Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιά 13-01-14, 11:57
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Κάθε "σωστή" συνωμοσιολογική θεωρία πρέπει να βασίζεται στην αοριστολογία
με επίπλαστα στοιχεία -Μυστικές βιβλιοθήκες και αποδείξεις- αλλά εδώ υπάρχει
και κάτι το αβανταδόρικο.....
Πρέπει να έχεις γράψει ένα βιβλίο σχετικό με το θέμα και να σε υποστηρίζει
ένας εκδοτικός οίκος όπου θα κλείνει ομιλίες σε διάφορα μέρη όπου και θα πωλούνται βιβλία....
Βέβαια δεν θα ξεχάσω και το 2012 όπου ακόμα και σε φιλικές συζητήσεις
με έβριζαν που του έλεγα πως είναι παραμύθια αυτά...
Ποιές είναι οι αποδείξεις ρώταγα...
Μα νά τα βιβλία κάποιων γλαφυρών τύπων που με "στοιχεία" Ανουνάκι και Νιμπίρου είχαν τις αποδείξεις για την καταστροφή...
Βέβαια καλά κάναμε κάποιοι με την αμέριστη βοήθεια και οργάνωση του Μηνά
(beetlejuice) γιορτάσαμε την καταστροφή του Κόσμου σε ένα μπαράκι στην
Λ.Αλεξάνδρας.

Κανένας απο του υπερφλύαρους δεν ξαναμίλησε...
Αυτά για τις γελοίες υπάρχουν και κάποιες άλλες αυτές που έχουν ένα
στοιχείο ή καλλίτερα επιστημονική βάση αλλά εκεί κάποιος για να απαντήσει
πρέπει η να είναι γνώστης του θέματος η να έχεις εντρύφηση στο θέμα αρκετά...
Για τα Οικονομικά και Πολιτικά πράγματα όλοι μας γνωρίζουμε τα πάντα
και βέβαια πάντα φταίνε οι άλλοι που μας φοβούνται και μας τρέμουν....

Α και κάτι που για δεύτερη φορά το άκουσα απο δημοσιογράφους..
Παλιά έλεγαν πως δεν υπάρχουν Δικαστές να βάλλουν κάποιους στην φυλακή ?????
Τώρα που αρχίζουν και βάζουν λένε οι επίλεκτοι δημοσιογράφοι "καλά θα
γίνουμε Κράτος Δικαστών" για την περίπτωση της προφυλάκισης των
βουλευτών της ΧΑ...
Νομίζω πως καταλαβαίνεται απο εκεί και πέρα τί γίνεται...
Κανένας δεν μίλησε για Ηθική Εντιμότητα Νηφαλιότητα....

Ευχαριστώ.
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]
Απάντηση με παράθεση
  #82  
Παλιά 13-01-14, 12:19
Ευσταθια Ο χρήστης Ευσταθια δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-08-2013
Μηνύματα: 423
Προεπιλογή

Φιλοι μου, εχω την αισθηση οτι βαδιζουμε συνωμοσιολογικα ,στο τελος της συνωμοσιας των συνωμοσιολογων...
Απάντηση με παράθεση
  #83  
Παλιά 13-01-14, 14:15
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Με αυτο που έγραψες φίλη Ευσταθία δεν θα διαφωνήσω καθόλου....
"Φιλοι μου, εχω την αισθηση οτι βαδιζουμε συνωμοσιολογικα ,στο τελος της συνωμοσιας των συνωμοσιολογων... "

Ευχαριστώ.
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]
Απάντηση με παράθεση
  #84  
Παλιά 13-01-14, 15:14
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Ωραίο θέμα αυτό για συζήτηση! Όταν το σύστημα ζορίζεται, δίνει μερικούς του κοινού ποινικού δικαίου (βλ Χ.Α), ξοφλημένους (Ακης) ή που έχει περάσει η μπογιά τους κοινώς (Λιάπης) , για να την γλυτώνουν οι μεγάλοι (βλ Σημιτης & σια). Επίσης τις θεωρίες συνωμοσίας (τις παλαβές εννοώ) αν όχι τις αμολάει, τουλάχιστον τις ευνοεί το ίδιο το σύστημα, είμαι μια μορφή παραπληροφόρησης για να κρύβει άλλες πιο απλές και πιο θεμελιώδεις. Για παράδειγμα, λίγο πολύ όλοι ξέραμε ότι οι Αμερικάνοι κάνουν tampering στα δεδομένα του διαδικτύου, γι αυτό και κρατάνε εντός της επικράτειας τους όλους τους διεθνείς διαύλους διαμεταγωγής και απόδοσης διευθύνσεων. Απλά βγήκε κάποιος Σνούντεν και το είπε δημόσια. Δεν είναι θέμα θεωρίας συνωμοσίας, είναι θέμα δημοσιογραφίας, δηλαδή με ποια στοιχεία μιλάς, όχι με εικασίες και αόρατους συσχετισμούς

