Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > Τμήμα Πολυσυγγραφίας

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Πως σας φάνηκε το ελαφάκι;
1 2 28,57%
2 0 0%
3 0 0%
4 0 0%
5 0 0%
6 1 14,29%
7 0 0%
8 0 0%
9 1 14,29%
10 3 42,86%
Ψήφισαν: 7. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 24-03-12, 16:07
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Παράθεση:
Γραψε εσυ και φτιαξτο καλυτερο.
Τι σε κανει να πιστευεις οτι καποιοι δεν το εχουν κανει, ενδεχομενως και σε ξενη γλωσσα....ενδεχομενως να εχουν δημοσιευτει και ολας

Βεβαια οι καποιοι αυτοι δεν εχουν γραψει ιστορια φαντασιας, αλλα ασχολουνται με αλλο ειδος.
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
  #92  
Παλιά 24-03-12, 16:51
Το avatar του χρήστη Vasilis1818
Vasilis1818 Ο χρήστης Vasilis1818 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-05-2010
Μηνύματα: 263
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Voel
Τι σε κανει να πιστευεις οτι καποιοι δεν το εχουν κανει, ενδεχομενως και σε ξενη γλωσσα....ενδεχομενως να εχουν δημοσιευτει και ολας

Βεβαια οι καποιοι αυτοι δεν εχουν γραψει ιστορια φαντασιας, αλλα ασχολουνται με αλλο ειδος.
Ποιος σου ειπε οτι πιστευω κατι τετοιο?
Μαλλον δεν με καταλαβες πως το λεω. το ξανα λεω λοιπον.
Γραψε εσυ και φτιαξτο καλυτερα.
Δεν εννοω οτι δεν μπορεις να το κανεις μιας κι αυτο δεν το ξερω γιατι δεν σε ξερω. Εννοω οτι αν εσυ μπορεις να κανεις κατι καλυτερο καντο κι ασε τους αλλους να κανουν οτι μπορουν χωρις να τους κρινει καποιος με αυτον τον τροπο.
__________________
Έν όρει τών Αμώμων ώσπερ ήλιος έλαμψας, καί μαρτυρικώς, θεοφόρε, πρός Θεόν έξεδήμησας, βαρβάρων υποστάς επιδρομάς, Εφραίμ Μεγαλομάρτυς τού Χριστού, διά τούτο αναβλύζεις χάριν αεί, τοίς ευλαβώς βοώσί σοι, δόξα τώ δεδωκότι σοι ισχύν, δόξα τώ σέ θαυμαστώσαντι, δόξα τώ ενεργούντι διά σού, πάσιν ιάματα.
  #93  
Παλιά 24-03-12, 18:13
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Με το ιδιο σκεπτικο θα μπορουσα να πω "Αν δεν θελεις κριτικη, αρνητικη και θετικη, μην υποβαλεις τα εργα σου προς την κριση των αλλων......"
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
  #94  
Παλιά 24-03-12, 19:16
Το avatar του χρήστη Vasilis1818
Vasilis1818 Ο χρήστης Vasilis1818 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-05-2010
Μηνύματα: 263
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Voel
Με το ιδιο σκεπτικο θα μπορουσα να πω "Αν δεν θελεις κριτικη, αρνητικη και θετικη, μην υποβαλεις τα εργα σου προς την κριση των αλλων......"
Μου απαντας λες και σου ειπα: "Εννοω οτι αν εσυ μπορεις να κανεις κατι καλυτερο καντο κι ασε τους αλλους να κανουν οτι μπορουν χωρις να τους κρινει καποιος"

Ενω εγω ειπα: "Εννοω οτι αν εσυ μπορεις να κανεις κατι καλυτερο καντο κι ασε τους αλλους να κανουν οτι μπορουν χωρις να τους κρινει καποιος με αυτον τον τροπο."

