Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Περιοδικά Βιβλιογραφία

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιά 02-04-09, 21:06
Το avatar του χρήστη Arrakis
Arrakis Ο χρήστης Arrakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-01-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή

Alkatar σ’ ευχαριστώ θερμά! Θέλω να ξέρεις πως ορισμένες σημαντικές μα ευχάριστες αλλαγές έχουν ήδη δρομολογηθεί! Θα ήθελα όμως και την άποψη των υπολοίπων. Έτσι θα μπορέσω να σχηματίσω μια περισσότερο «αντικειμενική» εικόνα…
__________________
Επισκεφτείτε τον προσωπικό ιστότοπο του Γιώργου Ιωαννίδη: www.apophenia.gr
Απάντηση με παράθεση
  #82  
Παλιά 02-04-09, 23:25
Το avatar του χρήστη Viktor_Belenko
Viktor_Belenko Ο χρήστης Viktor_Belenko δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Περιοχή: Heart of Darkness
Μηνύματα: 461
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Arrakis
Θα ήθελα να παραθέσω μια ερώτηση που πιστεύω θα βοηθήσει σημαντικά στην βελτίωση του περιοδικού, και ειλικρινά θα ήθελα την γνώμη όλων σας.
Ποιος πιστεύεται πως είναι εκείνος ο τομέας του παραδόξου που υστερεί από το περιοδικό και θα θέλατε να δώσουμε περισσότερο βάρος;
Υπάρχουν βλέπετε τουλάχιστον 12 μεγάλες κατηγορίες στο mystery: Εξωγήινοι, Παραψυχολογία, Μαγεία, Αρχαία Μυστήρια, Εναλλακτική Ιστορία / Αρχαιολογία, Συνωμοσίες, Κρυπτοζωολογία, Εναλλακτική (Fringe) Επιστήμη, Λαογραφία, Παράξενος Ταξιδιώτης, Forteana, Fantasy…
Θα ήθελα ειλικρινά την γνώμη σας γιατί πάνω από όλα, το mystery είναι το περιοδικό των αναγνωστών του!
Καλησπέρα,

Κάποιες σκέψεις μόνο. Οι παραπάνω κατηγορίες καλύπτουν περίπου το μεγαλύτερο μέρος του χώρου, υποθέτω, ωστόσο λογικά είναι μάλλον απίθανο να πει κανείς ότι ενδιαφέρεται για όλους.

Προσωπικά ενδιαφέρομαι περισσότερο και ασχολούμαι με τον χώρο της Fantasy, και δευτερευόντως και με θέματα διαστημικής, συνωμοσιολογίας , επιστημονικής φαντασίας και ιστορίας. Αλλά δεν έχει σημασία. Ο καθένας ως προς αυτό θα πει κάτι διαφορετικό και είναι λογικό.

Θα πω γενικώς, πως αυτό που θα ήθελα να δω είναι όχι περισσότερα θέματα της μιας ή της άλλης κατηγορίας. Αυτό που θα ήθελα θα ήταν να δω τα θέματα που αναλύονται να αξίζουν τον κόπο, αν μπορώ να το πω έτσι. Κατά την γνώμη μου, και όπως έχω πει παλαιότερα (#13), αν υπάρχουν 285 περιστατικά θέασης εξωγήινων, ίσως αξίζουν προσοχής και ανάλυσης τα 10-15. Αυτά τα 10 όμως, πραγματικά αξίζουν να ασχοληθεί κανείς σε βάθος, έστω και αν δεν θα ήταν εντυπωσιακά, ή ευρέως γνωστά. Τα υπόλοιπα, εκτός του ότι είναι επιφανειακά, δεν έχουν και νόημα. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός.