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 13-01-14 στις 15:17
Απάντηση με παράθεση
  #85  
Παλιά 13-01-14, 21:05
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε μου heretic δεν αναφέρομαι σε πραγματικές συνωμοσίες όπως είναι
οι παρακολουθήσεις και θα το διαπιστώσεις στο παρόν θέμα....
Αλλά εδώ πραγματευόμαστε κυρίως τις διάφορες τρελές θεωρίες που κάποιοι
προσπαθούν να μας πείσουν πώς είναι αληθινές.......

Τώρα για τα πολιτικά δεν θέλω να αναφερθούμε γιατί εκεί μπορούμε να δούμε
το θέμα που υπάρχει πράγματι συνωμοσία και είναι οι ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ....
http://www.metafysiko.gr/forum/showt...5848#post85848

Ευχαριστώ.
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]
Απάντηση με παράθεση
  #86  
Παλιά 13-01-14, 21:46
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Ναι σε αυτές βασικά αναφερόμουν εμμέσως, τις θεωρίες συντέλειας του κόσμου, οι οποίες είναι τόσο παλιές όσο και ο κόσμος τελικά. Φαίνεται όμως πως κάποιες κυβερνήσεις σιωπηλά προμοτάρουν τέτοιους τύπους γιατί τους συμφέρει να ταΐζουν κουτόχορτο το ευρύ κοινό.
Το αν είναι το συγκεκριμένο που αναφέρω θεωρία συνωμοσίας, νομίζω ότι πρέπει να σας δώσω το έξης παράδειγμα: Στην Αμερική που πέφτουν μηνύσεις για το παραμικρό, αναρωτιέμαι αν κινήθηκε κανένας εισαγγελέας εναντίων αυτών των τύπων για απάτη και για διάδοση ψευδών φημών με σκοπό τον αποπροσανατολισμό ή την κερδοσκοπία.
Για παράδειγμα, ένα φαιδρό θέμα όπως το τέλος του ημερολογίου των Μάγιας, που έγινε λόγω εξάντλησης των συμβόλων που χρησιμοποιούσε, έγιναν βιβλία, ταινίες, διαλέξεις, σεμινάρια, μέχρι και εγχειρίδια για διαβίωση μετά την Αποκάλυψη κτλ.