τωρα η κανεις οτι δεν καταλαβαινεις η οντως δεν καταλαβαινεις.
__________________
Έν όρει τών Αμώμων ώσπερ ήλιος έλαμψας, καί μαρτυρικώς, θεοφόρε, πρός Θεόν έξεδήμησας, βαρβάρων υποστάς επιδρομάς, Εφραίμ Μεγαλομάρτυς τού Χριστού, διά τούτο αναβλύζεις χάριν αεί, τοίς ευλαβώς βοώσί σοι, δόξα τώ δεδωκότι σοι ισχύν, δόξα τώ σέ θαυμαστώσαντι, δόξα τώ ενεργούντι διά σού, πάσιν ιάματα.
  #95  
Παλιά 24-03-12, 20:52
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Σε ευχαριστω για τις συμβουλες, αλλα νομιζω οτι ειναι δικο μου θεμα ο τροπος με τον οποιο εκφερω τις αποψεις μου
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
  #96  
Παλιά 24-03-12, 22:26
Το avatar του χρήστη Marsia
Marsia Ο χρήστης Marsia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-06-2011
Μηνύματα: 188
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fantasy Εμφάνιση μηνυμάτων
Η Μάρσια έκανε ένα πολύ ωραίο σχόλιο. Μου είπε με ευγενικό τρόπο ότι της άρεσε άλλα παράλληλα μου επεσήμανε τα λάθη μου. Πάντα γηράσκουμε αει διδασκόμενοι. Κανείς δεν τα ξέρει όλα. Είπε τη γνώμη της, σεβάστηκε τον κόπο μου. Την ευχαριστώ μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου και εύχομαι να είναι καλά. Ο τρόπος που απάντησε έδειξε ότι διάβασε το κείμενό μου και καταλαβαίνετε ότι φαίνεται αυτό από τις επισημάνσεις της. Θα πρέπει να οργίστηκε τόσο πολύ ώστε πάτησε διπλή φορά το κουμπί. Μην παρεξηγείς φίλη Μάρσια χιούμορ κάνω. Και πάλι ευχαριστώ,
Χαχαχαχα έκλεβα ίντερνετ και πάνω στη προσπάθειά μου να το δημοσιεύσω, βγήκε τελικά 2 φορές...

Τίποτα βρε.. Θύμισε μου να σου στείλω αυτά που σου είπα για τη συγγραφή βιβλίων..
__________________
Για να δεις το ουράνιο τόξο, πρέπει να αντέξεις την καταιγίδα...

Η αγωνία της ψυχής μου βρήκε διέξοδο σε μια δυνατή, μακριά και τελική κραυγή απελπισίας - Edgar Allan Poe