Επίσης, θεωρώ ότι οι τίτλοι των θεμάτων στο εξώφυλλο θα πρέπει να είναι αντιπροσωπευτικοί των θεμάτων και όχι «κράχτες», διότι δημιουργείται λανθασμένη εικόνα για το περιεχόμενο, που μακροπρόθεσμα είναι σε βάρος του περιοδικού (κανείς δεν αρέσκεται να τον παραπλανούν). Θυμάμαι περίπτωση όπου τίτλος δεν είχε καμία σχέση με το θέμα που πραγματευόταν το άρθρο που μάλιστα ήταν το κύριο του εξώφυλλου...

Τέλος, θα ήταν πιστεύω καλό να δίνεται λίγο μεγαλύτερη προσοχή σε ιστορικά και τεχνικά στοιχεία, στο μέτρο του ανθρωπίνως δυνατού. Δεν μιλάω για υπερβολικά πράγματα, π.χ. σε κάποια είδηση για θέαση UFO από ρουμανικό MiG-21, στην συνοδευτική φωτογραφία υπήρχε αμερικανικό F-15.

Κλείνοντας, διευκρινίζω ότι δεν θεωρώ τον εαυτό μου αντιπροσωπευτικό δείγμα αναγνώστη του Mystery, ούτε τακτικού αναγνώστη περιοδικών αναζήτησης γενικώς. Τα παραπάνω λοιπόν πρέπει να εκληφθούν περισσότερο ως απόψεις ενός εξωτερικού ουδέτερου παρατηρητή και ως εκ τούτου είναι μάλλον περιορισμένης βαρύτητας.

Φιλικά και καλοπροαίρετα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Viktor_Belenko : 02-04-09 στις 23:31
Απάντηση με παράθεση
  #83  
Παλιά 03-04-09, 12:07
Το avatar του χρήστη Mallen
Mallen Ο χρήστης Mallen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2008
Περιοχή: from Beyond...
Μηνύματα: 409
Προεπιλογή

* ΜΥΗΤΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ
* ΑΡΧΑΙΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ...
Απάντηση με παράθεση
  #84  
Παλιά 04-04-09, 20:45
Το avatar του χρήστη MARY
MARY Ο χρήστης MARY δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2009
Μηνύματα: 1
Smile

Καλησπέρα,είμαι αναγνώστρια του περιοδικού απο το πρώτο τεύχος.
Μου αρέσει η δομή του περιοδικου αλλα θα ήθελα αν ειναι δυνατόν να μην καταλαμβάνουν πολυ χώρο δύο ή τρία θέματα, με αποτέλεσμα να μειώνεται η υπόλοιπη ύλη του περιοδικού.
Ίσως θα ήθελα κάτι παραπάνω για κρυπτοζωολογία και μαγεία.
Απάντηση με παράθεση
  #85  
Παλιά 04-04-09, 21:27
Το avatar του χρήστη Julliet
Julliet Ο χρήστης Julliet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 305
Προεπιλογή ...

Και εγώ δε χάνω τεύχος του περιοδικού κάθε μήνα και μπορώ να πω πως σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη από το περιεχόμενό του. Ίσως θα ήθελα όμως να υπάρχουν περισσότερα θέματα για εξωγήινους, Μαγεία, Συνωμοσίες και Λαογραφία!
__________________
~*Gp*~

«Γιατί άραγε ενώ δεν με καταλαβαίνει κανένας με συμπαθούν όλοι?»
Albert Einstein


"Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο" Ηράκλειτος

Το όνειρο μου χάρισε τη ζωή, τωρα δεν μου μένει παρά να χαρίσω στη ζωή το όνειρο.

"Δεν πρόκειται ποτέ να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή"
Απάντηση με παράθεση
  #86  
Παλιά 16-04-09, 13:20
Το avatar του χρήστη Arrakis
Arrakis Ο χρήστης Arrakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-01-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή Back to Basics!