Αν αυτό στην Αμερική το θεωρούν επιχειρηματικότητα, και εφόσον μεταφράζεται σε φόρους και σε θέσεις εργασίας είναι καλό, τότε το θέμα ανάγεται στην ίδια την νοσηρή δομή της κοινωνίας τους.
Αν το αφήνουν να καταναλώνεται από τους new agers και υπόγεια καταργούν το ένα δικαίωμα του εργαζομένου μετά το άλλο, υπό το πρόσχημα της ανάπτυξης και της εξόδου από την κρίση, αυτό πρέπει να μας απασχολήσει, ειδικά όταν αυτό έρχεται και εδώ.
Είναι πολύ χαρακτηριστική η εικόνα μιας ευρύτερης κοινωνίας πριν την πτώση, στο πως κατακλύζεται από μεγάλες ιδέες για σωτηρία από τα άστρα, από άλλες διαστάσεις ή σύμπαντα, από εκεί που είναι η μακρινή καταγωγή μας δηλαδή, όπως έγινε για δεκαετίες από τους δικούς μας συγγραφείς της μυθολογίας των Ε. Νομίζω ότι αυτό οριοθετεί το τέλος μιας κοινωνίας, η εναπόθεση δηλαδή της σωτηρίας της σε κάτι φανταστικό και φοβάμαι πως η διαπίστωση αυτή, αν και ακούγεται αποκαλυψιακή, κρύβει μια πραγματικότητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 13-01-14 στις 21:48
Απάντηση με παράθεση
  #87  
Παλιά 14-01-14, 05:54
Ιέρεια Ο χρήστης Ιέρεια δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2013
Μηνύματα: 140
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR-1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Κάθε "σωστή" συνωμοσιολογική θεωρία πρέπει να βασίζεται στην αοριστολογία
με επίπλαστα στοιχεία -Μυστικές βιβλιοθήκες και αποδείξεις- αλλά εδώ υπάρχει
και κάτι το αβανταδόρικο.....
Πρέπει να έχεις γράψει ένα βιβλίο σχετικό με το θέμα και να σε υποστηρίζει
ένας εκδοτικός οίκος όπου θα κλείνει ομιλίες σε διάφορα μέρη όπου και θα πωλούνται βιβλία....
Βέβαια δεν θα ξεχάσω και το 2012 όπου ακόμα και σε φιλικές συζητήσεις
με έβριζαν που του έλεγα πως είναι παραμύθια αυτά...
Ποιές είναι οι αποδείξεις ρώταγα...
Μα νά τα βιβλία κάποιων γλαφυρών τύπων που με "στοιχεία" Ανουνάκι και Νιμπίρου είχαν τις αποδείξεις για την καταστροφή...
Βέβαια καλά κάναμε κάποιοι με την αμέριστη βοήθεια και οργάνωση του Μηνά
(beetlejuice) γιορτάσαμε την καταστροφή του Κόσμου σε ένα μπαράκι στην
Λ.Αλεξάνδρας.

Κανένας απο του υπερφλύαρους δεν ξαναμίλησε...
Αυτά για τις γελοίες υπάρχουν και κάποιες άλλες αυτές που έχουν ένα
στοιχείο ή καλλίτερα επιστημονική βάση αλλά εκεί κάποιος για να απαντήσει
πρέπει η να είναι γνώστης του θέματος η να έχεις εντρύφηση στο θέμα αρκετά...
Φίλε μου δεν θα σταθώ σε αυτό που γράφτηκε τότε, αλλά θα σου αναλύσω πως ο άνθρωπος άρχισε να δημιουργεί αυτή την κατάσταση και ποιο το όφελος και όπως λέει και ο φίλος ο Heretic γιατί η Αμερική ενώ διέπεται από τόσους νόμους δεν τους κυνηγάνε.

Επειδή τα μάτια των πρακτόρων και των ανθρώπων των κυβερνήσεων στην συγκεκριμένη Ήπειρο έχουν δει πολλά υπάρχει πάντα η αμφισβήτηση φυσικά, οπότε και δεν μπορούν να κυνηγήσουν κάποιο προφητεύει-ψευδοπροφήτη.

Ο απλός κόσμος εκεί έχει απηυδήσει με το εκάστοτε καθεστώς εκεί και μιλάω για καθεστώς, γιατί ενώ η διαφορά είναι ότι τους ψηφίζουν-ψηφίζουμε αυτοί αποφασίζουν και παίρνουν τις αποφάσεις και πράττουν, χωρίς να ερωτηθεί βέβαια ο απλός πολίτης, οπότε ποια η διαφορά από τα καθεστώτα η διαδικασία της ψήφου; Anyway.

Και θα θέσω κάποιες εκδοχές ξέρεις πόσοι κλειδαμπαρόθηκαν το δύο χιλιάδες δώδεκα στην Αμερική λόγο του ημερολογίου των Μάγιας και πόσοι άδειασαν τα σούπερ μάρκετ και τα βενζινάδικα για εφοδιασμό πριν το τέλος;

Και σου παραθέτω και ένα άρθρο καταφύγια και για αυτά που αναφέρω.

Και μη μου πείτε όχι, γιατί εδώ μιλάμε και για ανθρώπους που έχουν λεφτά για παράδειγμα όταν ακούστηκε ότι θα γίνει η καταστροφή του κόσμου το 2012 και ότι θα επιζήσει ένα μέρος του Πλανήτη στην Γαλλία όπου το χωριό ήταν πόσες χιλιάδες και δεν μπορούσε να φιλοξενήσει τον κόσμο που είχε μαζευτεί, γιατί δεν είχε τις εγκαταστάσεις και παραθέτω και ένα άλλο
άρθρο.

