Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 03-02-12, 23:09
Το avatar του χρήστη Παλαιστής
Παλαιστής Ο χρήστης Παλαιστής δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-08-2011
Περιοχή: Αθήνα, Ελλάδα
Μηνύματα: 40
Προεπιλογή

noname...
Πολλά κοινά. Είναι παράξενο που εμφανίζετε σαν μάτι αλλά όλα όσα συμβαίνουν δεν είναι μάτι.

fantasy...

Ευχαριστώ για της απαντήσεις σου πάρα πολύ. Και για την τεκμηρίωσή τους.
Είχα κάνει πριν αρκετό καιρό αξονική και μαγνητική και δεν είχαν δείξει τίποτα. Για αυτό άλλωστε και με έπιασε η τρέλα να αποδείξω πως έχω τρελαθεί.
Λόγω ότι παρόμοια γεγονότα, πολύ πιο χαλαρά όμως, είχαν συμβεί στο παρελθόν, και τότε είχα στραφεί πάλι στην φυσική εξήγηση, υποπτευόμενος όγκο που πείραζε νεύρα. Σχεδόν είχα βγάλει τον εαυτό μου ότι πεθαίνω από καρκίνο στο κεφάλι και ότι ήμουν τρελός και επικίνδυνος να κυκλοφορώ, αλλά και πάλι στην τότε αξονική δεν είχε δείξει τίποτα. Έτσι απλά αφήνω πίσω την θεωρία του όγκου και πειραγμένων νεύρων. Μέχρι και ορμονολογικές έχω κοιτάξει τα οποία εκτός από τον θυροειδή όλα κομπλέ.

Κατ εμού, την μαύρη μαγεία λίγη την κατέχουν πραγματικά και μπορούν να κάνουν, αλλά, αυτό είναι μόνο μία άποψη χωρίς κανένα επιχείρημα και χωρίς καμία απόδειξη. Ας πούμε είναι μία γνώμη που θα πρέπει να χτιστεί.


Είπες κάτι το οποίο όμως με προβληματίζει ιδιαίτερα πολύ και αναρωτιέμε πως ειπώθηκε κάτι τέτοιο χωρίς να είναι εν γνώση σου. Και όταν διάβασα τι έγραψες στην κοπέλα μου, και η κοπέλα μου έμεινε με ανοιχτό το στόμα και εκείνη, καθώς σχηματίστηκε η απορία πως μπόρεσες να ξέρεις κάτι τέτοιο.

Και ναι... Πρόσφατα, έχουμε ένα ιδιαίτερα σοβαρό πρόβλημα με μία κοπέλα, φίλη της κοπέλας μου. Θεωρούσα σχεδόν άχρηστη αυτή την πληροφορία καθώς δεν θεωρούσα ότι μπορεί να κάνει τόσο κακό η κοπέλα αν και έχει δείξει σημάδια ότι δεν στέκει και τόσο πολύ από διάφορες ιστορίες μεταφυσικής που αναφέρει.

Όταν έφραψα αυτό το άρθρο συζητάγαμε με την κοπέλα μου, πότε ξεκίνησαν τα περίεργα φαινόμενα και οι δύο κάναμε την παρατήρηση ότι ξεκίνησαν λίγο καιρό αφ' ότου αρχίσαμε παρέα με εκείνη. Και η ζήλια της είναι εμφανέστατη καθώς έχει αρχίσει και μας σχολιάζει σε γνωστούς και αγνώστους. Όχι μόνο μας σχολιάζει, αλλά με κατηγορεί, ενώ ταυτόχρονα μπροστά μου με επαινεί για διάφορα, και με "προκαλεί". Η κοπέλα μου έχει μάθει περισσότερα για το τι λέει, αλλά μου τα κρύβει. Μάλλον προσπαθεί να τα κρύψει....


Η ίδια (ας την ονομάσω Α) αναφέρει μια ιστόρια που βρισκόταν με το αγόρι της, έναν φίλο της και μία φίλη της, όπου εξελίσετε σε δάσος -γνωστό για ιστορίες με μεταφυσικά φαινόμενα- στην σαλαμίνα, όπου σχεδόν ισχυρίζετε ότι έβλεπε δαίμονες να την πλησιάζουν ή να στέκονται μπροστά της, κ.α. να βλέπει ότι την κυνηγούν και γενικά πολλά πολλά πράγματα να εμφανίζονται και να εξαφανίζονται μέχρι και αντικείμενα.

Μιλώντας με τα άλλα τέσσερα άτομα της παρέας ο καθένας έλεγε τα δικά του, εκτός από το αγόρι της (ας τον ονομάσω Θ), που ισχυρίζετε ότι τίποτα από όλα αυτά δεν είδαν, γιατί ο ίδιος δεν έβλεπε τίποτα απολύτως. Απλώς είχε τρομοκρατηθεί, θεωρώντας ότι όλοι είχαν τρελαθεί τελείως από την φαντασία τους. Ωστόσο επιβεβαίωσε πολύ απλά σκηνικά, όπως κάποια αισθήματα, ήχους, βήματα κ.α πολύ απλά.
Πάντως η ιστορία που παρουσιάστηκε, οι τρείς αλλιώς τα παρουσίαζαν και το αγόρι της (που είναι και πολύ καλό παιδί) δεν επιβεβαίωσε τίποτα από όσα ειπώθηκαν. Τους χαρακτήρισε λες και είχαν πάρει ναρκωτικά παραισθησιογόνα.


