Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: CHIP στο σώμα!!!
ΝΑΙ 14 12,39%
ΟΧΙ 99 87,61%
Ψήφισαν: 113. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 22-10-08, 23:05
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

φίλοι και συνταξιδιώτες..

αν πάρουμε κατά γράμμα το σύνταγμα, θα πέσουν κορμιά..

ξέρετε ποσοι το έχουν πατήσει..

δεν θα είχαμε που να τους βάλουμε..
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 23-10-08, 00:31
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

καλησπερα σας

βρηκα αυτο το ωραιο βιντεακι στο you tube περι τσιπ.

μην το δειτε απο την θρησκευτικη αποψη απαραιτητα

http://www.youtube.com/watch?v=PBo2W...eature=related

δεν ξερω ποσοι απο μας εχουμε καταλαβει το ποσο κοντα ειναι το τσιπ

δεν ξερω ποσοι απο μας ειναι διατεθειμενοι να τα θυσιασουν ολα,προκειμενου να αντισταθουν

δεν ξερω πραγματικα,που σκατα παμε!
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 23-10-08, 01:01
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από no slave
καλησπερα σας

βρηκα αυτο το ωραιο βιντεακι στο you tube περι τσιπ.

μην το δειτε απο την θρησκευτικη αποψη απαραιτητα

http://www.youtube.com/watch?v=PBo2W...eature=related

δεν ξερω ποσοι απο μας εχουμε καταλαβει το ποσο κοντα ειναι το τσιπ

δεν ξερω ποσοι απο μας ειναι διατεθειμενοι να τα θυσιασουν ολα,προκειμενου να αντισταθουν

δεν ξερω πραγματικα,που σκατα παμε!

φίλε μου καταλαβαίνω την οργή και την αγανάκτησή σου, όμως φύλαξέ την για την ώρα που θα την χρειαστείς..

όπως αναφέρω, θα έρθει η ώρα..

εδώ..

http://www.metafysiko.gr/forum/showp...7&postcount=24


πολύ διαφωτιστικό το βιντεάκι και σκέφτομαι να το βάλω στην υπογραφή μου..

αυτά φίλε μου..

καληνύχτα σε όλους..

με όνειρα..

που θα..

σας..

ξυπνήσουν..
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 23-10-08, 01:39
Το avatar του χρήστη Νηρηιδα
Νηρηιδα Ο χρήστης Νηρηιδα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 364
Προεπιλογή

Ειδα το βιντεο και μαζι αυτο που η ιδια ειχα πει στο πρωτο μου post εδω, τον μονο λογο που βλεπω λογικη την υπαρξη του...Και καθολου δεν μου αρεσε που τον χρησιμοποιουν για να πεισουν.
Δεν ξερω αγαπητε μου Ευρυνοε τι θα αλλαξει αν ο no slave ή εγω ή αρκετοι ακομα κρατησουμε τον θυμο μας γι'αργοτερα...Πραγματικα πολυ απαισιοδοξω βλεπωντας εθελοντες σκλαβους!Και αντε παλια ηταν μια σιδερενια μπαλα στο ποδι αλλα τωρα αγγιζει τα ορια της αηδιας τοση προσφορα υποδουλωσης σε κατι που θα εχει τον πληρη ελεγχο των ζωων τους στην ουσια.
Δηλ πιο ταιριαστη ερωτηση απο την τελευταια του no slave δεν εχω...
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νηρηιδα : 23-10-08 στις 01:41
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 23-10-08, 04:37
Το avatar του χρήστη Giorgos
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2004
Περιοχή: Stockholm
Μηνύματα: 775
Προεπιλογή

