Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #201  
Παλιά 21-09-07, 20:46
Το avatar του χρήστη karma
karma Ο χρήστης karma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2007
Περιοχή: Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα
Μηνύματα: 167
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από karma
Ναι, είμαι Αστρολόγος!

Επειδή το θέμα δε σχετίζεται με την Αστρολογία και εδώ στο forum δεν περιέχεται ιστός για Αστρολογία, μπορούμε να το συζητήσουμε στις δικές μου σελίδες που αναγράφονται στην υπογραφή μου.

Φιλικά


Συντονιστικη παρεμβαση απο beetlejuice: Wrong... Υπαρχει το http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=1265 , thread περι αστρολογιας με 21 σελιδες (ως τωρα συζητησης!)
Το θέμα αυτό το γνωρίζω, το έχω διαβάσει... πραγματεύεται, γενικά, για το τι εστί Αστρολογία!

Στο forum δε βλέπω κάποιον ιστό Αστρολογίας! Με αστρολογικά, δηλαδή, θέματα!!!!

Εάν προστεθεί... ευχαρίστως να δώσω τα... φώτα μου!
Απάντηση με παράθεση
  #202  
Παλιά 21-09-07, 20:49
NO1 Ο χρήστης NO1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2007
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή 2012

έτυχε να έχω αυτή την κουβέντα πριν κάποιους μήνες με έναν φίλο μου αστροφυσικό απο Γερμανία... δεν μπήκε σε πολλές λεπτομέριες ίσως και επειδή δεν του επιτρεπόταν...
αυτό που μου είπε σε γενικές γραμμές για το έτος αυτό είναι ότι το ¨καλό¨ θα αρχίσει να μπαίνει ενεργά στο παιχνίδι.... μου έδωσε να καταλάβω κατά κάποιο τρόπο πως σήμερα αυτό που κατά βάση κυριαρχεί τη φύση είναι το ¨κακό¨ (το περιγράφω πολύ απλά) απο το 2012 και μετά τα πράγματα φαίνεται να αλλάζουν, τώρα αν όλες αυτές οι αλλαγές γίνουν σε αστρικό πεδίο δεν ξέρω δεν μου το ανέλυσε παραπάνω.
Απάντηση με παράθεση
  #203  
Παλιά 21-09-07, 21:27
Το avatar του χρήστη Eagle's Ascension
Eagle's Ascension Ο χρήστης Eagle's Ascension δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-07-2007
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή Το Μέλλον

Με σεβασμό παραθέτω μία μετάφραση που έχω κάνει σε ένα πλήρως κατατοπιστικό άρθρο περί των επερχόμενων αλλαγών.

Το μέλλον της Γης


Η Γη και ο μεγάλος κεντρικός Ήλιος θα κάνουν το ταξίδι από τον διαχωρισμό στην ενότητα μέσα από την ανάσταση όλων των ειδών πάνω στην Γη στους αιώνες που ακολουθούν. Η Γη αποφασίζει να ανυψωθεί, διαλέγοντας να επιστρέψει στο φως του μεγάλου κεντρικού ήλιου. Αυτή η αλλαγή θα είναι σταδιακή, δεν θα συμβεί από την μια μέρα στην άλλη, και τα πάντα πάνω στην Γη θα φωτιστούνε από το φως με την σειρά τους.

Υπάρχουν πολλές αστρικές πύλες που οδηγούν στα όρια του μεγάλου κεντρικού ήλιου και που θα περαστούν την επόμενη περίοδο 18 ετών. Κάθε αστρική πύλη θα αυξάνει την μαγνητική ενέργεια που θα είναι παρούσα στην Γη. Με κάθε είσοδο, η Γη πρέπει να φτάνει σε μια ακόμα υψηλότερη δόνηση έτσι ώστε να ενεργοποιεί και να κινητέ μέσα στην επόμενη φάση ενέργειας εντός του μεγάλου κεντρικού ήλιου. Κάθε είσοδος θα απαιτεί την συνεχόμενη αποτοξίνωση όλων τον μη συμβατών ενεργειακών υπογράφων πάνω στην Γη, και τον ασπασμό όλο και περισσότερης μαγνητικής ενεργειακής ροής μέσα σε όλα τα είδη. Ανάμεσα στα χρόνια 2017 και 2018, η Γη θα εισέλθει πλήρως στον Μεγάλο Κεντρικό Ήλιο. Όλα αυτά που δεν συμβαδίζουν με αυτόν θα σπρωχτούν έξω από τα όρια της. Έτσι, όσοι άνθρωποι ή από τα αλλά είδη παραείναι παράφωνα, μπορεί και να πεθάνουν με την επαφή. Μερικοί το έχουν ονομάσει αυτό ‘είσοδο στην φωτονική ζώνη’. Όντως, η είσοδος στον Μεγάλο Κεντρικό Ήλιο θα σημαδέψει την ολοκλήρωση της εκλογής της Γης να επιστρέψει στην αγκαλιά μας. Δεν θα σημάνει ωστόσο την ανύψωση στην επόμενη διάσταση. Η ανύψωση στην πέμπτη διάσταση της Γης θα πάρει πάνω από 1000 χρόνια ακολουθώντας την είσοδο στον Μεγάλο Κεντρικό Ήλιο και πολλές ακόμα αλλαγές.

