Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-03-08, 13:08
Το avatar του χρήστη Chronicol
Chronicol Ο χρήστης Chronicol δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-03-2008
Περιοχή: Έρχομαι από το νησί του Ήλιου
Μηνύματα: 80
Exclamation Το ηλεκτρονικό φακέλωμα πιο κοντά από ποτέ...

Με αφορμή το παρακάτω link:

[HTML]http://www.cosmo.gr/News/Hellas/192820.html[/HTML]

είπα να ξεκινήσω ένα καινούργιο topic για συζήτηση. Το σχέδιο των Σιωνιστών φαίνεται πως μπαίνει πια στο τελευταίο στάδιό του και τα χειρότερα είναι προ των πυλών. Κάθε είδους ατομική μας ελευθερία θα καταργηθεί στο όνομα της "τρομοκρατίας" και θα γίνουμε πραγματικοί σκλάβοι των Εβραίων - Σιωνιστών - Μασώνων - Μεγαλοτραπεζιτών.

Περιμένω σχόλιά σας.

Ευχαριστώ!
__________________
1. Σκέφτομαι, άρα υπάρχω
2. Η γνώση είναι δύναμη
3. Η ζωή έχει αξία
--- ΟΣΟ ΖΩ, ΕΛΠΙΖΩ! ΠΙΣΤΕΥΕ ΚΑΙ ΜΗ , ΕΡΕΥΝΑ! ---
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-03-08, 13:26
Το avatar του χρήστη skeptic
skeptic Ο χρήστης skeptic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2006
Μηνύματα: 1.211
Προεπιλογή

Θα μας τσιπώνουν από τότε που θα γενιώμαστε...

Μία η λύση...

Σπάστε τις κάμερες! Βραχυκυκλώστε τα μικροτσιπ!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skeptic : 27-03-08 στις 13:28
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-03-08, 13:35
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Chronicol
Με αφορμή το παρακάτω link:

[HTML]http://www.cosmo.gr/News/Hellas/192820.html[/HTML]

είπα να ξεκινήσω ένα καινούργιο topic για συζήτηση. Το σχέδιο των Σιωνιστών φαίνεται πως μπαίνει πια στο τελευταίο στάδιό του και τα χειρότερα είναι προ των πυλών. Κάθε είδους ατομική μας ελευθερία θα καταργηθεί στο όνομα της "τρομοκρατίας" και θα γίνουμε πραγματικοί σκλάβοι των Εβραίων - Σιωνιστών - Μασώνων - Μεγαλοτραπεζιτών.

Περιμένω σχόλιά σας.

Ευχαριστώ!

Περιμενεις να γινει σοβαρη κουβεντα οταν αναφερεις πως θα γινουμε σκλαβοι Εβραιων-Σιωνιστων-Μασωνων-Μεγαλοτραπεζιτων...???

Ελεος ρε παιδια!!!

Ας αναλαβουμε μια φορα τις ευθυνες μας σαν λαος και ας αφησουμε τους Δρακονιανους-Εβραιους-Νεφιλιμ στην ακρη...!
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-03-08, 13:58
mars Ο χρήστης mars δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-06-2007
Μηνύματα: 212
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leo morpheus

Ελεος ρε παιδια!!!

Ας αναλαβουμε μια φορα τις ευθυνες μας σαν λαος και ας αφησουμε τους Δρακονιανους-Εβραιους-Νεφιλιμ στην ακρη...!

Φίλε leo morpheus.

Μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα!!

Ο χρόνος φίλε μου, ο χρόνος!!

Αυτός επιβεβαιώνει ή απορρίπτει ..
τα πάντα!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-03-08, 14:40
Το avatar του χρήστη Τάκης Παπαδόπουλος
Τάκης Παπαδόπουλος Ο χρήστης Τάκης Παπαδόπουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-01-2008
Περιοχή: Locarno Swizzera
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Chronicol
Με αφορμή το παρακάτω link:

[HTML]http://www.cosmo.gr/News/Hellas/192820.html[/HTML]

είπα να ξεκινήσω ένα καινούργιο topic για συζήτηση. Το σχέδιο των Σιωνιστών φαίνεται πως μπαίνει πια στο τελευταίο στάδιό του και τα χειρότερα είναι προ των πυλών. Κάθε είδους ατομική μας ελευθερία θα καταργηθεί στο όνομα της "τρομοκρατίας" και θα γίνουμε πραγματικοί σκλάβοι των Εβραίων - Σιωνιστών - Μασώνων - Μεγαλοτραπεζιτών.

Περιμένω σχόλιά σας.

Ευχαριστώ!
Άντε πάλι!

Τι σου έκαναν οι Μασώνοι, φίλε μου;

Και τι δουλειά έχουν με τους Εβραίους και τους Μεγαλοτραπεζίτες;

Γιά όλα φταίνε όλοι - εκτός από μένα...

