Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Nέα από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 22-08-06, 18:56
Το avatar του χρήστη excellent
excellent Ο χρήστης excellent δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2005
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 527
Προεπιλογή

Παράθεση:

Όπως κάθε επιστημονική ανακάλυψη/ καινοτομία, έτσι και η κλωνοποίηση έχει και θετικές και αρνητικές προεκτάσεις.
Όχι... Κανένα επιστημονικό επίτευγμα δεν έχει θετικά ή αρνητικά αποτελέσματα. Θετικός ή αρνητικός είναι ο τρόπος με τον οποίο χρησιμοποιείται η νέα επιστημονική γνώση.

Π.χ.: Ο Einstein ανακάλυψε τον τύπο E=mc^2. Κάποιοι το χρησιμοποίησαν για να κάνουν ατομικές βόβμες. Κάποιοι για να τροφοδοτούν την χώρα τους με ηλεκτρική ενέργεια...

Είμαι οπαδός της κλωνοποίησης. Δεν θα σχολιάσω τίποτε άλλο από αυτά που λέτε γιατί προβλέπω ότι το θέμα θα καταντήσει πεδίο μάχης ανάμεσα σε αυτούς που υποστηρίζουν την επιστήμη και σε θρησκόληπτους ή έστω σε αυτούς που υποστηρίζουν τη θρησκεία, για να το πω πιο μαλακά...

Με τιμή,
__________________
Νικόλαος< νίκη + λαός
Ἀνακοίνωσις
Στρατιωτικὸς νόμος. Ἡ χώρα κηρύσσεται εἰς κατάστασιν πολιορκίας. Αναστέλλεται ἡ λειτουργία τοῦ Συντάγματος ἐπὶ 6 μήνας. Ἡ κυκλοφορία πεζῶν καὶ ὀχημάτων ἀπαγορεύεται μετὰ τὴν δύσιν τοῦ ἡλίου εἰς τὰς πόλεις καὶ εἰς τὴν ὕπαιθρον. Οἱ παραβάται θὰ πυροβολούνται ἄνευ προειδοποιήσεως. Ζήτω τὸ Ἔθνος.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 22-08-06, 19:28
Ηλιας Ο χρήστης Ηλιας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-09-2004
Μηνύματα: 441
Προεπιλογή

Για προεκτάσεις μίλησα, όχι για αποτελεσματα. Τελος πάντων, η γλώσσα δεν είναι το ταλέντο μου. Ίσως αυτές οι λεξεις να έχουν παρομοια ερμηνεία και να μην το ξέρω...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.