Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 11-01-09, 04:58
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Astral
Εμένα μου ακούγετε σαν κάτι που είναι προστεθιμένο, ξένο, η πρώτη σκέψη είναι να είναι τεχνιτά τοποθετιμένο.
Να με συγχωρεις, αλλα αυτο που λες ειναι προσβλητικο.
Η ομαδα Παυσανιας εχει προσφερει πολλα, ΔΕΝ ανηρτησαν το νημα εδω μονο και μονο για να εξαπατησουν.
Γιατι καποιοι (δεν αναφερομαι προσωπικα), εχουν αυτο το κακο ιδιωμα, οταν κατι δεν τους πεισει, 'η εστω δεν τους "κολλησει" να το θεωρουν προϊον απατης???
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 11-01-09, 09:13
Το avatar του χρήστη Astral
Astral Ο χρήστης Astral δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-09-2003
Περιοχή: Planet Earth
Μηνύματα: 567
Προεπιλογή

Γιατί φίλη μου ταράσεσε τόσο πολύ, δεν είναι καθόλου προσβλητικό, είναι μία γνώμη που εκφράζω. Όταν λέμε ότι είναι ξένο ή προστεθιμένο, δεν είναι ανάγκη να κάτσει η ομάδα και να προσθέσει τον ήχο είναι και η κάμερα ψηφιακή που την κάνει να είναι πιο αναξιόπηστη. Θα μπορούσε να είναι μία αλίωση, να είναι κάπιο ρεύμα αέρα, όπως πέρναγε την κάμερα να βγεί απο το δωμάτιο, και το ρεύμα να
να είχε πέσει εκεί που είναι το μικρόφωνο.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 11-01-09, 13:48
theosym3 Ο χρήστης theosym3 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-06-2008
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 38
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mirella_S
Παιδια σορρυ που επανερχομαι, αυτο στο 2:27 το εχει αντιληφθει καποιος??????
Θα μπορουσα να το χαρακτηρισω, απο το οσο μπορω να ακουσω απο τα ακουστικα, σαν evp.
Ενω η καμερα γυριζει να φυγει απο το δωματιο που κανει ληψη, ακουγεται κατι σαν ομιλια, σαν αντιλαλος, σαν ψιθυρος, σαν αναστεναγμος με ομιλια και αμεσως μετα ακουγεται η πρωτη εισπνοη.
Ειναι κατι ή κανω λαθος???????????????????

Μιρέλλα, τώρα που το λες, ακούω κι εγώ κάτι σε εκείνο το σημείο!

Δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι είναι... Κάτι σαν ψίθυρος μου ακούγεται, όμως δεν μου φαίνεται και τόσο φυσιολογικός, δηλαδή δεν μοιάζει για ψίθυρος κάποιου από τα παιδιά που αποτελούσαν την αποστολή....

Μοιάζει περισσότερο σαν ένα είδος παρεμβολής, όπως τα παράσιτα που ακούγονται πολλές φορές στο ραδιόφωνο.

Με αυτή τη λογική, θα μπορούσε κάποιος να το χαρακτηρίσει ως ΕVP. Πώς όμως θα μπορούσαμε να σιγουρευτούμε; Οι ήχοι αυτοί χρειάζονται περαιτέρω ανάλυση με τα κατάλληλα μέσα...

Επίσης, είναι καλή η ιδέα να επισκεφτεί η ομάδα ξανά το σπίτι, ώστε να αποκτήσει καινούριο υλικό, το οποίο θα μπορούσε να φανεί πολύ χρήσιμο...

Μακάρι να μπορούσα να πάω κι εγώ μαζί τους, αλλά είμαι πολύ μακρυά...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mirella_S
Να με συγχωρεις, αλλα αυτο που λες ειναι προσβλητικο.
Η ομαδα Παυσανιας εχει προσφερει πολλα, ΔΕΝ ανηρτησαν το νημα εδω μονο και μονο για να εξαπατησουν.
Γιατι καποιοι (δεν αναφερομαι προσωπικα), εχουν αυτο το κακο ιδιωμα, οταν κατι δεν τους πεισει, 'η εστω δεν τους "κολλησει" να το θεωρουν προϊον απατης???

Συμφωνώ κι εγώ σ'αυτό... Η ομάδα Παυσανίας έχει προσφέρει πολλά στον τομέα της αναζήτησης και τους θεωρώ υπεράνω υποψίας για κάτι τέτοιο... Πρόκειται για σοβαρά άτομα που το μόνο που ψάχνουν είναι η αλήθεια πάνω σε διάφορα ενδιαφέροντα ζητήματα και δεν προσπαθούν να τραβήξουν το ενδιαφέρον με "δήθεν" μεταφυσικές αοριστίες...