Καταρχήν σας ευχαριστώ θερμά που απαντήσατε όλοι με τόσο ενθουσιασμό στην ερώτηση. Έχω λάβει ήδη πολλές απαντήσεις/απόψεις και από το σχετικό group που έχουν κάνει οι fan του περιοδικού στο facebook και έχω κουβεντιάσει αρκετά τόσο με τον εκδότη όσο και με τους υπόλοιπους συνεργάτες του mystery.
Εύχομαι το αποτέλεσμα να σας χαροποιήσει όπως ένοιωσα και εγώ με την κατάληξη της μεγάλης κουβέντας μας… βλέπετε, το τελευταίο εξάμηνο αισθάνθηκα πως το περιοδικό προσπαθώντας να εξερευνήσει όσο γίνετε περισσότερο την πλούσια θεματολογία του μυστηρίου, άφησε στην άκρη ορισμένα από τα βασικά στοιχεία της ταυτότητας που το ξεχώρισαν και το ανέβασαν ψηλά στις προτιμήσεις των ελλήνων αναγνωστών.
Ως εκ τούτου αποφασίσαμε να προβούμε σε μια σειρά σταδιακών αλλαγών επαναφέροντας το mystery στο κατώφλι των μαγικών θρύλων το οποίο και τόσο πετυχημένα εξερευνούσε όλα αυτά τα χρόνια.
Από το επόμενο τεύχος λοιπόν (τ. 51), εγκαινιάζουμε μια μεγάλη, μόνιμη στήλη αφιερωμένη εξ ολοκλήρου στη μαγεία της Wicca (την οποία συνυπογράφει το Magisterial Ordo Ignis Aeternae - www.themoria.com), «επιστρατεύουμε» την Βάγια Ψευτάκη για μια σειρά από πρακτικά και ας μου επιτραπεί ο όρος «τολμηρά» άρθρα, και μια σειρά από νέους ταλαντούχους αρθρογράφους που θα συνεχίσουν την πλεύση του περιοδικού μας σταθερά στο σύμπαν του ανεξήγητου, του μύθου, της μαγείας και των εναλλακτικών κόσμων!
Ελπίζω να μας ακολουθήσετε στο ταξίδι μας, και να ξέρετε πως έχω πραγματικά την ανάγκη της γνώμης σας για το περιοδικό, όπως επίσης τις προτάσεις σας, τους προβληματισμούς και τις ιδέες σας.
Σας ευχαριστώ ξανά για τα 5 χρόνια που κρατάτε ψηλά τον πυρσό της αναζήτησης μαζί μας.
Φιλικά πάντα
Γιώργος Ιωαννίδης
Ψυχολόγος - Συγγραφέας
Αρχισυντάκτης περιοδ. Mystery
__________________
Επισκεφτείτε τον προσωπικό ιστότοπο του Γιώργου Ιωαννίδη: www.apophenia.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Arrakis : 16-04-09 στις 13:26
Απάντηση με παράθεση
  #87  
Παλιά 17-04-09, 14:20
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Επι τη ευκαιρια δειτε το εξωφυλλο και τα περιεχομενα του 50ου τευχους του Mystery που κυκλοφορει στις 23 Απριλιου!




Το Μεγάλο Μυστικό Σχέδιο του
ΣΙΩΝΙΣΜΟΥ

Μοιάζει απίστευτο αλλά μια Σέκτα που ιδρύθηκε πριν 400 χρόνια σχεδιάζει σήμερα να καταστρέψει το Ισραήλ (και τον κόσμο για να εξιλεωθούν οι ψυχές των Εβραίων! Διαβάστε για την αληθινή προέλευση και αποστολή των Πρωτοκόλλων των Σοφών της Σιών όπως επίσης και για το αν η Παγκόσμια Οικονομική Κρίση είναι αποτέλεσμα της ίδιας συνωμοσίας.
Γράφει ο Ανδρέας Αργυρόπουλος

Μυστήρια της ΑΥΡΑΣ
Όλα όσα θα θέλατε να μάθετε για την Αύρα συγκεντρωμένα σ’ ένα άρθρο!
Λεπτοφυείς ενέργειες. Τα χρώματα και η σημασία τους. Ασκήσεις και τρόποι να αντιληφθείτε την Αύρα. Ασπίδες προστασίας, ενίσχυση, ανάπτυξη και θεραπεία… όλα είναι εδώ!
Γράφει η Βίκυ Χρυσού (Reiki-Master-Teacher)

