Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 21-02-08, 23:35
Το avatar του χρήστη KANE
KANE Ο χρήστης KANE δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 11-04-2004
Περιοχή: Πελοπόννησος
Μηνύματα: 287
Προεπιλογή

Χμ, δηλαδή αυτό που είδες εσύ Puck, είναι ότι το μέλος "Μιχάλης" μίλησε δημόσια και έβγαλε στη φόρα απλά "τη σχέση δύο ανθρώπων". Εγώ θα πω ότι είναι κρίμα που τα βλέπω αυτά τα απίστευτα πράγματα γραμμένα από εσένα. Anyway, αφήνω κάποιες πιθανότητες στο να μην διάβασες καλά αυτά τα άθλια που λες ότι διάβασες και να παρεξήγησες την κατάσταση.

Φιλικά,
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 21-02-08, 23:59
Το avatar του χρήστη ^Nocturnal^
^Nocturnal^ Ο χρήστης ^Nocturnal^ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 06-06-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 199
Προεπιλογή

Και το πανηγύρι, λοιπόν, καλά κρατεί (αν κ έχει πέσει λίγο... )

Να απαντήσω και στο λυρικότατο post του Puck:

Παράθεση:
Δηλαδή, αν μπορούσες να το ταυτοποιήσεις, θα το ανακοίνωνες;
Μάλλον για να μπει κάποιος στον κόπο να το ψάξει..έ θα το ανακοίνωνε κιόλας. Τώρα αν ξέρεις κάτι που δεν ξέρω, για περιπτώσεις που κάποιος από τους συντονιστές έφτασε σε ένα συμπέρασμα και δεν τον ανακοίνωσε να μας το πεις!Α και να μιλήσεις με στοιχεία... ευχαρίστως να το ακούσω.

Παράθεση:
Όταν το «δεδομένο» το δηλώνει μέλος της Gateway, το βρίσκεις απολύτως λογικό να το πιστέψω ( εγώ ή ο οποιοσδήποτε; ).
Το ότι το μέλος που το ανακοινώνει δεν είναι μέλος της Gateway, τώρα έχει σχέση; Βέβαια, αν ξέρεις, πάλι κάτι που δεν ξέρω, πολύ πιο ευχαρίστως να το ακούσω. Είμαι κ εγώ μέσα στη Gateway,να μάθω τι γίνεται βρε παιδί μου!

Παράθεση:
Λες να … έχει χρόνο … να γράψει και δεύτερο ;
Δε νομίζω...αα, αυτό το δεύτερο που εμφανίστηκε μάλλον δεν δικό του/της! Εκτός και αν ξέρεις κάτι παραπάνω πάλι. Για ακόμα μια φορά θα χαρώ να το ακούσω.

Παράθεση:
...ενώ, υπάρχουν και αρκετές περιπτώσεις κακού συντονισμού, παράπονα (όχι πάντα άδικα)...
Υπάρχουν περιπτώσεις πολύ καλού, καλού και φυσικά κακού συντονισμού. Εκτός από την περίπτωση παθοκτόνου (στην οποία το
λάθος συντονισμού αναγνωρίστηκε) κάτι άλλο; Θα χαρώ να ακούσω και γι'αυτό.

Παράθεση:
Ακόμα κι αν το δεχτώ, τόσο ευαίσθητοι γίνατε ξαφνικά όλοι;
Μάλλον δεν ήμαστε στο παρελθόν ευαίσθητοι, ε; Μας έχεις γνωρίσει όλους τόσο καλά και είδες πόσο σκληροί και άκαρδοι είμαστε! Πολύ χαίρομαι που συμβάλλουμε να γίνεται ο κόσμος καλύτερος! Υπήρξε και άλλη φορά αναφορά σε προσωπικά γεγονότα στο forum? Για πες μας κ εμάς; Θα χαρώ να ακούσω για μια ακόμα φορά.... Και μιας και μιλάς προσωπικά για τον καθένα μας, απαιτώ να ακούσω στοιχεία(τουλάχιστο για το πρόσωπό μου).

Παράθεση:
Με την ουσία, όμως, τι παίζει;
Είναι αλήθεια... ναι ή ου ;
Είναι αλήθεια...ναι ή ου ;
Για μια ακόμα φορά η ενημέρωσή σου είναι επαρκέστατη, τα ερωτήματα που θέτεις δείχνουν πολύ μεγάλη γνώση για το τι έγινε,
τη λειτουργία της ομάδας κλπ. Θέλω να με πληροφορίσεις κ εσύ για το τι έγινε, για το ποιες αποφάσεις πάρθηκαν...Αν είσαι τόσο ενημερωμένος όσο στα παραπάνω θέματα πες μας! (Αλήθεια, ο Απαν σαν μέλος της Gateway που λες πως είναι... τελικά τι ψήφισε

Για τα υπόλοιπα, απλά δε θα ασχοληθώ. Απλά περιμένω τις ενημερωμένες και καλά πληροφορημένες απαντήσεις σου.

