Θέμα: Έτος 2012
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #454  
Παλιά 21-09-09, 18:53
Το avatar του χρήστη morning star
morning star Ο χρήστης morning star δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-07-2009
Περιοχή: peristeri,athens
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

επανερχομαι επι του συγκεκριμενου θεματος για να προσθεσω καποια πραγματα μετα τα νεοτερα ποστ που ειδα.
εχω να πω τα εξης.
ασφαλως και ο πολιτισμος των Μαγιας ειναι πραγματικα αξιοθαυμαστος και αναμφιβολλα εχει πολλα να μας πει,αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα μπορουσα να τον περιγραψω ως μεγαλυτερο απο τον δικο μας.και δεν το λεω αυτο πανω σε καποιο εθνικιστικο ντελιριο,πιστεψτε με.
οσων αφορα τωρα στην αναφορα για την περιοδο 1999-2000 και την πασιγνωστη προφητεια του Νοστραδαμου,εχω να πω το εξης:γιατι πιστευετε ενδεχομενως πως δεν επαληθευτηκε;περιμενατε να δειτε κατι "χολυγουντιανο" να συμβει;δεν θεωρω οτι αυτο εννοουσε εκεινος.απλα αυτη την ημερομηνια που εδωσε ηταν η ημερομηνια "εναρξης" μιας περιοδου.μιας κρισιμης περιοδου.κοινως δεν θεωρω πως ηταν ουτε τσαρλατανος,ουτε κατι τετοιο γενικοτερα.βεβαια η εκαστοτε αποψη ειναι σεβαστη,γι'αυτο το λογο παραθετω και την δικη μου...
οσων λοιπον αφορα το ετος το οποιο συζηταμε,το 2012 εχει καποια ιδιαιτερη σημασια.ισως περισσοτερο συμβολικη,θα γινει μια μεγαλη αλλαγη.
παντως κατι θα λαβει χωρα,δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια αλλωστε...
__________________
"IF I AM A GUILTY MAN,MY CRIME IS IN DEARING TO BELIEVE;THAT THE TRUTH WILL OUT AND THAT NO ONE LIE CAN LIVE FOREVER.
I BELIEVE IT STILL.
MUCH AS YOU TRY TO BURY IT,THE TRUTH IS OUT THERE.
GREATER THAN YOUR LIES,THE TRUTH WANTS TO BE KNOWN..."

Fox Mulder,"The Truth"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη morning star : 21-09-09 στις 18:58
Απάντηση με παράθεση