Γίνεται σοβαρή συζήτηση έτσι;
__________________
Takispapa
Στον Ωκεανό της ανθρώπινης βλακείας, επιπλέουν ακόμη σκάφη με ΣΤΕΓΝΟΥΣ επιβάτες...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης Παπαδόπουλος : 27-03-08 στις 14:41
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-03-08, 15:03
Το avatar του χρήστη Chronicol
Chronicol Ο χρήστης Chronicol δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-03-2008
Περιοχή: Έρχομαι από το νησί του Ήλιου
Μηνύματα: 80
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leo morpheus
Περιμενεις να γινει σοβαρη κουβεντα οταν αναφερεις πως θα γινουμε σκλαβοι Εβραιων-Σιωνιστων-Μασωνων-Μεγαλοτραπεζιτων...???

Ελεος ρε παιδια!!!

Ας αναλαβουμε μια φορα τις ευθυνες μας σαν λαος και ας αφησουμε τους Δρακονιανους-Εβραιους-Νεφιλιμ στην ακρη...!
Φίλε leo morpheus

Τους κυρίους που αναφέρεις, πλην των Εβραίων, τους έχω ακούσει ελάχιστα και πιστεύω πως είναι δημιούργημα της φαντασίας του Χαρδαβέλλα και άλλων. Όμως μάλλον δεν έχεις δει το zeitgeist, όπως κ άλλα ντοκουμέντα (ταινίες του Moore, συνέντευξη του Russo κτλ), γι' αυτό μιλάς με τόση ειρωνία... Καλό θα ήταν να βουτάς λίγο τη γλώσσα σου στο μυαλό σου πριν μιλήσεις και μην είσαι τόσο στενόμυαλος όταν σου λένε κάτι καινούργιο... Ημουν και γω κάποτε ισχυρογνώμων, αλλά έμαθα να ακούω..

Εξάλλου, ως γνωστόν, ο έξυπνος μιλάει, αλλά ο σοφός ακούει...

Παράθεση:
Άντε πάλι!

Τι σου έκαναν οι Μασώνοι, φίλε μου;

Και τι δουλειά έχουν με τους Εβραίους και τους Μεγαλοτραπεζίτες;

Γιά όλα φταίνε όλοι - εκτός από μένα...

Γίνεται σοβαρή συζήτηση έτσι;
Τάκη, εκτός από αυτά που είπα για τον Μορφέα και ισχύουν και για σένα, να τονίσω ότι δεν είμαι ευθυνόφοβος ούτε θα γίνω... Στα πλαίσια που κινούμε εγώ, εσύ και όλοι εμείς οι κοινοί θνητοί, φταίμε σε πάρα πολλά πράγματα... Απ'τα σκουπίδια που πετάμε, μέχρι την αδιαφορία μας για τα κοινά, από το ενδιαφέρον με τον εαυτό μας και μόνο, μέχρι τη καταδυνάστευση του συνανθρώπου μας προς ώφελός μας...

Απλώς τονίζω, ότι κάποιοι "εγκέφαλοι", σίγουρα πολύ έξυπνοι, αλλά ταυτόχρονα υποχθόνιοι και κυριολεκτικά επικύνδινοι άνθρωποι (άνθρωποι πίσω από τη κουρτίνα, sceptic ) ετοιμάζουν πράγματα που ούτε κάν πολλοί από εμάς δεν έχουμε διανοηθεί, ούτε εγώ μέχρι πρότινος... Και δε ξέρω πόσο σχέση μπορεί να έχουν όλα αυτά τα καθημερινά τραγικά νέα με την προφητική Αποκάλυψη του Ιωάννη (δείτε σχετικό forum)
__________________
1. Σκέφτομαι, άρα υπάρχω
2. Η γνώση είναι δύναμη
3. Η ζωή έχει αξία
--- ΟΣΟ ΖΩ, ΕΛΠΙΖΩ! ΠΙΣΤΕΥΕ ΚΑΙ ΜΗ , ΕΡΕΥΝΑ! ---
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-03-08, 15:15
Το avatar του χρήστη Τάκης Παπαδόπουλος
Τάκης Παπαδόπουλος Ο χρήστης Τάκης Παπαδόπουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-01-2008
Περιοχή: Locarno Swizzera
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Chronicol
Φίλε leo morpheus