Τὸ ξέρω πὼς καθένας μοναχὸς πορεύεται στὸν ἔρωτα, μοναχὸς στὴ δόξα καὶ στὸ θάνατο. Τὸ ξέρω. Τὸ δοκίμασα. Δὲν ὠφελεῖ. Ἄφησέ με νἄρθω μαζί σου - Η Σονάτα του Σεληνόφωτος
  #97  
Παλιά 25-03-12, 18:28
Το avatar του χρήστη Vasilis1818
Vasilis1818 Ο χρήστης Vasilis1818 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-05-2010
Μηνύματα: 263
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Voel
Σε ευχαριστω για τις συμβουλες, αλλα νομιζω οτι ειναι δικο μου θεμα ο τροπος με τον οποιο εκφερω τις αποψεις μου
Σιγουρα ειναι δικο σου θεμα. Αλλα απο την στιγμη που την δινεις σε καποιον κι αυτον τον καποιον βλεπεις οτι τον ενοχλει τουλαχιστον μην το συνεχιζεις.
__________________
Έν όρει τών Αμώμων ώσπερ ήλιος έλαμψας, καί μαρτυρικώς, θεοφόρε, πρός Θεόν έξεδήμησας, βαρβάρων υποστάς επιδρομάς, Εφραίμ Μεγαλομάρτυς τού Χριστού, διά τούτο αναβλύζεις χάριν αεί, τοίς ευλαβώς βοώσί σοι, δόξα τώ δεδωκότι σοι ισχύν, δόξα τώ σέ θαυμαστώσαντι, δόξα τώ ενεργούντι διά σού, πάσιν ιάματα.
  #98  
Παλιά 26-03-12, 10:43
Το avatar του χρήστη Chimaira
Chimaira Ο χρήστης Chimaira δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Περιοχή: Αττική
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Ειπώθηκε ήδη πάρα πολλές φορές (μα πάρα πολλές φορές, σε βαθμό απελπισίας), ότι αυτό που δημιουργεί ουσιαστικά το πρόβλημα είναι ο τρόπος που εκφραζόμαστε και όχι το ίδιο το πρόβλημα που είναι υπεύθυνο για το ότι έχουν δημιουργηθεί λαβές για σχόλια και αντιδράσεις. Γιατί δεν εστιάζετε σ' αυτό που πραγματικά αξίζει να συζητηθεί και ασχολείστε με ανούσια σχόλια και χαρακτηρισμούς, λες και κάνουμε μάθημα σε νηπιαγωγείο; Έχω βαρεθεί να διαβάζω τόσο τις απαντήσεις της δημιουργού του έργου (που λέει και ο Vasilis1818), όσο και τις απαντήσεις όλων των υπολοίπων από εμάς, γιατί απλούστατα δεν πρόκειται ποτέ να δεχτεί ο ένας αυτό που περίτρανα προσπαθεί να εξηγήσει ο άλλος. Συνέχεια θα γράφουμε τα ίδια και συνέχεια θα λαμβάνουμε τα ίδια σχόλια. Είμαστε σοβαροί; Έχουμε κάνει την τρίχα τριχιά, για να αποδείξουμε τι; Ότι η fantasy είναι ατάλαντη συγγραφέας, ή ότι κανένας ψυχασθενής δεν παραδέχεται τις διαταραχές του; Δεν καταλαβαίνω! Πόσο προσωπικό είναι το θέμα που έχει δημιουργηθεί και γιατί τελικά μπλεχτήκαμε τόσα άτομα; Λύστε το εκτός forum γιατί κατήντησε σαπουνόπερα πλέον!
__________________
Αν συναντήσεις έναν άνθρωπο που αξίζει να του μιλήσεις και δεν του μιλήσεις χάνεις τον άνθρωπο.Αν συναντήσεις έναν άνθρωπο που δεν αξίζει να του μιλήσεις και του μιλήσεις χάνεις τα λόγια σου.Σοφός είναι εκείνος που δεν χάνει ούτε τον άνθρωπο ούτε τα λόγια του.

Κομφούκιος
  #99  
Παλιά 26-03-12, 11:17
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Κι εγώ πραγματικά έχω κουραστεί από την τροπή που πήρε το θέμα και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συνεχίζουν ενώ τους έχω ζητήσει να σταματήσουν. Ο τρόπος που εκφράζονται τώρα είναι σε ορισμένα σημεία και δεν είναι σε άλλα προσβλητικός, αυτό έπαψε πια να με ενοχλεί γιατί είναι άθεοι και σίγουρα τους προσβάλλει το θέμα που διάλεξα και γι' αυτό αντέδρασαν άσχημα, αλλά έχει κουράσει και εμένα και τους φίλους μου αυτή η τακτική. Ο κάθε συγγραφέας έχει το ύφος του. Σήμερα δεν γράφουμε όπως έγραφαν παλιά. Έχει αλλάξει και ο τρόπος ζωής και το μοτίβο αυτού. Είμαι τελικά ατάλαντη, δεν είμαι δεν έχει καμία μα καμία σημασία αφού δεν πρόκειται να ακολουθήσω αυτό το επάγγελμα, αλλά τα έγραψα για να κάνω το κέφι μου και να διασκεδάσω τους φίλους μου, άνοιξα το θέμα αυτό για να ξέρω αν κάποιοι τα διαβάζουν, αν έχω κοινό ή αν γράφω στο βρόντο, όχι για να γίνω συγγραφέας που αν ίσχυε αυτό θα πήγαινα σε εκδοτικό οίκο. Πρέπει να συμπεριφέρεστε σαν μεγάλοι και όχι σαν παιδιά, αλλά όπως σωστά λέει και η Χίμαιρα και την ευχαριστώ, το είπα, είπες έχει καταντήσει κουραστικό και θα πρέπει κάποτε να πάψει.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 26-03-12 στις 11:37
  #100  
Παλιά 26-03-12, 14:56
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Παράθεση:
είναι άθεοι και σίγουρα τους προσβάλλει το θέμα που διάλεξα και γι' αυτό αντέδρασαν άσχημα
Αυτο ηταν.....τωρα τα επιασες τα λεφτα σου. Μας ξεμπροστιασες
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.