Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #411  
Παλιά 15-06-15, 19:06
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Χριστελληνικές φιλοσοφίες

Την άλλη άκρη του διαστήματος την έχω σε τόση υπόληψη όσο με έχει και αυτή.

Για μένα σημασία έχει η παράγκα μου. Αυτή είναι το κέντρο μου, το τί γίνεται στην άλλη άκρη δεν με ενδιαφέρει. Τα πάντα περιστρέφονται γύρω μου.

Συνεχίζουν οι εκλεγμένοι μασώνοι να προωθούν την μηδαμινότητα του ανθρώπου και να ανεβάζουν παράλληλα την δική τους μούρη. Έχουν στόχο να γίνουν στα μάτια του κόσμου οι νέοι μυστικιστές ιερείς που κατέχουν τα μυστικά του σύμπαντος.

Αυτό που έχει αξία είναι αυτή η Γη και το τί γίνεται πάνω σε αυτή. Ουδεμία αξία έχει το μακρυνό διάστημα. Ας το κρατήσουμε για τους Εβραίους, όταν το διαστημικό απορριματοφόρο θα αδειάσει τα σκουπίδια αυτά στο διάστημα, απαλλάσοντας την Γη από την εκλεκτή δυσωδία τους. Τότε είναι που επιτέλους ο άνθρωπος θα λάβει ευρωπαική παιδεία που τον εξυψώνει πνευματικά, παιδεία που θα τον κάνει να νιώσει σημαντικός και όχι άλλος ένας σκλάβος των εβραίων κοινωνιολόγων, πολιτικών, ψυχαναλυτών που τον θέλουν ασήμαντη κουκκιδίτσα τόση δα μωρέ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χρίστος Έλ : 15-06-15 στις 19:11
Απάντηση με παράθεση
  #412  
Παλιά 15-06-15, 22:24
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Κακίες λέω για τους κακούς, να ξυπνήσουν λίγο και οι καλοί. Μην γίνεσαι πολύ καλός λέει και ο Σολομώντας. Αποφάσισα να γίνει και εγώ λιγουλάκι κακός.

Πρέπει επιτέλους να καταλάβουμε ότι είμαστε σημαντικοί, να ξυπνήσει ο λαός και να μην σκέφτεται ότι δεν αξίζει. Να σηκώσουν κεφάλι οι δούλοι και να πάψουν να ζητιανεύουν μια θέση ως υπάλληλοι σκλάβοι σε αυτούς που τους θεωρούν σκουπίδια.



Φτάνει πια με τις χαμένες ζωές, και το μικρότερο βακτήριο αξίζει και είναι σημαντικό σε αυτόν τον κόσμο, και η μικρότερη αμοιβάδα.

Δεν είμαστε ένα τίποτα στο αχανές, όλη η σοφία του κόσμου περικλείεται μέσα μας, χωρίς εμάς δεν υπάρχει ο κόσμος.

Ας διώξουμε λοιπόν εκείνους που θέλουν να μας αδειάσουν και να νιώσουμε ένα κενό και μια ασήμαντη ύπαρξη.

Να γίνουμε φιλόσοφοι, βασιλιάδες, δυνατοί, να γίνουμε το κέντρο του κόσμου!

Ζήτω η δύναμη!
Απάντηση με παράθεση
  #413  
Παλιά 16-06-15, 07:08
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Αντίφαση των συνομιλητών.

Από την μια μιλάμε για ισότητα και δημοκρατία, όπου όλοι οι άνθρωποι έχουν την ίδια αξία.

Από την άλλη προβάλλονται κάποια πρόσωπα, ο τάδε επιστήμων, ο τάδε πολιτικός, ο τάδε "σταρ".

Αν λοιπόν τους θεωρούμε πιο σημαντικούς από εμένα/εσένα/αυτόν, τότε είναι από πάνω μας, τότε είναι ανώτεροι. Αν έχουμε δημοκρατία και ξεχωρίζει το πρόσωπο του Τσίπρα έχουμε μοναρχία, αν ξεχωρίζει το πρόσωπο του τάδε επιστήμονα από ένα κτίστη τότε πάλι έχουμε ανισότητα.

Πρέπει να αποφασίσουμε.

Εγώ ως γνώστης, μέσα στην εμπειρία της ζωής θεωρώ ότι βρίσκονται σε θέση να αποφασίσω για την αλήθεια του κόσμου, και όχι οι μακρυνές εικόνες που δημιουργούνε τα μηχανήματα των μυστικιστών επιστημόνων.

Δεν θέλω να μου δείξει μια τηλεόραση την αλήθεια, θέλω να την βιώσω.

Και όταν λέω πως είμαι σημαντικός, σημαίνει πως κάθε άνθρωπος πρέπει να πάψει να νιώθει ασήμαντος. Πρέπει επιτέλους να υπάρξει σεβασμός έστω και με την βία.

Είναι αναρίθμητα τα παραδείγματα από την καθημερινή ζωή όπου ο "απλός" άνθρωπος και ο "απλός" Έλληνας δεν εισπράττει σεβασμό. Και όμως είναι αυτός που πληρώνει, είναι αυτός που ιδρώνει, που ματώνει κτλ για να τρώνε κάποιοι άλλοι.

Αντίθετα οι μυστικιστές επιστήμονες, οι σταρ, οι ιερείς, οι πολιτικοί λαμβάνουν σεβασμό. Γι' αυτό ειλικρινά λυπάμαι για την βλακεία του λαού. Του δώσανε λίγη δημοκρατία και λέει ευχαριστώ κύριε, ευχαριστώ κύριε, ευχαριστώ κύριε!

