Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #161  
Παλιά 25-03-13, 12:20
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Η αντιμετώπιση της Χρυσαυγής δεν έχει να κάνει με το που ανήκει ή όχι, αποκλειστικά! Έχει να κάνει με την ξύλινη και ρομποτική γλώσσα που χρησιμοποιεί και είμαστε περίεργοι να μάθουμε σε ποιο χώρο ανήκει, για να μελετήσουμε περισσότερο αυτόν τον χώρο και να διαπιστώσουμε ποιες είναι οι πραγματικές του προθέσεις...


Εδώ θα συμφωνησω απόλυτα με τον Vakryle. Και να κάνω αλλη μια ερώτηση Τι γίνεται Χρυσαυγή εαν δεν ανήκεις πουθενά?? Δεν μπορεί κάποιος να είναι καλός χωρίς να πιστεύει κάπου??

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη anna. : 25-03-13 στις 12:20
Απάντηση με παράθεση
  #162  
Παλιά 25-03-13, 12:50
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Εγω εξηγησα, τα ειπα οσο πιο απλα μπορουσα. Δεν μπορω να τα πω, αλλιως.
Δεν εχει νοημα να ειρωνευεσαι οτι η γραφη μου ειναι ξυλινη. Απλα δεξου πως ετσι μπορω και δεξου και το γεγονος οτι τα μοιραζομαι μαζι σου, με οποιον τροπο μπορω.

Στην ερωτηση σου, απαντω, πως υπαρχουν ανθρωποι που νομιζουν οτι δεν ανηκουν πουθενα. Ανθρωποι που στην εκκλησια δεν πηγαινουν, που ομως η ζωη τους ειναι γεματη καλοσυνη, αγαπη για τον πλησιον, βοηθουν οσο μπορουν, αλλα για καποιο λογο δεν τα εχουν βρει με την εκκλησια. Και εκει μπερδευτηκαν. Δεν πειραζει.
Ο τροπος της ζωης μας και της σκεψης μας επισης δηλωνει αν ανηκουμε στο λευκο η' στο μαυρο.
Αυτος ηταν ο τροπος προσεγγισης της ψυχης του Πλατωνα, του Πυθαγορα και των Τεραστιων Μεταφυσικων της προ-χριστιανικης εποχης.
Και αν θεωρεις οτι ετσι τα βλεπεις προς το παρον τα πραγματα, που σημαινει οτι αυτοι ειναι πιο κοντα στην καρδια σου, βρες την μεταφυσικη μεσα απο εκεινους.
Δεν σε παρακινω να πιστεψεις στο 12θεο.
Οι φιλοσοφοι αυτοι δεν πιστευαν πουθενα. Εψαξαν τοσο πολυ, καταλαβαν τοσα πολλα, που πλεον δεν πιστευαν πουθενα στο τοτε δωσμενο σαν θρησκεια.
Επειδη αδικηθηκαν κατα καποιο τροπο, γιατι ειχαν φτασει στον Θεο που ομως δεν ηταν ωρα Του να αποκαλυφθει, ο Μεγας Βασιλειος τους τιμα και τους εχει στους Ναους του, οπως τους ειχε στην Βασιλειαδα του.
Αν πας στον Ιερο Ναο Μεγαλου Βασιλειου στον Πειραια απεναντι απο το "Μεταξα" το νοσοκομειο, αυτοι οι Μεταφυσικοι, Ελληνες Φιλοσοφοι ειναι εκει.

Βρες την μεταφυσικη απο εκεινους. Εχει παμπολλα καλα βιβλια.
Απάντηση με παράθεση
  #163  
Παλιά 25-03-13, 13:19
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Θα δωσω και κατι αλλο προσωπικο μου για καταλαβουμε και καποια αλλα πραγματα.

