Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #239  
Παλιά 25-07-13, 12:44
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Πολύ σωστό το σχόλιο σχετικά με τη διάκριση σε επιστήμονες του συστήματος και σε ανεξάρτητους, τρόπον τινά, επιστήμονες. Το ζήτημα είναι να μπορέσει κανείς να τους ξεχωρίσει. Ο Βασίλης, οκ, υποστηρίζει ότι ισχύει κάτι το οποίο οι μορφωμένοι θα το έλεγαν long shot. Δεν ξέρω αν είναι ορθόδοξος, μπορεί το παιδί να είναι τίποτα ευαγγελιστής, πεντηκοστιανός κλπ. Νομίζω όμως πως και ένας μελετητής της ορθοδοξίας θα ήταν σκεπτικός απέναντί στη σιγουριά των λεγομένων του.

Από ΄κει και πέρα, δεν κατάλαβα βρε συ PUCK, τι πρόβλημα έχεις εαν ο άλλος γονυπετής παρακαλά τον θεό του για το οτιδήποτε. Τι σχέση έχει αυτό με την επιστήμη? Γιατί πρέπει η υπόθεση "θρησκεία-επιστήμη" να είναι "1-0", δηλαδή ισχύει είτε το ένα είτε το άλλο? Πόσοι γιατροί, πριν μπουν στο χειρουργείο, κάνουν το σταυρό τους? Επειδή έχω ρωτήσει καμπόσους δλδ και κάποιοι το κάνουν, για αυτό το λέω.. για ρώτα και εσύ άλλους τόσους να δούμε τι θα γίνει. Εάν ο άλλος έχει αυτή την ανάγκη, καλά κάνει και προσεύχεται, ανάβει κεριά στον βούδα κλπ.

ΥΓ. δλδ αυτό που ξεγυμνώνουν το γόνατο και το βυζί του αλλουνου και τον βάζουν να ορκιστεί να τον ξεκοιλιάσουν και λοιπά παράλογα, είναι λιγότερο σκοταδιστικό? (αλήθεια, στις γυναίκες πως το κάνουν αυτό? ξέρεις μήπως να μας πεις? φαντάζομαι στις περιπτώσεις αυτές θα γεμίζει κόσμο το μαγαζί)
Απάντηση με παράθεση