Γι' αυτόν λοιπόν λέω ΟΧΙ ευχαριστώ, στις θεωρίες που μιλάνε για έναν ασήμαντο "πλανήτη" στο "αχανές" και για ένα ασήμαντο άνθρωπο.

Είμαι εγώ, με νοιάζει το εγώ μου, δεν το χαρίζω σε κανένα και θέλω να με σέβονται, όπως σεβόμουνα και εγώ τους πάντες δίχως ανταπόκριση.
Απάντηση με παράθεση
  #414  
Παλιά 16-06-15, 15:33
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Παρεπιμπτόντως είχα επισκεφτεί 2-3 φορές τα σεμινάρια/ομιλίες που έδινε μια πανεπιστημιακή μασώνα γνωστής αριστερής πολιτικής οικογένειας, σε δανειστική βιβλιοθήκη.

Σκοπός της ομιλίας της πέρα από την εκμηδένιση της Βίβλου και την εξύψωση άλλων φυσιολατρικών θρησκειών, ήταν η μηδαμινότητα του ανθρώπου. Επέμενε να λέει ότι ΕΙΜΑΣΤΕ(εμείς) σκόνη και πως στο μέλλον θα γελάνε οι νέοι άνθρωποι(ή το νέο εξελιγμένο είδος?) μαζί μας και με την τεχνολογία μας. Επέμενε να μιλάει για εξέλιξη, για κομμουνισμό, Μαρξ κτλ κτλ

Δεν χρειαζόταν να συνεχίσω να παρακολουθώ αυτή την αθλιότητα αυτού του υπεροπτικού και συνάμα τιποτένιου όντος*, γι' αυτό σηκώθηκα και έφυγα. Πάντως πήρα μια ιδέα για το τι προωθείται.


* Εντελώς υποκριτικά δεν δέχεται πως και αυτή είναι ένα τίποτα, αλλά θεωρεί πως είναι πολύ σημαντικό μορφωμένο άτομο και όλοι εμείς σκουπίδια μαλάκες που δουλεύαμε χρόνια και τους ψηφίζαμε. Ξυπνάτε σκλάβοι...
Απάντηση με παράθεση
  #415  
Παλιά 17-06-15, 23:02
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Το μεγαλείο βρίσκεται όλο μέσα στο νου.

Ας θαυμάσουμε λοιπόν τη συνείδηση που μας έδωσε ο Δημιουργός για να αντιλαμβανόμαστε τα μεγαλεία Του.

Είμαστε πράγματι μοναδικοί.
Απάντηση με παράθεση
  #416  
Παλιά 19-06-15, 16:46
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Μεγαλειώδης ο κόσμος αλλά έχει πέρατα και τέρατα, απέραντο είνα το χάος, όπως αποδεικνύεται παρακάτω

Απάντηση με παράθεση
  #417  
Παλιά 19-06-15, 17:23
nikodhmos Ο χρήστης nikodhmos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2014
Μηνύματα: 681
Προεπιλογή



Έλα, τώρα που σου έδωσα λίγη σημασία, πήγαινε παίξε παραπέρα.
Απάντηση με παράθεση
  #418  
Παλιά 19-06-15, 21:42
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikodhmos Εμφάνιση μηνυμάτων


Έλα, τώρα που σου έδωσα λίγη σημασία, πήγαινε παίξε παραπέρα.
Η λέξη χάος σημαίνει χωρίς όρια.

Η λέξη κόσμος σημαίνει τακτοποίηση, δηλαδή τάξη των οντοτήτων που καθε μια έχει τα όριά της.

Άρα άκυρο να πούμε για απέραντο κόσμο.

Νιώθεις ηττημένος?
Απάντηση με παράθεση
  #419  
Παλιά 20-06-15, 15:02
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Άρα λοιπόν η επιστήμη βλέπει χάος και όχι κόσμο.

Γιατί να την εμπιστευτώ? Εγώ εμπιστεύομαι τα άτομα που μπορούν να με καθοδηγήσουν, όχι τους τυφλούς και μεθυσμένους οδηγούς που τα έχουμε χαμένα και βλέπουν ένα χάος μπροστά τους.

Ένα χάος είναι η επιστήμη τους, δηλαδή καμμιά γνώση, διότι η γνώση προκύπτει εκεί που διαλύεται το χάος.
Απάντηση με παράθεση
  #420  
Παλιά 20-06-15, 15:34
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Βλακείς λένε, Νικόδημε ξύπνα.

Το χάος είναι ασύλληπτο, όπου και να κοιτάξεις περιορίζεσαι από τα όρια του ορίζοντα.

Κανείς δεν μπορεί να δει το χάος, ο κόσμος όμως είναι πεπερασμένος.

Όποιος δοκιμάσει να περάσει το στερέωμα του ουρανού ΝΤΟΥΠ! τρώει μία και μπαμ και κάτω. Γι' αυτό έχουν φτιάξει "τρυπάνια" στα διαστημό-πλοιά* τους μπας και τρυπήσουν το στερέωμα. Αλλά αν καταφέρουν έστω και λίγο να το τρυπήσουν τα χερουβείμ τους διαολοστέλνουνε με μπόλικο θειάφι.

Γιατί νομίζετε ότι τα λένε πλοία??!! Επειδή πλέουνε, ξέρετε ότι υπάρχει νερό εκεί πάνω και ότι γι' αυτό είναι μπλε ο ουρανός??? Διαβάστε λίγο Αιγυπτιακή Κοσμογονία να μορφωθείτε για το Διαστημόπλοιο του Ρα που πλέει στους ουρανούς.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.