Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #953  
Παλιά 20-01-12, 12:55
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από libero Εμφάνιση μηνυμάτων
Που να μην το υπογράμμιζα κιόλας…
Άλλο πράμα είναι αυτό που έγραψες "έχει εξουσία" και άλλο το "νομίζει/πιστεύει, ότι έχει εξουσία".
Αν νομίζεις/πιστεύεις ότι κάτι έχει εξουσία πάνω σου, τότε πράγματι έχει άσχετα αν είναι υπαρκτό ή όχι!
Αυθυποβολή λέγεται....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από libero Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσύ μπορεί να νομίζεις πως είσαι πιο έξυπνος απ’ όλους τους χριστιανούς δίνοντας από μόνος σου στον εαυτό σου αξία. Αυτό δεν σημαίνει ότι ισχύει κιόλας.
Ναι ρε το βρήκες. Είμαι ηλίθιος κατά βάθος και περνώ το χρόνο μου με το να εμπαίζω χριστιανούς, δεν έχω άλλη δουλειά στη ζωή μου....
Όλοι οι χριστιανοί είστε έτσι ή τα συγκεκριμένα υβρίδια που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από libero Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Vakryle βλέπει σταυροφόρους εδώ μέσα, αυτό δεν σημαίνει ότι ισχύει κιόλας. Έτσι δεν είναι?
οι 90 και φεύγα σελίδες του θέματος δείχνουν ότι ο φανατισμός καλά κρατεί. Θα έλεγα μετά από αυτό ότι ο όρος σταυροφόροι τεκμηριώνεται πλήρως. Ιδίως αν σκεφτείς, ότι κάθε τόσο πετάγεται κάποιος και αναμασά τα επιχειρήματα που χρησιμοποιούν οι προηγούμενο,ι χωρίς να διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες. Πράγμα λογικό βέβαια γιατί θα πρέπει να φάει 3 μέρες για να αναλύσει το τί ειπώθηκε.

Και φυσικά επανερχόμαστε στο πάγιο ερώτημα: αν δεν είναι σταυροφόροι, για ποιόν λόγο επιμένουν να συζητούν για κάτι που δεν αποδεικνύεται αλλά είναι θέμα πίστης?

Ο ανθρωπισμός, η δημοκρατία, η δικαιοσύνη στην πράξη δεν υπάρχουν, ούτε θα υπάρξουν ποτέ στον υλικό κόσμο. Αυτό δεν εμποδίζει τους ανθρώπους να πιστεύουν σε αυτά. Εκείνοι που πιστεύουν σε αυτές τις αξίες δεν χρειάζονται επιβεβαίωση, οι χριστιανοί γιατί την θέλουν?
Μήπως γιατί στον πυρήνα τους δεν είναι πραγματικά χριστιανοί αλλά μια ακόμα έκφανση του ανθρώπινου εγωισμού που ζητά να αυτοεπιβεβαιωθεί με την θεϊκή βούλα?
Απάντηση με παράθεση