Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Το ανεξήγητο στο διαδίκτυο

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-02-11, 16:35
Το avatar του χρήστη ΝΑΣΟΣ ΔΔΔ
ΝΑΣΟΣ ΔΔΔ Ο χρήστης ΝΑΣΟΣ ΔΔΔ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-12-2010
Περιοχή: Ακου
Μηνύματα: 184
Προεπιλογή Φωνες απο την Κολαση....

Χαιρετω σας Φιλοι,
Αραγε υπαρχει μια τετοια πιθανοτητα, η'' ειναι ενα τρυκ η'' μια οπτικη και ακουστικη απατη...
Τι μπορει να πει κανεις για ενα τετοιο ενδεχομενο, που υπαρχει αληθεια και που το ψεμα....
Ειναι αληθεια πως αυτο το βιντεο που θα δειτε βασιζεται σε μαρτυριες Ρωσων γεωλογων, πως μπορει να παρει θεση ομως καποιος....;
Δειτε το, περα απο τα ορια της φαντασιας....
http://www.greektube.org/content/view/129438/2/ref/ke
Ερρωσθε...Φιλοι...
__________________
Σιωπη....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-02-11, 09:03
rocknrolla Ο χρήστης rocknrolla δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-12-2010
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή

καλό το βίντεο...εγώ φυσικά πιστεύω ότι υπάρχει κόλαση...αλλά δεν είναι κάπως διαβολική σύμπτωση να τη τρυπήσει ένας άνθρωπος και μάλιστα τόσο "εύκολα"?...επίσης πιστεύω ότι είναι αληθινό διότι για μένα η κόλαση υπάρχει όσο και ο παράδεισος...τώρα κάποιος φυσικά θα πει για το θέμα σου είναι χαζομάρες δεν υπάρχουν κόλαση κ.λ.π....όμως άμα διαβάσουμε τι είναι ο θεός θα δούμε ότι εκτός από αγάπη είναι και κάτι πέρα από την <<ανθρώπινη λογική>> γι'αυτό άλλωστε οι περισσότεροι δεν πιστεύουν...άρα έτσι είναι και ο σατανάς πέρα από την λογική μας...στο βίντεο σου πιστεύω αν είναι αληθινό,οι φωνές που ακούστηκαν ήταν ανθρώπων οι οποίοι βασανίζοταν...τουλάχιστον αυτό μου φάνηκε...ευχαριστώ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rocknrolla : 12-02-11 στις 09:05
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-02-11, 09:14
Το avatar του χρήστη ΝΑΣΟΣ ΔΔΔ
ΝΑΣΟΣ ΔΔΔ Ο χρήστης ΝΑΣΟΣ ΔΔΔ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-12-2010
Περιοχή: Ακου
Μηνύματα: 184
Προεπιλογή

Χαιρετω σας Φιλοι,
φιλε rocknrolla πιστευε οπου θελεις εσυ, εγω δεν πιστευω πουθενα....
Εδω σε αυτη την ζωη ειναι και ο παραδεισος και η κολαση....
Ερρωσθε..Φιλοι...
__________________
Σιωπη....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-02-11, 12:28
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

να κανω την αυτονοητη ερωτηση?
γιατι δεν κατεβασαν και μια καμερα ωστε να υπαρχει και εικονα?
δεν αναφερομαι στην πρωτη φορα που ηταν ανυποψιαστοι αλλα μετα,αφου ακουσαν τις φωνες.

γενικοτερα το βιντεο δεν δινει πληροφοριες.
αν οι μισοι επιστημονες εγκατελειψαν και εφυγαν,οι υπολοιποι μισοι τι εκαναν?
__________________
Αλλαι μεν βουλαί ανθρώπων,
άλλα δε Θεός κελεύει.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 24-09-11, 11:05
Crystalline water Ο χρήστης Crystalline water δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2010
Περιοχή: Κάτοικος Azeroth
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή

Εγώ ένα έχω να πω δε ξέρω αν είναι αληθινό το βίντεο ίσως και να ναι,γιατί αυτά τα θέματα άπτονται της πίστεως όχι της επιστήμης πια.Εγώ πιστεύω στη κόλαση και στο παράδεισο οπότε μπορεί να ναι και αληθινό το βίντεο.Απλά θέλω να πω πόσο μα πόσο μπροστά ήταν οι αρχαίοι Έλληνες που πίστευαν στις πύλες του Άδη,όπου σύμφωνα με τη μυθολογία κατέβηκε κι ο Ηρακλής στο τελευταίο του άθλο.Μία από αυτές πιθανολογούνταν ότι είναι στο ακρωτήριο Ταίναρο.Πόσο μα πόσο πίσω είμαστε οι μεταγενέστεροι των αρχαίων Ελλήνων με τόσα μέσα τεχνολογικά και δε ξέρουμε τη τύφλα μας.Υποκλίνομαι στο μεγαλείο τους.