Να σημειώσω μόνο ότι ένα από τα σημαντικότερα φαινόμενα που παρατηρώ τον τελευταίο καιρό είναι ότι μερικοί άνθρωποι (για διαφορετικούς λόγους ο καθένας) διάβασαν μία εξαιρετικά μονομερή ενημέρωση και φόρεσαν το μανδύα του κριτή βάλλοντας κατά ανθρώπων που γνωρίζουν από κοντά και διαδικτυακά. Ακύρωσαν την όποια εντύπωση είχαν και προχώρησαν σε δηλώσεις εξαιρετικά δυσάρεστες τόσο για τη δική τους εικόνα, όσο και για τους ανθρώπους που έβαλλαν. Και αυτό υπό κάποιες προϋποθέσεις είναι δεκτό και σεβαστό..

Αλλά ένας δίκαιος κριτής αφιερώνει λίγο χρόνο στο να ενημερωθεί και από τις δύο πλευρές, να λάβει υπόψη του όλες τις παραμέτρους, και τότε να εξάγει ένα όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικό συμπέρασμα.. Βέβαια, μόνο και μόνο ότι διάλεξες το ρόλο του αυστηρού κριτή για ανθρώπους που είναι ένα τηλέφωνο μακριά χωρίς καν να δοκιμάσεις να επικοινωνήσεις μαζί τους (πόσο μάλλον να τους κρίνεις και μάλιστα σε ένα δημόσιο χώρο) λέει πολλά.

Δεν θα χαρακτηρίστω την τακτική αυτή, απλά θα σου πω ότι θα την κρίνει ο χρόνος.. όπως όλους μας.
__________________
"Magic will not be free from occultism until we have strangled the last astrologer with the entrails of the last spiritual master"
-
Τεχνολογικός Σύμβουλος Διαδικτύου
Τεχνολογικός Υπεύθυνος της Κοινότητας του Μεταφυσικού
Ιδρυτικό μέλος Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης
--
κατασκευή ιστοσελίδων mvh networks
νέα για την τεχνολογία και όλο τον κόσμο
--
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 21-02-08, 23:59
Candela Ο χρήστης Candela δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-03-2007
Μηνύματα: 150
Thumbs down

Λοιπον κυριοι Ηθικοπουλοι... ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΤΩΝ ΑΜΑΖΟΝΩΝ ΤΟΥ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟΥ...!

Ενα εχω να σας πω με δυο σειρες :

1. Ντροπη σας!

2. Και ειστε πολυ τυχεροι που δεν ειμαι και εγω συντονιστρια γιατι θα σας εκανα σε οοοοοολους BAN και θα ειχατε ΑΛΛΟ ενα θεμα ΚΛΕΙΣΤΟ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Candela : 22-02-08 στις 00:05
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 22-02-08, 00:03
Το avatar του χρήστη Julliet
Julliet Ο χρήστης Julliet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 305
Unhappy Ελεοςς

Λοιπόν παιδιά το πράγμα έχει καταντήσει πάρα πολύ κουραστικό! Πλέον βαρέθηκα να διαβάζω τα ίδια και τα ίδια!! Αφήστε τα πράγματα να ηρεμήσουν και να πάρουν το δρόμο τους. Εδώ είμαστε για κάποιο συγκεκριμένο σκοπό ο καθένας μας. Δεν είμαστε εδώ για να αναλωνόμαστε σε τέτοια θέματα που επαναλαμβάνονται συνέχεια τα ίδια και τα ίδια πράγματα!

Για μένα, άνθρωποι που δεν προσφέρουν κάτι ουσιαστικό στο Μεταφυσικό και απλά βρίσκονται για να το "σαμποτάρουν" δεν χρειάζονται εδώ. Και στη τελική...ρε παιδιά αμα σας χαλάει τόσο εδώ μέσα γιατί κάθεστε?? Ο καθένας επιλέγει τι τον ευχαριστεί και τι τον εκφράζει και δίνεται σε αυτό. Αντίθετα άμα βλέπει ότι κάτι δε του αρέσει και δεν τον εκφράζει απλά δεν παίρνει μέρος.