Οι Παράξενες Εμπειρίες του ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
Όλοι γνωρίζουμε τα επιτεύγματα του μεγαλύτερου των Ελλήνων. Όπως όμως αποδεικνύει ο αρχαιολόγος Αλέξανδρος Γιαννακός, με το πέρασμα των αιώνων έχουν αναπτυχθεί ορισμένες παράξενες ιστορίες που υποδεικνύουν μια εντελώς διαφορετική, εναλλακτική ιστορία!

Τι Πραγματικά Συμβαίνει με τον ΝΙΜΠΙΡΟΥ;
Μύθος ή αλήθεια το πέρασμα του 12ου Πλανήτη από το ηλιακό μας σύστημα πριν 6 χρόνια; Απαντά ο φυσικός Παναγιώτης Αντωνόπουλος.

Γιατί ΔΕΝ υπάρχουν δρόμοι αντιβαρύτητας στην Ελλάδα;
Μια μαθηματική απόδειξη από τον Καθηγητή Πανεπιστημίου Μακεδονίας της Θεσσαλονίκης, κ. Βάιο Λάζο.

Διαβάστε Επίσης…

Haxa: Η Δρακόντεια Παράδοση των Μαγισσών
Του Thomas Karlsson (ιδρυτής του Τάγματος του Κόκκινου Δράκου)

Υπάρχει Κάποια Υπερφυσική Δύναμη στις Πολεμικές Τέχνες;
Το mystery ερευνά τι είναι αυτό που δίνει υπεράνθρωπες δυνάμεις στους μύστες του Kung Fu!

Συνέντευξη Nick Pope
O Βρετανός Fox Mulder αποκαλύπτει τα μυστικά των εξωγήινων σε μια συνέντευξη έκπληξη στον Νικόλαο Κουμαρτζή που θα συζητηθεί!

Η Επιστήμη Πίσω από την Ταινία WATCHMEN
Μπορεί η Κβαντική Φυσική να εξηγήσει τα θαύματα του Dr. Manhattan;
Γράφει ο Ανέστης Γεροδήμου

200 Χρόνια: Έντγκαρ Άλαν Πόε

Του Γιώργου Ιωαννίδη
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
Απάντηση με παράθεση
  #88  
Παλιά 29-05-09, 22:48
Το avatar του χρήστη Mallen
Mallen Ο χρήστης Mallen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2008
Περιοχή: from Beyond...
Μηνύματα: 409
Προεπιλογή

Άμαν Beetlejuice "παπατρέχα" σε κάνανε και δεν...προλαβαίνεις να ενημερώνεις κόσμο και (απαιτητικό!) κοσμάκη!!! Ας είναι...Να μη βάζουν οι συμφορουμίτες σου και κείνοι το λιθαράκι τους (και συ βουρ για διακοπές???)
Αϊντε αλήτες παραξενοταξιδιώτοφευγάτοι βγήκε το καινούργιο Mystery #51 (που πρέπει να πω πως πρόκειται μάλλον για το -μέχρι στιγμής- καλύτερο τεύχος τους, από πλευράς περιεχομένου??? Arrakis, μήπως...αδικώ πρόσωπα και καταστάσεις???) και ειδικά οι μαθητευόμενοι μάγοι και μάγισσες (και υποψήφιοι ακόμα!!!) θα κατενθουσιαστούν με την εκπληκτική στήλη"Witch School" (ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΙ δίχως πλάκα...)που ενώ μου είναι γνωστά τα στοιχεία που αναφέρονται άνα τομείς, εντούτις διαβάζοντάς το...αρχισα να ψήνομαι κιόλας για το επόμενο τεύχος!!!



