Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 25-10-13, 09:27
bfcorpcy Ο χρήστης bfcorpcy δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-10-2013
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ. ΠΡΩΤΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΣΗΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ. ΑΠΟ ΤΟ 1990 ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ 2011 ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ. ΑΥΤΑ ΣΥΝΕΒΗΚΑΝ ΟΤΑΝ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΗΤΕΡΕΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ. ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟ ΤΡΑΠΕΖΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ. ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ, ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙΚΟΝΟΜΝΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΕΙΤΙΚΟ ΤΟΥ ΕΚΛΕΙΝΑΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΤΕ ΕΝΑΣ ΜΕΤΟΧΟΣ ΧΩΡΙΖΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΕΙΤΕ ΜΑΛΛΩΝΑΝ ΟΙ ΜΕΤΟΧΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ κλπ κλπ.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 25-10-13, 09:54
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

@ heretic

Προφανώς έχω παρακολουθήσει τα γραπτά σου, κι επειδή είσαι από τους σοβαρούς, σε λαμβάνω υπόψη ασχέτως του αν συμφωνώ ή διαφωνώ.

Επειδή είσαι νέος στο παρόν φόρουμ, αν και μάλλον το έχεις ξεκοκκαλίσει, θα καταλάβεις στην πορεία πως οι παλαιότεροι έχουμε πήξει στη μπούρδα
και γι αυτό βγάζουμε αυτήν την αντιμετώπιση. Στο έχουν ξαναπεί, οπότε δεν επαναλαμβάνω τα ίδια.

Θα πρέπει να γίνεις Μύστης σε Οίκο. Θα εισηγηθώ στον Ορέστη-Vakryle-Βασιλειάδου να προχωρήσει η Μύηση.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 25-10-13, 10:03
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PUCK Εμφάνιση μηνυμάτων
@ heretic

Προφανώς έχω παρακολουθήσει τα γραπτά σου, κι επειδή είσαι από τους σοβαρούς, σε λαμβάνω υπόψη ασχέτως του αν συμφωνώ ή διαφωνώ.

Επειδή είσαι νέος στο παρόν φόρουμ, αν και μάλλον το έχεις ξεκοκκαλίσει, θα καταλάβεις στην πορεία πως οι παλαιότεροι έχουμε πήξει στη μπούρδα
και γι αυτό βγάζουμε αυτήν την αντιμετώπιση. Στο έχουν ξαναπεί, οπότε δεν επαναλαμβάνω τα ίδια.

Θα πρέπει να γίνεις Μύστης σε Οίκο. Θα εισηγηθώ στον Ορέστη-Vakryle-Βασιλειάδου να προχωρήσει η Μύηση.
Οπωσδήποτε υπάρχει η μπούρδα διάχυτη και μάλιστα κοντεύει να υλοποιηθεί σε εκτοπλασματική μορφή
Αυτό δεν με εμποδίζει να απαντάω σε επιλεγμένες περιπτώσεις που βλέπω ότι μπορώ να προσφέρω κάτι.
Επίσης κάτι πήρε το μάτι μου για τους "Οίκους" που αναφέρετε και αν δεν περιλαμβάνουν κόκκινο φωτάκι απ' έξω (προσέχω λόγω κινδύνου παντόφλας από την σύντροφο) θα ήθελα να μυηθώ
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 25-10-13, 10:08
bfcorpcy Ο χρήστης bfcorpcy δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-10-2013
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

ΒΟΗΘΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ
ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΩ "Μύστης σε Οίκο"????
ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΡΟΧΩΡΑ ΚΑΙ ΕΙΣΗΓΗΘΟΥ ΣΤΟΝ Ορέστη-Vakryle-Βασιλειάδου ΝΑ ΜΕ ΜΥΗΣΕΙ ΣΤΟΝ ΟΙΚΟ.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 25-10-13, 10:17
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Ωχ... Vakryle ανέλαβε... αποχωρώ...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 25-10-13, 10:55
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Γατάκια...
Με την πρώτη δυσκολία αποχωρείτε!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bfcorpcy Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΩ "Μύστης σε Οίκο"????
Δεν μπορείς!

Είσαι καταδικασμένος να ζεις στην Ελλάδα και να βάλλεσαι το πρωί από την Λίτσα Πατέρα, το μεσημέρι από τον Φώτη και τη Μαρία, το απόγευμα από την Φατμαγκιούλ και το βράδυ από την τριάδα "Νικηφόρος-Παύλος-Μιμάκος". Η μόνη ώρα που μπορείς να αντιμετωπίσεις τα προβλήματά σου είναι παρακολουθώντας την παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου, με την ευγενική χορηγία των Ομίλων Βαρδινογιάννη και, ίσως, κατά την διάρκεια κάποιας Χριστιανικής εορτής, καταναλώνοντας ποσότητες μελομακάρονων ή βαμμένων αυγών!

Για να γίνεις "Μύστης" θα πρέπει να αποταχθείς όλες εκείνες τις παλιές συνήθειες και να ζητάς την παρέμβαση των κηδεμόνων σου για να γράφεις στο παρόν forum, γιατί υπάρχουν αρκετοί που κάθε δύο μέρες (δεν είναι τυχαία η αριθμητική πρόοδος) ζητούν την παρέμβαση των συντονιστών.