Επομένως, δεν θα έβλαπτε λίγη περισσότερη προσοχή στις εκφράσεις και τις εύκολες κρίσεις όλων μας...

Φιλικά πάντα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη melian : 11-01-09 στις 16:22
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 11-01-09, 17:12
Το avatar του χρήστη kostis013
kostis013 Ο χρήστης kostis013 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-02-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 83
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Astral
Γιατί φίλη μου ταράσεσε τόσο πολύ, δεν είναι καθόλου προσβλητικό, είναι μία γνώμη που εκφράζω. Όταν λέμε ότι είναι ξένο ή προστεθιμένο, δεν είναι ανάγκη να κάτσει η ομάδα και να προσθέσει τον ήχο είναι και η κάμερα ψηφιακή που την κάνει να είναι πιο αναξιόπηστη. Θα μπορούσε να είναι μία αλίωση, να είναι κάπιο ρεύμα αέρα, όπως πέρναγε την κάμερα να βγεί απο το δωμάτιο, και το ρεύμα να
να είχε πέσει εκεί που είναι το μικρόφωνο.

δεν ειναι βιντεο απο ψηφιακη μηχανη αλλα απο βιντεοκαμερα! που την κανει πιο αξιοπιστη
__________________
Αρχή σοφίας, ονομάτων επίσκεψις.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 11-01-09, 18:52
Το avatar του χρήστη ΧΡΟΝΟΣ
ΧΡΟΝΟΣ Ο χρήστης ΧΡΟΝΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Περιοχή: ΔΡΟΣΙΑ
Μηνύματα: 183
Wink

Λοιπόν παιδία....
Η κακοπιστία είναι και αυτή μέρος του προγράμματος, βέβαια οι περισσότεροι από αυτούς που πάντα κρίνουν κακόβουλα, είναι αραχτοι ,θρονιασμένοι στην καρεκλά του υπολογιστή τους περιμένοντας ''έτοιμη τροφή'' να την ξεκοκαλίσουν και στο τέλος σου ζητάνε και τα ρέστα....
Αυτοί όλοι κάνουν ''ερευνά'' μέσα από την ασφάλεια του σπιτιού τους, ενώ κάποιοι άλλοι κάνουν έρευνα τρέχοντας σε βουνά και σε γκρεμούς, σε σπίτια έτοιμα να καταρρεύσουν, αντιμετωπίζοντας πρεζόνια, άστεγους, περίεργους και πολλά αλλά που δεν τα βάζει ο νους σας σπαταλώντας τεραστία ψυχική ενέργεια, χρόνο και χρήμα. Και όλα αυτά γίνονται μήπως και καταφέρουμε να κάνουμε κάποιους να σηκωθούνε από την καρέκλα τους και ξυπνήσουν από τον βαρύ λήθαργο της απραξίας που τους διακατέχει....
Αυτή είναι μια ''γενική τοποθέτηση-απάντηση'' σε μια άλλη γενική τοποθέτηση....
Παράθεση:
astral Εμένα μου ακούγετε σαν κάτι που είναι προστεθιμένο, ξένο, η πρώτη σκέψη είναι να είναι τεχνιτά τοποθετιμένο.
Με αυτή σου την τοποθέτηση άλλα έδειξες....
Όταν λες τεχνητά τοπεθετημενο εννοείς αυτό που κατάλαβαν όλοι.
τοποθετώ [topoθetó] -ούμαι Ρ10.9 : I1α. βάζω κτ. σε μια θέση που τη θεωρώ κατάλληλη: ~ τα βιβλία στη βιβλιοθήκη. ~ τα πιάτα στο τραπέζι. Tα θρανία είναι τοποθετημένα το ένα πίσω από το άλλο. || (για πρόσ.) ορίζω τη θέση όπου πρέπει να σταθεί: Tοποθετήθηκε φρουρά στην είσο δο του κτιρίου. β. προσδιορίζω τοπικά ή χρονικά ένα γεγονός:

Υ.Γ. Οποίος θέλει μπορώ να του αποστείλω το βίντεο μήπως και βγάλουμε κάποια άκρη. Το σίγουρο όμως είναι ότι δεν έχουμε προσθέσει ΤΙΠΟΤΑ....

