Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Το ανεξήγητο στο διαδίκτυο

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 19-09-08, 21:14
Το avatar του χρήστη Ματ11
Ματ11 Ο χρήστης Ματ11 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-07-2008
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ermhs
Εκεί πήγε και το δικό μου μυαλό όταν άκουσα την επόμενη μέρα ότι πέθανε ο γείτονας. Αλλά γιατί αυτό το κάτι να είναι κακό.. Να σκορπά φόβο? Τόσο κακός άνθρωπος?
Γιατί πέρα από αυτό δεν το ακούω πάντα, μιας και συνεχώς φεύγουν από την ζωή άνθρωποι της διπλανής πόρτας η απέναντι πολυκατοικίας..
Όπως και να έχει.. Ειπώθηκαν πολλά όπως πουλιά, αλεπούδες, γάτες κ.α. Την νύχτα αυτή γαύγιζαν σκυλιά στην γειτονιά.
Ποτε εγινε αυτο? Δηλαδη να γαυγιζουν τα σκυλια γιατι πριν κανενα με εναμιση μηνα αρχισαν να γαυγιζουν σχεδον ολα τα σκυλια απο της 3 περιπου μεχρι της 4 και μιση τη νυχτα περιεργο γαυγισμα συν οτι κατα της 4 αρχισαν τα πουλια να κανουν ενα περιεργο ηχο τι να κανω η γυναικα αρχισαν να μπαινουν διαφορα στο μυαλο μου, πιστευα οτι μπορει να γινοταν και σεισμος και για καλο και για κακο σηκωθηκα και εβαλα διαφορα πραγματα σε θεση που να μπορω να τα παρω σε περιπτωση σεισμου
Παντως τιποτα δεν εγινε
__________________
mat11 ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ


http://anemothyella.forumup.gr
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 20-09-08, 01:49
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Η δική μου εμπειρία διαδραματίστηκε περίπου το 2003 Απρίλιος – Ιούνιος (δεν θυμάμαι συγκεκριμένα ημερομηνία), η περιοχή sτην Μυτιλήνη που ζούσα αποτελείτε κυρίως από μονοκατοικίες και διπλοκατοικίες με μεγάλους κήπους και οι περισσότερες διαθέτουν σκυλιά.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 22-09-08, 06:55
katkat Ο χρήστης katkat δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-09-2008
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ermhs
Εκεί πήγε και το δικό μου μυαλό όταν άκουσα την επόμενη μέρα ότι πέθανε ο γείτονας. Αλλά γιατί αυτό το κάτι να είναι κακό.. Να σκορπά φόβο? Τόσο κακός άνθρωπος?
Γιατί πέρα από αυτό δεν το ακούω πάντα, μιας και συνεχώς φεύγουν από την ζωή άνθρωποι της διπλανής πόρτας η απέναντι πολυκατοικίας..
Όπως και να έχει.. Ειπώθηκαν πολλά όπως πουλιά, αλεπούδες, γάτες κ.α. Την νύχτα αυτή γαύγιζαν σκυλιά στην γειτονιά.
Επειδή κάτι μας φοβίζει δεν συνεπάγεται οτι είναι και κακό απαραίτητα.
Ο ήχος της ζωής,της άφιξης, είναι το κλάμα ενός μωρού π.χ... Μήπως και ο θάνατος έχει ήχο? Ο οποίος φυσικά για ευνόητους λόγους δεν γίνεται αντιληπτός. Παρα μόνο από λίγους και σε ανύποπτο χρόνο? Το γιατί δεν το ξέρω, ίσως από λάθος...
Αυτό που πλησιάσε στο παραθυρό σου ίσως να μην ήταν κακό..απλώς πονέμενο και χαμένο και κατ' επέκτασιν.. απελπισμένο.
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 22-09-08, 10:16
Το avatar του χρήστη Banshee
Banshee Ο χρήστης Banshee δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-09-2008
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

To ουρλιαχτό-κλάμα του video πιστεύω ότι είναι κάποιο κακοποιό πνεύμα το οποίο ενδεχομένος εμφανίστηκε εκεί για να προκαλέσει φόβο.
Δαιμονισμός ναι μπορεί να γίνει κ σε ζώα.Τα ζωάκια όπως είπαμε μπορούν να δούν να ακούσουν κ να νιώσουν πράγματα που εμείς δν παίρνουμε χαμπάρι κ ως γνωστών καλα κ κακα πνεύματα υπάρχουν παντού κ συνέχεια. Αυτό πιστεύω εν ολίγεις προσωπικά.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.