Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 30-05-08, 20:21
Το avatar του χρήστη Mr.Nobody
Mr.Nobody Ο χρήστης Mr.Nobody δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Οχι δεν εννοω το ματιασμα,αλλα "μαυρη μαγεια" πιο απλα.Σε αυτο δεν το παιζω ειδυμων σου λεω μονο τι εχω διαβασει.Και γιατι εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι τετοιο?Δεν εχεις κανενα εχθρο ή καποιον που να εχεις πειραξει?Τιποτα μην αποκλειεις !Παντως εγω γουσταρω να βλεπω εφιαλτες γιατι ξερω οτι μετα θα ξυπμησω
Οπως και να πεφτω απο γκρεμους ΧΑΧΑΧΑ...και αλλα παρεμφερει!!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 30-05-08, 20:34
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Άτομα που ζηλεύουν γιατί έτσι είναι η φύση τους.. εντάξει.. Άτομα που έχω πειράξει, θα έλεγα ότι μέχρι και μυρμήγκια ταΐζω.. δεν ενοχλώ
Αν ποτέ νιώσω κάτι το αντιμετωπίζω αλλιώς.. που δεν θα επιθυμούσα να γράψω. Αλλά ακόμη και το μάτιασμα σε εμένα έρχεται πολύ σπάνια… Όπως είχαν πει οι δικοί μου γεννήθηκα με προσωπείο και αυτό σημαίνει αντικατοπτρισμός σε πολλά πράγματα… κάτι σαν τύχη.

(προσωπείο = μερικές φορές γεννιούνται παιδάκια με όλο το πρόσωπο καλυμμένο από δέρμα..Το βγάζουν προσεκτικά μετά οι γιατροί και εμφανίζονται μάτια στόμα και όλα τα υπόλοιπα..)

Τώρα ως έχει τον αντικατοπτρισμό πολλών αρνητικών ενεργειών όπως ανέφερα… Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο αλλά για να το λένε οι παλιοί… κάτι παραπάνω μπορεί να ξέρουν!.

Πάντως πιστεύω στο μάτι γιατί το έχω βιώσει.. Και ενώ πήγα μέχρι και νοσοκομείο και μου έδωσαν αντιβίωση!!.. μετά από ένα ξεμάτιασμα σε 20 λεπτά ήμουν περδίκι. (1 φορά)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 30-05-08 στις 20:35
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 04-06-08, 09:10
papadaki ioanna Ο χρήστης papadaki ioanna δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 15-02-2008
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

καλημερα παιδια..απο μικρη εβλεπα ενα ονειρο οτι με κυνηγουσε μια γυναικα μικρη σε ηλικια η οποια ηταν σα δαιμονισμενη στην οψη,που με σκοτωνε με τη γλωσσα της..χτες βραδυ μετα απο χρονια ειδα ξανα το ιδιο ονειρο με τη διαφορα οτι ετρεχα να της ξεφυγω και το καταφερα αλλα εκεινη ανοιξε τραπουλοχαρτα και θυμαμαι μια νταμα που υποθετω οτι ημουν εγω και στη συνεχεια ακουσα γελια..περιττο να σας πω οτι σηκωθηκα μουσκεμα απο την τρομαρα που πηρα και δε κοιμηθηκα ολο το βραδυ..τωρα δε ξερω,παιζει να κοιμηθηκα καπως αγχωμενη αλλα μου εκανε εντυπωση που ειδα ξανα το ιδιο ονειρο που εβλεπα σα μικρη..
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 11-06-08, 21:31
Το avatar του χρήστη Sly8erin
Sly8erin Ο χρήστης Sly8erin δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2008
Μηνύματα: 95
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tranceaddict23
Πραγματι μονο το ενα τοις εκατο επαληθευονται και μπορει να θεωρηθει στατιστικο σφαλμα η τυχαιο. Ομως αυτο το ενα τοις .
Θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω κάθετα με αυτό μια που όσα όνειρα έχω είτε καλά είτε κακά έχουν βγει όλα μάλιστα σε περιόδους κρίσιμες πάντα βλέπω όνειρα κ πάντα με καθοδηγούν, μπορεί να είναι μία διαίσθηση που οφείλεται στη λογική κ αυτή παίρνει σάρκα κ οστά με τα όνειρα μπορεί να είναι το υποσυνείδητο που εκφράζεται μέσω του όνειρο σημασία έχει ότι εγώ πιστεύω στα όνειρά μου. Αφού μάλιστα δεν με έχουν διαψεύσει ποτέ.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από papadaki ioanna
καλημερα παιδια..απο μικρη εβλεπα ενα ονειρο οτι με κυνηγουσε μια γυναικα μικρη σε ηλικια η οποια ηταν σα δαιμονισμενη στην οψη,που με σκοτωνε με τη γλωσσα της..χτες βραδυ μετα απο χρονια ειδα ξανα το ιδιο ονειρο με τη διαφορα οτι ετρεχα να της ξεφυγω και το καταφερα αλλα εκεινη ανοιξε τραπουλοχαρτα και θυμαμαι μια νταμα που υποθετω οτι ημουν εγω και στη συνεχεια ακουσα γελια..περιττο να σας πω οτι σηκωθηκα μουσκεμα απο την τρομαρα που πηρα και δε κοιμηθηκα ολο το βραδυ..τωρα δε ξερω,παιζει να κοιμηθηκα καπως αγχωμενη αλλα μου εκανε εντυπωση που ειδα ξανα το ιδιο ονειρο που εβλεπα σα μικρη..
Σύμφωνα με την ψυχολογία όταν ένα όνειρο επαναλαμβάνεται είναι κάτι που έχεις αφήσει ατελές και νιώθεις τύψεις γι αυτό. Προσπάθησε να θυμηθείς κάθε φορά που βλέπεις αυτό το όνειρο τι συμβαίνει στη ζωή σου, αφού το δεις. Το οτι είναι τρομακτικό δεν σημαίνει αναγκαστικά ότι θα συμβεί κάτι κακό