Απο μικρη ειχα μια "αντιπαθεια" εμφυτη ομως, ετσι ερχοταν σαν θηριο απο μονο του μεσα μου με τους Κριους. Ναι, το ζωδιο του Κριου.
Οπου Κριος και καυγα εγω. Να φουντωνει μεσα μου κατι ανεξηγητο, να γινεται μια παλη μεσα μου να το νικησω αυτο το θηριο. Αλλες φορες τα καταφερνα, αλλες οχι.
Οταν ενιωσα λιγο πιο ανεπτυγμενη στην μεταφυσικη και πιο δυνατη, αποφασισα να ασχοληθω και με την Αστρολογια που ειναι επισης ενας τομεας της μεταφυσικης.
Στον χαρτη μου λοιπον ειδα οτι εχω τον Χειρωνα μου επανω στον Κριο. Αυτο τι σημαινει:
1) αν με πληγωνε Κριος, δυσκολα το ξεπερνουσα και μου αφηνε τραυμα στην ψυχη μου
2) αν ενιωθα οτι με ειχε πληγωσει αδικα, τον τυραννουσα με τον δικο μου τροπο μεχρι να πατησει μαυρο χιονι. Μεχρι να νιωσω μεσα την δικαιωση, να πω δηλαδη "αχ το ευχαριστηθηκα".

Ο Χειρωνας ειναι ο θεραπευτης, που μπορει να θεραπευσει ολους, εκτος απο τον ευαυτο του. Την θεραπεια για τον εαυτο του μονο ο Θεος μπορει να την δωσει.

Τωρα πια δεν με πειραζει ουτε ο Χειρωνας που εχω στον Κριο. Μια χαρα τα παω και με τους Κριους.

Αν ολα τα βλεπουμε σαν βοηθεια απο τον Θεο για να καταλαβουμε τον εαυτο μας, να θεραπευσουμε τις πληγες της ψυχης μας και να γινουμε δυνατοι ψυχικα, δεν τον πειραζει λοιπον τον πνευματικο μου, αλλα και κανεναν πνευματικο να κανω χρηση και μιας αλλης βοηθειας που εδωσε ο Θεος.

Εχω φιλους καλους μεταφυσικους, οι οποιοι ειναι μεντιουμ/ενδιαμεσοι κατ' επαγγελμα. Ο πνευματικος τους το ξερει φυσικα. Δεν κρυβουμε τιποτα απο τον πνευματικο μας.
Ειναι προχωρημενοι στην θρησκεια και στην μεταφυσικη. Αλλιως φερεσαι σε μια ψυχη που αγωνιζεται να σωθει απο τις πληγες της και αλλιως σε μια ψυχη που γιατρεψε τις πληγες της και θελει να υψωθει και λιγο, οσο μπορει ο καθενας μας.

Θα σας πω 2 τροπους για να καθαριζετε ενεργειακα το σωμα και το σπιτι σας.
Δυο τροπους που δεν εχουν σχεση με θησκεια για να μπορουν να το κανουν ολοι.
Σωμα - εξαιρετικο καθαρισμο κανει οταν πλενεστε με σφουγγαρι φυσικο, εκεινο το μεγαλο, απο το σφουγγαροδεντρο. Γδερνει λιγο, αλλα κανει πολυ καλο καθαρισμο αυρας.
Και καθημερινη χρηση ακομη καλυτερα. Θα το συνηθισετε.

Σπτι - να καιτε συχνα στην συσκευη καυσης (αυτη με το ρεσω) αιθεριο ελαιο τριανταφυλλο, και για τα αγορακια που δεν το πολυ-θελουν το τριανταφυλλο, να προτιμησουν Κεχριμπαρι-Ρωσσιας (ετσι λεγεται).
Το δε Κεχριμπαρι-Ρωσσιας κανει πολυ καλο εαν ειναι να διαβασουμε καποιο βιβλιο θρησκειας η' φιλοσοφιας και γενικα κανει καλο στην αυτοσυγκεντρωση.
Λιγο νερακι στην βαση και λιγες σταγονες ελαιο.