Διαβάστε στο Νέο Τεύχος που Κυκλοφορεί

Ο Σείριος & η Απόκρυφη Γεωμετρία του Παρθενώνα
Η Μυστική Παράδοση των Δαναών και η Αρχαιοαστρονομία της Μαύρης Αθηνάς.
Μια Ιστοριογνωσιακή Περιήγηση από τους Ντόγκον και τα Μυστήρια της Αιγύπτου έως τη Χθόνια και Συγκαλυμμένη ( Λατρεία του Σείριου στο Εσωτερικό της Ακρόπολης! Γράφει ο Γιώργος Ιωαννίδης και ο Αλέξανδρος Γιαννακός



Μεγάλος Φάκελος – Αφιέρωμα
ΑΓΓΕΛΟΙ: Οι Απόστολοι του Φωτός
*Αληθινές Εμπειρίες Επαφής – της Βάγιας Ψευτάκη
*Μπορούν οι Άγγελοι να μας Βοηθήσουν στην Καθημερινή μας Ζωή; – της Θεοδώρας Γκλαβέτα (Reiki Master/Teacher)
*Πιστεύουν Σήμερα οι Έλληνες στους Αγγέλους; – του Ανέστη Γεροδήμου

Αποκλειστική Συνέντευξη ZECHARIA SITCHIN
Για πρώτη φορά στην Ελλάδα ο «πατέρας» των Νεφελίμ και του Νιμπιρού μιλά για τους Έλληνες Θεούς, τους Εξωγήινους Annunaki και το 2012!

H Χαμένη Πόλη του ΟΡΦΕΑ
Μια άγνωστη πολιτεία στην καρδιά της Ελλάδας όπου ο Ορφέας εμφανίζεται στους κατοίκους μέχρι σήμερα! Γράφει ο Αλέξανδρος Γιαννακός

Διαβάστε Ακόμη

Ένας Έλληνας συναντάει τους ΑΝΔΡΕΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΥΡΑ!
Μια συγκλονιστική εμπειρία από τον Πέτρο Φ. Καπνιστό και τον Σπύρο Κατσαντάμη

ΥΠΝΟΒΑΣΙΑ: Τι την προκαλεί και πώς σχετίζεται με ανεξήγητα φαινόμενα!
Γράφει ο Γιώργος Ιωαννίδης

Bohemian Grove: Η μυστική σέκτα της Νέας Τάξης Πραγμάτων και η σύγχρονη λατρεία του Μολώχ-Κουκουβάγια! Γράφει ο Ανδρέας Αργυρόπουλος

100 Χρόνια August Derleth: Ο αληθινός πατέρας της Μυθολογίας Κθούλου και τα μυστικά που προσπάθησε να καλύψει! Του Γιώργου Ιωαννίδη

Η Επιστήμη της Νέο-Αστρολογίας
Γράφει ο Νικόλαος Κουμαρτζής***

Η Μυστική Ελλάδα του ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗ
Το team του Παράξενου Ταξιδιώτη μιλάει για την περιήγησή του στην Ελλάδα που ΔΕΝ γνωρίζουμε!


***(τύπους, οι οποίοι είναι υπερ-δραστήριοι, ευρυμαθείς, ψαγμένοι, συναρπαστικοί, έξυπνοι και σκέτοι Ιντιάνα Τζόουνς σαν τον αξιότιμο Ν. Κουμαρτζή, τους...μισώ!!!Γιατί??? Μα γιατί μου...τρώνε τις καλύτερες γκόμενες -τέτοιους άντρες γουστάρουν οι γυναίκες και εγώ ο πρωταθλητής καναπεδάκιας κοντεύω να...ΣΚΑΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΟΥ!!!-Με το συμπάθειο δηλαδις, Νικόλα μας...Χίλια ΜΠΡΑΒΟ όμως!!! Συνέχισε έτσι!!!)


-

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mallen : 29-05-09 στις 22:57
Απάντηση με παράθεση
  #89  
Παλιά 22-06-09, 21:49
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή


Το καλοκαιρινό Mystery κυκλοφορεί από τις 25 Ιουνίου σε ολόκληρη τη χώρα!
Μην το χάσετε!

