Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-01-09, 12:53
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Exclamation Vampires

Θέλω αρχίζοντας να ξεκαθαρίσω ότι αυτά που θα πω είναι αλήθεια και οποιος μπορεί να βοηθήσει αν κατέχει κάποιες παραπάνω γνώσεις πάνω στο θέμα παρακαλώ να βασιστεί σε αυτές τις πληροφορίες που θα δώσω για να βγάλει συμπέρασμα.Όλα ξεκίνησαν από την αγάπη μου προς τα vampire με τα οποια ασχολούμαι ψάχνοντας και διαβάζοντας για αυτά από πολύ μικρός.Μέσα από ένα site που είμαι μέλλον και έχει ως μοναδικό θέμα την μαγια-χρήση μαγείας κλπ βρήκα ένα άλλο site που όσο και αν το ψάξει κάποιος στο google δίνοντας λέξεις όπως vampire κλπ δεν θα το βρει. Το site εξηγεί τα πάντα γύρο από τα vampires και ο ιδιοκτητης του έχει ανεβάσει έως και φωτογραφίες νεκρών vampire..Είναι κάποιου ερευνητή και έχει ταξιδέψει σε πολλά μέρει γνωρίζοντας από μέσα όπως λέει την κοινωνία τον vampire. Το site δεν εξυπηρετεί κάποιον σκοπό διαφήμισης η κάτι ανάλογο.
Μέχρι εδώ όλα καλά, όμως είχε και μια επιλογή να αφήσεις κάποιο σχόλιο αν το επιθυμείς. Μέσα από εκεί χρησιμοποιώντας το σαν chat άρχισα να μιλάω με κάποια άτομα. Ένας από αυτούς ισχυριζόταν ότι ήταν αληθινό vampire. Δεν τον πίστεψα και άρχισα να του κάνω πλακα (βλακεία μου). Όπως καθόμου στον Η/Y είχα τον καφέ μου στα χερια και έκανα φούσκες με το καλαμάκι .. πως μου ήρθε και του λέω αν είσαι αληθινό vampire όπως λες πες μου τι κάνω αυτή την στιγμή. Και μου λέει φούσκες με τον καφέ σου. Κλείνω άμεσος την σελίδα τρομαξα λίγο .. αλλα μετά λέω ένταξη μπορεί να το είπε στην τύχη... ξαναμπαίνω και του λέω και πως θα με βρείς? Και μου λέει μπορώ να σε βρω οπουδήποτε αρκεί το αληθινό σου όνομα να είναι nick (αυτό είχα βάλει και μονο αυτό) Του λέω εντάξει xaxaxa και κλείνω την σελίδα. Το βραδυ εκείνο έζησα την πιο τρομακτική εμπειρία... Εκεί που καθόμουν χτυπάει το κινητό μου (δεν το έχει κανεις γιατί είναι αυτό που έχω μονο για την κοπέλα μου) με παίρνει κάποιος και δεν ακούω τίποτα μονο μια ανάσα... ανατρίχιασα όσο τίποτα άλλο! το κλείνω... μετά με ξαναπαίρνει και αρχίζουν να ακούγονται κάτι ανατριχιαστικοί ήχοι και η φωνή κάποιου να μιλάει μια γλώσσα που δεν έχω ξανακούσει ποτε ... και επίσης ακουγόταν κάτι σαν γρύλισμα. Δεν ήξερα τι να κάνω!Πανικοβλήθηκα μπορώ να πω ..
Αυτό το άτομο μας μίλαγε σε όλους με περίεργο τρόπο. Δηλαδή μιλώντας του απαντούσε λες και δεν ήταν άνθρωπος. παράδειγμα σε έναν που τον ρώτησε κάτι του είπε (what do you want human child?).
Και κάτι που ξέχασα να αναφέρω είναι πως η αναφορές προς τα vampire δεν έχουν σχέση με τα άτομα που αρέσκονται στον βαμπιρισμό αλλα για αληθινά vampire με τις ανάλογες ικανότητες.
Αυτή είναι μια εμπειρία που με έκανε να μου σηκωθεί η τρίχα κυριολεκτικά!
Αν κάποιος γνωρίζει κάτι για το θέμα θα το εκτιμούσα πολύ να με βοηθήσει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Radzoor : 14-01-09 στις 13:22
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-01-09, 15:08
Το avatar του χρήστη bahamut
bahamut Ο χρήστης bahamut δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