Γεια σας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χρυσαυγη : 25-03-13 στις 13:23
Απάντηση με παράθεση
  #164  
Παλιά 25-03-13, 17:37
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Καπου λιγο μετα το ξεκινημα μου στην μεταφυσικη, γυρω στα 2 χρονια μετα και ενω ομως ειχα μπει σε καλο σταδιο πλεον και ειχα αρχισει και να χαιρομαι η δολια:
Ναι, υπηρξα σε Καναλι Πλανης για 3 μηνες η ταλαιπωρη.

εξήγησε το αυτό λίγο παραπανω είχες γράψει για κουρτίνα και τα σχετικά αλλά σαν εμπειρία τι ακριβως συμβαίνει??


Ναι, επεσα θυμα ενεργειακου βαμπιρ για 2 μηνες. Ημουν με τα τσιροτα λεοντος στην μεση.
Ναι, εμφανιστηκε με μορφη αγγελου και με ξεγελασε για 3 μερες.
τι έκανε ακριβώς ??
Ναι, πηγε να με παραπλανησει και να κανω τελετουργικα και διαφορα αλλα. Εκει δεν τα καταφερε.
Ναι, εμφανιστηκε ολοζωντανος μπροστα μου, σε φυσικο μεγεθος. Ποιος απο ολους? Δεν μπορω να πω.
Ναι, ηρθε στον υπνο μου και με επιασε απο τον λαιμο την ωρα που κοιμομουν για να με πνιξει. Κανονικο στραγγαλισμα.


καταλαβαίνεις ποσο περίεργα θα τα ακούμε όλα αυτά. Θα ήθελα εγω τουλαχιστον διευκρινίσεις. Στα ορια που σου επιτρέπεται φυσικά.
Απάντηση με παράθεση
  #165  
Παλιά 25-03-13, 17:44
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Σε αυτο το topic καπου γραφει ο Puck οτι ειναι μελετητης των αποκρυφων.
Αν ηταν αποκρυφα, θα τα εκαναν best sellers βρε Puck μου??

Για μιλας για εκεινα τα τρελαμενα που βγαινουν κατα καιρους, το 5ο ευαγγελιο του Χριστου που και καλα ειναι αποκρυφο και κυκλοφορει μεχρι και στα περιπτερα σε καποιες χωρες?

Καπου γραφει η Anna "λες να εσπασε καμια πορφυρη προστασια....." και απανταει ο Vakryle "κρυβε λογια ...εσυ.."

Εγω πορφυρες προστασιες ξερω δυο:
Μια ενος Αρχαγγελου Φωτος
και
μια ενος Αρχοντα του Σκοτους

Μην μου λετε οτι δεν πιστευετε λοιπον πουθενα. Καπου πιστευετε και δεν θα το κρινω εγω αν ειναι σωστο η' λαθος. Καλα κανετε, αφου εκει νιωθετε την καρδια σας να κολλαει και να χτυπαει.
Αυτο να κανετε ρε αδελφε στο κατω κατω και οπου βγαλει στην τελικη.

Εγω στην μεταφυσικη μπηκα αλλιως, αλλιως τα εμαθα τα πραγματα και ετσι θα συνεχισω, γιατι εκει ανηκω.

Μια ψυχη μου δωθηκε εμενα και θελω να την εχω στα ωπα ωπα, γιατι ειναι και καλη και δυνατη, και της αξιζει το καλυτερο.


Να προσεχετε ομως παιδια. Να προσεχετε.
Απάντηση με παράθεση
  #166  
Παλιά 25-03-13, 17:53
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Χρυσαυγή δεν είπα εγώ τέτοιο πράγμα απο άλλον ειπώθηκε. Και γιατι σε πιάνει το παράπονο ??? Εδώ μας αποκάλεσες στοκους και δεν μιλήσαμε.............Έλεος ποια τι να πω...........
Απάντηση με παράθεση
  #167  
Παλιά 25-03-13, 18:01
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Αν δωθει μυνημα στο Συμπαν Αννα οτι εχεις κανει καποια αταξια, για να σε εκπαιδευσουν να φτασεις εκει που θελεις με τον σωστο τροπο, σου βαζουν διαφορα εμποδια.
Ενα απο αυτα ειναι η κουρτινα. Νιωθεις οτι κανεις κατι, αλλα στην ουσια κανεις μια τρυπα στο νερο. Τιποτα. Μια περιπλανηση ειναι σε ενα καναλι.

