ;Γιατί δεν υπάρχουν θέματα και τα παλιά κινούνται με 10 απαντήσεις σύνολο εβδομαδιαία και άμα;Ποιος είναι ευχαριστημένος με αυτό;Γιατί να υπάρχει αυτό το φόρουμ;
Πολύ καλές οι ερωτήσεις σου. Έχουμε προσπαθήσει να απαντήσουμε στο παρελθόν, αλλά δεν ... Τι λες εσύ;