Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #397  
Παλιά 18-08-13, 17:26
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Exclamation Αχ, ναι!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ Vakryle, ότι έχετε νικηθεί κατά κράτος είναι πασιφανές.

Ένα ικανοποιητικό δείγμα βρίσκεται εδώ.
Που δείχνει τους μόνιμα ηττημένους = τα σαθρά δεκανίκια σας. Απολαύστε τα!!!
Συγχώρεσέ μας που δεν είδαμε τόσο καιρό την Αλήθεια του Θεού και φερόμασταν αλαζονικά, στοχεύοντας στις αποδείξεις των θετικών φυσικοχημικομαθηματικών επιστημών και όχι στον Λόγο του Θεού που ήσαν γραμμένος χιλιετίες τώρα. Μακάριοι εκείνοι που -έστω και αργά- θα δοξάσουν το Όνομα και το Λόγο Του. Μακάριοι εκείνοι που θα Τον διαδώσουν με υπομονή, επιμονή, σθένος και μεράκι και θα πετύχουν το έργο Του.

Προσεύχομαι να κατανοήσει σύσσωμη η επιστημονική κοινότητα την μικροπρέπειά της και να σταματήσει να διαδίδει ψεύδη και δαιμονικές "αλήθειες", που μόνο σκοπό έχουν την αποστροφή του ανθρωπίνου γένους από την αγκαλιά Του. Πόσο, μα πόσο, φτωχοί και ρακένδυτοι είμαστε όλοι μας μπροστά Του και μπροστά στο θεόπνευστο όλον Του. Ελπίζω να διαδώσω κι εγώ με τη σειρά μου τις επιθυμίες Του, όπως έκανες κι εσύ αγαπητέ εν Χριστώ αδελφέ!

Έχω, ήδη, καταστρέψει την ανούσια βιβλιοθήκη μου και έχω τοποθετήσει αντί των σατανικών επιστημονικών συγγραμάτων, βίους Αγίων της ένδοξης Εκκλησίας μας και, φυσικά, το βιβλίο των βιβλίων ... την Αγία Γραφή μας!

Σ' ευχαριστώ που με έβαλες στον σωστό δρόμο, τον δρόμο Του.

Θα ήθελα να μάθω που μπορώ να εγγραφώ, να απευθυνθώ, ώστε να αποκτήσω περισσότερες πνευματικές γνώσεις, σα κι αυτές των ιεραποστόλων Του. Σα και τις δικές σου.

Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων και ευελπιστώ σε μία συζήτηση που ως σκοπό θα έχει το "ξεσκέπασμα" των δόλιων φερεφώνων του Σατανά.
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση