Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: CHIP στο σώμα!!!
ΝΑΙ 14 12,39%
ΟΧΙ 99 87,61%
Ψήφισαν: 113. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 04-10-08, 00:29
Το avatar του χρήστη alkatar
alkatar Ο χρήστης alkatar δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-11-2007
Περιοχή: Ατική η μαγική γή
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ευρυνοος
διάβασα πρίν χρόνια σε περιοδικό κινητής τηλεφωνίας οτι η επόμενη γενιά κινητών θα είναι εμφυτευμένη στο κεφάλι μας.. ναι, ναι.. στο κεφάλι μας..

ακουστικό στο αυτί, μικρόφωνο σαν σφράγισμα σε δόντι, φωνητικές (ασφαλώς) εντολές και ενέργεια;.. απο την γλυκόζη του αίματος..

άρα έχουν καλύψει και το θέμα τροφοδοσίας (μπαταρία)..

ποιός να μιλήσει αδελφέ μου;
και τι να πεί;
ποιοί ρωτάς αν τα ξέρουν;
αυτοί που τα σχεδίασαν; ή ο κοσμάκης που το μόνο του μέλημα είναι οι δόσεις που τρέχουν;
ποιός;

συγχωρείστε τον αποψινό βερμπαλισμό μου αλλά παρασύρθηκα..

καλή σας νύχτα.. αύριο πάλι..

φωνή λαού οργή θεού.
Φυσικά για τον κοσμάκη μιλάω !!!! Είναι τρελό αυτό που κατάφεραν να μας κάνουν (πλύση εγκεφάλου) και συνεχίζουν καθημερινά και εμείς ή μάλλον πολλοί από εμάς συνεχίζουμε να ''τρώμε'' τα ψέματα που μας σερβίρουν (μιλάω γενικά). Ο κοσμάκης κατά την γνώμη μου είναι πολύ πιο δυνατός από αυτούς (ή μάλλον καλύτερα αυτόν που κρύβετε πίσω από όλα) αλλά δεν βλέπουν όλοι ξεκάθαρα τι γίνετε γιατί όπως είπες είναι απασχολημένοι με το πώς θα ξεπληρώσουν τα χρέοι τους.
Μπορεί να είναι η αισιοδοξία της ηλικίας μου αλλά για φαντάσου αν εσύ και εγώ καταφέρναμε να ''ξυπνήσουμε'' 4 άλλους ανθρώπους δυο ο καθένας μας και αυτοί με την σειρά τους 4 ακόμα και πάει λέγοντας τότε......
δεν σου λέω να πετάξεις τα διαμάντια στα γουρούνια (αν και δεν είναι λίγες οι φορές που το έχω κάνει) δεν μπορεί κάνεις να μην αξίζει, σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι εκεί έξω που είναι πρόθυμοι να κάνουν κάτι.
Αλήθεια εσύ κάνεις κάτι? (θα μου πεις εγώ άνοιξα το θέμα) Δεν είναι αρκετό εφόσον δείχνεις να σε ενδιαφέρει τι κάνεις για αυτό? Πώς βοηθάς τον κοσμάκη?

Πάντα φιλικά!!!
Τα λέω και για να τα ακούω!!!
__________________
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα

O alkatar

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alkatar : 04-10-08 στις 00:52
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 04-10-08, 00:37
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

ωραιο θεμα ευρυνοε

προσωπικα δεν με απασχολει καθολου αν το τσιπ εχει την ικανοτητα να σε σκοτωσει.και αυτο γιατι συμφωνω απολυτα με την υπογραφη του agaliarep.χωρις ελευθερια εισαι ηδη νεκρος!!

παρατηρω οτι μονο ενας συνδιασε το τσιπ με την αποκαλυψη του ιωαννη.για μενα οταν συμβει αυτο,τοτε σημαινει οτι ηρθαν οι καιροι.δεν μπορω αλλες συμπτωσεις πια.

ετσι λοιπον ψηφισα οχι.
οχι, γιατι σαν ανθρωπος θελω να ζω ελευθερα
οχι ,γιατι σαν ψυχη θελω να ειμαι με τον θεο
και θα επιμεινω στο οχι με οποιοδηποτε κοστος.καλυτερα να πεθανω απο ασιτια παρα να ζω σαν νεκρος.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 04-10-08, 00:57
Το avatar του χρήστη alkatar
alkatar Ο χρήστης alkatar δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-11-2007
Περιοχή: Ατική η μαγική γή
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από no slave
ωραιο θεμα ευρυνοε

προσωπικα δεν με απασχολει καθολου αν το τσιπ εχει την ικανοτητα να σε σκοτωσει.και αυτο γιατι συμφωνω απολυτα με την υπογραφη του agaliarep.χωρις ελευθερια εισαι ηδη νεκρος!!