μονο και μονο απο το γεγονος οτι δε δινεις link εμενα μου φαινεται υποπτο.ακομα δεν μπορω να φανταστω ενα vampire (πες οτι υπαρχουν) να λεει στον αλλον να κανει φουσκες και να τον παιρνει τηλεφωνο στο κινητο .δωσε ενα λινκ καταρχας γιατι αλλιως συζητηση δεν μπορει να γινει..
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-01-09, 17:47
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bahamut
μονο και μονο απο το γεγονος οτι δε δινεις link εμενα μου φαινεται υποπτο.ακομα δεν μπορω να φανταστω ενα vampire (πες οτι υπαρχουν) να λεει στον αλλον να κανει φουσκες και να τον παιρνει τηλεφωνο στο κινητο .δωσε ενα λινκ καταρχας γιατι αλλιως συζητηση δεν μπορει να γινει..
Σε κάποιες περιπτώσεις δεν μπορεί να γίνει έτσι και αλλιώς συζήτηση όταν ΔΕΝ διαβάζει κάποιος τι ακριβώς λέει αυτός που ανοίγει ένα θέμα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Radzoor
Όπως καθόμου στον Η/Y είχα τον καφέ μου στα χερια και έκανα φούσκες με το καλαμάκι .. πως μου ήρθε και του λέω αν είσαι αληθινό vampire όπως λες πες μου τι κάνω αυτή την στιγμή. Και μου λέει φούσκες με τον καφέ σου.
Αλήθεια θεωρείς αδύνατον να μπορεί να "μαντέψει" τον αριθμό μου ? Άλλωστε δεν μιλάμε για άνθρωπο...
Γιατί σου φαίνεται περίεργο να χρησιμοποιεί κινητό ? Θεωρείς ότι ένα vampire είναι ζώο? ζει σε σπηλιά και κυνηγάει στα δάσοι για να φάει?
Αν πιστεύεις κάτι τέτοιο δικαιολογημένη η απορία σου.
Επίσης όταν τον ρώτησα για την χωρα μας μου είπε πως είχε φυλακιστεί στο παρελθόν και είχαν προσπαθήσει να τον σκοτώσουν. Με μια λέξη savages όπως μου είπε.

Πραγματικά δεν θα είχα πρόβλημα να δημοσιεύσω το link από την σελίδα αλλα δεν ξέρω το κατά ποσο μπορεί κάποιος απλά να μπει να κοιτάξει και κατά ποσο θα ήθελαν αυτοί που μου είπαν να μπω εκεί να δημοσιεύσω κάπου την σελίδα αυτή.

Αν επιτρέπεται μπορώ να δημοσιεύσω το κείμενο καθώς και τις φωτογραφίες από την "δολοφονία" ενός vampire που είναι σαν αιτια που μπορεί να προκαλέσει τον θάνατο τους μέσα από το site, μονο που επειδή είναι κάπως σοκαρίστηκες στους πιο πολλούς θέλω πρώτα να έχω ένα ok από τους συντονιστές. Αν γίνει αυτό θα προβώ στην δημοσίευση τους στο θέμα μου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Radzoor : 14-01-09 στις 17:50
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-01-09, 19:45
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Σορρυ dears αναφερομαστε σε......απεθαντους?????????????
Εχω ακουσει κατα καιρους ιστοριες, αλλα πιστευω πως ολα αυτα ειναι θρυλοι.
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-01-09, 20:51
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mirella_S
Σορρυ dears αναφερομαστε σε......απεθαντους?????????????
Εχω ακουσει κατα καιρους ιστοριες, αλλα πιστευω πως ολα αυτα ειναι θρυλοι.
Δεν είναι απέθαντοι , μπορούν να σκοτωθούν όπως και εμείς αλλα όχι τόσο εύκολα, και είναι ζωντανοί ... δεν είναι νεκροί κλπ. δηλαδή έχουν χτύπο στην καρδια τους.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-01-09, 21:02
Το avatar του χρήστη bahamut
bahamut Ο χρήστης bahamut δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