Υ.Γ.1 Ένα νέο στοιχείο προέκυψε .Το συγκεκριμένο κτίριο ήτανε φρενοκομείο και στην φωτογραφία βλέπετε τα λουριά που τους δένανε στα μπάνια....και έρχονται και άλλα



Φιλικά ΟΜΑΔΑ ΠΑΥΣΑΝΙΑΣ
__________________
http://paysanias.blogspot.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΧΡΟΝΟΣ : 11-01-09 στις 19:07
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 11-01-09, 19:54
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΧΡΟΝΟΣ
Λοιπόν παιδία....
Η κακοπιστία είναι και αυτή μέρος του προγράμματος, βέβαια οι περισσότεροι από αυτούς που πάντα κρίνουν κακόβουλα, είναι αραχτοι ,θρονιασμένοι στην καρεκλά του υπολογιστή τους περιμένοντας ''έτοιμη τροφή'' να την ξεκοκαλίσουν και στο τέλος σου ζητάνε και τα ρέστα....
Αυτοί όλοι κάνουν ''ερευνά'' μέσα από την ασφάλεια του σπιτιού τους, ενώ κάποιοι άλλοι κάνουν έρευνα τρέχοντας σε βουνά και σε γκρεμούς, σε σπίτια έτοιμα να καταρρεύσουν, αντιμετωπίζοντας πρεζόνια, άστεγους, περίεργους και πολλά αλλά που δεν τα βάζει ο νους σας σπαταλώντας τεραστία ψυχική ενέργεια, χρόνο και χρήμα. Και όλα αυτά γίνονται μήπως και καταφέρουμε να κάνουμε κάποιους να σηκωθούνε από την καρέκλα τους και ξυπνήσουν από τον βαρύ λήθαργο της απραξίας που τους διακατέχει....
Αυτή είναι μια ''γενική τοποθέτηση-απάντηση'' σε μια άλλη γενική τοποθέτηση....

Με αυτή σου την τοποθέτηση άλλα έδειξες....
Όταν λες τεχνητά τοπεθετημενο εννοείς αυτό που κατάλαβαν όλοι.
τοποθετώ [topoθetó] -ούμαι Ρ10.9 : I1α. βάζω κτ. σε μια θέση που τη θεωρώ κατάλληλη: ~ τα βιβλία στη βιβλιοθήκη. ~ τα πιάτα στο τραπέζι. Tα θρανία είναι τοποθετημένα το ένα πίσω από το άλλο. || (για πρόσ.) ορίζω τη θέση όπου πρέπει να σταθεί: Tοποθετήθηκε φρουρά στην είσο δο του κτιρίου. β. προσδιορίζω τοπικά ή χρονικά ένα γεγονός:

Υ.Γ. Οποίος θέλει μπορώ να του αποστείλω το βίντεο μήπως και βγάλουμε κάποια άκρη. Το σίγουρο όμως είναι ότι δεν έχουμε προσθέσει ΤΙΠΟΤΑ....

Υ.Γ.1 Ένα νέο στοιχείο προέκυψε .Το συγκεκριμένο κτίριο ήτανε φρενοκομείο και στην φωτογραφία βλέπετε τα λουριά που τους δένανε στα μπάνια....και έρχονται και άλλα



Φιλικά ΟΜΑΔΑ ΠΑΥΣΑΝΙΑΣ
Ετσι εξηγουνται τα καγκελα σε καποια παραθυρα.
Δεν ξερω,ισως απο ενστικτο, οταν πρωτοειδα το βιντεακι ημουν της γνωμης οτι επροκειτο για κλινικη, ή σανατοριο λογω της διαταξης των δωματιων.
Συνεπως υπαρχει μια σοβαρη αιτια για πιθανα παραφυσικα φαινομενα.
Εχουν υποφερει ανθρωποι εκει μεσα.
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 13-01-09, 14:25
Το avatar του χρήστη ΙΝΤΙΓΚΟ
ΙΝΤΙΓΚΟ Ο χρήστης ΙΝΤΙΓΚΟ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Αθήνα
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Φίλε ΧΡΟΝΟΣ το είδα κι εγώ το βιντεάκι.

Η φωνή που ακούγεται, εκείνο το ξεφύσιμα, είναι ευκολονόητο νομίζω από όλους μας σαν τί μπορεί να το προκαλεί... Νομίζω πως μου ακούστηκε σαν κάποιας αρνητικής ενέργειας ύπαρξη, για να το πω ευγενικά..