παρατηρω οτι μονο ενας συνδιασε το τσιπ με την αποκαλυψη του ιωαννη.για μενα οταν συμβει αυτο,τοτε σημαινει οτι ηρθαν οι καιροι.δεν μπορω αλλες συμπτωσεις πια.

ετσι λοιπον ψηφισα οχι.
οχι, γιατι σαν ανθρωπος θελω να ζω ελευθερα
οχι ,γιατι σαν ψυχη θελω να ειμαι με τον θεο
και θα επιμεινω στο οχι με οποιοδηποτε κοστος.καλυτερα να πεθανω απο ασιτια παρα να ζω σαν νεκρος.
Ακριβώς έτσι. Συμφωνώ απολύτως και το τονίζω

όχι, γιατί σαν άνθρωπος θέλω να ζω ελεύθερα
όχι ,γιατί σαν ψυχή θέλω να είμαι με τον θεό

είναι λίγο περίεργο που σε πολλά θέματα που αναλύω σχεδόν πάντα φτάνω στο να βρίσκω κρυμμένο από πίσω τον Διάβολο. Ήθελα να το γράψω από την αρχή αλλά δεν ξέρω ποιοι από εσάς πιστεύουν και ποιοι όχι για αυτό και το απέφευγα.
__________________
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα

O alkatar
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 04-10-08, 09:37
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

[QUOTE=alkatar]Μπορεί να είναι η αισιοδοξία της ηλικίας μου αλλά για φαντάσου αν εσύ και εγώ καταφέρναμε να ''ξυπνήσουμε'' 4 άλλους ανθρώπους δυο ο καθένας μας και αυτοί με την σειρά τους 4 ακόμα και πάει λέγοντας τότε......
δεν σου λέω να πετάξεις τα διαμάντια στα γουρούνια (αν και δεν είναι λίγες οι φορές που το έχω κάνει) δεν μπορεί κάνεις να μην αξίζει, σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι εκεί έξω που είναι πρόθυμοι να κάνουν κάτι.
Αλήθεια εσύ κάνεις κάτι? (θα μου πεις εγώ άνοιξα το θέμα) Δεν είναι αρκετό εφόσον δείχνεις να σε ενδιαφέρει τι κάνεις για αυτό? Πώς βοηθάς τον κοσμάκη?
QUOTE]


κατ'αρχήν η αισιοδοξία είναι στάση ζωής και όχι θέμα ηλικίας φίλε μου..
αν κάνω κάτι;

όπου σταθώ κι όπου βρεθώ συζητώ για το τι θα έρθει..

βασικά είμαι ονειροπόλος..

όπως έχει διαμορφωθεί η κοινωνία νομίζεις ο κόσμος ακούει τι του λές;

έχει την ικανότητα να ''δεί'' μπροστά του; μπροστά απο 10-20 χρόνια;

ειλικρινά, πάντα απο μικρό παιδάκι ''έβλεπα'' τι θα γίνει..

έχω ''δεί'' την κρίση που ήρθε πρίν 6-7 χρόνια..

τα έλεγα εδώ κι εκεί αλλά δεν πιστεύει ο κόσμος..

ήμουν σε ραδιοφωνική εκπομπή το 2004-2005 που ασχολείτο με αυτά τα θέματα (μεταφυσικά, φιλοσοφικά, φαινόμενα, πολιτιστικά, κ.ά)..

μιλούσα με πολύ κόσμο και ξέρεις; αν δεν θές να σωθείς κανένας δεν σε σώζει, δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις..

όπως είπα ένας ονειροπόλος είμαι, τίποτα παραπάνω, και το μέγιστο όνειρό μου;

να καταφέρουμε κάποτε να μαζευτούμε 2 εκατομύρια κόσμου να γεμίσουμε τούς δρόμους.. ξέρεις πότε;
όταν μας ζητήσουν να βάλουμε το chip..

φίλε no slave

δεν ονομάζω τίποτα. θεοί και διάβολοι είμαστε οι ίδιοι..

όταν έγραψα φωνή ΄λαού οργή θεού, αυτό ακριβώς εννοούσα, όταν υπάρξει η κρίσιμη μάζα τίποτα δεν την σταματά..

ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 04-10-08, 09:51
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Εγώ ψήφισα "ναι" στα εμφυτευμένα στο σώμα τσιπάκια.