Σε αλλους δινεται σαν τιμωρια γιατι εκαναν καποια σοβαρη αταξια,
σε αλλους σαν μαθητεια για να ξερουν τι ειναι.
Γιατι αν δεν βιωσει καταστασεις, δεν μαθαινει κανεις.

Μονοι μας πρεπει να μαθουμε. Δεν θα ερθει κανεις να μας πει οτι καναμε λαθος.
Δεν επιτρεπεται ευκολα η δαιμονοληψια, ακομη κι αν καποιος κανει χοντρες αταξιες, γιατι ο Θεος μας ειναι ολοκληρος αγαπη και ελεος. Βεβαια υπαρχουν και ορια και γι' αυτο και λεω "προσεχετε".
Αν ανηκεις σε ομαδα δαιμονων, απο σεβασμο στην βουληση σου, κανενας αγγελος δεν θα σε βοηθησει. Το επελεξες με οποιον τροπο και αν το εκανες αυτο.
Αν ανηκεις στην θρησκεια μας, πρεπει τοτε να εχεις και το ψιχουλακι σοφιας που πρεπει να εχουμε ολοι για να καταλαβαινουμε τις αταξιες μας.

Πως καταλαβαινει ενας μεταφυσικος οτι κανει κατι σωστα? Απο το αποτελεσμα. Και μονο απο αυτο. Ουτε απο αυτα που βλεπει, ουτε απο αυτα που νομιζει οτι βιωνει.
Απο το αποτελεσμα και μονο απο αυτο.

Ο,τι ακριβως συμβαινει και στην θρησκεια μας. Σου λεει ο ιερεας οτι θα σου λυσει τα μαγια και το κανει. Γινεσαι καλα, φευγει η ασθενεια, σταματουν οι εφιαλτες.
Αποτελεσμα. Και μονο απο εκει.
Απάντηση με παράθεση
  #168  
Παλιά 25-03-13, 18:02
Το avatar του χρήστη xtabay
xtabay Ο χρήστης xtabay δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2012
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ως προς το δεύτερο άξονα, θεωρώ πως πέτυχαν σημαντικά πράγματα, καθώς οι κανόνες που τέθηκαν αποσκοπούσαν στο να υπάρξει κοινωνία και όχι ζούγκλα.
Νομίζω οτι είσαι λάθος εδώ αγαπητέ. Δεν οργάνωσε η θρησκεία την κοινωνία αλλά οι κοινωνικές σχέσεις οργάνωσαν την θρησκεία. Δηλαδή η κοινωνία χρησιμοποιεί την θρησκεία ως κατασταλτικό μηχανισμό επιβολής της τάξης. Σκέψουν ιστορικά πως εξελίχθηκε η αντίληψη του ανθρώπου για τους θεούς και προσπάθησε να το συνδέσεις με την κοινωνικο-οικονομική κατάσταση της κάθε εποχής.

Παράθεση:
Μπορείς να αποδεχτείς ως ιστορικό πρόσωπο τον Ιησού
Όχι δεν μπορείς γιατί δεν είναι ιστορικό πρόσωπο. Απο την μία δείχνεις ενοχλημένος απο την "στήριξη στη μη απόδειξη" και απο την άλλη φέρνεις αυτό το παράδειγμα δηλώνοντας οτι προτιμάς αυτόν που έχει έναν αχταρμά μέσα στο μυαλό του απο αυτόν που πιστεύει σε ένα δόγμα. Η ουσιαστική τους διαφορά ποια είναι; Και οι δύο χτίσανε την κοσμοθεώρησή τους επάνω στον παράγοντα πίστη.

