Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > Το ανεξήγητο στο χώρο των τεχνών

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 12-03-10, 22:00
Το avatar του χρήστη melian
melian Ο χρήστης melian δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Arrow To teaser trailer της Έκλειψης του Twilight Saga

Κυκλοφόρησε πριν από λίγες μόλις μέρες το πρώτο teaser trailer της τρίτης ταινίας του Twilight Saga με τίτλο Eclipse (Η Έκλειψη) που θα βγει στις κινηματογραφικές αίθουσες στις 30.06.2010. Πάρτε λοιπόν μια γεύση από την ταινία ακολουθώντας το παρακάτω link:

και σχολιάστε το σε αυτό εδώ το νήμα.

"Μη διδάσκεις τίποτα, αφού έχεις ακόμα να μάθεις τα πάντα." - Fernando Pessoa

-------------------------------------

WordsToCount

FantasyGate
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-10, 22:02
Μέλος της ομάδας Gateway

Προεπιλογή

Παρακολούθησα το trailer και το βρήκα αρκετά άνευρο και αδιάφορο.. η αλήθεια είναι ότι το τρίτο βιβλίο το βρήκα αρκετά βαρετό, οπότε μου γεννήθηκε μοιραία και η απορία ότι πόσα θαύματα να μπορέσει να κάνει κι αυτός ο έρμος ο σκηνοθέτης!;

WordsToCount

FantasyGate
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-03-10, 16:51
Το avatar του χρήστη Mallen
Mallen Ο χρήστης Mallen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Περιοχή: from Beyond...
Προεπιλογή

...εκτός κι αν την μπολιάσει με αρκετά εφέ (εκτός...σεναρίου) και σκηνές δράσης με πιο...γρήγορο μοντάζ (μπας και...ανασηκωθούν οι σε παρα-λίγο-ύπνο θεατές!!!)
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-03-10, 03:35
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Προεπιλογή

Εγώ επειδή είχα διαβάσει το περιεχόμενο aπέφευγα όλο αυτό το καιρό να το δω.. αφορμή ήταν κάτι φωτογραφίες που είδα από τον φωτογράφο της ταινίας.. και χθες είδα για πρώτη φορά το νούμερο 1, διότι σύντομα θα έρθει σε ντβιντι και το 2..
Η μπελα.. είναι ατάλαντη, χωρίς έκφραση που αν ήμουν δράκουλας θα την έβγαζα από το σενάριο μια ώρα αρχύτερα.. υπήρχαν τόσες γλυκές και ταλαντούχες κοπέλες να παίξουν τον πρωταγωνιστικό ρόλο..
Με απογοήτευσε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 15-03-10 στις 03:37
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-03-10, 13:29
Μέλος της ομάδας Gateway

Προεπιλογή

Επειδή έχω διαβάσει τα βιβλία νομίζω ότι η Μπέλα σαν χαρακτήρας είναι ακριβώς έτσι και η ηθοποιός δεν απέχει πολύ από το χαρακτήρα του βιβλίου. Σίγουρα κατά τη γνώμη μου και οι 2 ταινίες δεν έλεγαν και πολλά πράγματα αλλά μάλλον αλλού θα απέδιδα τα ελαττώματά τους και όχι τόσο στους ηθοποιούς. Άλλωστε τις περισσότερες φορές για μια αποτυχημένη ερμηνεία ευθύνεται περισσότερο ο σκηνοθέτης παρά ο πρωταγωνιστής.

WordsToCount

FantasyGate

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη melian : 15-03-10 στις 13:30
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-03-10, 22:47
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Προεπιλογή

Διαφωνώ.. Μιας και δεν καταφέρει αυτή η ηθοποιός να βγάλει όπως πρέπει αυτό που πραγματικά πρέπει να βγάλει..
Παράδειγμα, την ανάγκη της να είναι στην αγκαλιά του, η ένα του φιλί.. Ποιο πολύ ανάγκη για xxx . Άρα, ερωτικό πάθος 0.

Η σκηνές αγωνίας στο πρόσωπο της ήταν κάπως περίεργη.. μου έβγαζε άλλα συναισθήματα.. Άλλα αυτά είπαμε είναι προσωπικά πιστεύω και ίσως και να έχεις δίκιο.. Να φταίει ο σκηνοθέτης.

Είδα και το Νο. 2 και μπορώ να πω ότι είναι καλύτερο από το 1 αυτό δείχνει αμέσως αμέσως ότι εντόπισαν κάποια προβληματάκια από το Νο1 και τα διόρθωσαν. Έχει και ωραία εφέ. Μου αρέσει και ο τρόπος που αρχίζει το Νο2.. πολύ Καταθλιπτική σκηνή.. Άντε να δούμε και το 3 πως θα είναι..

Πάντως κακά τα ψέματα.. Ο σκηνοθέτης όπως είχα διαβάσει από διάφορα κουτσομπολιά (σε Φώτο φόρουμ) έριξε το μεγαλύτερο βάρος και ελπίδες για επιτυχία της ταινίας σε αυτόν τον άγγλο ηθοποιό (δεν θυμάμαι πώς τον λένε). Όλα τα άλλα παιδιά μόλις βγήκαν από την σχολή. Είναι κάτι που ξέρω.
Έχουν και πολύ καλό φωτογράφο, αφού πολύ άρχισαν να μιμούνται την τεχνική του.. Και εγώ έκανα ένα πορτραίτο σε αυτή τη φάση

Σέβομαι πάντως την προσπάθεια τους μιας και μας λείπουν ερωτικά μεταφυσικά εργακια.. Κάπου διάβασα ότι είναι 4 στο σύνολο..?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 28-03-10 στις 23:39
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:22.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.