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%86%...B3%CE%AF%CE%B1)
__________________
Σκέφτομαι άρα υπάρχω....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-09-11, 18:19
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Σε καποιες συζητησεις που ειχα κανει με "ειδικους" ας πουμε πανω σε τετοια θεματα, μου ελεγαν οτι η κολαση μονο φωτιες δεν εχει.
Με αλλα λογια η κολαση ειναι παντελως παγωμενη.
Μια παγωμενη αλλα διασταση, παντελως σκοτεινη οπου οι ψυχες δεν μπορουν να δουν η μια την αλλη.
Μια απεραντη παγωμενη μοναξια που κρατα για παντα.
Αν κατσουμε βεβαια και το καλοσκεφτουμε, στα περισσοτερα εργα που ασχολουνται με δαιμονες, δαιμονισμενους και εξορκισμους, και το πλεον χαρακτηριστικο εργο "Ο εξορκιστης", επικρατει φοβερο κρυο εκει που το κακο εχει κανει την εμφανιση του.
Οι περισσοτεροι θα θυμουντε την μητερα της Ρεγκαν Μακ Νηλ να μπαινει στο υπνοδωματιο της δαιμονισμενης κορης της ενω η ανασα της βγαινει παγωμενη απο την μυτη της καθως κλεινει τα παραθυρα.
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mirella_S : 27-09-11 στις 18:24
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-09-11, 19:54
Crystalline water Ο χρήστης Crystalline water δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2010
Περιοχή: Κάτοικος Azeroth
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mirella_S Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε καποιες συζητησεις που ειχα κανει με "ειδικους" ας πουμε πανω σε τετοια θεματα, μου ελεγαν οτι η κολαση μονο φωτιες δεν εχει.
Με αλλα λογια η κολαση ειναι παντελως παγωμενη.
Μια παγωμενη αλλα διασταση, παντελως σκοτεινη οπου οι ψυχες δεν μπορουν να δουν η μια την αλλη.
Μια απεραντη παγωμενη μοναξια που κρατα για παντα.
Αν κατσουμε βεβαια και το καλοσκεφτουμε, στα περισσοτερα εργα που ασχολουνται με δαιμονες, δαιμονισμενους και εξορκισμους, και το πλεον χαρακτηριστικο εργο "Ο εξορκιστης", επικρατει φοβερο κρυο εκει που το κακο εχει κανει την εμφανιση του.
Οι περισσοτεροι θα θυμουντε την μητερα της Ρεγκαν Μακ Νηλ να μπαινει στο υπνοδωματιο της δαιμονισμενης κορης της ενω η ανασα της βγαινει παγωμενη απο την μυτη της καθως κλεινει τα παραθυρα.
Έχεις δίκιο σε αυτό γιατί και το άγγιγμα που λένε των ψυχών είναι παγωμένο όπως και με τις παρουσίες ψυχών σε χώρους στοιχειωμένους που λέγεται ότι σε αυτά τα σημεία η θερμοκρασία πέφτει αφύσικα.Εγώ μια φορά πάντως που το είχα δει σαν σε όνειρο πως περνάνε αυτές οι δυστυχισμένες ψυχές είδα ότι είναι μια έρημη περιοχή σκοτεινή και όπου ο καθένας βλέπει σαν σκηνή συνέχεια τις πράξεις για τις οποίες βρέθηκε εκεί και μετανιώνει συνέχεια.Ξύπνησα με ένα συναίσθημα ότι σε κανένα δεν αξίζει αυτή η τιμωρία,ήταν όμως τόσο ζωντανό το όνειρο που το σκεφτόμουν όλη μέρα.Με είχε συγκλονίσει.
__________________
Σκέφτομαι άρα υπάρχω....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 28-09-11, 11:33
Inspired Hand Ο χρήστης Inspired Hand δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-07-2010
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή

'Εψαξα να βρω το αυθεντικό άρθρο,ή σχετικά παραθέματα που να αναφέρονται σε αυτό αλλά δε βρήκα τίποτα και γενικά είμαι αρκετά δύσπιστη για τη γνησιότητα αυτής της ηχογράφησης!..
Αν μπορεί κάποιος να βρει το σχετικό αυθεντικό άρθρο και να λύσει τις απορίες που γεννιούνται παρακαλώ ας το κάνει!
Και κυρίως αναρωτιέμαι..Μετά τι την κάνανε την τρύπα?Την αφήσανε εκεί και όποιος πέρναγε αν ήθελε έκανε μια πρωτότυπη αυτοκτονία?.. (Πλακίζω γαρ!)
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 28-09-11, 23:39
Crystalline water Ο χρήστης Crystalline water δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2010
Περιοχή: Κάτοικος Azeroth
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Inspired Hand Εμφάνιση μηνυμάτων
'Εψαξα να βρω το αυθεντικό άρθρο,ή σχετικά παραθέματα που να αναφέρονται σε αυτό αλλά δε βρήκα τίποτα και γενικά είμαι αρκετά δύσπιστη για τη γνησιότητα αυτής της ηχογράφησης!..
Αν μπορεί κάποιος να βρει το σχετικό αυθεντικό άρθρο και να λύσει τις απορίες που γεννιούνται παρακαλώ ας το κάνει!
Και κυρίως αναρωτιέμαι..Μετά τι την κάνανε την τρύπα?Την αφήσανε εκεί και όποιος πέρναγε αν ήθελε έκανε μια πρωτότυπη αυτοκτονία?.. (Πλακίζω γαρ!)
Μου φαίνεται φίλε μου ότι αυτό το θέμα θα μας απασχολήσει πιο πολύ από όσο φαινόταν κοίτα λίγο τι άλλο βρήκα σχετικό:

http://www.invisiblelycans.gr/2011/0...%CF%83-%CE%B1/
__________________
Σκέφτομαι άρα υπάρχω....
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 29-09-11, 16:57
Inspired Hand Ο χρήστης Inspired Hand δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-07-2010
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή

Απ'ότι διάβασα σε μία απάντηση του ατόμου που είχε γράψει το άρθρο,το τρύπανι αυτό αρχικά είχε φτιαχθεί για να ανοίγονται τρύπες στον Άρη και γι'αυτό δοκιμάστηκε πρώτα στη γη..Όχι ότι αυτή η πληροφορία λύνει κάτι σε σχέση με την προέλευση του ήχου αυτού του ανοίγματος,αλλά κάτι είναι κι αυτό!..
Όσο για το ραδιοφωνικό θόρυβο,για να προστατεύεται και από την κυβέρνηση η τοποθεσία του δε θα ήθελα να ακούω αυτό τον ήχο επαναλαμβανόμενα..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.