Νομίζω πως αυτή η τσιποφοβία προέρχεται από την όλη καμπάνια των παραεκκλησιαστικών οργανώσεων.
Ναι στα τσιπάκια, θα κτυπηθεί η εγκληματικότητα.
Και μάλιστα δε θα με ενοχλούσε να το βάζουν σε όλους και μόνο όσοι φτάνουν σε κάποια
ενηλικίωση αν θέλουν προαιρετικά αυτοί να το βγάζουν.

Στην εξέλιξή τους αυτή η τεχνολογία θα δώσει και άλλες ανέλπιστες βοήθειες στον άνθρωπο.
Σκεφτείτε ας πούμε ότι θα μετράει επί 24ώρου βάσεως το σάκχαρο στο αίμα, πίεση,
γενικότερη κατάσταση υγείας και θα δίνει τις κατάλληλες προειδοποιήσεις και πληροφορίες
στο γιατρό.

Και για τα τηλέφωνα κάποτε έλεγαν ότι οι άνθρωποι θα μιλάνε απ το τηλέφωνο
και δεν θα έχουν προσωπικές επαφές. Όμως το τηλέφωνο έφερε πιο κοντά
τους ανθρώπους και την επικοινωνία.
Σκεφτείτε ότι το 1912, έφευγε το παιδί σου για μετανάστης στην Αμερική
και μόνο γράμματα μπορούσες να λάβεις ή να του στείλεις μια δυο φορές τον
χρόνο.
Σήμερα μιλάς και όλη μέρα αν θες.
Το ίδιο και με την πληροφορική.
Απ τα φόρουμ για παράδειγμα μπορείς να ανταλλάξεις τόσες απόψεις
και ιδέες και να μιλήσεις για τόσα πράγματα που στην πραγματική σου παρέα
αυτά δεν θα τα έλεγες σχεδόν ποτέ.


Γράφει ας πούμε ο Λουξ ένα ωραίο ποιήμα στο φόρουμ το οποίο έχει κάποιες
αιχμές.
Πες τε μου αν έχετε ακούσει ποτέ από φίλο σας ένα ποίημα να σας λέει μπαίνοντας στο σπίτι σας.

Θέλω να πω πως καταδικάζουμε τεχνολογίες και είμαστε πρόθυμοι να επιστρέψουμε
σε σπηλιές επειδή είμαστε θύματα παραθρησκευτικών προπαγάνδων ενώ
η ζωή έχει δώσει άπειρα παραδείγματα ότι δεν πρέπει να φοβόμαστε το
καινούργια και το παράξενο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Litsa : 04-10-08 στις 09:59
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 04-10-08, 10:53
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Litsa, εύχομαι απο τα βάθη της καρδιάς μου να έχεις δίκιο και να έχω άδικο..

όμως κανείς δεν αναφέρθηκε σε θρησκείες πλήν ελαχίστων, και να σε πληροφορήσω οτι οι σχέσεις μου με εκκλησίες είναι αποστασιοποιημένη.

όσο για την παρέα και την ποίηση μάλλον δεν έχουμε τις ίδιες παρέες..

και πολλά άλλα..

αν σε προηγούμενα post σου είχα μιλήσει κάπως, σηκώνω λευκή σημαία τούτη την στιγμή και δηλώνω πως δεν έγινε με κακή πρόθεση..

σ'ευχαριστώ για την συμμετοχή σου.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 04-10-08, 12:11
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ευρυνοος
όμως κανείς δεν αναφέρθηκε σε θρησκείες πλήν ελαχίστων, και να σε πληροφορήσω οτι οι σχέσεις μου με εκκλησίες είναι αποστασιοποιημένη.
Δεν έχει απολύτως καμία σχέση το πόσο αποστασιοποιημένος είσαι από κάτι
για να συμπεράνεις κατά πόσο ΔΕΝ σε έχει επηρεάσει η προπαγάνδα του.

Αυτό θα μπορούσα να σου έφερνα παραδείγματα χιλιάδες.

Σκέψου ότι οι μαρξιστές, παρόλο που θεωρούνται άθεοι, συμπεριφέρονται απόλυτα
δογματικά σαν θρησκεία και τα κόμματά τους έχουν έντονο "θρησκευτικό και εκκλησιαστικό" χαρακτήρα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Litsa : 04-10-08 στις 12:12
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 04-10-08, 12:20
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Αγαπητέ Ευρύνοε συγνώμη που σου "χάλασα" την δημοσκόπηση...

