Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-10-07, 22:24
Το avatar του χρήστη IL.LUMINEL
IL.LUMINEL Ο χρήστης IL.LUMINEL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-09-2007
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΑΤΤΙΚΗΣ
Μηνύματα: 12
Post off-topic: Γεωπολιτική του μέλλοντος

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΟΛΥ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟ?Η ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΕΝΑΝ
ΤΩΡΙΝΟ ΚΑΛΧΑ?ΗΜΑΡΤΟΝ!!!! ΑΜΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΕΓΩ ΕΝΑ ΧΑΡΤΗ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΑ?ΕΛΕΟΣ
__________________
Η ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΘΑ ΕΧΩ ΠΕΘΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ
IL.LUMINEL
  #2  
Παλιά 02-10-07, 22:38
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Συγωμη IL.LUMINEL αλλα μαλλον εσυ δεν εχεις κατανοησει τοσο το θεμα του νηματος, οσο και την κατηγορια που αυτο ανηκει. Δεν ειναι μαθημα γεωγραφιας το post του Ευριπιδη, ουτε αναλυση Λιακουρειων θεωριων. "Γεωπολιτικη του Μελλοντος" ονομαζεται και ο δημιουργος του αναζητει και αλλους παρομοιους χαρτες απο κυκλους και αλλων χωρων του πλανητη. Η μελλοντικη γεωπολιτικη στρατηγικη μιας υπερδυναμης και καθε χωρας, δε συμβαδιζει παντα με το... πραγματικο μελλον, εχει ομως τεραστιο ενδιαφερον να παρατηρει κανεις την εξωτερικη πολιτικη, τα "επεισοδια", τις συμφωνιες που γινονται με σκοπο να προσεγγιστει το επιθυμητο αποτελεσμα. Ας ειμαστε λιγο πιο προσεκτικοι...


Φιλικα
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 02-10-07 στις 22:44
  #3  
Παλιά 02-10-07, 23:36
Το avatar του χρήστη IL.LUMINEL
IL.LUMINEL Ο χρήστης IL.LUMINEL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-09-2007
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΑΤΤΙΚΗΣ
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΙΔΡΥΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ.ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΟΧΘΟ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΥΝΕΡΓΑΤΩΝ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ SITE ΠΟΥ ΔΙΑΤΗΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ .ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΕ ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΤΙΓΜΗ ΕΓΩ ΚΡΙΤΙΚΑΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.Ειναι αναφαιρετο δικαιωμα μου να παρουσιαζω τις αποψεις μου εφοσον δεν θιγω την προσωπικη υποσταση του ατομου .Νομιζω ο ομιλοντας που αντιτιθομαι μπορει να μου απαντησει χωρις την παρεμβαση τριτου.Προσωπικο μου σχολιο για να δικαιολογησω την αποψη μου (που δεν καταλαβα το θεμα),ειναι οτι για να κανεις ενα site πετυχημενο δεν ειναι αναγκη να το φορτωνεις με ενα σορο ασχετα θεματα (και να τα υποστηριζεις)μονο και μονο για να γινεται συζητηση .Νομιζω καταλαβαινεις τι εννοω , μην παμε για το καρφι και χανουμε το πεταλο!Προσωπικη μου συμβουλη,τα ιδρυτικα στελεχη δεν πρεπει να παρεμβαινουν παρα μονο απαιτησεως των ενδιαφερομενων.Νομιζω οτι σωστο ειναι να ανοιγετε ενα θεμα και μετα να το αφηνετε να ρολαρει χωρις να παρεμβαινετε και παρασυρετε τις μαζες.υπαρχουν πολλα αδουλευτα μυαλα,δωστε τους το τυρι αλλα μην τα οδηγειτε στη φακα.(με την λογικη σας μπορω να ανοιξω οποιοδηποτε θεμα χωρις περιορισμο?)
ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ
__________________
Η ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΘΑ ΕΧΩ ΠΕΘΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ
IL.LUMINEL
  #4  
Παλιά 02-10-07, 23:46
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει κατι IL.LUMINEL. Το γεγονος οτι ειμαι "ιδρυτικο στελεχος" οπως λες, δεν με καθιστα εναν ψυχρο παρατηρητη που "κατευθυνει τις μαζες" (ουαο! ). Οσο θελεις να συζητησεις εσυ, αλλο τοσο θελω να συζητησω και εγω και οι συνεργατες μου.