Και ξεκινάμε:

Αρχίζει να λέει ψεύτικες ιστορίες για την κοπέλα μου σχετικά με πράγματα στο παρελθόν της, όπου επιβεβαιωμένα δεν είχε συμβεί τίποτα από αυτά. Αρχίζει να λέει η Α ψέμματα για εμπειρίες που είχε, όπου πάλι επιβεβαιωμένα δεν ίσχυε κάτι από όσα ανέφερε. Για κακή της τύχη, ξέρω όλες τις κοπέλες που έκαναν παρέα και αναφέρει στις ιστορίες που η ίδια δεν γνωρίζει ότι της ξέρω, και μίλησα μαζί τους. Ας θεωρήσω τρανταχτή απόδειξη μια συγκεκριμένη κοπέλα, η οποία γέλαγε περισσότερο από τις άλλες και σατύριζαν γελόντας ακόμα πιο δυνατά όλες.

Αργότερα ξεκίνησε κάτι που ήταν άξιο απορίας εμένα και της κοπέλας μου τι ήθελε να πετύχει. Δεν ξέρω πως ακριβώς να το περιγράψω. Θα πρέπει να είναι κάποιος μπροστά να καταλάβει ακριβώς τι έκανε. Θα το περιγράψω όσο καλύτερα μπορώ.

Μπορούσε να κάνει ότι κάνω. Ειδικά στα μαστορέματα ότι είχα κάνει το είχε κάνει και εκείνη. Ακόμα και οι καινοτομίες μου (να βάλω ξύλινη κάσα πόρτας πάνω σε παλιά αλλά γερή ξύλινη κάσα πόρτας ώστε να βάλω καινούρια πόρτα, το είχε κάνει και εκείνη) και μάλιστα το έκανε για τους ίδιους λόγους με μένα. Ότι της έλεγα το θεωρούσε δεδομένο και το είχε κάνει. Ακόμα και τα εργαλεία που είχε, τα έφτιαχνε εκείνη. Και μάλιστα ολόκληρο επαλ περίμενε την ίδια με το βαλιτσάκι της και έφτιαχνε πράγματα. (Δικιά της ιστορία)
Και μετά, το παραλήρημα όπου πάντα κάπου κόλλαγε τα θετικά (που δεν υπάρχουν επιβεβαιωμένα από το αγόρι της) της σχέσης της και με τους γονείς της κλπ που δεν τα έχουμε εμείς. Πάντα όμως θα κολλούσε αυτό.

Για να μην πολύ λογώ (ήδη το έκανα) για κάποιο λόγο αυτό που δείχνει έντονα είναι να ζηλεύει εμένα. Τα όσα μπορώ να κάνω. Όχι την κοπέλα μου για το αγόρι που έχει, όπως θα έπρεπε. Σχεδόν όλη της η ζήλεια βασίζετε στο ότι έχω κάνει εγώ. Ακόμα και η σχέση που έχω δημιουργήσει, από τα θεμέλια έως την κορυφή, την ζηλεύει. Την ζηλεύει για το έτσι όπως την έχω χτίσει και έτσι όπως φρουρώ αυτή την σχέση από τα προβλήματα και πιθανά προβλήματα.


Το παράλογο της όλης ιστορίας είναι ότι ζηλεύει εμένα και όχι την κοπέλα μου όπως θα έπρεπε, προσπαθεί να δημιουργήσει προβλήματα στην σχέση μας, σε προβλήματα που δεν υπάρχουν, και κάνει οτιδήποτε να εισβάλει στην σχέση όπου κάθε φορά επινοεί κάτι άλλο. Έχει προσπαθήσει να μας λύσει πρόβλημα που δεν υπήρχε και που η ίδια το παρουσίαζε σαν πρόβλημα. Σε ένα σημείο που προσπαθούσε να πείσει την κοπέλα μου να με χωρίσει...


Η απορία παραμένει... Πως ξέρεις ότι υπάρχει άτομο που ζηλεύει την σχέση μου ; είμαι πολύ σίγουρος ότι στο κείμενο δεν έχει δωθεί αυτή η εντύπωση. Πως το ήξερες αυτό ;


Φυσικά λόγω έλειψη πληροφοριών με την μαγεία, και προφανώς με την άποψη που έχω φαίνετε ότι δεν την κατανοώ. Ούτε πως μπορεί να γίνει ούτε τίποτα. Πληροφορίες σχετικά με την μαύρη μαγεία ;
__________________
Η Άποψη Μου Αποτελεί Μόνο Άποψη Και Δεν Εκπροσωπεί Τίποτα Πέρα Του Αποτελέσματος Των Σκέψεών Μου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Παλαιστής : 03-02-12 στις 23:09
Απάντηση με παράθεση