Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #243  
Παλιά 25-07-13, 19:41
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική δημοσίευση από xtabay
τα μυρμήγκια τροποποιούν το περιβάλλον (κάνουν οτι και ο άνθρωπος δηλαδή) φτιάχνοντας δαιδαλώδεις κατασκευές και μάλιστα κάποια είδη καλλιεργούν και μύκητες για να καλύψουν τις διατροφικές τους ανάγκες. οι κάστορες χτίζουν φράγματα αλλάζοντας την ροή των ποταμών.
Εφόσον εισπράττω τέτοιου είδους απαντήσεις φίλε xtabay, που δεν έχουν καμία σχέση με το ερώτημά μου, είμαι υποχρεωμένος να παραθέσω πάλι την απάντηση της βιολόγου, που κατάλαβε παρεμφερές ερώτημά μου. Ιδού:
Παράθεση:
Ε αυτό είναι το ωραίο, ότι υπάρχουν ακόμη αναπάντητα ερωτήματα για να τα διερευνήσει η επιστήμη.
Ουσιαστικά, η βιολόγος παραδέχτηκε άγνοια απάντησης.

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΗ. Η ΑΓΝΟΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΣΚΟΤΑΔΙΣΜΟΣ ΘΑ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙ ΕΣΑΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ. ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΟΥΡΑΕΙ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΞΙΧΝΙΑΣΕΙ, ΓΕΝΙΚΑ, ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ Η ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ. Π.Χ. ΟΠΩΣ ΣΕ ΑΥΤΑ, ΤΗΣ ΑΡΧΗΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ, ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΗΣ ΑΡΧΗΣ.

ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΔΙΑΝΟΙΕΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΕΞΥΠΝΑΔΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΚΑΘΩΣ ΑΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΓΡΑΦΗΣ. ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ.
Απάντηση με παράθεση