Θέμα: Κριτική
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #59  
Παλιά 21-02-08, 21:46
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Σχετικά με τη δημοσίευση του χρήστη "AnΕinaiDynaton" οφείλω ξεκαθαρίσω ότι με βάση τα συντονιστικά εργαλεία που έχω στη διάθεση μου δε μπόρεσα να ταυτίσω το συγκεκριμένο χρήστη με κάποιον που έχει κάνει δημοσίευση κατά το παρελθόν . Ώστε να γίνει σαφές ότι πρόκειται περί διπλού λογαριασμού.
Δηλαδή, αν μπορούσες να το ταυτοποιήσεις, θα το ανακοίνωνες;

Παράθεση:
Είναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ ότι δεν είναι κάποιος συντονιστής, μέλος της Gateway ή οποιοσδήποτε εκφράζει τα "συμφέροντα" των υπευθύνων διαχείρισης.
Όταν το «δεδομένο» το δηλώνει μέλος της Gateway, το βρίσκεις απολύτως λογικό να το πιστέψω ( εγώ ή ο οποιοσδήποτε; ).

Παράθεση:
Αν συνοπολογίσω ότι είναι το πρώτο post του συγκεκριμμένου χρήστη θα έλεγα ότι , προσωπικά , δεν αντιμετωπίζω τα λεγόμενά του με ιδιαίτερη βαρύτητα.
Λες να … έχει χρόνο … να γράψει και δεύτερο ;

Παράθεση:
Αυτό ,ωστόσο, δε δίνει στο Μιχάλη και όποιο άλλο μέλος το δικαίωμα να αμφισβητεί την ακεραιότητά μας έστω και στο ελάχιστο. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί να έχουμε ανάγκη να εκφράσουμε τις όποιες απόψεις έχουμε μέσω ενός ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΥ ουσιαστικά ως τώρα λογαριασμού.
Αν θυμάμαι καλά, η ακεραιότητα δέχτηκε ισχυρό χτύπημα με την περίπτωση «Παθοκτόνου», ενώ, υπάρχουν και αρκετές περιπτώσεις κακού συντονισμού, παράπονα (όχι πάντα άδικα), και είναι κοινό μυστικό ότι άτομα με απόψεις «αντίθετες» (χριστιανικές, κυρίως), δεν «φτουράνε» και για πολύ εδώ.

Παράθεση:
Ειλικρινά , λυπάμαι που η "εξέγερση" του Μιχάλη συνδέεται με προσβολές, μειωτικά σχόλια, αποθημένα, ιδιωτικά δεδομένα. Ο καθένας κρίνεται με βάση τις πράξεις του είναι σίγουρο. Από την άλλη με υπονοούμενα, πλάγιο λόγο και λογική "τραχανοδικαστηρίου" δε μπορεί να υπάρξει αποτέλεσμα. Αν Μιχάλη θέλεις να στηρίξεις την Κοινότητα σε μια θετική κατεύθυνση , θα βρεις πολλούς αρωγούς. Ωστόσο μετά τις "αποκαλύψεις" που είδαμε στο μεταφυσικό blog σου (που δικαίωμα σου να κάνεις ό,τι θες εκεί , δε μου πέφτει λόγος) φοβάμαι ότι διεξάγεις ενα προσωπικό αγώνα δονκιχωτικού τύπου. Μόνο που ο ήρωας του Θερβάντες ήταν αγαθός...
Διευκρινίζοντας πως διάβασα το επίμαχο κείμενο μόνο μία φορά (πήγα και τώρα αλλά δεν το βρήκα στο blog), έχω να πω τα εξής :
Πολλοί, τη λέτε στον Μιχάλη, διότι «έβγαλε στη φόρα προσωπικά δεδομένα». Το προσωπικό δεδομένο είναι πως υπήρχε ένας δεσμός δύο ανθρώπων που, για τους οποιουσδήποτε λόγους, διαλύθηκε; Ακόμα κι αν το δεχτώ, τόσο ευαίσθητοι γίνατε ξαφνικά όλοι; Μπράβο … αλλάζει ο κόσμος προς το καλύτερο βλέπω.

Με την ουσία, όμως, τι παίζει;

Είναι αλήθεια πως ο beetlejuice ζήτησε την απομάκρυνση δύο ανθρώπων λόγω προσωπικής δυσαρέσκειας, ναι ή ου ;

Είναι αλήθεια πως ο beetlejuice έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό της ομάδας για να γίνει αυτό (ή αυτοί ή εγώ, διαλιέχτεεεε ), ναι ή ου ;

Απάντηση για την ταμπακέρα δεν έχω δει ακόμη.

Αν θέλεις ο Μιχάλης, ο Puck, ο μπήξε ο δείξε και οι λοιποί αρωγοί να στηρίξουν το χώρο, ας αυτοπροσδιοριστεί με πράξεις αυτός ο χώρος, για να κάνει ο καθένας το κουμάντο του.
Διότι, «άμεση δημοκρατία» και «αρχαιοελληνικό ήθος» με «αυτοί θα φύγουν γιατί έτσι γουστάρω» και «είστε ελεύθεροι να ψηφίσετε ό,τι θέλω», είναι κακόγουστο θέατρο χειρότερο κι απΆ αυτό των ταλέντων της Αννίτας Πάνια.
Όπως, επίσης, και το κουκούλωμα, το γρήγορο σπρώξιμο της βρώμας κάτω απΆ το χαλί μην τη δει η πεθερά, τα άλλα λόγια να αγαπιόμαστε κλπ κλπ κλπ.

Πριν την ειρωνεία προς τον Δον Κιχώτη-Μιχάλη, που τελικά ασχολήθηκε πολύ περισσότερο με την κατΆ εσάς «ουσία» (που τόσο πολύ αναφέρθηκε σ΄αυτό το thread), δηλαδή, αυτό καθΆ αυτό το post-άρισμα (πολύ περισσότερα από σχεδόν όλους τους gateway-άδες), αλλά και νόημα κειμένου, άρθρωση λόγου κλπ, μήπως να διορθώσουμε την μέχρι τώρα πορεία που είναι «μας φτύνουν κι εμείς νομίζουμε πως βρέχει»;
Απάντηση με παράθεση