Πραγματικά από μικρό παιδί είχα ένα μεγάλο όνειρο και ήμουνα σίγουρος ότι κάποια μέρα θα γίνει πραγματικότητα. Να μας βάζανε ένα μηχάνημα στο μυαλό και να μαθαίναμε οτιδήποτε θέλαμε σε δευτερόλεπτα. Αυτά τα σκεφτόμουνα όταν ερχόταν η ώρα του διαβάσματος.. και επειδή ήμουν σίγουρος πως αυτό θα έρθει οργιζόμουνα με τον εαυτό μου που γεννήθηκα τόσο νωρίς και δε θα το προλάβω.
Και σήμερα πραγματικά πιστεύω ότι κάτι τέτοιο όσο τρομακτικό και αν φαίνεται με λίγη σκέψη, θα μπορούσε πραγματικά να βοηθήσει τον κόσμο σε παρα πολλά πράγματα.Τόσες ευκολίες τόσα θετικά έχει να προσφέρει η τεχνολογία.
Αν και η επιμονη της εκκλησιας με τους προφήτες της φαντάζει ρομαντική, εδώ ο ρόλος του υποτιθέμενου προφήτη καθώς και η εν λόγο προφητεία μπορεί να συζητηθεί σε άλλο θέμα, γεγονός είναι ότι ακριβώς επειδή ο άνθρωπος είναι κακό ζώο, έχει την τάση να τα απαλλοτριώνει όλα τα επιτεύγματα του και να τα στρέφει εναντίον του.
Το ίδιο έγινε με την τηλεόραση. Κάποτε ήταν το κουτί του διαβόλου, και σε κάποιο βαθμό όντως μονο κακό μας κάνει σήμερα η τηλεόραση, και σήμερα η ίδια η εκκλησια όπως είπε ένας συνφορουμήτης χρησιμοποιεί το κακό πρόσωπο αυτού του εργαλείου για ίδιον όφελος.
Μετά το internet.. ποσο πιο κοντά μας έφερε, ποσο διευκόλυνε τις ανάγκες μας, (τις υποτιθέμενες ανάγκες μας) και πάλι αυτό το εργαλείο στρέφεται εναντίον μας σε κάθε παράμετρο του.Η ατομική ενέργεια που μπορεί να μας χαρίσει καθαρή ενέργεια (αποβάλλοντας με κάποιον τρόπο τα λήμματα της αλλα και αυτό πρόκειται να επιτευχθεί), δημιουργήθηκε από την πρώτη στιγμή για το κακό πρόσωπο της σαν επίτευγμα της επιστήμης.. Λοιπόν δεν υπάρχει διάβολος, ούτε νούμερα του, ούτε χαράγματα του. Αυτό που υπάρχει είναι η σχεδόν ανάγκη που έχουμε σαν άνθρωποι να εθιζόμαστε στα πάντα.

Αυτό δεν είναι περίεργο. Μπορούμε να εθιστούμε στα συναισθήματα μας, που δεν είναι άλλο πράγμα από τα "ναρκωτικά" του σώματος μας, που με την σπαταλη χρήση τους αρρωσταίνουμε, μέχρι τα ναρκωτικά, το internet και το "θρησκευτισμο" μας. Και φυσικά ο εθισμός μας στην δύναμη της εξουσίας. Την γλυκιά εξουσία που όταν γίνει ναρκωτικό μας κυριεύει όπως και όλα τα αλλα ναρκωτικά. Εξουσία για δύναμη και δύναμη για περισσότερη εξουσία. Δύναμη με κάθε μέσο, εξουσία με οποιοδήποτε κόστος.

Όσων αφορά την προφητεία και κάθε είδους προφητεία μην αναρωτιέστε πως γίνετε να γίνετε πραγματικότητα και μη μένετε άφωνοι γιατί οι λόγοι είναι τόσο απλοί που δε γίνονται εύκολα αντιληπτοί. Πριν λίγο έβλεπα μια ταινία, ήταν ένας θρύλος. Έλεγε ότι θα έρθει κάποιος κάποτε και θα σώσει τον τάδε και όλα καλά. Και φανταστείτε τι έγινε! Κάποιος πήγε έσωσε τον τάδε και όλα όντως πήγαν καλά!!
Τον θρύλο, η την προφητεία την βγάζει κάποιος, και όλοι την διαβάζουν και περιμένουν, μέχρι κάποιος πιο ψαγμένος την κάνει πράξη και αποκτήσει τον τίτλο του σωτήρα! Εδώ ο ίδιος ο Χίτλερ κυνηγούσε μύθους και θρύλους για να αποκτήσει την δύναμη που του έλειπε για να πραγματοποιήσει τα όνειρα του. ’Αλλοι αυτοκτόνησαν μαζί επειδή κάποιος τους είπε ότι αυτοκτονώντας τη στιγμή που περνάει ο κομήτης θα πάμε στον παράδεισο. Είμαι σίγουρος ότι κάποιος σκαρφίστηκε την ιδέα της τηλεόρασης (ενώ ήδη υπήρχε ο κινηματογραφος) επειδή διάβασε τη βίβλο και τα ευαγγελια.. Και ου το καθεξής. Πάντως αυτό που μου έκανε εντύπωση σαν λίγο πολύ γνωστη της τεχνολογίας των υπολογιστών, είναι τα 8GByte που χωράνε σε τόσο μικρό χορό.. όντως πολύ ενδαφέρον. Καθώς και την ικανότητα του πομπού να στέλνει σήμα μέχρι και σε δορυφόρο, όντας τόσο μικρός. Πραγματικά τέτοιες πληροφορίες με κάνουν να πιστεύω πως τα έργα του Χόλιγουντ δεν είναι και πολύ αρλούμπες..