το λινκ τελικα θα το δωσεις ή σκοπιμα το δεν το δινεις (γιατι δεν υπαρχει )

και δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να εξαπτεσαι.φυσικο ειναι να αμφιβαλλω για κατι τετοιο.αν οχι μαλλον θα πηγαινε κατι στραβα με μενα.επισης λογικο ειναι να ζηταω το λινκ εφοσον ειναι το μονο στοιχειο που μπορεις να μας δωσεις πανω στο θεμα,διαφορετικα εχει νοημα απο τη στιγμη που δε μας βοηθας να το ερευνησουμε προσωπικα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bahamut : 14-01-09 στις 21:03
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-01-09, 21:44
Το avatar του χρήστη Νηρηιδα
Νηρηιδα Ο χρήστης Νηρηιδα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 364
Προεπιλογή

Kαταρχην 8α συμφωνησω με τον bahamut πως αν ειναι να συνεχιστει καλυτερα να δωσεις ink.
Μα καλα τι site ερευνητη ειναι αυτο που το δημιουργησε και το εχει"κρυφο"αλλα απο την αλλη οποιος το βρει μπορει να γινει μελος
Επισης απαντας με βεβαιοτητα πως ειναι
Παράθεση:
Δεν είναι απέθαντοι , μπορούν να σκοτωθούν όπως και εμείς αλλα όχι τόσο εύκολα, και είναι ζωντανοί ... δεν είναι νεκροί κλπ. δηλαδή έχουν χτύπο στην καρδια τους.
Εχεις δει προσωπικα(και εξετασει) καποιον; Αν οχι, μην πιστευεις ο,τι διαβαζεις ή σου λενε αυτοαποκαλουμενα vampires.
Δεν υπαρχει λογος να εκνευριζεσαι παντως, για να σε βοη8ησει καποιος πρεπει να ξερει πεντε πραγματα και ειναι φυσικο να 8ελει να δει μονος καποια απο αυτα.
Το οτι ενα vampire δεν ειναι ζωο δεν δικαιολογει γιατι κανει πλακες μεσα απο το internet.Δηλ ενα τετοιο πλασμα την βρισκει να κανει ο,τι ενας δεκαπενταχρονος;Πολυ απογοητευτικο και 8λιβερο...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-01-09, 21:55
Το avatar του χρήστη melian
melian Ο χρήστης melian δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 26-01-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 920
Προεπιλογή

Radzoor,
καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι είναι ιδιαίτερα δύσκολο να πιστέψουμε την εμπειρία σου από τη στιγμή που αναφέρεσαι σε συγκεκριμένη ιστοσελίδα, αλλά αρνείσαι να παραθέσεις το link. Η όλη περιγραφή μου θυμίζει εξιστόρηση κλασικού αστικού θρύλου.

Μην πάρεις προσωπικά όλα όσα λέμε. Απλά προσπάθησε να έρθεις στη θέση μας και να καταλάβεις τι σκεφτόμαστε όταν διαβάζουμε τα όσα γράφεις.

Εστω όμως ότι δεν αμφισβητώ την εμπειρία σου: γιατί το εν λόγω άτομο να είναι vampire και να μην είναι απλά ένας ακόμα άνθρωπος με τηλεπαθητικές ικανότητες κάπως πιο αναπτυγμένες; Με ποιο κριτήριο μπορούμε να του αποδώσουμε όλα αυτά τα χαρακτηριστικά του vampire? Για σκέψου μήπως έχεις πέσει απλά θύμα αυθυποβολής...

Βέβαια όλα αυτά είναι πολύ γενικά, μιας και η συζήτηση είναι εξ αρχής αόριστη.