Η Γη θα συνεχίσει να φωτίζετε εκ των έσω ακολουθώντας την είσοδο στον Μεγάλο Κεντρικό Ήλιο. Εντός του μεγάλου κεντρικού ήλιου, η Γη θα λούζετε με φως μέρα και νύχτα. Η φωταγώγηση της Γης θα βιωθεί σαν ένα αυξανόμενο φως μέσα και έξω από όλες τις μορφές. Στην αρχή το φως θα λάμπει με την μορφή ενός αυρικού πεδίου ή ενός κύκλου φωτός. Αργότερα, όλα τα ζωντανά θα λάμπουν εκ των έσω σαν να έχουν μια αναμμένη φωτεινή λάμπα μέσα τους. Με τον καιρό το φως θα συνεχίσει να αυξάνετε μέχρι που όλα τα στέρεα θα φαίνονται ημιαιθερικά και διάφανα. Σε αυτό το σημείο η Γη θα έχει εισέλθει στην τέταρτη διάσταση. Αναμένετε ότι η Γη δεν θα προχωρήσει στην τέταρτη διάσταση πλήρως για περίπου 300 χρόνια στο μέλλον σας.

Αφότου η Γη σταθεροποιηθεί στην τέταρτη διάσταση, η εσωτερική φωταγώγηση όλης της μορφής θα συνεχίσει να αυξάνετε, σταδιακά και με τον χρόνο. Από την τρίτη διάσταση, η Γη θα αρχίσει να 'λιώνει' με τους βράχους και τις πέτρες να γίνονται υγρά. Πάνω στην τέταρτη διάσταση ωστόσο, η μορφή θα συνεχίσει να φαίνετε στερεά. Με την φωτιά να αυξάνετε στην τρίτη διάσταση σε αρκετή 'ζέστη' με τον καιρό, και με την συνεχόμενη φώτιση, όλη η Γη θα πυρακτωθεί και θα εισέλθει στην πέμπτη διάσταση. Στον χρόνο εκείνο, στην τρίτη διάσταση ένα άστρο θα γεννηθεί, και η Γη θα πάρει φωτιά. Πάνω στην πέμπτη διάσταση ωστόσο, όλα θα είναι όπως πρέπει ή στέρεα, αλλά ελαφρύτερα, λιγότερο πυκνά, πιο φωτισμένα, και πιο διαφανή απ' ότι τα βιώνετε τώρα. Η Γη δεν αναμένετε να ανυψωθεί στην πέμπτη διάσταση για περίπου 1000 χρόνια στο μέλλον.





Η ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΘΑΡΣΗ



Η επερχόμενη περίοδος των 100 χρόνων πάνω στην Γη είναι μια περίοδος μεγάλης κάθαρσης. Η Γη πρέπει να καθαρίσει το δέρμα της ή την επιφάνεια, σε μια προετοιμασία για εμφύσιξη ψυχής ή πεφώτηση. Η εμφύσιξη ψυχής προς την τέταρτη διάσταση δεν μπορεί να αρχίσει αν η Γη δεν καθαρίσει αρκετές τοξίνες για να επιτραπεί αυτή η αλλαγή. Αυτή την ώρα, μόνο οι κορυφές τον βουνών στις πιο απομακρυσμένες περιοχές, μαζί με ποσότητες του ωκεανού αγγίζουν την τέταρτη διάσταση. Και έτσι είναι ένα μακρύ ταξίδι αγαπητέ, και κάτι που όλοι οι άνθρωποι θα ζήσουν για να το δουν να ολοκληρώνετε, ή μέσα από τους μελλοντικούς τους απογόνους, ή από το ίδια την τωρινή τους ενσάρκωση.

Αυτή η περίοδος της επερχόμενης κάθαρσης θα επιτρέψει στα μέλη εκείνα όλων των ειδών που δεν μπορούν να ανυψωθούν, να καθαριστούν από την Γη μέσω θανάτου. Αυτό σημαίνει ότι οποιαδήποτε γενεαλογία χωρίς την ικανότητα ανόδου σε οποιοδήποτε είδος, συμπεριλαμβανομένου και της ανθρωπότητας θα χαθεί και δεν θα συνεχίσει να αναπαράγει. Ήδη όλα τα γένη πάνω στην Γη έχουν αρχίσει αυτή την διαδικασία.

