Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #81  
Παλιά 20-09-06, 15:11
kiklonas Ο χρήστης kiklonas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2006
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Πατάτες λες εσύ αγαπητέ και όλοι οι παρανοικοί που ταχα μου δήθεν ήρθαν σε επαφή με τους εξωγήινους.

Πως γίνεται όλοι να έχουν κάτι κοινό στις διηγήσεις τους και όλα τα ατια να μοιάζουν με τα χολιγουντιανά σενάρια είναι άλλο θέμα.

Κάτι τέτοιοι σαν και σένα υπάρχουν και γίνονται ομαδικές αυτοκτονίες για να πάν να βρούν τους φίλους τους τους εξωγήινους.

Η ουφολογία είναι δημοφιλής γιατί και η ανοησία είναι δημοφιλής.

Ξέρεις υπάρχουν και πολλοί που λένε πως οι εξωγήινοι ζουν κάτω από τα Βριλλήσια (Βριλ) και ελέγχουν τι γίνεται στη γή;Αυτά πως τα χαρακτηρίζεις;Πατάτες ή σοβαρά σχολιασμού θέματα;

Εγή ξέρω και κάτι άλλους εξωγήινους τα Πατ που μένουν κάτω από τα Πατήσια και τα Κερ που μένουν κάτω από το Κερατσίνι.

Εγώ δεν απέρριψα ποτέ οτι μπορεί να υπάρχουν εξωγήινοι αλλά λέω πως μέχρι να ανακαλύψει κάτι η επιστήμη να μην βγαίνουμε και λέμε ανοησίες.

Καί φάρμακο κατα του καρκίνου πιθανολογούμε οτι υπάρχει αλλά μέχρι να το βρούμε δεν το ξέρουμε.Όταν θα το βρούμε τότε τα λέμε σε άλλη βάση.

Ρε μάγκα πως χαρακτηρίζεις πατάτες μια καθαρά φιλοσοφική άποψη.Εγώ στην είπα οχι γιατί την πιστεύω αλλά για να σου δείξω οτι ο καθένας μπορεί να πει οτι του κατέβει.Πως λοιπόν χαρακτηρίζεις πατάτα κάτι που δεν μπορείς να αποκρούσεις με επιστημονικά επιχειρήματα;Ποιός πήγε σε όλους τους πλανήτες και έκανε έρευνες για να μας πει αν η άποψή μου είναι ορθή ή όχι;

Βλέπεις λοιπόν οτι έχεις τρικυμία εν κρανίω και πιστεύεις οτι σου αρέσει;

Α και το άλλο το κουφό που μας είπες περι τεχνολογικής ανωτερότητας,έχεις ιδέα από θεωρία Δαρβίνου για την προσαρμοστικότητα των ειδών;Οι γιαπωνέζοι για παράδειγμα είναι πρώτοι στον κόσμο στην αντισεισμικότητα και γενικότερα στην προσπάθεια πρόγνωσης του σεισμού,οι αμερικάνοι με την σειρά τους είναι καλύτεροι στην πρόγνωση και αντιμετώπιση καταιγίδων γιατί αυτό είναι το άμεσο που τους καίει.Ποιός πολιτισμός είναι ανώτερος τεχνολογικά για πες μου τώρα;
Απάντηση με παράθεση