Και εγώ Litsa εύχομαι να έχεις δίκιο, αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν έχεις...
Γιατί όλα στην ζωή εξελίσσονται και μαζί με με αυτά και η πρόθεση για μεγαλύτερο έλεγχο. Οι παλιές θρησκείες...που χρησιμοποιήθηκαν για έλεγχο έχουν αρχίσει να φθήνουν και μαζί τους ο έλεγχος. Όλα αυτά που λες ναι μεν είναι καλά, αλλά σε μια κοινωνία που υπάρχουν πλούσιοι... και άνθρωποι που έχουν εξουσία έχοντας ιδέες ότι είναι καλύτεροι απο τους υπόλοιπους, που θεωρούν ότι όλα τα ζώα είναι ίσα, απλά κάποια ζώα είναι πιο ίσα, που πειραματίζονται με προγράμματα όπως το MK Ultra ή με την ευγονική... θεωρώ ότι είναι τουλάχιστον παράδοξο να μιλάμε ότι θέλουν το καλό μας και ότι τα τσιπ είναι μια ευκαιρία για καλύτερη ζωή. Υπάρχουν πολλά που μπορούσαν να κάνουν και που μπορούν να κάνουν για να καλυτερέψουν την ζωή μας αλλά δεν το κάνουν.

Επειδή μπορεί να υπάρξει μια παρανόηση... μην φανταστεί κανείς ότι θα το επιβάλλουν με την βία ή με κάποιο νόμο. Απλά θα φέρουν την κατάσταση έτσι ώστε το τσιπ να νομίζεις ότι είναι δική σου επιλογή και μαζί με αυτή την ψευδαίσθηση θα νιώθεις ότι είσαι πιο ασφαλής...

.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agaliarep : 04-10-08 στις 12:26
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 04-10-08, 12:28
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

ασφαλώς ο τρόπος ζωής κάποιων, και οι αρχές πολιτικών, φιλοσοφικών, πολιτισμικών, και άλλων ομάδων θα ''ταιριάζουν'', τρόπον τινά με το ''μοντέλο'' κάποιων δογμάτων, όχι απαραίτητα επειδή εκεί στηρίχτηκαν και δημιουργήθηκαν αλλά ίσως και απο σύμπτωση..

κάθε ρεύμα εννοείτε πως έχει αρχές και νόρμες..

πάντως καλό θα ήταν να επικεντρωθούμε στο θέμα, και στο κατα πόσον οι ''υποψίες'' οι δικές μου και κάποιων άλλων έχουν βάση ή όχι..

υγ.είσαι πειραχτήρι..
βάζεις τον κόσμο να βγάζει τσίπουρο και νερό στο μπαλκόνι
καθρέφτες και λάχανα..
δεν παίζεσαι..

να'σαι καλά.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 04-10-08, 12:34
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agaliarep
Αγαπητέ Ευρύνοε συγνώμη που σου "χάλασα" την δημοσκόπηση...

Και εγώ Litsa εύχομαι να έχεις δίκιο, αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν έχεις...
Γιατί όλα στην ζωή εξελίσσονται και μαζί με με αυτά και η πρόθεση για μεγαλύτερο έλεγχο. Οι παλιές θρησκείες...που χρησιμοποιήθηκαν για έλεγχο έχουν αρχίσει να φθήνουν και μαζί τους ο έλεγχος. Όλα αυτά που λες ναι μεν είναι καλά, αλλά σε μια κοινωνία που υπάρχουν πλούσιοι... και άνθρωποι που έχουν εξουσία έχοντας ιδέες ότι είναι καλύτεροι απο τους υπόλοιπους, που θεωρούν ότι όλα τα ζώα είναι ίσα, απλά κάποια ζώα είναι πιο ίσα, που πειραματίζονται με προγράμματα όπως το MK Ultra ή με την ευγονική... θεωρώ ότι είναι τουλάχιστον παράδοξο να μιλάμε ότι θέλουν το καλό μας και ότι τα τσιπ είναι μια ευκαιρία για καλύτερη ζωή. Υπάρχουν πολλά που μπορούσαν να κάνουν και που μπορούν να κάνουν για να καλυτερέψουν την ζωή μας αλλά δεν το κάνουν.

Επειδή μπορεί να υπάρξει μια παρανόηση... μην φανταστεί κανείς ότι θα το επιβάλλουν με την βία ή με κάποιο νόμο. Απλά θα φέρουν την κατάσταση έτσι ώστε το τσιπ να νομίζεις ότι είναι δική σου επιλογή και μαζί με αυτή την ψευδαίσθηση θα νιώθεις ότι είσαι πιο ασφαλής...

.

το σοβαρότερο είναι αυτό που λές, οτι μάλλον θα είναι επιθυμία του κόσμου να βάλει το chip..
δεν πειράζει για την δημοσκόπηση φίλε, δεν χάλασες και τίποτα απ'ότι βλέπω αφού υπάρχουν παραδείγματα όπως η φίλη Litsa, που στηρίζουν την αποδοχή του chip και με τα δικά τους επιχειρήματα..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.