Όποτε κατά την άποψη μου είναι ένα πείραμα και βέβαια διέπεται από μικρή δόση αλήθειας, όπως ναι το ημερολόγιο των Μάγιας υπάρχει αλλά όλα τα άλλα ήταν ψευδή στοιχεία.

Το πείραμα αυτό συμφέρει όλους και την συνωμοσιολογική, αλλά και αυτούς που σκαρφίστηκαν μετέπειτα να πουν, μην φοβάστε θα έρθει βοήθεια από τα άστρα.

Και ερχόμαστε στο σήμερα, τι σας κάνει να πιστεύεται ή δεν έχετε αποδεχθεί για παράδειγμα ότι ζούμε στην εποχή του Αντίχριστου;

Όσα ειπώθηκαν έχουνε συμβεί τα περισσότερα απλά ψάχνουμε κλασικά σαν άνθρωποι όχι αυτό που βλέπουμε και είναι μπροστά μας αλλά το ποιο μακρινό αυτό που δεν βλέπουμε.

Βέβαια θα μου πείτε ότι ακούγεται ότι η άνθρωποι έφτασαν σε αυτό το σημείο την ανθρωπότητα προσπαθώντας να επαληθεύσουν τις γραφές, δηλαδή με απλά λόγια κινήθηκαν σύμφωνα με αυτές οπότε δημιούργησαν και τις ανάλογες καταστάσεις.

Γιατί ο κακόμοιρος ο Ιωάννης ναι μπορεί να είδε αλλά πως να τα εκφράσει όλα αυτά, τότε δεν υπήρχε και η τεχνολογία και οι κατάλληλες λέξεις.

Και θα σας πω την μεγαλύτερη αλήθεια ο Αντίχριστος δεν είναι τίποτα άλλο εκτός από τον άνθρωπο, γιατί αυτός είναι που έφερε σε τέτοιο σημείο τον πλανήτη, δεν μας έφταιξε κανείς μόνοι μας βγάλαμε τα μάτια μας.

Και τι εννοώ διαβάστε αυτό το άρθρο που έχει αποσιωπηθεί βέβαια τώρα και δεν ξέρουμε τι γίνεται για το πως θα φτάσουμε στο κατακερματισμό ένα
παράδειγμα για το τι εννοώ.

Οπότε όπως και ο Ιωάννης θα περιμένουμε βοήθεια από τον ουρανό, βέβαια εμείς το εκφράσαμε γιατί είμαστε ποιο εξελιγμένη και ποιο new agers βοήθεια από εξωγήινους, τα συμπεράσματα δικά σας.

Και λέω εγώ ναι πιστεύω ότι η Γη δεν είναι ο μόνος πλανήτης που έχει ζωή στο σύμπαν, σίγουρα δεν έχουμε το μονοπώλιο, το θέμα είναι, είναι ποιο εξελιγμένη μορφή ζωή από εμάς ή είμαστε στα ίδια επίπεδα;

Και απαντάω πιστεύοντας ακράδαντα ότι υπάρχει ποιο εξελιγμένη ζωή.

Οπότε ναι μεν δεν επεμβαίνουν στον άνθρωπο γιατί με αυτά που κάνει το θεωρούν και αυτόν ζώο,, με χαμηλή νοημοσύνη γιατί αυτό ήμαστε δεν διαφέρουμε από τα άλλα ζώα τους πλανήτη (τα εξαφανίσαμε βέβαια και αυτά τα περισσότερα) οπότε όπως και εμείς, οι επιστήμονες μάλλον που παρατηρούν την φύση δεν επεμβαίνουν απλά παρακολουθούν είναι νόμος αυτός, αν θα επέμβουν οι πρώτοι διαφορετικά δηλαδή στο να μην καταστρέψουμε ολοσχερώς τον πλανήτη και την πανίδα και την χλωρίδα του, όχι για εμάς αλλά για τον πλανήτη δηλαδή, άρα θα κριθούμε και όλοι.

Αλλά έτσι όπως έχουμε γίνει θα σας πω ότι όταν θα το κάνουν δεν θα μας ενημερώσουν κιόλας, αλλά από την άλλη θα είναι και μία κατάσταση όπως του βοσκού με τον λύκο.
Απάντηση με παράθεση
  #88  
Παλιά 14-01-14, 12:57
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη Ιέρεια η παράθεση της άποψή σου είναι πέραν του δέοντος μεστή και
συνάμα με στοιχεία και συμφωνώ απόλυτα με αυτά...

