Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #561  
Παλιά 04-01-13, 14:02
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Κρίμα... πάντως με βάση όσα ποστ σου έχω διαβάσει σχετικά με α.π. δεν φαίνεται να έχεις πολύ διαφορετική άποψη με πολλά σημεία του άρθρου. Απλά αναλύεται από μια οπτική γωνία με την οποία πολλοί αντιδρούν.
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #562  
Παλιά 04-01-13, 14:07
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

οχι γλυκε μου raistlin...δεν αντιδρω για την πηγη απο την οποια προερχεται, αλλα για αυτα τα οποια γραφει.....

δεν συμφωνω....

κ το εχω ξαναγραψει,
εχω τελειως διαφορετικη αποψη για το τι ειναι οι δαιμονες κ για το πως προς πρεπει να αντιμετωπιστουν κ ειναι πολυ διαφορετικο απο αυτο που περιγραφει το αρθρο....
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #563  
Παλιά 04-01-13, 14:19
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Κρίμα... πάντως με βάση όσα ποστ σου έχω διαβάσει σχετικά με α.π. δεν φαίνεται να έχεις πολύ διαφορετική άποψη με πολλά σημεία του άρθρου. Απλά αναλύεται από μια οπτική γωνία με την οποία πολλοί αντιδρούν.
Συμφωνώ εν μέρει σε ορισμένα πράγματα που γράφει, ΔΕ συμφωνώ στο περιτύλιγμα φόβου που βάζει σε όλα αυτά. Αρκετός φόβος υπάρχει ήδη. Αν οι άνθρωποι θεωρούν οτι επαναλάμβοντας τα ίδια πράγματα που έκαναν ανέκαθεν, θα βελτίωθει καθόλου η κατάστασή τους, ας το νομίζουν. Αλλά αν κάποιος θέλει να αποκτίσει την αλήθεία η οποία θα τον ελευθερώσει, χρειάζεται τόλμη.
Απάντηση με παράθεση
  #564  
Παλιά 04-01-13, 14:26
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Ντέμη: Αυτό αγαπητή λέγεται <θέση>. Αλλά φυσικά, οποιαδήποτε θέση της Ορθόδοξης πίστης είναι προπαγάνδα ενώ η ίδια γνώμη με ένα διαφορετικό άρωμα όπως βουδισμού, γιόγκα, Δον Χουάν/Καστανέντα είναι έρευνα και οδηγός αφύπνισης της ψυχής.

Για άλλη μια φορά! Διαβάστε όλο το άρθρο αν έχετε σκοπό να το σχολιάσετε!!

Γκάμπριελ: Δεν πρέπει να το βλέπουμε σαν φόβο. Εγώ τουλάχιστον που ασπάζομαι την Ορθόδοξη πίστη, δεν τρομάζω με κάτι από αυτά ούτε με αποτρέπει από την πρακτική του. Εξ άλλου το κείμενο με λίγα λόγια προτείνει πως ένας ορθόδοξος μπορεί να προσεγγίσει την α.π. Από κει και πέρα μπορεί να το κάνει και αλλιώς και να το επιδιώξει. Πάντως αυτό που βιώνει και λαμβάνει κάποιος με την α.π. δεν είναι πάντα η αλήθεια για πολλούς λόγους...
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Raistlin : 04-01-13 στις 14:32
Απάντηση με παράθεση
  #565  
Παλιά 04-01-13, 15:34
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

το αρθρο το διαβασα ολο κ ακριβως γιαυτο το σχολιαζω...νομιζω οτι γινεσαι λιγο αδικος μαζι μου αγαπητε μου...κ φυσικα ειναι αυτη η θεση μου κ μονο η δικη μου.....για να στο αναλυσω λιγο καλυτερα...

ολα αυτα που θα σου γραψω, ειναι συμπερασματα χρονιας προσωπικης μου ερευνας, πανω σε διαφορετικες θρησκειες, στο τονιζω αυτο, αναμεσα τους κ ο χριστιανισμος κ μελετης διαφορων μεταφυσικων φαινομενων που μου εχουν τυχει....

η αστρικη προβολη ειναι μια κατασταση που λαμβανει χωρα μεσα στο μυαλο....ειναι μια διευρυνση της συνειδησης σου, σε αλλες διαφορετικες πραγματικοτητες, που στην καθημερινοτητα σου, δεν θα ειχες προσβαση...