Αρχαιολόγοι Ανακάλυψαν
το ΜΥΣΤΙΚΟ της ΑΘΑΝΑΣΙΑΣ των ΜΑΓΙΑΣ
Η Θρυλική ΠΗΓΗ της ΝΕΟΤΗΤΑΣ Υπάρχει!
και Βρέθηκε στο Μεξικό!!
Όλα τα Ντοκουμέντα της Μεγάλης Ανακάλυψης
Οι Μάγιας ήταν οι Τελευταίοι Φύλακες
Ποιο ήταν το Μυστικό της Αθανασίας;

Γράφει ο Αλέξανδρος Γιαννακός

«Η Ελλάδα θα Περάσει στην 5η Διάσταση το 2012!»
Αυτό και άλλα εκπληκτικά δηλώνει σε αποκλειστική του συνέντευξη στην Οφηλία Λαζαράκη ο Δρ. Γιώργος Κοεμτζόπουλος.

Βρέθηκε η Πύλη του Άδη στην Ολυμπία!
Τελευταίες έρευνες του διάσημου μελετητή Robert Temple δείχνουν πως η είσοδος στον Κάτω Κόσμο δεν ήταν μύθος αλλά ένα πραγματικό σημείο στη Μυστική – Ιερή Γεωγραφία της Ελλάδας. Του Αλέξανδρου Γιαννακού.

Μαγικά Φίλτρα: Τι Είναι & Πώς Παρασκευάζονται;
Η Βάγια Ψευτάκη ανοίγει το προσωπικό της Βιβλίο των Σκιών και μας μυεί στην τέχνη και την πρακτική εφαρμογή των Μαγικών Φίλτρων…

Η Μεταφυσική Επίδραση της Περιτομής στον Εγκέφαλο!
Μια Αρχαία Συνωμοσία;
Ακούγεται απίστευτο μα είναι αλήθεια πως επιστημονικές μελέτες επιβεβαιώνουν ότι η περιτομή σχετίζεται με το… mind control! Διαβάστε πώς ακριβώς συμβαίνει.

Γράφει ο Ανέστης Γεροδήμου

ΓΑΤΕΣ: Οι Μαγικές τους Ιδιότητες
Από τους ναούς της αρχαίας Αιγύπτου μέχρι τα σοκάκια των σημερινών μεγαλουπόλεων, ακολουθήστε την ιστορία της γάτας και των μαγικών δοξασιών που τη συνοδεύουν.

Της Αντρέα Νικολάου

Ο Άγνωστος Κόσμος των Blackmore’s Night
Είναι ένα από τα διασημότερα συγκροτήματα στον πλανήτη! Αυτό που δεν ξέρουν οι περισσότεροι όμως είναι πως οι Blackmore’s Night ασχολούνται και με τον αόρατο κόσμο των πνευμάτων…

Γράφει η Νατάσα Χασάπη

Flat Earth Theory ή αλλιώς: Η ΓΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΕΔΗ
Κι όμως κάποιοι το πιστεύουν ακόμη!

Του Μηνά Παπαγεωργίου


Παράξενα Πλάσματα στον Ουρανό
Φτεράνθρωποι, Σκιόπτερα & Οργανικά UFOs

Γράφει ο Σπύρος Κατσαντάμης
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
Απάντηση με παράθεση
  #90  
Παλιά 23-06-09, 07:33
Το avatar του χρήστη Arrakis
Arrakis Ο χρήστης Arrakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-01-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 134
Cool

Μηνά μου, μια μικρή διόρθωση μόνο, αυτό είναι το πρώτο καλοκαιρινό τεύχος του mystery αφού ακολουθούν δυο ακόμη με… πολλές εκπλήξεις μια εκ των οποίων πιστεύω πως θα τρομάξει αρκετούς
__________________
Επισκεφτείτε τον προσωπικό ιστότοπο του Γιώργου Ιωαννίδη: www.apophenia.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Arrakis : 23-06-09 στις 07:33
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.