Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #620  
Παλιά 03-11-18, 20:19
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω πως το όλο σύστημα έκδοσης αδειών είναι το πρόβλημα, γίνεται με σκοπό το χρήμα και όχι την απόκτηση γνώσης και κυρίως ωριμότητας των νέων οδηγών,

χθες έκανα το λάθος και μπήκα για δύο-τρια χιλιόμετρα εντός πόλης στο αμάξι γνωστού γνωστού μου και μόνο που δεν άρχισα να προσεύχομαι Και η φάση είναι ότι του έχουν πάρει ήδη το δίπλωμα μια φορά(φυσικά και δεν το γνώριζα πριν μπω)Στη συνέχεια έμαθα ότι σε 5 χρόνια έχει κάνει 15 πλύσεις στομάχου από το ποτό,μόνο ένας ηλίθιος λοιπόν θα ξανάδινε δίπλωμα σε αυτό το άτομο, ένα σοβαρό κράτος δεν θα έπρεπε να ελέγχει κάθε λεπτομέρεια(ιατρικό ιστορικο καθώς και ψυχολογική αξιολόγηση) πριν δώσει σε κάποιον άδεια να χειρίζεται ένα όχημα που ζυγίζει 1μισι τόνο? Αν δεν θεσπιστούν σοβαροί νόμοι(κλιμακούμενη απαγόρευση οδήγησης ως και δια παντός και όχι χρηματικα πρόστιμα) και αν δεν μας φύγει η <<καγκουριά>> και η <<μαγκιά>> κανένας ιαβέρης δεν μπορεί να κάνει κάτι

Βαρέθηκα να ακούω για συνομήλικούς μου από την πόλη που μεγάλωσα που κάθε χρόνο ή πεθαίνουν ή μένουν σε κώμα επειδή τρέχαν (πιωμένοι ή όχι) και να λένε όλοι, <<ψυχούλα ο τάδε-το καλύτερο παιδί-κρίμα>>. Να το χέσω το καλό το παιδί καλύτερα αυτός στο χώμα παρά να πάρει στο λαιμό του κάποια οικογένεια και καλύτερα να κλάψει η δική του μάνα παρά η δικιά μου

βγάζω λίγο rage ή μου φαίνεται
Ρεαλιστικά το ξέρεις και το ξέρω ότι δεν πρόκειται να φτιάξει το σύστημα με τα διπλώματα, λαδάκι ολέ... όσο για ψυχομετρικές εξετάσεις, άσε, τι να λέμε τώρα. Σαπίλα παντού.

Self-driving cars & απαγόρευση human driving. Αυτό ακριβώς θα γίνει και εδώ θα είμαστε να το δούμε.

Σκέψου μόνο πως επιβλήθηκαν οι χρεωστικές κάρτες μετά το 2015... σαν την ιστορία με την πατάτα και τον Καποδίστρια.