το ταξιδι λοιπον αυτο, δεν ειναι κακο, ωστε να υπαρχει λογος αποφυγης του, ισα ισα ειναι κατι επιθυμητο κ λυτρωτικο!!!

η διαφορες καταστασεις κ οντοτητες που συναντας εκει, δεν ειναι τιποτα αλλο παρα εκφανσεις του ασυνειδητου σου, δηλ. οι δαιμονες, ειναι καθαρα δικα σου δημιουργηματα, οπως οι φοβοι σου, οι ανασφαλειες σου οι λυπες σου, ακομα κ οι χαρες σου που απλα υλοποιουνται κ προσωποποιουνται!!!

ειδικα στην πρωτη περιπτωση, δηλ. στους δαιμονες, πρεπει να αντιμετωπιστουν...δηλ, να κατανοηθουν κ μετα να ξεπεραστουν, αν επιθυμεις καθαρση ψυχης...μην ξεχνας οτι ο ιδιος ο ιησους ειχε αντιμετωπισει τους προσωπικους του δαιμονες, πριν βαπτιστει, στην ερημο που ειχε αποσυρθει για σαραντα μερες....


με λιγα λογια, δεν υπαρχουν δαιμονες απο τον σατανα!!! αν θες να αναλυσουμε κ αυτο λιγο...ο σατανας, δεν ειναι παρα ο εκπτωτος αγγελος σαμαελ, ο αγγελος των ανθρωπων, ο οποιος αν οντως υπαρχει ( θεωροντας οτι η συλλογικη ενεργεια της ανθρωποτητας μπορει να προσωποποιηθει) τοτε επεσε γιατι εμεις τον ριξαμε...στο προσωπο του αντικατοπτριζονται, οι δικες μας αμαρτιες, κ αν ειναι ασχημη η φατσα του, φταιμε εμεις κ μονο εμεις...


ολα αυτα, θεωρω οτι η εκκλησια μας κ καθε ειδους θρησκεια
(για να μη λες οτι ειμαι κολλημενη με τον χριστιανισμο) τα γνωριζει κ πασχιζει να αποπροσανατολισει την ανθρωποτητα απο την καθαρση κ την πνευματικοτητα...

κατι που με κανει να αναρωτιεμαι για τις προθεσεις τους κ ποιον υπηρετουν στην τελικη....
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #566  
Παλιά 04-01-13, 16:19
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Λες πως γίνομαι άδικος μαζί σου. Δεν διακρίνω κάτι τέτοιο αλλά αν έγραψα κάτι που σε αδικεί τότε πες μου πιο είναι αυτό να λυθεί η παρεξήγηση.

Λες: η αστρικη προβολη ειναι μια κατασταση που λαμβανει χωρα μεσα στο μυαλο....ειναι μια διευρυνση της συνειδησης σου, σε αλλες διαφορετικες πραγματικοτητες, που στην καθημερινοτητα σου, δεν θα ειχες προσβαση...

Προσωπικά διαφωνώ (όπως και πολλοί φαντάζομαι). όντος διευρύνεις την συνείδησή σου αλλά αυτό σου επιτρέπει να κοιτάξεις σε μια άλλη διάσταση πέρα των τριών στις οποίες κινούμαστε (και πέρα της τέταρτης) Υπάρχουν και περιπτώσεις που απτά ταξιδεύεις στο υποσυνείδητο αλλά τότε δεν μιλάμε για α.π. Αλλιώς δεν εξηγείται το να γνωρίζεις μέσα από αυτήν περιστατικά που γίνονται σε κάποιο άλλο μέρος (υλικό) οι και πληροφορίες οι οποίες ΔΕΝ συμπεριλαμβάνονται στο α-υπό και συνειδητό μέρος του νου.

Φυσικά και σε αυτήν την περίπτωση η αυτοκριτική, η αυτοεξέταση και η αυτοεξέλιξη δεν είναι κάτι ούτε επικίνδυνο ούτε κακό (ούτε και η α.π. είναι κακιά...) αλλά αυτό ΔΕΝ είναι α.π.

Επίσης πάλι, δεν καταλαβαίνω πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι οι δαίμονες και οι άγγελοι είναι μέρη του εαυτού μας... Απ όσο γνωρίζω και από άλλες θρησκείες, πολλές είναι αυτές που υποστηρίζουν ότι αυτές οι οντότητες είναι <νοήμονα> όντα ανεξάρτητα από την διάνοια μας. Με βάση τα λεγόμενά σου φαντάζομαι έχεις εξετάσει περισσότερο τον βουδισμό και αρχαιοελληνισμό. Που και στον βουδισμό που και πάλι οι βουδιστές προειδοποιούν στον κίνδυνο που υπάρχει αν κάποιος ενεργοποιήσει τα τσάκρα και αφυπνίσει την κουνταλίνη ενώ δεν είναι έτοιμος πνευματικά. (αυτό προκαλεί και μεγαλύτερη τρομοκρατία από ότι οι ορθόδοξες θέσεις γιατί σύμφωνα με τον βουδισμό, η αφύπνηση της κουνταλίνης είναι μονόδρομος)

Ο Χριστός δεν αντιμετώπισε <προσωπικούς> δαίμονες. Υπάρχει στην Αγία Γραφή σαφέστατος διαχωρισμός ανάμεσα στις δαιμονικές νοήμονες οντότητες και στα ανθρώπινα πάθη. Και πλήθος πολλών άλλον παραδειγμάτων σε πολυάριθμη βιβλιογραφία και εμπειρίες.

Ο σατανάς <έπεσε> πριν την δημιουργία του ανθρώπου. Άρα δεν έχει καμιά σχέση με συλλογική ανθρώπινη ενέργεια. Αλλά την ελεύθερη βούληση και επιλογή.

Τέλος, οκ να πω ότι εντάξει με αυτά που λες. Τότε με τους Άγιους τι γίνεται...?
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #567  
Παλιά 04-01-13, 16:54
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Για μένα η αλήθεια είναι κάπου στη μέση φίλτατοι...

Για μένα υπάρχουν και εξωτερικοί και εσωτερικοί δαίμονες. Αν με ρωτήσετε ποιοι απο τους δύο αξίζουν περισσότερης προσοχής, σίγουρα οι εσωτερικοί. Ένας άνθρωπος ο οποίος δεν έχει έχει εσωτερικούς δαίμονες (εγώ τους αποκαλώ "εγώ") είναι άγιος και οι εξωτερικοί δαίμονες δεν έχουν καμιά εξουσία πάνω του αν δεν τους το επιτρέψει ο ίδιος.

Διαφωνώ με την εκκλησιαστική λογική οτι "όλοι θα πάμε στον παράδεισο" επειδή κάποιος Χριστός σταυρώθηκε για εμάς. Η άποψη μου είναι, οτι αν όλοι (ή έστω η πλειοψηφία) οι άνθρωποι πήγαιναν στον παράδεισο, έτσι όπως είναι, τότε αναμφισβήτητα για αυτούς θα ήταν μια κόλαση, που καμία διαφορά δεν θα είχε απο την γη, γιατί το πρόβλημα είναι ο ίδιος ο άνθρωπος, οχι ο χώρος που βρίσκεται.
Επίσης έχω την άποψη οτι αρκετοί άνθρωποι (οι περισσότεροι; ) ΕΙΝΑΙ δαίμονες, για τον απλό λόγο οτι μέσα τους έχουν λεγεώνες δαιμόνων τις οποίες αρνούνται να αποβάλλουν. Πολύ συχνά οι άνθρωποι συμπεριφερονται σαν δαίμονες μέσα στη καθημερινότητά τους και ορισμένοι φτάνουν στο σημείο που έφτασε ο Χτίτλερ, ο Στάλιν κλπ και ένα σωρό άλλοι σφαγείς. Ένας δαίμονας δε διαφέρει πολύ απο έναν άνθρωπο που δεν υποκρίνεται.
Η μεταφορά ευθυνών σε δαίμονες, είναι αστεία. Την ευθύνη την έχει ο ίδιος ο άνθρωπος.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin
Ο Χριστός δεν αντιμετώπισε <προσωπικούς> δαίμονες. Υπάρχει στην Αγία Γραφή σαφέστατος διαχωρισμός ανάμεσα στις δαιμονικές νοήμονες οντότητες και στα ανθρώπινα πάθη. Και πλήθος πολλών άλλον παραδειγμάτων σε πολυάριθμη βιβλιογραφία και εμπειρίες.
Τα πάθη των δαιμόνων είναι πολύ ανθρώπινα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi
με λιγα λογια, δεν υπαρχουν δαιμονες απο τον σατανα!!! αν θες να αναλυσουμε κ αυτο λιγο...ο σατανας, δεν ειναι παρα ο εκπτωτος αγγελος σαμαελ, ο αγγελος των ανθρωπων,
Θα ήθελα να σε ρωτήσω φίλη Ντέμι, γιατί χρησιμοποιεις το όνομα "σαμαέλ" για τον σατανά. Το ρωτάω αυτό γιατί ακούω αυτο το όνομα κυρίως απο οπαδούς του Λιακόπουλου (δε μου φαίνεσαι τέτοια) και αναρωτιέμαι αν έχει κάποια Βιβλική βάση. (Η ερώτηση απευθύνεται και σε εσένα φίλε Raistlin σε περίπτωση που ξέρεις)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gabriell : 04-01-13 στις 17:06
Απάντηση με παράθεση
  #568  
Παλιά 04-01-13, 17:54
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Λες πως γίνομαι άδικος μαζί σου. Δεν διακρίνω κάτι τέτοιο αλλά αν έγραψα κάτι που σε αδικεί τότε πες μου πιο είναι αυτό να λυθεί η παρεξήγηση.
δεν υπαρχει παρεξηγηση...σχημα λογου ηταν για το οτι δεν διαβασα το αρθρο ολοκληρο κ για το οτι κρινω αρνητικα επειδη ειναι ορθοδοξο κειμενο...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Λες: η αστρικη προβολη ειναι μια κατασταση που λαμβανει χωρα μεσα στο μυαλο....ειναι μια διευρυνση της συνειδησης σου, σε αλλες διαφορετικες πραγματικοτητες, που στην καθημερινοτητα σου, δεν θα ειχες προσβαση...

