Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-09-18, 19:55
Το avatar του χρήστη Mason Importanta
Mason Importanta Ο χρήστης Mason Importanta δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2016
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή Προλήψεις και όνειρα στην εγκυμοσύνη

Φίλοι καλησπέρα,

Ίσως ειναι ασήμαντο αλλά αποφάσισα να σας συμβουλευτώ γιατί η γυναίκα μου είναι έγκυος είναι το πρώτο μας παιδί και ειμαστε χαρούμενοι αλλα και αγχωμένοι. Διαβάζαμε για πλάκα μερικές παλιές προλήψεις για την εγκυμοσύνη στο ίντερνετ και γελάγαμε με τις δυσιδαιμονίες των γιαγιάδων μας, όπως οτι καθε τρεις και λίγο στην έγκυο χρησιμοποιούσαν σκούπες, κρεμμύδια, ψωμιά, ξύλα, ψαλίδια και ενα σωρο πράγματα ειτε για προστασία ή για να προβλέψουν το φυλο του μωρου και διαφορα αλλα άρθρα του τύπου "πώς να βρεις το φύλο του παιδιού με δέκα απλά μυστικά", τα κλασικά.

Το βράδυ λοιπόν που η γυναίκα μου κοιμόταν, για πλακα αφησα πισω απο την κλειστή πορτα του υπνοδωματιου, απ έξω, μια σκούπα, ενα κρεμμύδι, ενα κομμάτι ψωμι και ενα αλατι, για καλαμπούρι να τα βρει μόλις ξυπνησει και ανοιξει την πορτα.

Την αλλη μερα μου ειπε οτι όλο το βραδυ δεν κοιμήθηκε καλά, μολις την επαιρνε λιγο ο υπνος εβλεπε συνεχεια τον ιδιο εφιαλτη οτι ειναι μια μαύρη φιγουρα εξω απο την πόρτα και προσπαθεί να μπει στο υπνοδωματιο. Μου είπε ότι η φιγουρα ηταν ψηλή μέχρι το ταβάνι και αφύσικα λεπτή και μακρουλή, και έσκυβε για να μπορέσει να μπει και να κοιτάξει απο την κλειδαρότρυπα. Στο όνειρο έβλεπε οτι κατω απο την πορτα περνουσε απο τη χαραμαδα πολύ κρύος αερας, κατι που ηταν σίγουρα μόνο στο ονειρο γιατι ηταν Αύγουστος και κλιματιστικό δεν εχει στον διαδρομο. Επίσης άκουγε εναν περίεργο ήχο, σαν ύφασμα που σκίζεται πολύ αργά. Φυσικα την αλλη μέρα δεν γέλασε με το αστείο μου επειδή δεν ειχε καλή διάθεση το πρωι, και επειδή έτσι κι αλλιώς δεν ήταν πολύ αστεία η πλάκα μου . Αλλά η γυναίκα μου δεν τα πιστεύει αυτα και μου λέει να μη το σκεφτομαι και οτι δεν ειχαν σχεση αυτα που έβαλα στην πορτα με το όνειρο. Το δεύτερο περίεργο ειναι πως όταν πήγα να τα μαζέψω, έλειπε το κρεμμύδι. Είναι βέβαια το μονο από τα πράγματα που θα μπορούσε πιο ευκολα να κυλήσει κάπου, επειδή το σχήμα του είναι στρογγυλό. Όμως δεν εχει εκει κοντά επιπλα να μπηκε απο κατω, θα το έβρισκα αμέσως, και μετα απο τοσες μερες και Αυγουστιάτικα αν είχε παραπέσει κάπου θα το οσμιζόμασταν. Τα κρεμμύδια όταν χαλάσουν μυρίζουν πολύ έντονα και άσχημα, σαν χαλασμένα κρεμμύδια.

Απο τοτε δεν εχει συμβεί τίποτα αξιοπερίεργο, απλώς η γυναίκα μου κοιμάται πάντα με κλειστή πόρτα υπνοδωματίου και το καταλαβαινει αν ειναι έστω και λίγο ανοιχτή, ξυπνάει το βράδυ και την κλείνει και καμιά φορά δεν το θυμάται καν το πρωί. Επίσης απο εκείνη τη μέρα καθε βράδυ κρυώνει, δεν ξανααναψε το κλιματιστικο και κοιμάται παντα σκεπασμένη, ολο τον Αύγουστο μες τον καύσωνα.

Πέρα από τις προληψεις που κυκλοφορούν στο ιντερνετ, υπαρχει περιπτωση η σκουπα, το κρεμμυδι, το ψωμι και το αλατι να εχουν καποια αλλη αρνητική ιδιοτητα που δεν την σκεφτήκαμε; Ή ο συνδυασμός τους; Υπαρχει κατι έγκυρο που μπορώ να κανω έστω καλού κακού για προστασία εγκυμονούσας απο τετοιες σκοτεινές φιγούρες, για να κοιμάται καλυτερα; Ή κάτι που κάνατε στη δική σας εγκυμοσύνη και σας βοήθησε. Ξερω οτι μπορει να ανησυχώ για χαζομάρες, αλλα θελω το μωρό μου να έχει την καλύτερη πνευματική προστασία που γινεται. Οτι αλλη συμβουλή εχετε για ισχυρό φυλακτό θα με ενδιεφερε!
__________________
"Cut, cut, cut in pantomime, mime, mime
I'll be your devil if you'll admit you're mine"
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-09-18, 21:37
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Μήπως απλά κατάλαβε την φάρσα σου εξ αρχής και προσπαθεί να σου την φέρει?Και μόνο που θα κατάφερνε να σε κάνει να ψιλοφρικάρεις και να ανησυχήσεις για να το ψάξεις εδώ θα ήταν πετυχημένη αντιφάρσα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-09-18, 23:48
Billl Ο χρήστης Billl δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-12-2016
Μηνύματα: 66
Προεπιλογή

"Το βράδυ λοιπόν που η γυναίκα μου κοιμόταν, για πλακα αφησα πισω απο την κλειστή πορτα του υπνοδωματιου, απ έξω, μια σκούπα, ενα κρεμμύδι, ενα κομμάτι ψωμι και ενα αλατι, για καλαμπούρι να τα βρει μόλις ξυπνησει και ανοιξει την πορτα."

Και τι γίνεται με αυτό θεωρητικά? Μαντεύεις το φύλο?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-09-18, 04:06
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως απλά κατάλαβε την φάρσα σου εξ αρχής και προσπαθεί να σου την φέρει?Και μόνο που θα κατάφερνε να σε κάνει να ψιλοφρικάρεις και να ανησυχήσεις για να το ψάξεις εδώ θα ήταν πετυχημένη αντιφάρσα
Σηκώνει YouTube η φάση...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 08-09-18, 04:07
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

@Mason

Γιατί δεν κοιμάσαι με την γυναίκα σου να δεις αν παρατηρείς τα ίδια;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.