Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Nέα από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 23-02-10, 19:41
ΙΑΝΕΙΡΑ Ο χρήστης ΙΑΝΕΙΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 628
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από friedman Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωπα ωπα!Με παρεξήγησες!Και σε είχα για έξυπνο Δεν ζητάω καμία επανάσταση και δεν περιμένω να αλλάξουν ραγδαία τα πράγματα!Αλλοίμονο!

Απλά θεωρώ ότι με το να ανακυκλωνουμε συνεχώς αυτές τις απόψεις το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να διαιωνίζονται!!Οπότε δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ τίποτα!!

Για να σε διαβάσω λοιπόν?

Υ.Γ.: Άσχετο αλλά τι είναι το πόθεν έσχες?Μη με γιουχάρετε δεν έχω καμία σχέση με φορολογικές ακόμα!!
Το "πόθεν έσχες" είναι αυτό που ζητάμε να ισχύσει στην πράξη για τους πολιτικούς (στην ουσία δεν ελέγχονται επαρκώς). Καταγραφή των περιουσιακών στοιχείων και του τρόπου απόκτησής τους. Ισχύει βέβαια για όλους. Αν π.χ. δηλώσω στη φορολογική μου δήλωση ότι αγόρασα ένα σπίτι που κοστίζει 300.000 ευρώ, ενώ τα εισοδήματά μου είναι 100.000, πρέπει να δικαιολογήσω πού βρήκα τα υπόλοιπα χρήματα για την αγορά αυτή.
__________________
ΙΑΝΕΙΡΑ
...........................
Κάποιος πρέπει να έχει το χάος μέσα του για να γίνει φλεγόμενο αστέρι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΙΑΝΕΙΡΑ : 23-02-10 στις 19:44
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 23-02-10, 21:43
Το avatar του χρήστη friedman
friedman Ο χρήστης friedman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Ρόδος
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

Παράθεση:
με εχεις μπερδεψει ολογον τι.
δηλαδη θεωρεις οτι οι αποψεις μου δεν πρεπει να ανακυκλωνονται οσο ισχυει το υπαρχον συστημα και νοοτροπια?οσο η απουσια παιδειας και αντιληψης ειναι κατι παραπανω απο αισθητη?
Δεν ξέρω πως τα καταφέρνεις αλλά έχεις ένα τρόπο και με κάνεις κάθε φορά να χάνω τον ειρμό μου με τις ερωτήσεις σου

Θεωρώ ότι αντί να ξοδεύουμε την ενέργειά μας με το να συζητάμε το γιατί είναι καλό να υπάρχουν περιορισμοί για τους gay,θα μπορούσαμε να συζητάμε γιατί θα ήταν καλό να αλλάξουν κάποια πράγματα στην κοινωνία μας ωστε και οι gay να έχουν τα δικαιώματα που έχουν και τα υπόλοιπα μέλη της!Κατάλαβες?

Ευχαριστώ Σπύρο και Ιανειρα για τις πληροφορίες κατάλαβα!Μακριά από μας ένα πράγμα!
__________________
Μη λέτε, 'Ανακάλυψα την αλήθεια', αλλά καλύτερα, 'Μιαν αλήθεια ανακάλυψα'. Μη λέτε, 'Ανακάλυψα το μονοπάτι της ψυχής'. Πείτε καλύτερα, 'Αντάμωσα την ψυχή να βαδίζει στο μονοπάτι μου'. Khalil Gibran
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 24-02-10, 10:13
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Φίλε μου no slave τι είναι αυτό που δεν κατάλαβες από τα γραφόμενα μου;Νομίζω ήμουν σαφής,πιστεύω ότι το γεγονός ότι έχουμε ορμόνες του άλλου φύλλου δεν είναι καθόλου τυχαίο,εγώ προσωπικά βλέπω το αρσενικό και το θηλυκό σαν 2 αρχέτυπα και ο κάθε άνθρωπος έχει και τα 2 αυτά αρχέτυπα μέσα του τα οποία ενεργοποιούνται μέσω των ορμονών.Ο Έρμαν Έσσε στον Λύκο της Στέπας έλεγε ότι ο κάθε άνθρωπος έχει 1000 ψυχές φυλακισμένες μέσα του,ασφαλώς λοιπόν έχει και τη θηλυκή του πλευρά(και αντίστοιχα την αρσενική οι γυναίκες).
__________________
Chaos is my life - Exploited
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 24-03-12, 10:29
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Πω πω ανοησίες. Άκου έκφραση "Οι γκέι δεν θα μπουν στον παράδεισο". Ο Χριστός ποτέ δεν έκανε κάποια τέτοια διάκριση. Αυτά τα λέει ο Πάπας και τους διώχνει από την εκκλησία. Είναι δυνατόν; Είναι ρατσιστική έκφραση και κίνηση. Εφόσον δεν χωράνε στον παράδεισο, γιατί να είναι Ρωμαιοκαθολικοί Χριστιανοί, άρα πως να πιστέψουν σε ένα δόγμα που τους διώχνει; Άρα τους αφαιρεί το δικαίωμα να έρχονται στην εκκλησία και να είναι Ρωμαιοκαθολικοί Χριστιανοί. Τους νόμους δεν είναι δυνατόν να τους ορίζει ο Πάπας. Οι στρέιτ και οι gay πιστεύω ότι θα συμφωνήσουν μ αυτό που λέω.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.