Προσωπικά διαφωνώ (όπως και πολλοί φαντάζομαι). όντος διευρύνεις την συνείδησή σου αλλά αυτό σου επιτρέπει να κοιτάξεις σε μια άλλη διάσταση πέρα των τριών στις οποίες κινούμαστε (και πέρα της τέταρτης) Υπάρχουν και περιπτώσεις που απτά ταξιδεύεις στο υποσυνείδητο αλλά τότε δεν μιλάμε για α.π. Αλλιώς δεν εξηγείται το να γνωρίζεις μέσα από αυτήν περιστατικά που γίνονται σε κάποιο άλλο μέρος (υλικό) οι και πληροφορίες οι οποίες ΔΕΝ συμπεριλαμβάνονται στο α-υπό και συνειδητό μέρος του νου.

μα ποιος σου ειπε οτι στις αλλες διαστασεις δεν εχεις προσβαση μεσω του ασυνειδητου? γενικα μεσα απο το ασυνειδητο σου, εχεις προσβαση παντου!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Φυσικά και σε αυτήν την περίπτωση η αυτοκριτική, η αυτοεξέταση και η αυτοεξέλιξη δεν είναι κάτι ούτε επικίνδυνο ούτε κακό (ούτε και η α.π. είναι κακιά...) αλλά αυτό ΔΕΝ είναι α.π.
για μενα εκει ανηκει...αστρικη προβολη σημαινει προβαλλω τον εαυτο μου σε διαφορετικα επιπεδα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης πάλι, δεν καταλαβαίνω πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι οι δαίμονες και οι άγγελοι είναι μέρη του εαυτού μας... Απ όσο γνωρίζω και από άλλες θρησκείες, πολλές είναι αυτές που υποστηρίζουν ότι αυτές οι οντότητες είναι <νοήμονα> όντα ανεξάρτητα από την διάνοια μας. Με βάση τα λεγόμενά σου φαντάζομαι έχεις εξετάσει περισσότερο τον βουδισμό και αρχαιοελληνισμό. Που και στον βουδισμό που και πάλι οι βουδιστές προειδοποιούν στον κίνδυνο που υπάρχει αν κάποιος ενεργοποιήσει τα τσάκρα και αφυπνίσει την κουνταλίνη ενώ δεν είναι έτοιμος πνευματικά. (αυτό προκαλεί και μεγαλύτερη τρομοκρατία από ότι οι ορθόδοξες θέσεις γιατί σύμφωνα με τον βουδισμό, η αφύπνηση της κουνταλίνης είναι μονόδρομος)

δεν ασπαζομαι καμια θρησκεια, οποτε δεν μπορω να σου απαντησω για βουδισμο κ αρχαιοελληνισμο....το συμπερασμα οτι οι αγγελοι κ οι δαιμονες ειναι καθαρες ενεργειες, το εβγαλα μετα απο προσωπικη ερευνα, αλλα δεν νομιζω να ειναι κατι ξενο στον χριστιανισμο....τι πιστευετε εσεις οι χριστιανοι οτι ειναι οι αγγελοι εκτος απο καθαρη ενεργεια? για εξηγησε μου εσυ πως πιστευεις οτι λειτουργουν οι αγγελοι?