Οι υπόλοιποι που μένουν δεν είναι υποχρεωμένοι να διαβάζουν όοολα αυτά που έχουν ειπωθεί, ούτε μας ευχαριστεί να εκτίθενται προσωπικά δεδομένα ανθρώπων που, πραγματικά, δεν αφορούν κανένα!!

Δυσκολεύομαι να πιστέψω πως υπάρχει τόση κακία και μίσος για μια τόσο αξιόλογη σελίδα που προσφέρει τόσα πολλά στους ανθρώπους που "ψάχνονται". Επίσης, γνώμη μου είναι πως δεν υπάρχει αντίστοιχη στην Ελλάδα...γι αυτό και έχω επιλέξει να είμαι μέλος της και να κάνω ότι μπορώ για να βοηθήσω στην εξέλιξή της.

Ας δώσουμε ένα τέλος επιτέλους σε όλο αυτό (το πανηγύρι που λέει και ο Nocturnal) και ας επιστρέψουμε σε αυτό που αγαπάμε τόσο...το Μεταφυσικό.
__________________
~*Gp*~

«Γιατί άραγε ενώ δεν με καταλαβαίνει κανένας με συμπαθούν όλοι?»
Albert Einstein


"Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο" Ηράκλειτος

Το όνειρο μου χάρισε τη ζωή, τωρα δεν μου μένει παρά να χαρίσω στη ζωή το όνειρο.

"Δεν πρόκειται ποτέ να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή"
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 22-02-08, 00:34
Το avatar του χρήστη Jovitaki
Jovitaki Ο χρήστης Jovitaki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-07-2007
Περιοχή: Athens...
Μηνύματα: 90
Προεπιλογή

Θα συμφωνησω με τις αμαζονες του Μεταφυσικου οπως λεει και η Candela!!!
Χωρος αναζητησης του Μεταφυσικου και εχει καταντησει απο καποιους ματακι κλειδαροτρυπας.... αν ειναι δυνατον ο καθε κουτσομπολης και εμπαθης να πουλαει προσωπικες ιστοριες που μονο μεταφυσικες δεν ειναι....
ας επιστρεψουμε στο πραγματικο νοημα αυτου το χωρου....
__________________
The fish doesn't think
The fish is mute, expressionless
The fish doesn't think because the fish knows everything...
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 22-02-08, 00:43
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Καλυτερα να σταματησουμε να πιπιλιζουμε το θεμα αυτο. Κατανταει ανουσιο και εχει χασει πια το νοημα. Κοντευουμε να αφησουμε ανεργες την Τατιανα και την Λαμπιρη. Καταντησαμε ενα σοβαρο θελω να πιστευω φορουμ σε ενα καθημερινο μεσημεριανο. Λοιπον ας κανουν οτι θελουν οι συντονιστες. Ειναι δικο τους το προβλημα και οχι δικο μας. Εμεις ειμαστε εδω για να πουμε τα μεταφυσικα μας και οχι τα κατινιστηκα.

The show must go on (no matter what)
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 22-02-08, 08:24
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Καλημέρα σας... οφείλω μια τοποθέτηση ύστερα και απο την πολύ εποικοδομητική συνάντηση που είχαμε εχθές κάποια μέλη του φόρουμ και του στεκιού. Πριν όμως αυτό αυτό θα ήθελα να πω στην αγαπητή Αθηνά (An einai Dunaton) ότι είναι ευπρόσδεκτη στο στέκι μας να συζητήσουμε όλα αυτά που την απασχολούν (θα λάβεις και προσωπικό μήνυμα).
Δεύτερον επειδή είμαι ευθύς άνθρωπος θέλω να δηλώσω τούτο. Θα είναι καλό και ευγενικό απο όλους μας να σταματήσουμε ΤΩΡΑ να ασχολούμαστε με το προσωπικό ζήτημα κάποιων φίλων μας εδω. Ότι και να έχει γίνει μεταξύ τους μας είναι συμπαθείς και ο χρόνος θα δώσει τις λύσεις.
Προσωπικά σε ότι αφορά τις αγωνίες μου ως προς την λειτουργία του στεκιού και την λειτουργία του φόρουμ, μετά την χθεσινή συνάντηση που έγινε και ήταν παρόντες και ο beetlejuice και ο apan@samos οι τοποθετήσεις τους και η στάση τους με κάλυψαν. Οπότε συνεχίζουμε και ελπίζουμε για το καλύτερο.
Αυτό όφειλα να το κάνω ΔΗΜΟΣΙΑ όπως ΔΗΜΟΣΙΑ έθεσα τους όποιους προβληματισμούς μου...
Καλή συνέχεια συνταξιδιώτες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Απέριττος : 22-02-08 στις 08:26
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 22-02-08, 08:37
Το avatar του χρήστη schooligan
schooligan Ο χρήστης schooligan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-02-2006
Περιοχή: Stin Xwra tou Pote
Μηνύματα: 549
Προεπιλογή