Αυτό που προσπαθώ να πω από την αρχή του θέματος πως μέσα απο το
απίστευτο πλήθος συνωμοσιολογικών θεωριών κάνουν τον κόσμο να
ασχολείται με αυτά αφήνοντας στην άκρη τα πραγματικά προβλήματα και
κάποιοι να αλωνίζουν μπουρδολογόντας μέσω τύπου τηλεόρασης περιοδικών..

Βέβαια για το θέμα της Γαλλίας το είχα αναφέρει στα θέματα σχετικά με το
2012....
Αλλά δεν ήταν μόνο αυτή η περιοχή αλλά και ένα χωριό στην Τουρκία αλλά
τα λεφτά πολλά Άρη μου....
Νοίκιαζαν τα δωμάτια και στα 2 αυτά μέρη σε πολλές χιλιάδες ευρώ....

Τώρα εάν πάμε και στο θέμα του Αντίχριστου εδώ εμείς (Στην Ελλάδα) πρέπει
να πάρουμε μάλλον βραβείο γιατί μόνο μια εφημερίδα έχει δώσει και
εξακολουθεί να δίνει στοιχεία πότε έρχεται ο αντίχριστος και πότε γεννήθηκε
(έχει δώσει καμιά δεκαριά ημερομηνίες) και ταυτόχρονα και ημερομηνίες για
πολέμους....
Το θέμα είναι πως το πρόβλημα κατά την άποψή μου πως κουράζεται ο
κόσμος και πράγματα που πρέπει να γνωρίζει τα αποφεύγει...
Μέσα στο παρόν θέμα θα πρέπει να δούμε την έκταση που παίρνει η αοριστολογία
και η δήθεν εγκυρότητα ωραιοποιώντας την μπουρδολογία...

Θα θελα να σας ρωτήσω μην τυχόν θα πρέπει να σταματήσουμε να λέμε
Συνωμοσιολογικές θεωρίες αλλά να τις ενοποιήσουμε στην θεωρίες τις
Αρλουμπολογίας....

Βέβαια είναι σκληρό αυτό αλλά κάποια στιγμή δεν πρέπει να στιγματίσουμε
όλα αυτά ?????

Ευχαριστώ.
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]
Απάντηση με παράθεση
  #89  
Παλιά 14-01-14, 13:43
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Ιέρεια, επί μια χιλιετία, η εκκλησία έσφαζε, έκαιγε και λεηλατούσε, ανθρώπους, λαούς και ιδεολογίες στο όνομα του Θεού. Όλον τον Μεσαίωνα δηλαδή, Δυτική και Ανατολική. Αυτά γράφω συχνά-πυκνά και οι εκκλησιάζοντες βγαίνουν από τα ρούχα τους. Αν τότε δεν κυριαρχούσε ο Αντιχριστος και μάλιστα κατείχε και τον ηγεμονικό ρόλο στην εκκλησία την ίδια, τότε μην φοβάσαι, ότι προκύπτει δεν είναι παρά μια σύγχρονη παραλλαγή του.
Η Αποκάλυψη είναι ένα ασύγκριτο και διαχρονικό λογοτεχνικό έργο, ενός χαρισματικού ανθρώπου και έτσι πρέπει να αντιμετωπίζεται. Ας αφήσουμε τους συσχετισμούς με τα barcode και το 666 και να δούμε πως θα αντιμετωπίσουμε μερικούς από τους εκατοντάδες άλλους τρόπους που μας μαρκάρουν καθημερινά, βλ "οι τεμπέληδες Έλληνες που ζούσαν για δεκαετίες πάνω από τις δυνατότητες τους με δανεικά" και πολλά άλλα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 14-01-14 στις 13:47
Απάντηση με παράθεση
  #90  
Παλιά 14-01-14, 14:42
Viper Ο χρήστης Viper δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2012
Μηνύματα: 356
Προεπιλογή

Πιο επίκαιρος από ποτέ ο Αντίχριστος έτσι;; Τώρα που ξεκίνησε και το τσιπάρισμα ποιός μας πιάνει. Αλίμονό στους αμαρτωλούς !!!!!!!!!! Αλίμονο......
__________________
Carpe diem...... Τίποτε πιο λίγο. Ούτε μισό βήμα πιο πίσω.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.