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Χριστός δεν αντιμετώπισε <προσωπικούς> δαίμονες. Υπάρχει στην Αγία Γραφή σαφέστατος διαχωρισμός ανάμεσα στις δαιμονικές νοήμονες οντότητες και στα ανθρώπινα πάθη. Και πλήθος πολλών άλλον παραδειγμάτων σε πολυάριθμη βιβλιογραφία και εμπειρίες.
κατα την ορθοδοξια παντα....για μενα, οπως σου ειπα κ πριν, ειναι διαφορετικα τα συμπερασματα μου...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο σατανάς <έπεσε> πριν την δημιουργία του ανθρώπου. Άρα δεν έχει καμιά σχέση με συλλογική ανθρώπινη ενέργεια. Αλλά την ελεύθερη βούληση και επιλογή.

που το λεει οτι ο σαμαελ επεσε πριν δημιουργηθει η ανθρωποτητα???

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Τέλος, οκ να πω ότι εντάξει με αυτά που λες. Τότε με τους Άγιους τι γίνεται...?

στο θεμα με τους αγιους θα συμφωνησω με τον gabriell...

οσο για τους εξωτερικους δαιμονες, ναι υπαρχουν, αλλα κ αυτοι ακομα, ειναι δημιουργηματα ανθρωπινα....καταστασεις κ καταρες κ ολη η ανθρωπινη κακια προσωποποιημενη...

για τον σαμαελ φιλε gabriell, δεν μπορω να σου πω αν υπαρχει βιβλικη αναφορα, δεν το χω ψαξει, ισως ο φιλος raistlin να ξερει περισσοτερο, παντως τσεκαρε κ αυτο....

http://en.wikipedia.org/wiki/Samael


αλλα καμια σχεση με λαικοπουλο...μιλαμε για καμια!!!
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #569  
Παλιά 04-01-13, 17:55
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Τα πάθη των δαιμώνων είναι ανθρώπινα γιατί απλά θα <χτυπήσουν> τους ανθρώπους στο αδύνατό τους σημείο. Τα πάθη. Αν κάποιος έχει απαλλαχτεί από τους προσωπικούς του δαίμονες όπως λες φίλε μου, τότε φυσικά είναι πολύ πιο δύσκολο να σε <χτυπήσει> ένας δαίμονας. Θα ψάξει όμως κάθε πιθανό σημείο να χτυπήσει. Αυτά δεν είναι μόνο τα πάθη αλλά και οι ανθρώπινες ανάγκες υλικές και πνευματικές.

Δεν είπα πως ο σατανάς λέγεται σαμαελ (παρόλο που καταλαβαίνω πως πολλοί τον ταυτίζουν με τον σατανά). Δεν γνωρίζω το όνομά του όπως και κανείς μέχρι τώρα. Αν υπάρχει κάποιος ονόματι σαμαελ τότε μπορεί να είναι ένας δαίμονας. Οι όροι, διάβολος, σατανας, εωσφόρος κλπ είναι επίθετα που τον χαρακτηρίζουν. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να ξέρω ονόματα δαιμόνων (παρόλο που λένε πως το αν ξέρεις το όνομά του σου δίνει την δυνατότητα να τον υποτάξεις.)
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #570  
Παλιά 04-01-13, 18:32
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια άποψη για την α.π. Παραθέτω το λινκ γιατί είναι μεγάλο κείμενο. Είναι στα ελληνικά. (Σε κάποιους μπορεί να μην αρέσει... )

http://www.oodegr.com/oode/asynithis...astr_prob1.htm
Τα παραπάνω ισχύουν και όταν πετύχεις αστρικό ταξίδι μέσω κάποιας ορθόδοξης προσευχής ή επίκλησης του Ιησού;
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.