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sly8erin : 11-06-08 στις 21:35
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 11-06-08, 21:39
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sly8erin
Θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω κάθετα με αυτό μια που όσα όνειρα έχω είτε καλά είτε κακά έχουν βγει όλα μάλιστα σε περιόδους κρίσιμες πάντα βλέπω όνειρα κ πάντα με καθοδηγούν, μπορεί να είναι μία διαίσθηση που οφείλεται στη λογική κ αυτή παίρνει σάρκα κ οστά με τα όνειρα μπορεί να είναι το υποσυνείδητο που εκφράζεται μέσω του όνειρο σημασία έχει ότι εγώ πιστεύω στα όνειρά μου. Αφού μάλιστα δεν με έχουν διαψεύσει ποτέ

Συμφωνω μαζι σου Sly8erin
Τα ονειρα ειναι κομματια ενος μεγαλου παζλ και ενωνοντας τα με την λογικη και τη διαισθηση μαζι, ανακαλυπτεις μια εικονα που μπορει να ειναι μελλοντικη εξελιξη σε ενα γεγονος ή κατι που εχεις ξεχασει και ειναι θαμμενο στο υποσυνειδητο. Οποτε δεν πιστευω σε καμια περιπτωση οτι τα ονειρα και τα σημαδια τους ειναι στατιστικο λαθος. Ειμαι πιστος στα ονειρα και την σημασια τους αλλα δεν ελεγχουν και τη ζωη μου.
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 11-06-08, 21:49
Το avatar του χρήστη Sly8erin
Sly8erin Ο χρήστης Sly8erin δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2008
Μηνύματα: 95
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Witch Shadow
Συμφωνω μαζι σου Sly8erin
Τα ονειρα ειναι κομματια ενος μεγαλου παζλ και ενωνοντας τα με την λογικη και τη διαισθηση μαζι, ανακαλυπτεις μια εικονα που μπορει να ειναι μελλοντικη εξελιξη σε ενα γεγονος ή κατι που εχεις ξεχασει και ειναι θαμμενο στο υποσυνειδητο. Οποτε δεν πιστευω σε καμια περιπτωση οτι τα ονειρα και τα σημαδια τους ειναι στατιστικο λαθος. Ειμαι πιστος στα ονειρα και την σημασια τους αλλα δεν ελεγχουν και τη ζωη μου.
Αυτός είναι ακόμα ποιος σωστός ορισμός. Ούτε και εγώ τρελαίνομαι παρ όλα αυτά όμως τα θεωρώ οδηγούς, και πολλές φορές με βοηθάνε να επαναπροσδιορίσω τις κινήσεις μου ώστε να αποφύγω μελλοντικά λάθη, είναι κάτι σαν προεπισκόπηση
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.