Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #144  
Παλιά 29-07-18, 16:44
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατσε να στα μεταφερω και επισημα (οπως μου τα γραφει ο φιλος μου ο π.μ) για να μην εχεις καμια αμφιβολια: η πατεντα σου ειναι επικινδυνη για την δημοσια ασφαλεια. Ουτε εχεις δικαιωμα να σχεδιαζεις δομικες κατασκευες ουτε να υλοποιεις οτιδηποτε δεν εχει γινει μελετη απο διπλωματουχο Π/Μ. Και ουτε καν να επιβλεπεις, γιατι απεδειξες οτι εισαι επικινδυνος. Και κανενας Π/Μ δεν υπογραφει αυτες τις μ...ς. Αντε τραβα να μου κανεις αγωγη τωρα για συκοφαντια.

Και θα φτιαξω σελιδα που θα τα γραφω ολα αυτα για σενα και θα την αναρτησω σε καθε φορουμ που ξερω
Πες στον φίλο σου να βγει δημόσια μαζί μου σε μία τηλεόραση και να πει αυτά που σου είπε επώνυμα. Πες να μου δώσει να κατασκευάσω ένα σπίτι και θα του φέρω άδεια από την πολεοδομία με υπογραφή μηχανικών και με την πατέντα μου.
Πες στον φίλο σου ότι εγώ είμαι εργοδηγός με δικαίωμα στατικής μελέτης και υπογραφής μέχρι 180 τ. μ εμβαδό. Πες του ότι μελέτες κάνουν και οι εργοδηγοί.
Πες του ακόμα ότι την μελέτη για την άδεια με την υπογραφή του θα την κάνει πανεπιστημιακός καθηγητής αρμόδιος στην αντισεισμική τεχνολογία των κατασκευών.
Πες του ακόμα πολιτικοί μηχανικοί υπάρχουν πολλοί. Εφευρέτες λίγοι.
Πες του ότι η οριζόντια σεισμική μόνωση ( εφέδρανα ) που χρησιμοποιούν 60 χρόνια για αντισεισμική προστασία είναι έργο εφευρέτη μη μηχανικού.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 29-07-18 στις 17:20