Όχι φυσικά ένα τέτοιο μηχάνημα δε θα το έβαζα στο σώμα μου και ας μην είχα να φάω. Θα πήγαινα να αρμέγω τις κατσίκες στο χωριο και να τρώω τα αυγουλάκια και να σπέρνω τον κήπο μου. Αλλα αν είναι να μας αναγκάσουν σίγουρα για να το αποφύγουμε θα πρέπει να γίνουμε και πάλι καταναλωτές όσων μας παρέχουν τα χερια μας και να ξεχάσουμε όλα τα αγαθά που υπάρχουν σήμερα και μας κάνουν την ζωή πιο εύκολη, από το ρεύμα και την ενέργεια που μας ζεσταίνει και μας βοηθάει να βλέπουμε τα βραδια, και μας δίνει τη δυνατότητα να επικοινωνούμε από απόσταση, μέχρι την κοκακόλα και τα γλυκα που μας πουλάει ο γείτονας και τις υπηρεσίες υγείας και περίθαλψης που μας πουλάει το κράτος αν εργαζόμαστε και πληρώνουμε φόρους. Δύσκολα πράγματα δύσκολες αποφάσεις, αλλα ποσο αντέχουμε; Αν ζούσαμε λοιπόν έτσι απόμακροι από ένα τέτοιο σύστημα, χωρίς ουσιαστική επικοινωνία με τον "έξω" κόσμο, και αρρώσταινε το παιδί μας, τι θα κάναμε; Θα το παραδίναμε στον "Κύριο"; Θα προτιμούσαμε να το δούμε να πεθάνει από το να βάλουμε στο κορμί μας (και το δικό του) το .."χάραγμα" της δουλικότητας; δύσκολο ερώτημα το παραδέχομαι, αλλα στην ουσία φίλοι μου, ποσο ελεύθεροι είμαστε.. πέρα από τις ιδέες μας για ελευθερια κτλ.
Πόσες θυσίες είμαστε διατεθειμένοι να κάνουμε;
Έρχονται συγκυρίες που όλοι λυγίζουν.. και ο καιρός γαρ εγγύς.
__________________
"Knowledge speaks, but wisdom listens." (Jimi Hendrix)
Για αυτούς που με ξέρουν... Γεώργιος Σαββίδης!
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 23-10-08, 08:49
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Προεπιλογή

οκ
αλλα δειτε και αυτο


@
__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 23-10-08, 16:32
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LuX
οκ
αλλα δειτε και αυτο


@
LuX
είδες όνειρα, που ..

σε.. ξύπνησαν?

αν και δεν έχεις ανάγκη εσύ..

Giorgos

προφανώς, έχεις έλθει σε δίλημμα,

θα πάρεις την απόφαση όταν έρθει ή ώρα φίλε μου, όπως και όλοι μας..

νηρηίδα, αγαπητή μου..

η ερώτηση για το πού σκ@τ@ πάμε είναι μία αρχή, του να κατανοήσουμε την κατεύθυνση..

τώρα αν εξακολουθούμε να αναρωτιόμαστε για το πού πάμε.. δεν φταίω εγώ..

οι απαντήσεις βγαίνουν απο κάποιους, φόρα παρτίδα που λένε..

''γραφικότητες μωρέ'', θα πούνε κάποιοι..