Παράθεση:
Δεύτερον επειδή είμαι ευθύς άνθρωπος θέλω να δηλώσω τούτο. Θα είναι καλό και ευγενικό απο όλους μας να σταματήσουμε ΤΩΡΑ να ασχολούμαστε με το προσωπικό ζήτημα κάποιων φίλων μας εδω. Ότι και να έχει γίνει μεταξύ τους μας είναι συμπαθείς και ο χρόνος θα δώσει τις λύσεις.
Προσωπικά σε ότι αφορά τις αγωνίες μου ως προς την λειτουργία του στεκιού και την λειτουργία του φόρουμ, μετά την χθεσινή συνάντηση που έγινε και ήταν παρόντες και ο beetlejuice και ο apan@samos οι τοποθετήσεις τους και η στάση τους με κάλυψαν. Οπότε συνεχίζουμε και ελπίζουμε για το καλύτερο.
Αυτό όφειλα να το κάνω ΔΗΜΟΣΙΑ όπως ΔΗΜΟΣΙΑ έθεσα τους όποιους προβληματισμούς μου...
Καλή συνέχεια συνταξιδιώτες.
Με την σειρα μου και εγω, θα συμφωνησω με τον καλο μου φιλο Γιαννη, και θα τοποθετηθω και εγω δημοσια οτι μετα την χθεσινη συναντηση και μετα απο αυτα που υποθηκαν, στεκομαι και εγω διπλα στην ομαδα οπως εδω και αρκετο καιρο και συνεχιζουμε για το καλυτερο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη schooligan : 22-02-08 στις 08:38
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 22-02-08, 10:37
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλημέρα σας.

Πιστεύω πως όλους μας κάλυψαν οι φίλοι beetlejuice και ο apan@samos...
Μέσα απο διάφορες δύσκολες καταστάσεις φαίνεται η ΕΝΟΤΗΤΑ και η
ΟΜΟΨΥΧΙΑ και αυτό είναι που μετράει...

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 22-02-08, 10:41
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Αγαπητοί φίλοι εδω έχουμε το εξής παράδοξο. Κάποιοι να διαμαρτύρονται για αυτά που κόβονται και άλλοι ενω δεν κόβονται διαμαρτύρονται γιατί κάποιοι δεν τους απαντούν. Αναφέρομαι συγκεκριμένα στα μέλη Λίτσα και Ιεροφάντη. Εγω προσωπικά θα τους πω το εξής που αφορά το πως λειτουργώ εγω. Όταν δεν έχω κάτι να πω απο το να λέω αρλούμπες, προτιμώ να μην μιλάω γιατί δεν είμαι ξερόλας. Και σας πληροφορώ αγαπητοί μου ότι τα θέματά σας τα διαβάζω. Όμως όταν δεν έχω το γνωσιακό υπόβαθρο να αντιπαρατεθώ ή να συμπληρώσω σε αυτά που γράφετε, πως θα εμπλακώ στην συζήτηση; Παρότι δεν είμαι μικρός στην ηλικία εκτιμώ ότι δεν τα γνωρίζω όλα και όταν συναντώ κάποιον που σε ένα θέμα είναι πιο διαβασμένος απο εμένα προτιμώ να ακούω. Ξέρετε τι μεγάλο κέρδος είναι αυτό; Το μεγάλο πρόβλημα της έλλειψης επικοινωνίας και του χαμηλού επίπεδου γνώσης το οποίο διακρίνει τους περισσότερους απο εμάς, είναι ότι έχουμε ξεχάσει να ακούμε με προσοχή αυτό που λέει ο άλλος. Κάποτε όταν ήμουν υπερφίαλος δεν άκουγα και δεν μάθαινα. Όταν έμαθα να σιωπω όταν πρέπει, έμαθα πάρα πολλά.
Έτσι λοιπόν φίλοι μου εσείς γράψετε αυτό που ξέρετε και μην αγωνιάτε. Να είστε σίγουροι ότι κάποιοι σας διαβάζουν. Και αν έστω και ένας έχει δώσει βάση σε αυτό που γράφετε, τότε να είστε σίγουροι ότι ο σκοπός έχει επιτελεστεί...
Φιλικά...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Απέριττος : 22-02-08 στις 10:50
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.