Επειδή καταλαβαίνω τον πνευματικό και ψυχικό σου πόνο, θα ήθελα να σε βοηθήσω. Αλλά, πάντα υπάρχει κι ένα αντάλλαγμα. Διάβασα ότι είσαι Κύπριος. Εμείς εδώ στην Ελλάδα, πάσχουμε από μία θανατηφόρα ίωση που λέγεται "Το Ρετιρέ"! Σίγουρα μας έχουν κι εμάς μάγια, όπως κι εσένα, ειδάλλως δεν μπορεί να εξηγηθεί η επαναπροβολή του. Αν θέλεις, λοιπόν, να γίνεις "Μύστης" και να ενταχθείς στο δυναμικό των Οίκων μας, θα πρέπει να τηλεφωνήσεις στο εν λόγω τηλεοπτικό κανάλι και να απαιτήσεις την διακοπή της προβολής την προαναφερθείσας τηλεοπτικής σειράς!

Κι έτσι, θα λυθούν τα προβλήματα που σε ταλανίζουν.
Καμιά φορά, τα προβλήματά μας είναι πολύ πιο απλά απ' όσο φαντάζουν!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον ο ρόλος του Ορέστη Μακρή σου ταιριαζει
Τώρα γράφεις ορθά!
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 25-10-13, 11:10
bfcorpcy Ο χρήστης bfcorpcy δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-10-2013
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

ΠΡΩΤΟ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΥΤΕ ΤΟ "ΡΕΤΙΡΕ" ΟΥΤΕ ΠΟΙΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΟ ΠΡΟΒΑΛΛΕΙ
ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΜΑΙ ΑΣΤΕΓΟΣ ΣΥΝΕΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΛΕΩΡΑΣΗ ΝΑ ΒΛΕΠΩ
ΤΡΙΤΟ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΡΕΤΙΡΕ" ΝΑ ΜΕ ΕΠΙΡΕΑΖΕΙ?
ΤΕΤΑΡΤΟ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΥΗΘΩ ΣΤΟΝ ΟΙΚΟ, ΣΤΕΙΛΕ ΤΕ ΜΟΥ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΦΙΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΔΑΝΕΙΣΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 25-10-13, 11:26
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bfcorpcy Εμφάνιση μηνυμάτων
ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΜΑΙ ΑΣΤΕΓΟΣ
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bfcorpcy Εμφάνιση μηνυμάτων
ΣΤΕΙΛΕ ΤΕ ΜΟΥ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΦΙΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΔΑΝΕΙΣΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ
Αφού έχεις και laptop και internet και wifi hot spot και πρίζα για το laptop εκεί στα άστεγα μέρη που ζεις, εγκατέστεισε το skype, ψάξε στο google την εν λόγω σειρά και μίλα στο μικρόφωνο που είναι δίπλα από την κάμερα του laptop.

Και μετά παρήγγειλε κινέζικο και βάλε την Κυριακή novasport
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 25-10-13, 11:57
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
Γατάκια...
Με την πρώτη δυσκολία αποχωρείτε!
(κλαψ.. κατατροπώθηκα... )

Ο φίλος μας ενδέχεται δίχως να το αντιλαμβάνεται να χρησιμοποιεί mind-3G (χρησιμοποιείται ερεύως στο αιθερικό πεδίο) γι αυτό και οι λεγόμενες ασυνέχειες (data corrupt το λέμε εμείς στην πληροφορική). Ενδέχεται δε απο τις κακουχίες της ζωής να έχει ήδη αναχωρήσει αλλά επειδή δεν το έχει συνειδητοποιήσει παραμένει στον ενδιάμεσο χώρο. Εκεί υφίστανται αλλελεπιδράσεις του εναρμονιστή του με τα Η/Μ πεδία και έτσι ενδέχεται να μπορεί να παρεμβάλεται στα επίγεια δίκτυα. Νομίζω ήδη οτι σχηματίζω θέμα για PhD, πάω να συμβουλευτώ μερικούς συναδέλφους (πνευματιστές) και θα επιστρέψω με νεα δεδομένα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 25-10-13 στις 11:59
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 25-10-13, 12:01
Brain games! Ο χρήστης Brain games! δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-10-2013
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή -

ΙΙΙΙΙ,είδες ένα πράσινο υγρό να διαπερνά τους τοίχους του σπιτιού???? ΓΡΗΓΟΡΑ,τον παπά,τον εξορκιστή και ένα ευχέλαιο!!Πες εκατό φορές το Πάτερ ημών και στάσου σταυροπόδι όλην την ημέρα και τότε θα περάσουν τα κακά μάγια...

Έλεος,μα αν είναι δύνατον να πιστεύουμε ακόμη στην μαγεία!!Εμείς έχουμε φτάσει στον 21ο αιώνα και έχουμε κάνει "θαύματα" που οι δήθεν "μάγοι" του μεσαίωνα ούτε στα όνειρα τους δεν θα τα έβλεπαν!Χάρις στην επιστήμη!!!

Μόνο η επιστήμη διδάσκει την αλήθεια,όλα είναι παραμύθια και δεν θα έπρεπε να υπάρχουν(θρησκείες,εξορκισμοί,αστρολογίες κλπ)!Προφανώς διαπέρασε υγρασία τον τοίχο,ιδίως αν ήταν και κανά παλιό σπίτι,μπορεί να συμβεί εύκολα...Ή μπορεί να ήταν απο τίποτα σωληνώσεις,στο σπίτι του παππού μου είχε συμβεί κάτι τέτοιο!Πως συμπέρανες δηλαδή κατευθείαν ότι σου έκαναν μάγεια??
__________________
Oρθή σκέψη και τετράγωνη λογική!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Brain games! : 25-10-13 στις 12:02
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.