Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #987  
Παλιά 25-01-12, 09:44
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσύ δηλαδή τί έχεις προσθέσει? Εγώ αναφέρθηκα ήδη σε κάποια στοιχεία για να στηρίξω τις θέσεις μου. Από σένα δεν είδα τίποτα εδώ και 10 σελίδες. Πως μένεις εντός θέματος ενώ προσπαθείς να αποδομήσεις θέσεις με σοφιστίες και όχι επιχειρήματα?
Τόσες αναφορές σε 90 σελίδες, πάλι τα ίδια θα λέμε. Μέχρι και στο youtube καταρρίπτονται με βρόντο τα αντεπιχείρηματα στα επιχερήματα των 90 σελ. Άσε που η ύπαρξη του Παύλου αποτελεί αναμφισβήτητο γεγονός, ο Παύλος είχες μιλήσει με άτομα της οικογένειας του Ιησού κλπ. Τεσπα..
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι οποίες προκλήθηκαν με την σειρά τους από το 901 που πόσταρες εσύ.
σου εξήγησα πως στο 901 δεν σε αφορούσε προσωπικά. Εσύ άρχισες τις ειρωνίες και θεωρούσες βλακεία τη γνώμη μου.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να μιλάς εκ μέρους των ιστορικών ενώ δεν είσαι. Κανένας δεν σου δίνει αυτό το δικαίωμα και δεν σου το αναγνωρίζω και εγώ ως συνομιλητής. Μίλα με επιχειρήματα και όχι τι εικάζεις ότι είναι σωστό.
Δλδ, αν ποστάρω τη μελέτη ενός ιστορικού, μιλάω εκ μέρους του?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Και όπως σωστά γράφει και ο Vakryle. Ο ιστορικός είναι ουδέτερος, εσύ είσαι προκατειλημένος, για αυτό και δεν μπορείς σε καμιά περίπτωση να θεωρηθείς ιστορικός..
O Vacryle έβαλε στοίχημα τη ζωή του.. τι να λέμε τώρα.. πόσα χρόνια με ξέρεις για να λες ότι είμαι προκατειλημένος? Μήπως πρέπει να αναθεωρήσεις και μην το παίζεις ξυπνητζής?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι δοξασίες. Τα γενέθλια του sol invictus που είναι η δυτικοποιημένη μορφή του Μίθρα είναι ιστορικό γεγονός πράγμα που παραδέχθηκες και εσύ ο ίδιος παραπάνω. Άρα γιατί αντέδρασες σε πρώτη φάση?.
Αγαπητέ, ανέλυσε το θρησκευτικό κομμάτι της βλακείας αυτής και διαπίστωσε μόνος σου πόσες ανακρίβειες λέει.. μέχρι και ο τριθεμιους το έχει παραδεχτεί.. ήμαρτον..
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα μας τρελάνεις? Εσύ δεν το έγραψες αυτό?:
Μεγάλη σχέση με την πραγματικότητα και αυτό που συζητάμε.. χαου νταμπ καν γιου μπι.. δεν ξέρω από τι πέθανε ακριβώς και ούτε με νοιάζει (εσύ που το έμαθες? Μήπως τον κόλλησες?). Για αυτό θέλω να ζητήσεις συγνώμη!
Ειρωνεύτηκες νεκρό (άσχετα αν ήταν πάμπλουτος παπάς), θεωρείς τη γνώμη μου a priori βλακεία, και πρέπει εγώ να ζητήσω συγγνώμη? Αν συμφωνείς, να το κάνω.. αλλά θα είσαι off να ξέρεις..
Απάντηση με παράθεση