Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 16-03-07, 23:41
Το avatar του χρήστη chaoticblue
chaoticblue Ο χρήστης chaoticblue δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2007
Μηνύματα: 170
Προεπιλογή

Διακρίνεται εύκολα οτι θα εχω δει το V for Vendetta ε? Λοιπόν, ανιχνεύω αναρχικό πνεύμα (καλώς νοούμενο) και χαίρομαι. Μια φορά εγω όμως με τα Πανεπιστήμια που είπες, δεν ασχολούμαι με συνελεύσεις κτλπ γιατί είμαι απογοητευμένος. Σε αυτό που λες οτι φοβόμαστε. Ισχύει. Αλλά ισχύει επίσης οτι υπάρχει και πολύ στρουθοκαμηλισμός στην υπόθεση. Λες κι αν πεις κοιτάς την δουλέιά σου θα είσαι αθώος απο το χάλι στο οποίο καταδικάζεις τον κόσμο. Ολα όπως λες πάνε μέρα με την μέρα, ωρα με την ώρα απο το κακό στο χειρότερο προωθώντας τα σχέδια τους. Δεν υπάρχει τρόπος να παλέψεις μεσα απο το σύστημα. Είναι φτιαγμένο έτσι ώστε να σε γκρεμίσει αν το επιχειρήσεις. Πρέπει να γκρεμιστεί απο τα θεμέλια. Κλείνοντας και για να τονίσω το πόσο για ζώα μας έχουν να πω οτι προωθείται νομοσχέδιο στην Αμερική που θα φορολογείται η αναπνοή. Αλλά παρασύρθηκα μαι μάλλον βγήκα εκτός θέματος.

A και για να μην ξεχάσω να το αναφέρω κι εδω μιας που το είπες. Το είχα πει και σε άλλο τοπικ. Απο έγκυρη πηγή έμαθα (αν και δεν θέλει και πολύ σκέψη να το καταλάβει και μόνος του κανείς) οτι οι κουκουλοφόροι μπαίνουν απο την ίδια την αστυνομία.
__________________
"When you make your peace with authority, you become authority." J. Morrison

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chaoticblue : 17-03-07 στις 00:05
Απάντηση με παράθεση