Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 26-04-09, 16:19
Kyoko Ο χρήστης Kyoko δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 11-10-2008
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paul
Πέρα από το αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε με τις απόψεις ή τους προβληματισμούς κάποιου, πέρα από το αν έχει κάποιος/οι κορεστεί έως το σημείο του εκνευρισμού με ένα αντικείμενο, θα σας παρακαλούσα να μη εκφράζεστε απολίτιστα.

Δε χρειάζεται να βρίζουμε ή να κοροϊδεύουμε όποιον έχει πολύ διαφορετικές απόψεις από εμάς, ακόμα κι αν αυτές είναι προφανές λάθος στα μάτια μας.

Με συγχωρείτε για αυτή μου παρατήρηση, δε σημαίνει ότι εγώ είμαι ο σωστός, όπως όλοι έτσι κι εγώ παρασύρομαι συχνά σε ανούσιες συμπεριφορές, απλά έτυχε να το θυμηθώ πριν παρασυρθώ και σας το μεταδώσω.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Μα έτσι είναι ο τρόπος αντίληψής μας. Αν κάποιος έχει μεγαλώσει μαθαίνοντας κάποια στοιχεία της σύγχρονης επιστήμης δεν μπορεί να δει φυσιολογικά τις αντιεπιστημονικές θεωρίες. Πράγματα τα οποία δεν έχουν καμία βάση και καταργούν την επιστήμη όπως την ξέρουμε εμείς. Στο κάτω-κάτω αυτός είναι ο λόγος που υπάρχει το forum. Για να εκφράζονται διαφορετικές απόψεις. Όσο για τον τρόπο που εκφραζόμαστε, είναι φυσικό να κοροϊδεύουμε αυτά τα πράγματα. Όπως γράφω και παραπάνω έτσι είναι η αντίληψη μας. Δεν γίνεται να τα δούμε φυσιολογικά.
Απάντηση με παράθεση