Φιλικά,
Melian
__________________
Μέλος της ομάδας Gateway
Υπεύθυνη ανανεώσεων της Fantasy Gate


"Μη διδάσκεις τίποτα, αφού έχεις ακόμα να μάθεις τα πάντα." - Fernando Pessoa

-------------------------------------

WordsToCount

FantasyGate

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη melian : 14-01-09 στις 21:57
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-01-09, 21:57
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

καλησπερα

θελω να σε ρωτησω,αν ησουν μονος σου οταν μπηκες στο site αυτο.εχει μεγαλη σημασια,διοτι δεν αποκλειεται καποιος φιλος σου να σου εκανε πλακα.υπαρχουν διαφορα trick στο ιντερνετ,οπως αυτο:
http://www.peteranswers.com/
πραγματικα εχει πολυ πλακα,αν μαθεις πως λειτουργει.ψαξε το μεσα απο το you tube.

μαλιστα δεν ειναι καθολου απιθανο,οι φιλοι σου να συνεχισαν την πλακα με το τηλεφωνο σου.

δεν προσπαθω να σε μειωσω.εξαλλου,ολοι εχουμε πεσει πυκνα συχνα "θυματα" μιας φαρσας.αν παρολα αυτα,θεωρεις αστοχη την τοποθετηση μου,τοτε καλο θα ηταν να παραθεσεις το link,οπως σου ζητησαν και τα προηγουμενα μελη.οσο περισσοτεροι ερευνουν ενα θεμα,τοσο περισσοτερες πιθανοτητες υπαρχουν για να δωθει λυση.

φιλικα

EDIT:
melian,τωρα ειδα το μηνυμα σου.εφοσον ο φιλος μας θελει εγκριση για να δημοσιευσει φοτο,καλο θα ηταν να του την δωσεις
__________________
Αλλαι μεν βουλαί ανθρώπων,
άλλα δε Θεός κελεύει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη no slave : 14-01-09 στις 22:00
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-01-09, 23:03
Το avatar του χρήστη melian
melian Ο χρήστης melian δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 26-01-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 920
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από no slave
melian,τωρα ειδα το μηνυμα σου.εφοσον ο φιλος μας θελει εγκριση για να δημοσιευσει φοτο,καλο θα ηταν να του την δωσεις
Αν ο Radzoor κρίνει ότι η φωτογραφία είναι σοκαριστική ή παραβαίνει κάποιους κανόνες του φόρουμ δεν μπορώ έτσι απλά να του δώσω έγκριση για δημοσίευση.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Radzoor
Αν επιτρέπεται μπορώ να δημοσιεύσω το κείμενο καθώς και τις φωτογραφίες από την "δολοφονία" ενός vampire που είναι σαν αιτια που μπορεί να προκαλέσει τον θάνατο τους μέσα από το site, μονο που επειδή είναι κάπως σοκαρίστηκες στους πιο πολλούς θέλω πρώτα να έχω ένα ok από τους συντονιστές. Αν γίνει αυτό θα προβώ στην δημοσίευση τους στο θέμα μου.
Radzoor, μιας και θέτεις το όλο θέμα σε τέτοια βάση θα σε παρακαλούσα να μου στείλεις μέσω πμ το λινκ για τη φωτογραφία αλλά και το λινκ του κειμένου ώστε να κρίνουμε αν μπορεί να δημοσιευτεί. Ή να μας δώσεις εξαρχής ένα λινκ και όποιος θέλει να το ψάξει παραπάνω να πάει να το δει. Δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους ιστοσελίδα είναι αυτή που είναι για λίγους. Αν ήθελαν πραγματικά να είναι για λίγους δεν θα ήταν ξέμπαρκη στο internet αλλά θα έμπαινες με κωδικό. Σκέψου πως θα το χειριστείς Radzoor κι εδώ είμαστε.
__________________
Μέλος της ομάδας Gateway
Υπεύθυνη ανανεώσεων της Fantasy Gate


"Μη διδάσκεις τίποτα, αφού έχεις ακόμα να μάθεις τα πάντα." - Fernando Pessoa

-------------------------------------

WordsToCount

FantasyGate
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.