Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-10-08, 17:32
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή Προστασία σε κάλεσμα Δαίμονα.

Από περιέργεια αλλα και επειδή θέλω να ζητήσω κάτι σκέφτομαι να καλέσω έναν δαίμονα. Μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιες οδηγίες όχι για το κάλεσμα αλλα για προστασία ?? Ξέρω πως είναι πολύ σημαντικό να παίρνουμε κάποια μετρα όταν κάνουμε κάτι τέτοιο από προσωπική εμπειρία αλλα και από τα τόσα που έχω διαβάσει μέχρι τώρα.
Τέλος θέλω να ρωτήσω το ποιο σημαντικό. Αν τον καλέσω σε κάποιο μέρος εκτος σπιτιού μπορεί να με ακολουθήσει ? Έχει την δυνατότητα/άδεια να με σκοτώσει ? Αν ναι ίσος πρέπει να το ξανασκεφτώ αλλα και πάλι αυτή η ιδέα μου κόλλησε στο μυαλό και δεν λέει να φύγει.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-10-08, 17:48
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Radzoor
Από περιέργεια αλλα και επειδή θέλω να ζητήσω κάτι σκέφτομαι να καλέσω έναν δαίμονα. Μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιες οδηγίες όχι για το κάλεσμα αλλα για προστασία ?? Ξέρω πως είναι πολύ σημαντικό να παίρνουμε κάποια μετρα όταν κάνουμε κάτι τέτοιο από προσωπική εμπειρία αλλα και από τα τόσα που έχω διαβάσει μέχρι τώρα.
Τέλος θέλω να ρωτήσω το ποιο σημαντικό. Αν τον καλέσω σε κάποιο μέρος εκτος σπιτιού μπορεί να με ακολουθήσει ? Έχει την δυνατότητα/άδεια να με σκοτώσει ? Αν ναι ίσος πρέπει να το ξανασκεφτώ αλλα και πάλι αυτή η ιδέα μου κόλλησε στο μυαλό και δεν λέει να φύγει.
?

Νομίζω ότι παίρνετε πολύ ελαφρά κάποια πράγματα που δεν θα έπρεπε… Ακόμα και να σου απαντήσει κάποιος νομίζεις ότι αυτό σε καλύπτει;
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-10-08, 17:53
Το avatar του χρήστη Grigorios o Ellhn
Grigorios o Ellhn Ο χρήστης Grigorios o Ellhn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-08-2006
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 210
Προεπιλογή ------

Εντελώς παρενθετικά και χωρίς να έχω ίδια εμπειρία, θα έλεγα ότι δεν είναι συνετό να προκαλούμε την άλλη πλευρά, παρά μόνο αν δεν υπάρχει άλλη επιλογή (προσωπικά και για το τελευταίο έχω επίσης επιφυλάξεις πολλές).

Παρ'όλα αυτά, απο διάφορες πηγές πληροφόρησης, τείνω να πιστεύω πως τρόποι προστασίας υπάρχουν πολλοί, αλλά θα πρέπει να συνοδεύονται και απο προσωπική πίστη (ότι όντως θα προστατευτείς), διαφορετικά η ισχύς τους είναι αμφίβολη.
__________________
1. "....τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι."
2. " Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα...."
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 11-10-08, 18:02
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Grigorios o Ellhn
Εντελώς παρενθετικά και χωρίς να έχω ίδια εμπειρία, θα έλεγα ότι δεν είναι συνετό να προκαλούμε την άλλη πλευρά, παρά μόνο αν δεν υπάρχει άλλη επιλογή (προσωπικά και για το τελευταίο έχω επίσης επιφυλάξεις πολλές).

Παρ'όλα αυτά, απο διάφορες πηγές πληροφόρησης, τείνω να πιστεύω πως τρόποι προστασίας υπάρχουν πολλοί, αλλά θα πρέπει να συνοδεύονται και απο προσωπική πίστη (ότι όντως θα προστατευτείς), διαφορετικά η ισχύς τους είναι αμφίβολη.

+1 και απο μενα

Δεν κερδιζεις κατι ετσι με το να καλεσεις εναν Δαιμονα. Και ειδικα εναν Δαιμονα. For crying outloud. Show some respect. Μαγεια ειναι οχι ο κοσμος του Harry Potter.
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-10-08, 18:04
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

η ουσία είναι οτι πρέπει να σου απαντήσω υπεύθυνα..

γι αυτό πάρε πολύ σοβαρά τα λόγια μου..


ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΛΕΚΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΙΤΟΥΡΑ ΤΟΝ ΤΡΩΝΕ ΟΙ ΚΟΤΕΣ
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-10-08, 18:05
Το avatar του χρήστη Νηρηιδα
Νηρηιδα Ο χρήστης Νηρηιδα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 364
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Witch Shadow
+1 και απο μενα

Δεν κερδιζεις κατι ετσι με το να καλεσεις εναν Δαιμονα. Και ειδικα εναν Δαιμονα. For crying outloud. Show some respect. Μαγεια ειναι οχι ο κοσμος του Harry Potter.

Αυτο και υπερκαλυφ8ηκα...Με ολο το θαρρος, αρκετα δεν εχεις ηδη απ'οσα εχεις πει?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-10-08, 18:41
Το avatar του χρήστη Arrakis
Arrakis Ο χρήστης Arrakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-01-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή

Αγαπητέ Radzoor, για να έρθεις σε επαφή με έναν κάτοικο της Άλλης Πλευράς ή Σύμπαν Β, η διαδικασία είναι συνήθως πολύπλοκη και μερικές φορές πολύμηνη. Με ποιο τρόπο/μέθοδο/τυπικό σκέφτεσαι να πραγματοποιήσεις το conjuration? Βλέπεις, κάποια συστήματα έχουν τους δικούς τους εξειδικευμένους τρόπους προστασίας. Σε γενικές γραμμές όμως, το μυστικό έγκειται στον σχεδιασμό του ορθού μαγικού κύκλου και του κατάλληλου talisman!
__________________
Επισκεφτείτε τον προσωπικό ιστότοπο του Γιώργου Ιωαννίδη: www.apophenia.gr
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 11-10-08, 18:47
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Αδυνατω να καταλαβω!
Γιατι να καλεσεις εναν δαιμονα????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
Πιστευεις οτι εχει κατι να σου προσφερει????????????????????
Θα σε συμβουλευα να ΜΗΝ το επιχειρησεις ουτε σαν αστειο.
Δεν ξερεις ουτε τι θα ερθει, ουτε το ποσο ισχυρο μπορει να ειναι, να μπλεξεις σε καταστασεις διολου επιθυμητες και σημειωσε πως μετα ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ανωφελο να τρεξεις στον Θεο για βοηθεια, αφου εις πληρη γνωση σου και γνωριζοντας τις συνεπειες καλεσες το κακο.
ΔΕΝ πειραματιζομαστε ποτε με τετοια πραγματα!
Οι δαιμονες ειναι ψευτες, θα σου πει ο,τι ακριβως θελεις να ακουσεις με σκοπο να σε παγιδευσει, ΔΕΝ εχουν την παραμικρη γνωση για το μελλον (αν κατι θελεις να μαθεις για αυτο) και ειναι δυναμεις αρνητικες που καλο ειναι να μενουμε οσο μπορουμε μακρυα τους.
Θα σου συνιστουσα να μην το κανεις σε καμμια περιπτωση!
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-10-08, 18:51
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

καθως διαβαζα τα μηνυμα,σκεφτομουν να σου γραψω οτι ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΙΤΟΥΡΑ ΤΟΝ ΤΡΩΝΕ ΟΙ ΚΟΤΕΣ αλλα με προλαβανε.

πιστεψε με δεν εχεις απολυτως κανενα λογο να μπεις σε αυτην την διαδικασια.και νομιζω οτι αντιλαμβανεσαι απο μονος σου οτι ΑΝ υπαρχει ο δαιμονας,μαλλον θα θελει το κακο σου.

σε παρακαλω,αν βρεθει εστω και ενας να σε συμβουλεψει μεθοδο προστασιας μην τον πιστεψεις.μην ξεχνας οτι ολοι μας ειμαστε <<κρυμενοι>>πισω απο ενα nick name και πεταμε την αρλουμπα μας.

φιλικα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-10-08, 20:03
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Ειλικρινά αυτό περίμενα να ακούσω όμως δεν μου λέτε για κάποιο είδος προστασίας. Σας ευχάριστο για τις συμβουλές σας αλλα αν το κάνω χωρίς κάποιο είδος προστασίας πιστεύω πως θα είναι χειρότερο.
Θα ξαναρωτήσω βεβαια αυτό που με καίει. Μπορεί να με σκοτώσει , δηλαδή έχει δικαίωμα η απλά να φέρει συμφορές γύρο μου ?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.