Φίλε μου, βλέποντας το βιντεάκι, αμέσως σκέφτηκα ότι μοιάζει κάποιοι να επισκέφθηκαν τον χώρο εκείνο και να προβήκαν σε "περίεργες" σκοτεινές τελετές.

Προτείνω να είστε προσεκτικοί ιδιαίτερα όλοι στην ομάδα. Τώρα αν σας πω να βάζετε Αγιασμό και να προσεύχεστε πρωτού εξερευνείτε ένα μέρος, θα με κράξουν ίσως τα άλλα μέλη και θα με πούνε μπορεί θεούσα και ονειροπαρμένη. Όμως εγώ ένιωσα ότι ήθελα να σας πω ότι κάνετε όμορφες έρευνες που ερευνούν πολλές φορές εάν υπάρχει το μεταφυσικό.
Ε! Πάω να εξερευνήσω εάν πλησιάζει βροχή, καλού κακού ας πάρω μαζί μου και μια ομπρέλα.

Συνεχίστε την καλή δουλειά.
Μπράβο σε όλους σας παιδιά.
__________________
Όταν έδειχνα σε κάποιους τα αστέρια, εκείνοι κοιτούσαν το δάχτυλό μου.

ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ
http://nebesnyel1.getforum.org/srt-t1160.html
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 13-01-09, 14:37
Το avatar του χρήστη kostis013
kostis013 Ο χρήστης kostis013 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-02-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 83
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΙΝΤΙΓΚΟ
Φίλε ΧΡΟΝΟΣ το είδα κι εγώ το βιντεάκι.

Η φωνή που ακούγεται, εκείνο το ξεφύσιμα, είναι ευκολονόητο νομίζω από όλους μας σαν τί μπορεί να το προκαλεί... Νομίζω πως μου ακούστηκε σαν κάποιας αρνητικής ενέργειας ύπαρξη, για να το πω ευγενικά..

Φίλε μου, βλέποντας το βιντεάκι, αμέσως σκέφτηκα ότι μοιάζει κάποιοι να επισκέφθηκαν τον χώρο εκείνο και να προβήκαν σε "περίεργες" σκοτεινές τελετές.

Προτείνω να είστε προσεκτικοί ιδιαίτερα όλοι στην ομάδα. Τώρα αν σας πω να βάζετε Αγιασμό και να προσεύχεστε πρωτού εξερευνείτε ένα μέρος, θα με κράξουν ίσως τα άλλα μέλη και θα με πούνε μπορεί θεούσα και ονειροπαρμένη. Όμως εγώ ένιωσα ότι ήθελα να σας πω ότι κάνετε όμορφες έρευνες που ερευνούν πολλές φορές εάν υπάρχει το μεταφυσικό.
Ε! Πάω να εξερευνήσω εάν πλησιάζει βροχή, καλού κακού ας πάρω μαζί μου και μια ομπρέλα.

Συνεχίστε την καλή δουλειά.
Μπράβο σε όλους σας παιδιά.

καπου στο βιντεο νομιζω στην αρχη ακουγεται η φωνη η δικια μου που μιλαω στο τηλεφωνο....
__________________
Αρχή σοφίας, ονομάτων επίσκεψις.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 13-01-09, 14:55
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostis013
καπου στο βιντεο νομιζω στην αρχη ακουγεται η φωνη η δικια μου που μιλαω στο τηλεφωνο....

δεν νομίζω οτι εννοεί αυτό ακριβώς η φίλη ΙΝΤΙΓΚΟ, Κωστή..

άλλο εννοεί, και δεν ξέρω αν έχει άδικο..

κάποτε γύρισα στο σπίτι μου απο κάποιο ταξίδι σε "ιδιαίτερα" περίεργο μέρος, και μαζί μου είχα "παρέα"..

βέβαια αν κάποιος δεν το ζήσει έχει κάθε δικαίωμα να αμφιβάλλει..

για να το ξεπεράσω, έκανα γενικές εξετάσεις να δω αν κάτι δεν πάει καλά με μένα, και αφού όλα ήταν καλά, το ξεπέρασα με τον δικό μου "τρόπο"..

καλό είναι να προσέχουμε γενικώς..
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 13-01-09, 15:29
Το avatar του χρήστη kostis013
kostis013 Ο χρήστης kostis013 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-02-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 83
Προεπιλογή

εγω το ανεφερα καλου κακου για να αποφυγουμε την παρεξηγηση...
__________________
Αρχή σοφίας, ονομάτων επίσκεψις.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.