Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 03-02-09, 00:19
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

καλησπερα παιδια

νομιζω πως το θεμα δεν ειναι αν καποτε πηγαν στη σεληνη,αλλα γιατι απο τοτε δεν ξαναπηγαν.θεωρω πως τα τελαιυτεα 40 χρονια η τεχνολογια εχει εξελιχθει τοσο πολυ,που μεχρι και ταξιδια αναψυχης θα μπορουσαμε να κανουμε εκει.παραμενει λοιπον μυστηριος ο λογος που δεν την (ξανα)επισκεπτομαστε.

ξερετε τι μου ειπε προσφατα ενας τρελος?μου ειπε πως η αμερικανοι πηγαν στη σεληνη αλλα αυτα που ειδαν τους εκαναν να μην το σκεφτονται να ξαναπανε.με εκανε να αναρωτηθω λεγοντας μου..<<γιατι τη σεληνη την αποκαλουν δορυφορο και οχι περιφορο για παραδειγμα.για σκεψου το λιγο...δορυ-φορος,δηλαδη φερει δορυ-οπλο!!.ασε το αλλο.εκει δεν υπαρχει οξυγονο,αρα δεν υπαρχει διαβρωση.δεν ειναι το τελειο σημειο να κρυψεις κατι η καλλιτερα,το τελειο σημειο να ειχαν κρυψει κατι πολυ πολυ παλια?>>.τελος παντων,αστον αυτον και τις θεωριες του.ειπαμε τρελος ειναι και μαλιστα απο χωριο.

εγω περιμενω απαντησεις απο μελη που ασχολουνται με τη NASA και γενικοτερα τη διαστημικη.πεστε μου ρε παιδια,υπαρχει κανα λογικο σεναριο που να εξηγει το λογο που δεν ξαναπηγαμε στη σεληνη?

οσο για τη θεωρια του πλαστου ταξιδιου με μοναδικο σκοπο να ριχτει σταχτη στα ματια των ρωσσων,θα διαφωνησω.λετε ολοκληρη κυβερνηση της ρωσσιας,με ανεπτυγμενη διαστημικη να μη μπορουσε να καταλαβει οτι το βιντεο ειναι ψευτικο?θα το ειχαν καταλαβει και μαλιστα θα τους ειχαν βγαλει βουκινο σε ολο τον κοσμο.εκτος και αν δεν ειναι και τοσο εχθροι μεταξυ τους.εκτος και αν κρυβουν κατι μαζι.διακρινω κατι σαν..συνομωσια.ισως το θεμα πρεπει να συνεχιστει σε αλλη κατηγορια.

φιλικα
__________________
Αλλαι μεν βουλαί ανθρώπων,
άλλα δε Θεός κελεύει.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 03-02-09, 00:37
ΑΓΓΕΛΟΣ DT Ο χρήστης ΑΓΓΕΛΟΣ DT δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2009
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ ΜΗΠΩΣ?

Φίλη OPHELIA...Τα έχω διαβάσει κι εγώ όλα αυτά που αναφέρεις.Πάρα πολλά βιβλία έχουν περάσει απο τα χέρια μου.Συγκλίνω προς το σενάριο 3 που περιγράφεις.Ξέρεις OPHELIA...Πρέπει να υποψιαζόμαστε τα πάντα.Το μεγαλύτερο δε μυστήριο κατ'εμέ,είναι η σκοτεινή πλευρά της Σελήνης!Δε μπορει...Κάτι γίνεται εκεί πάνω!Οχι με την έννοια φυσικών φαινομένων,αλλά κάποιων δραστηριοτήτων!Γιατί άραγε οι Αμερικανοί σταμάτησαν τις αποστολές στο διάστημα,ενώ οι Ρωσοι τις συνεχίζουν?Των οποίων Ρωσων τη βοήθεια ζητούν οι αμερικανοί!Πάντως,(κι ομολογω οτι είσαι "γατόνι"),ο γέροντας εκείνος ο Ελληνοαμερικανός,μου είχε πει κάτι που κι εσύ "ψυλλιάζεσαι"και σου αποκαλύπτω ακριβώς τη φράση του..."Που λες μικρέ,το φεγγάρι είναι κάτι σαν"γραφείο δημοσίων σχέσεων"του διαστήματος!!!Εκεί πάνω θα συναντήσεις,κάθε...διαστημικής "καρυδιάς"καρυδι!Οπως γίνεται στα μεγάλα...αεροδρόμια!"Αρχισε να γελά νευρικά,ενώ είχα μείνει "ξερός"με αυτά που μου είπε!Έχω τυψεις,που δεν επεδίωξα να τον ξαναβρω!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.