Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 19-07-06, 18:07
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Το συγκεκριμένο νήμα δημιουργήθηκε από διαχωρισμό των παραπάνω δημοσιεύσεων από το νήμα "Το μάτι" το οποίο θα βρείτε στις "Προσωπικές Εμπειρίες"

Σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης της Κοινότητας (Link θα βρείτε στην υπογραφή μου):

ι) Όταν απαντάτε σε ένα υπάρχον θέμα, παραμείνετε κοντά στο περιεχόμενο που ήδη συζητείται. Απαντήσεις άσχετες προς το αρχικό θέμα, θα διασπώνται και θα μετακινούνται σε νέο Θέμα, με νέο σχετικό τίτλο και ένδειξη "Μεταφέρθηκε", από τους Συντονιστές. Σε περίπτωση διάσπασης, θα υπάρχει ανάλογο μήνυμα από τον Συντονιστή.


Στο νήμα "Το μάτι" καταχωρήθηκαν αλλεπάλληλα μηνύματα εκτός θέματος κυρίως από τους χρήστες arela και Lazaros.Τα μηνύματα αυτά σύμφωνα με τη κρίση μου μεταφέρθηκαν σε νέο νήμα υπό το τίτλο "Το μάτι - offtopic" το οποίο κλειδώθηκε. Το επίμαχο νήμα μπορείτε να το βρείτε εδώ.

Η πολιτική της δημιουργίας offtopic νημάτων υπάρχει και σε άλλα μεγάλα ελληνικά fora (όπως το awmn ή το myphone κτλ. ) και σκοπό έχει να προστατεύσει τη ροή των συζητήσεων από άσχετες αναφορές.Αν ανατρέξετε στο offtopic νήμα θα δείτε ότι τα διαχωρισμένα μηνύματα δεν μπορούν να ενταχθούν ως αυτοτελές νήμα σε καμιά θεματική ενότητα της κοινότητας μας.
Είναι απλά προσωπική επικοινωνία μελών.Ως τέτοια έπρεπε να γίνει μέσω ΠΜ.
η) Το φόρουμ παρέχει τη δυνατότητα να επικοινωνείτε μέσω προσωπικού μηνύματος με κάποιο άλλο μέλος. Συνεπώς, θα πρέπει να αποφεύγονται οι συζητήσεις μεταξύ δύο χρηστών με τη μορφή των δημοσιεύσεων.

Οπότε θεωρώ ότι οι συντονιστικές μου επιλογές είναι σύμφωνες με τους Όρους Χρήσης της Κοινότητας αλλά και με το πνεύμα της προστασίας του διαλόγου.

Ανάλογες ενέργειές μου κατά το παρελθόν μπορείτε να βρείτε link & link .

Αν έγινε κάποιο λάθος είναι αυτό της μη επαρκούς ενημέρωσης όλων των εμπλεκομένων στο συγκεκριμένο νήμα των οποίων οι δημοσιεύσεις διαχωρίσθηκαν.Αν και υπήρξε ενημέρωση στο νήμα "offtopic" αυτό διέφυγε της προσοχής της χρήστριας arela με αποτέλεσμα τη δήλωση αποχώρησής της.
Έπρεπε να είχα στείλει και προσωπικό μήνυμα ώστε να γίνει ακόμα πιο σαφές το τι έγινε από μέρους μου.Γενικά η πολιτική της κοινότητας είναι οι συντονιστές να κάνουν σαφή την όποια παρέμβασή τους.

Ως εκ τούτου θεωρώ ότι οι εισηγήσεις της χρήστριας arela περί καταστρατήγησης της ελευθερίας του λόγου και της επικοινωνίας των μελών ότι είναι άκυρες.Ελπίζω να ανακαλέσει τις δηλώσεις της περί αποχώρησης.Ειλικρινα θα λυπηθώ πολύ αν εμμείνει στην απόφασή της καθώς μου έχει δημιουργήσει άριστες εντυπώσεις.
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apan@samos : 19-07-06 στις 19:30