και όπως λέει και ο Giorgos: ο καιρός γαρ εγγύς...
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 27-10-08, 10:07
Το avatar του χρήστη labros
labros Ο χρήστης labros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2004
Περιοχή: Hellas
Μηνύματα: 275
Προεπιλογή

Μέσα στο επόμενο έτος θα βγει η ανάγκη για δημόσια κάρτα υγείας η οποία θα φέρει το ιστορικό για τις αλλεργίες του κάθε ασθενούς και τις σημαντικές ασθένειες που έχει περάσει. Λόγω των ευαίσθητων προσωπικών στοιχείων, προς το παρών δεν θα μπορεί να έχει άλλα στοιχεία.
Θα αφορά ποσότητα άνω του εκατομμυρίου για τους ασθενείς στη χώρα μας. Η κάρτα αυτή θα έχει ισχύ στην Ευρωπαϊκή Ένωση και ίσως στις ΗΠΑ.

Προσωπικά πιστεύω ότι θα αργήσει λίγο (+10 έτη) να έρθει η νέα μόδα με το chip σ’ εμάς.

Φυσικά και θέλω να είμαι σε εγρήγορση, θα δείξει η συνέχεια.
__________________
Αγάπα τον πλησίον σου, πρόσεχε τον εαυτό σου
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 27-10-08, 11:09
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από labros
Μέσα στο επόμενο έτος θα βγει η ανάγκη για δημόσια κάρτα υγείας η οποία θα φέρει το ιστορικό για τις αλλεργίες του κάθε ασθενούς και τις σημαντικές ασθένειες που έχει περάσει. Λόγω των ευαίσθητων προσωπικών στοιχείων, προς το παρών δεν θα μπορεί να έχει άλλα στοιχεία.
Θα αφορά ποσότητα άνω του εκατομμυρίου για τους ασθενείς στη χώρα μας. Η κάρτα αυτή θα έχει ισχύ στην Ευρωπαϊκή Ένωση και ίσως στις ΗΠΑ.

Προσωπικά πιστεύω ότι θα αργήσει λίγο (+10 έτη) να έρθει η νέα μόδα με το chip σ’ εμάς.

Φυσικά και θέλω να είμαι σε εγρήγορση, θα δείξει η συνέχεια.
Στις 28 Νοεμβρίου, το Γερμανικό Ομοσπονδιακό Υπουργείο Υγείας δημοσίευσε το νέο φυλλάδιο σχετικά με την ανακαινισμένη κάρτα υγείας. Με την εισαγωγή της, περίπου 80 εκατομμύρια άτομα με δημόσια και ιδιωτική ασφάλιση υγείας, 21000 φαρμακοποιοί, 123000 εγγεγραμμένοι ιατροί, 65000 οδοντίατροι, 2200 νοσοκομεία, καθώς και οι ιδιωτικοί και δημόσιοι ασφαλιστικοί φορείς θα συνδέονται μεταξύ τους στη Γερμανία.

Ένα έργο αυτής της κλίμακας είναι μοναδικό στην Ευρώπη και αποτελεί μια τεράστια τεχνική και οργανωτική πρόκληση.

Η Ηλεκτρονική Καρία Υγείας αποτελεί ένα σημαντικό βήμα προς τον εκσυγχρονισμό των συστημάτων υγείας.

Σε ευρωπαϊκό επίπεδο, είναι ένα έργο που αναπτύσσεται υπό την ηγεσία της Ένωσης Γάλλων Φαρμακοποιών, της PGEU (Pharmaceutical Group of the European Union, της Φαρμακευτικής Ομάδας της ΕΕ). Η ένωση έχει υποβάλει μια πρόταση προς την Ευρωπαϊκή Επιτροπή για μια Επαγγελματική Ευρωπαϊκή Κάρτα Υγείας ( "HPro"). Για την υποστήριξη του έργου δεν έχουν ακόμη χορηγηθεί χρηματοδοτήσεις απο την ΕΕ.


Πηγή
http://nosfar.blogspot.com/2007/12/blog-post_10.html

Άρθρο περσυνό.