Παράθεση:
Ειναι αναφαιρετο δικαιωμα μου να παρουσιαζω τις αποψεις μου εφοσον δεν θιγω την προσωπικη υποσταση του ατομου .

Για να ξανα-δουμε την εκπληκτικη παρουσιαση των αποψεων σου μεσω των οποιων δεν εθιξες κανεναν:


ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΟΛΥ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟ?Η ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΕΝΑΝ
ΤΩΡΙΝΟ ΚΑΛΧΑ?ΗΜΑΡΤΟΝ!!!! ΑΜΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΕΓΩ ΕΝΑ ΧΑΡΤΗ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΑ?ΕΛΕΟΣ





Παράθεση:
Προσωπικο μου σχολιο για να δικαιολογησω την αποψη μου (που δεν καταλαβα το θεμα),ειναι οτι για να κανεις ενα site πετυχημενο δεν ειναι αναγκη να το φορτωνεις με ενα σορο ασχετα θεματα (και να τα υποστηριζεις)μονο και μονο για να γινεται συζητηση .
Θα πρεπει να σεβαστεις τη γνωμη των αποτυχημενων συντελεστων του site και να καταλαβεις οτι το παρον τοπικ " Γεωπολιτικη του Μελλοντος" σε συνδυασμο με ολα τα ζητηματα που εθεσε ο Ευριπιδης το θεωρουμε οχι μονον σχετικο με τη θεματολογια του site και της συγκεκριμενης κατηγοριας, αλλα και ακρως ενδιαφερον για την ανατυξη του διαλογου. Ετσι κι αλλιως μολις μια μερα ζωης εχει..

Εαν εχεις παρατηρησεις σε αυτα που ειπα παρακαλω απαντησε σε π.μ ειδαλλως θα μεταφερω τα ασχετα με το θεμα μηνυματα σε off-topic νημα, οπως οριζουν οι κανονες του φορουμ.
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 02-10-07 στις 23:50
  #5  
Παλιά 03-10-07, 00:01
Το avatar του χρήστη IL.LUMINEL
IL.LUMINEL Ο χρήστης IL.LUMINEL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-09-2007
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΑΤΤΙΚΗΣ
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

1.ΤΑ ΕΠΙΦΩΝΗΜΑΤΑ ΣΑΝ !ΟΥΑΟΥ!ΜΕ ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΟΥΝ ΣΕ ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ .Η ΓΛΩΣΣΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ.2 ΔΕΝ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΠΤΥΣΟΝΤΑΣ ΤΙΣ (ΙΔΕΕΣ)ΣΟΥ.3 ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ,ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΕΠΙΚΡΟΤΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΑΣ.4 ΤΟ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ SITE ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΛΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΠΟΣΟ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ.ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣ ΕΤΣΙ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΥΡΙΕ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΕ ,ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΣΕΙΣ ΖΗΤΑΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ SITE, ΑΠΛΩΣ ΔΕΞΟΥ ΤΗΝ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΕΙΡΩΝΙΕΣ ΤΑ ΠΑΣ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ. ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΓΚΩΜΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟΙ ΕΙΣΤΕ ΠΕΣΤΕ ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ.
__________________
Η ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΘΑ ΕΧΩ ΠΕΘΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ
IL.LUMINEL
  #6  
Παλιά 03-10-07, 00:07
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Ευχαριστουμε για τις παρατηρησεις σου και τις συμβουλες σου IL.LUMINEL.
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.