Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 02-03-10, 18:30
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Να αναβαθμίσω την υγιεινή της πίστης μου? XAXAXAXAXA…..
Με έκανες και γέλασα, πραγματικά.

Για πεσμου εσύ.. Τι γνωρίζεις για την πίστη μου και κατακρίνεις ότι είναι ανθυγιεινή. Σταματήστε να δίνετε λεφτά στην εκκλησία.. Ξεσκίζετε τα ράσα τον τραγόπαπων που τολμά να ζητά λεφτά δημόσια από τους πιστούς (η τα φουστάνια τους (μιας και πολλοί από δαύτους το θεωρούν ως φόρεμα αντί ράσου, δεν είναι κακό χαχαχαχαχα).. Διότι δεν τα αξίζουν.
Να προσεύχεστε μέσα σας και η εκκλησία μας είναι η αγάπη μας για τους άλλους και τα πάντα. Ο θεός δεν κλίνετε αγαπητέ πίσω από τα χρυσάφια και γυαλιστερά μάρμαρα τον εκκλησιών.. είναι παντού..

Έξω σε μικρές κοινότητες, για να ταΐσουν τους φτωχούς, ξήλωσαν παράθυρα και μάρμαρα από καθολική εκκλησία για να αγοράσουν τρόφιμα..
μιας και η σημερινή ελληνική εκκλησία είναι μακραν από αυτή.. (όχι όλοι, υπάρχουν και εξαιρέσεις, όπως ένας πάτερ κάτω στην Αφρική που παλεύει για ένα μπουκάλι χυμό η γάλα να ταΐσει τα μικρά ορφανά), πεσμου τι κάνουν εδώ?
Ντροπή να τολμάς να βγεις σε ένα φόρουμ να κατακρίνεις την πίστη κάποιου άλλου ανθρώπου.

Γενικότερα πιστεύω ότι τα περισσότερα επαγγέλματα (μιας και ο παπάς σήμερα είναι ένα καταξιωμένο επάγγελμα, αντί έργου. Και αναφέρομαι στο μεγαλύτερο σύνολο… ) που φοραν στολές, χτυπά έντονα στο σαδιστικό ερωτικό κομμάτι του ανθρώπου. Αυτοί είναι η κατάντια σας.. παπάδες, δεν υπάρχουν έργα.. Εδώ βλέπεις μητροπολίτες ντυμένους στα χρυσάφια να μιλαν με τόση μεγάλη λύπη για την κατάσταση οικονομίας της Ελλάδας.. ΠΩΣ τολμά..

Και σε πληροφορώ ότι όλες οι γιαγιάδες, παππούδες και αλλοδαποί δουν φαί από μακριά τρέχουν να χωθούν.. Πάντα το κάνουν αυτό. Όχι μόνο σε εκκλησιές.. έχω κάνει στο παρελθών και κέτερινγκ.. Το σώμα έτσι και αλλιώς είναι γεμάτο ακαθαρσίες.. και σε αυτό αναφέρομαι.

Και βγαίνεις εσύ να κατακρίνεις έναν απλό άνθρωπο?

Και ένα μικρό παράδειγμα θα φέρω για να δικαιολογήσω την κάθε λογής εξαίρεση, καλού παπά και έργο που διαπράττουν αυτοί οι παπάδες..
Όταν ζούσα στο Sussex uk. Είχα ρωτήσει που βρίσκετε η ορθόδοξη εκκλησία της περιοχής μου..Και πιστεύω ότι ήταν και μεγάλη ενορία!! 450000 κάτοικοι.. Όλοι οι ξένοι μου έκαναν λόγο για την «Zulia»
Και ότι είναι από τους πρώτους στα gay prides.. Αυτό και μόνο, λόγο στο τι ακούμε καθημερινά στο κλουβί της Ελλάδας.. Με έκανε ΟΥΤΕ ΚΑΝ 1 κερί να πάω να ανάψω.. Ο λόγος ότι έβαλα το θέμα της «ανθρώπινης εκκλησίας» απέναντι στην πίστη μου.. Μεχρι τότε και νέο παιδί, άκουγα άτομα σαν και εσένα.
Όλοι έκαναν λόγο όμως για ένα φοβερό παπά.. με πολύ καλές λειτουργιές, ακόμη και γκρουπ να ενοποιοί τους Έλληνες όλους μαζί και ταυτόχρονα γκρουπ για να φέρει όλους τους ομοφυλόφιλους, drug queens κοντά στην εκκλησία.. Όλοι είχαν λόγο για ένα φοβερό παπά, δραστήριο με μεγάλο έργο αλλά με έντονες δραστηριότητες υπέρ ομοφυλοφιλίας ..και πολύ τρεντυ. Χαχαχα… Λυπάμαι που δεν πήγα σε καμία λειτουργία του..
Γιατί βλέποντας το σύνολο και της πράξεις.. Θα ήθελα να παρακολουθώ της λειτουργιές του.. παρά ενός παπά που το μόνο που έχει στο μυαλό του είναι να παίρνει λεφτά από τους πιστούς.

Βάζω σαν όριο ολόκληρο το κομμάτι sussex..δεν έχει σημασία που ακριβώς.
Δεν τον έλεγαν Τζούλια.. είχε άλλο γυναικείο όνομα.. Απλά δεν θέλω να φωτογραφίζω και στιγματίζω κανένα. Αλλά μπράβο του.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 02-03-10 στις 19:28
Απάντηση με παράθεση