Πέρα απο αυτά δεν έχω πρόβλημα με την πίστη του καθενός εφ όσον αυτή μου παρουσιάζεται ως πίστη και όχι ως πραγματικότητα. Στην περίπτωση των θρησκόληπτων ατόμων (βλέπε Χρυσαυγή) χάνεται η ικανότητα του να διαχωρίζεις την πίστη απο την πραγματικότητα. Ό λόγος που επέμεινα στην ερώτηση είναι οτι δεν ξέρω με τι έχω να κάνω. Συμφωνώ με αυτά που είπε ο Vakryle και επαυξάνω λέγοντας οτι δεν ρωτάω για να τις δώσω λύσεις στις μεταφυσικές της ανησυχίες (δεν μπορώ άλλωστε να σκεφτώ στο ίδιο μήκος κύματος με εκέινη άσε που μάλλον τα έχει όλα λυμένα) αλλά για να μπεί η ίδια στην διαδικασία να τα βάλει σε μία τάξη στο μυαλό της και να τα παρουσιάσει πράγμα που δεν θέλει η δεν μπορεί να κάνει.
Απάντηση με παράθεση
  #169  
Παλιά 25-03-13, 18:11
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Τι ειναι αληθινο? Αυτο που βλεπουμε. Μηπως αυτο που βλεπουμε ειναι η αντανακλαση της επιθυμιας αυτου που θελαμε να δουμε?

Μηπως ο νους μας πλαθει εικονες απο την μεγαλη μας πιστη και φτανουμε σε σημειο να βλεπουμε και Αγιους, γιατι στην ουσια θελουμε να τους δουμε?

Αν μανουλα μου ο νους μου εχει τετοιες ικανοτητες, τι καθομαι και δουλευω μερα νυχτα για το μεροκαματο για να ζησω???

Να΄σαι καλα με εφτιαξες. Απο σημερα θα κανω ασκησεις, μπας και εχεις δικιο.

Λες να εχω τετοιο νου και να μην εχω παρει χαμπαρι? Σωθηκα. Θα καθομαι, θα σκεφτομαι λεφτα και θα εμφανιζονται κασες λυρες.

Αντε παλι,

"να 'σαι καλα βρε ταξιτζη
που βρηκες το σημειο G"
Απάντηση με παράθεση
  #170  
Παλιά 25-03-13, 18:27
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Παράθεση:
Στην ερωτηση σου, απαντω, πως υπαρχουν ανθρωποι που νομιζουν οτι δεν ανηκουν πουθενα. Ανθρωποι που στην εκκλησια δεν πηγαινουν, που ομως η ζωη τους ειναι γεματη καλοσυνη, αγαπη για τον πλησιον, βοηθουν οσο μπορουν, αλλα για καποιο λογο δεν τα εχουν βρει με την εκκλησια. Και εκει μπερδευτηκαν. Δεν πειραζει.
Πρέπει να σου δοθεί κάποτε ένα ισχυρότατο σοκ, δεν ξέρω τον τρόπο και τον χρόνο και τον δότη, άλλα θα έπρεπε στα 38 σου -κενά- χρόνια να έχεις αντιληφθεί ότι υπάρχουν και άνθρωποι που προσπαθούν να πραγματώσουν όλα αυτά που φαντάζεσαι, δίχως να έχουν τον παραμικρό λόγο να ... τα βρουν με την οποιαδήποτε Εκκλησία. Θα έπρεπε εδώ και 38 χρόνια -πλήρης ανυπαρξίας- να έχεις κατανοήσει ότι κάποιοι άνθρωποι δεν "μπερδεύτηκαν" καθόλου, ότι συνειδητά πράττουν τα όσα ανέφερες και ότι η συνείδησή τους είναι πιο καθαρή και ήρεμη από τον μεγαλύτερο Άγιο που τιμά η ακατανόητη ψυχοσύνθεσή σου! Μετά τις "λύπες" για τους ανθρώπους που δεν ακολουθούν την Εκκλησία που ασπάζεσαι, έχουν σειρά οι "παραδρομήσεις" των, όσων αφορά τον ατομικό δρόμο σε σχέση με αυτόν που χαράζει η Εκκλησία! Τώρα καταλαβαίνω, πως το λεγόμενο "σκληροπυρηνικό" κοινό της εκάστοτε πίστης και θρησκείας, είναι έτοιμο να δώσει και την ζωή του, για κάτι που -σε όλα τα χρόνια της ζωής του- θεωρεί, λανθασμένα, δεδομένο!

