Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #111  
Παλιά 25-07-18, 16:08
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Πριν μερικά χρόνια σκέφτηκα μια ιδέα την έκανα πατέντες έκανα πειράματα πλήρωσα πανεπιστήμια για προσομοιώσεις πήγα στον ΙΤΣΑΚ στον ΟΑΣΠ στο Μετσόβιο μίλησα με τους διευθυντές των οργανισμών αυτών με παγκόσμιους αρμόδιους καθηγητές, πήρα μέρος σε εκθέσεις ευρεσιτεχνιών και σε διαγωνισμούς. Επισκέφτηκα κατασκευαστικές εταιρείες. Μίλησα με επενδυτές, έκανα συνεταίρους βραβευμένους ανθρώπους με δικές τους εταιρείες.
Τώρα κάνω τον μηχανισμό για να τον δοκιμάσω στο έδαφος.
Όλοι αυτοί που ανέφερα με άκουσαν με προσοχή αλλά κανένας δεν έβαλε το χέρι στην τσέπη. Ο μαλάκας εγώ πληρώνω για να διατηρώ τα διπλώματα ευρεσιτεχνίας να κάνω μηχανισμούς πειράματα και όλα τα πάρα πάνω.
Θα είχα φτιάξει μια πολυκατοικία με αυτά που έχω χαλάσει μόνος μου.
Το κράτος στα @@κια του ο αγώνας μου. Λες και υπάρχουν πολλές αντισεισμικές πατέντες να εξετάσει με τα κονδύλια έρευνας
Οι πολιτικοί μηχανικοί ή δεν λένε τίποτα ή βρίζουν
Και πολλοί έξυπνοι μέσα στα φόρουμ χωρίς να έχουν καν καταλάβει τι έχω κάνει βρίζουν χωρίς να ξέρουν καν τον λόγο χωρίς να έχουν τεχνική άποψη επί του θέματος.
Ελάτε στην θέση μου και σκεφτείτε αν είσαστε μόνος σας απέναντι σε όλα αυτά πως θα αντιδρούσατε?
Ακούστε εδώ. Ο μισός πλανήτης με ξέρει από τα φόρουμ. Ξέρουν και αυτοί και εσείς ότι αυτό που έκανα θα σώσει εσάς την περιουσία σας και την οικογένειά σας από τις φυσικές καταστροφές. Μαμήστε εμένα ... τους δικούς σας δεν τους σκέπτεστε? Ως προς τι το μίσος που έχετε απέναντί μου?
Έχετε δει πολλούς μ@λ@κες να πληρώνουν από την τσέπη τους για το δικό σας καλό?
Δεν μπορώ να βρω επενδυτές γιατί υπάρχει πολύ κατασκοπία γύρω μου η οποία προσπαθεί να ελέγξει τις κινήσεις μου.
Τα έχω καταλάβει και το μόνο που μου μένει είναι μια δημόσια επιστημονική δημοσίευση για να μάθει ο κόσμος τα πάντα. Άλλωστε αυτό κάνω που γράφω στα φόρουμ. Αυτό που προσπαθούν να κρύψουν από τον κόσμο εγώ το κάνω βούκινο στα φόρουμ. Αυτό δεν με συμφέρει επαγγελματικά. Αλλά παρά να το θάψουν ας το μάθει τουλάχιστον ο κόσμος.
Βασικά θέλουν να αρπάξουν τον κόπο μου χωρίς να μου δώσουν τίποτα.
Κανένας δεν επενδύει μια ολόκληρη ζωή μόνο και μόνο για να σας κοροϊδέψει.
Ο εφευρέτης είναι ο χειρότερος επιχειρηματίας γιατί απλά στο μυαλό του μετράνε οι ιδέες η γνώση και όχι το χρήμα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 25-07-18 στις 16:44