Τους κυρίους που αναφέρεις, πλην των Εβραίων, τους έχω ακούσει ελάχιστα ... ...Τάκη, εκτός από αυτά που είπα για τον Μορφέα και ισχύουν και για σένα, να τονίσω ότι δεν είμαι ευθυνόφοβος ούτε θα γίνω... ... ...Απλώς τονίζω, ότι κάποιοι "εγκέφαλοι", σίγουρα πολύ έξυπνοι, αλλά ταυτόχρονα υποχθόνιοι και κυριολεκτικά επικύνδινοι άνθρωποι (άνθρωποι πίσω από τη κουρτίνα, sceptic ) ετοιμάζουν πράγματα που ούτε κάν πολλοί από εμάς δεν έχουμε διανοηθεί, ...
Αναφορικά με τους Τέκτονες, σε παραπέμπω στο οικείο νήμα περί Τεκτονισμού, που ευρίσκεται λανθασμένα στην ενότητα περί Θρησκειών αντί της ορθής περί Φιλοσοφίας, και από σελίδα 64 και εντεύθεν, όπου είμαι βέβαιος ότι θα βρεις απαντήσεις σε κάθε ερώτημά σου, όπως και ότι θα λυθούν πολλές απορίες σου με την απομυθοποίηση μερικών πραγμάτων.
__________________
Takispapa
Στον Ωκεανό της ανθρώπινης βλακείας, επιπλέουν ακόμη σκάφη με ΣΤΕΓΝΟΥΣ επιβάτες...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-03-08, 15:29
Το avatar του χρήστη skeptic
skeptic Ο χρήστης skeptic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2006
Μηνύματα: 1.211
Προεπιλογή

Ας μη θίγονται οι φίλοι μασόνοι της παρέας. Είναι γνωστό ότι είναι και αυτοί πιόνια της παγκοσμιοποίησης (ιδίως οι χαμηλόβαθμοι)..και θα πρέπει να αποχωρήσουν ταχέως αν δεν θέλουν να είναι τέτοιοι και να τους μεταχειρίζονται ως τέτοιους.. αλλά δεν πρέπει να παραγνωρίζουμε το γεγονός ότι η μασονία έχει δυσφημιστεί τόσο πολύ στα μάτια του απλού λαού (που αποκαλούν δίχως αιδώ "βέβηλους") διότι όποιος εργάζεται "εν κρυπτώ" εργάζεται "δολίως" και εναντίον των προσωπικών μας ελευθεριών..
Υπάρχουν όμως σήμερα τέτοιες πολιτικές λέσχες και τέτοιες μυστικές εταιρείες πρωτεργάτες της παγκοσμιοποίησης, που μπροστά τους οι κατά τόπους μασονικές στοές φαντάζουν πραγματικά ακίνδυνες λέσχες οινοποσίας και αφελούς συζήτησης περί ανέμων και υδάτων.. συν τις πραγματικά αστείες τελετές "μύησης"... εμένα μόνο θυμηδία με προκαλούν..

υγ. το πρόγραμμα CHIP (τσιπ) στην αμερική για ηλ.φακέλωμα παιδιών/βρεφών το διαφημίζουν επίσημα οι μασόνοι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skeptic : 27-03-08 στις 15:35
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 27-03-08, 16:01
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Chronicol
Φίλε leo morpheus Καλό θα ήταν να βουτάς λίγο τη γλώσσα σου στο μυαλό σου πριν μιλήσεις και μην είσαι τόσο στενόμυαλος όταν σου λένε κάτι καινούργιο... Ημουν και γω κάποτε ισχυρογνώμων, αλλά έμαθα να ακούω..

Εξάλλου, ως γνωστόν, ο έξυπνος μιλάει, αλλά ο σοφός ακούει...




Eχω βουτηξει τη γλωσσα μου στο μυαλο μου πολυ πριν εσυ ανακαυψεις αυτο το forum και πολυ πριν εσυ μαθεις οτι οι Εβραιοι ζουν στο Ισραηλ...Εισαι κλασικος συνομωσιολογος που τρως αμασητο οτι πουλανε εξ Αμερικης...

Μαθε περι Μασωνιας και Εβραιων απο το Zeitgeist ανοητε ανθρωπε και ασε τα βιβλια που εχουμε διαβασει να πανε στο διαολο...ειναι αχρηστα ε;


Και αλλη φορα να μιλας καλυτερα ειδικα οταν τα θεματα που ανοιγεις ειναι απο link και δεν εχεις τη στοιχειωδη γνωση να γραψεις κατι δικο σου.

Ανοιξε κανα βιβλιο μαγκα...
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 27-03-08, 16:10
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ...ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ...
νεφελιμ εναντιον τεκτονων....ουοοοο...οο

ελεος ομως για ολα φταιει ο ενας για ολα φταιει ο αλλος...

αληθεια εμεις φταιμε αραγε καπου?
ωραιες οι αμπελοφιλοσοφιες δεν λεω...but...

ο σοφος και μιλαει και ακουει φιλε μου...αλλωστε ανθρωπος ειναι και αυτος και οχι ντουβαρι...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.