Είσαι άκρως επικίνδυνη και αποτελείς ένα από τα πιο μελανά σημεία του forum, από τότε που αυτό υφίσταται! Άνθρωπος που είναι 38 ετών, που συνδιαμορφώνει την καθημερινότητά του με την δική μου, που θεωρεί ότι θα πρέπει να "λυπούμαστε" εκείνους που δεν έχουν τις ίδιες πεποιθήσεις και πως θα έπρεπε να ασπάζονται την ίδια πίστη και θρησκεία, μιας και επιδίδονται σε πράξεις που κι αυτή κηρήττει ... είναι το λιγότερο αφελής και επικίνδυνος.

Παράθεση:
Καπου γραφει η Anna "λες να εσπασε καμια πορφυρη προστασια....." και απανταει ο Vakryle "κρυβε λογια ...εσυ.."

Εγω πορφυρες προστασιες ξερω δυο:
Μια ενος Αρχαγγελου Φωτος
και
μια ενος Αρχοντα του Σκοτους

Μην μου λετε οτι δεν πιστευετε λοιπον πουθενα. Καπου πιστευετε και δεν θα το κρινω εγω αν ειναι σωστο η' λαθος.
Η απάντησή μου δόθηκε λίγες σειρές πιο πάνω:

Παράθεση:
Τώρα, αν είναι να δικαιώνουμε στα σημεία, τα όσα εμετικά μας έχει παραθέσει, τότε ποια η διαφορά με το να κάνουμε το ίδιο και σε 'κείνους που έβλεπαν γιγάντιες πεταλούδες στον ύπνο τους και δε το κάνουμε στην Χρυσαυγή, που έβλεπε ένα δαίμονα στο ένα μέτρο να τη φωνάζει και να την απειλεί!
Παράθεση:
Για ένα πράγμα δεν ανησυχώ, μόνο!
Το ότι οι ασυναρτησίες που διαβάζουμε ανήκουν στο πραγματικό χώρο του forum... στις προσωπικές εμπειρίες!
Για να θεωρείς τον εαυτό σου "γνήσια μεταφυσικό", για να προπαγανδίζεις την λεπτή γραμμή μεταξύ του ψεύτικου και του αληθινού, για να παραθέτεις ακόμη και πηγές βιβλίων ως απόδειξη αυτών που λες, αλλά να μην καταλαβαίνεις ότι οι ... πορφυρές προστασίες ..., δεν είναι τίποτε άλλο από posts στιγμής, τότε δυνάται να υπάρχουν δύο ερμηνείες:
  1. Ή είσαι πραγματικά αφελής, άρα και τα 38 σου -ανούσια- χρόνια ύπαρξης, δεν είχαν να προσφέρουν τίποτε στην Ανθρωπότητα!
  2. Ή είσαι αντικειμενικά συνειδητοποιημένη σε αυτά που πιστεύεις, ασπάζεσαι και κηρύττεις, άρα και αποτελείς έναν μεγάλο κίνδυνο, που θα πρέπει να αντιμετωπισθεί καταλλήλως!
Τέτοια μηνύματα και απόψεις σκοταδισμού, μεσαιωνισμού και οπισθοδρόμησης, έχω ν' ακούσω (ή, μάλλον, να διαβάσω) από τότε που μελετούσα την ιστορία της Ιεράς Εξέτασης!


Καταλαβαίνω απόλυτα, πλέον, την σύγχυση μέσα στο νου σου!
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.