Υπό πλήρη εξέλιξη βρίσκονται οι εργασίες του Υπ. Υγειάς, για τη δημιουργία της κάρτας Υγειάς συμφωνά με το νέο νομοσχέδιο που προωθεί η Κυβέρνηση.
Το κράτος για κάθε ασθένεια, θα παρέχει στους ασφαλισμένους, μονό κάποιες συγκεκριμένες μάρκες φαρμάκων . Εαν ο ασθενής επιλέξει να ακολουθήσει κάποια άλλη φαρμακευτή αγωγή για την ασθένεια του, πέρα απο αυτή που του καθορίζει το Υπουργείο, θα είναι αναγκασμένος να πληρώνει ολόκληρο το κόστος των φαρμάκων από τη τσέπη του.
Το παραπάνω νομοθετικό πλαίσιο, εκτός του οτι δεν συμφέρει οικονομικά τους ασφαλισμένους, είναι και επικίνδυνο, καθώς σε περιπτώσεις που οι γιατροί κρίνουν οτι ο ασθενής πρεπει να ακολουθήσει διαφορετική φαρμακευτική αγωγή απο αυτή που τον υποχρεώνει το Υπουργείο Υγειάς, ο ασθενής θα εχει και την ευθύνη για την πορεία της Υγειάς του.
Στόχος του όλου παραπάνω νομοσχεδίου και της θέσπισης της κάρτας Υγειάς, είναι αποκλειστικά και μονό, η μείωση των δαπανών των ασφαλιστικών ταμείων, στη φαρμακευτική περίθαλψη.
Αυτό στην Ελλάδα, το αποκαλούμε, Κράτος Πρόνοιας.

Καθώς έψαχνα βρήκα ένα πολύ ενδιαφέρον μήνυμα από το υπουργείο υγείας του Καναδά όπου ουσιαστικά καλεί τους Καναδούς πολίτες να δώσουν τα ιατρικά στοιχεία του παιδιού τους στο Υπουργείο για να ξέρουν ότι έχουν κάνει όλα τα απαραίτητα εμβόλια. Εάν δεν τα έχουν κάνει ή εάν δεν είναι ενημερωμένος ο κατάλογος του υπουργείου τα παιδιά δεν θα μπορούν να πάνε στο σχολείοΕάν κάποιος έχει την ειδική κάρτα υγείας του υπουργείου, θα κάνει όλα τα εμβόλια δωρεάν.

Την τελευταία παράγραφο την έγραψα όχι γιατί αποτελεί κάποιο περίεργο σχέδιο αλλά είναι μια μικρή πρόγευση για το πως, πολύ απλά μπορούν να σε υποχρεώσουν να δώσεις τα στοιχεία σου και να περάσουν και το μήνυμα ότι όποιος έχει την κάρτα (κάρτα τώρα chip αργότερα) θα έχει διάφορα προνόμια.

RFID Implant in Hand Do It Yourself

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agaliarep : 27-10-08 στις 11:15
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 27-10-08, 15:18
Το avatar του χρήστη Νηρηιδα
Νηρηιδα Ο χρήστης Νηρηιδα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 364
Προεπιλογή

Παράθεση:
απο agaliarep
Καθώς έψαχνα βρήκα ένα πολύ ενδιαφέρον μήνυμα από το υπουργείο υγείας του Καναδά όπου ουσιαστικά καλεί τους Καναδούς πολίτες να δώσουν τα ιατρικά στοιχεία του παιδιού τους στο Υπουργείο για να ξέρουν ότι έχουν κάνει όλα τα απαραίτητα εμβόλια. Εάν δεν τα έχουν κάνει ή εάν δεν είναι ενημερωμένος ο κατάλογος του υπουργείου τα παιδιά δεν θα μπορούν να πάνε στο σχολείο… Εάν κάποιος έχει την ειδική κάρτα υγείας του υπουργείου, θα κάνει όλα τα εμβόλια δωρεάν.
Διαβαζοντας τη συγκεκριμενη παραγραφο σκεφτηκα και κατι ακομη, ειναι πολυ πιο ευκολο να το κανεις μερος της ζωης ενος παιδιου παρα να πεισεις εναν ενηλικο να αλλαξει συνηθειες.Δεν ειναι αναμενομενο σε δεκα-δεκαπεντε χρονια αυτα τα παιδια θα θεωρησουν φυσιολογικο το να εχουν τσιπ; Ή παραειμαι καχυποπτη...;
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.