Μερικά ζώα κάτω από την φροντίδα των ανθρώπων δεν επιλέγουν να εξελιχθούν καθόλου καθώς δεν υπάρχει ψυχή να τα εμψυχώνει. Αυτά τα ζώα θα εξαφανιστούν μέσα από ανεξήγητους ιούς και αρρώστιες στο επόμενο ένα τέταρτο του αιώνα. Αυτό μπορεί να είναι δύσκολο, μιας και αυτά τα είδη είναι η κύρια πηγή τροφής των περισσότερων ανθρώπων. Βλέπουμε επίσης, ότι η ανθρωπότητα θα αλλάξει και από κρεατοφάγα θα γίνει χορτοφάγα με τον καιρό, και αυτό ίσως θα γίνει επειδή απλά θα υπάρχει έλλειψη ζωικής τροφής με την κάθαρση.

Και τα φυτά επίσης υπό την φροντίδα των ανθρώπων είναι συχνά άψυχα, εκτός και αν οι άνθρωποι αυτοί που τα καλλιεργούν επιλέγουν να εξελιχθούν. Τέτοια φυτά μπορεί να μην είναι ικανά να εξελιχθούν σαν αποτέλεσμα, και μπορεί όντως να εκλείψουν μέσα από ανεξήγητους ιούς και αρρώστιες στα χρόνια που έρχονται. Εδώ υπάρχει ένα ακόμα πρόβλημα με την τροφοδοσία, μιας και η περισσότερη τροφή στο κόσμο προέρχεται από ασυνείδητες μεθόδους καλλιέργειας. Αυτό ίσως είναι μια συμβουλή κάτω από τέτοιες προϋποθέσεις να σχεδιάσετε να γίνετε αυτόνομοι όσο αναφορά την πηγή τροφή σας σαν ένας πνευματικός άνθρωπος. Βλέπουμε πολλές πνευματικές κοινωνίες ανθρώπων που θα μάθουν να μεγαλώνουν και να προμηθεύουν τις δικές τους ανάγκες στις ερχόμενες δεκαετίες, και όντως έτσι είναι πως οι πιο πολλοί άνθρωποι θα επιβιώσουν στην επερχόμενη περίοδο αλλαγής.

Η ηλεκτρική ενέργεια θα συνεχίσει να ελαττώνεται και τόσο λίγη θα είναι διαθέσιμη που οι διακοπές ρεύματος θα γίνουν κάτι το συνηθισμένο στις πόλεις. Σαν αποτέλεσμα, η ανάπτυξη εναλλακτικών μορφών ενέργειας μπορεί να είναι σημαντική για τις νέες κοινωνίες. Υπάρχει ωστόσο πολύ απληστία και καιροσκοπία που θα προκαλέσουν τον θάνατο του κατασκευαστή τέτοιων συσκευών αν προωθηθούν ανοιχτά στην αγορά αυτόν τον καιρό. Γι' αυτό τον λόγο συμβουλεύουμε το κανάλι μας να μην συγκεντρώνετε πάνω σε τέτοια πράματα, και κανέναν στον οργανισμό της, αλλά προτείνουμε να περιμένουν μέχρι αυτές οι κοινωνίες να αναπτυχθούν. Η τεχνολογία που είναι φωτονική δεν είναι πολύπλοκη, και μπορεί να έρθει μπροστά σε μικρή ποσότητα και να μην προκαλέσει ενοχλήσεις. Με τον τρόπο αυτό, οι ανερχόμενες κοινωνίες θα μπορούν να έχουν μια περιορισμένη μορφή ενέργειας για να τους κάνει την ζωή λίγο ευκολότερη.

Οι αλλαγές της Γης θα αυξηθούνε στο επόμενο τέταρτο του αιώνα, με σεισμούς, πλημμύρες, τυφώνες, και το συνεχόμενο λιώσιμο των παγωμένων πόλων λόγο της παγκόσμιας θέρμανσης. Η παγκόσμια θέρμανση είναι απλά αποτέλεσμα της συνεχόμενης ανόδου σε δονήσεις της Γης καθώς κάθε είδος μεταβάλει την γενετική του δομή. Οι εξελιγμένοι άνθρωποι θα χρειαστεί να συντονιστούνε με την Γη για να αποφασίσουν που θα χρειαστεί να ξεκινήσουν την κοινωνία ώστε να είναι ασφαλείς. Κάνοντας το αυτό, θα μπορέσουν να αποφύγουν τις φυσικές καταστροφές που ή θα σκοτώσουν την μορφή τους ή θα προκαλέσουν αναστάτωση στην ζωή τους.

Αυτές οι αλλαγές δεν θα συμβούν από την μια μέρα στην άλλη, αλλά έρχονται, και θα χτίσουν σιγά μια κορυφαία μετατροπή στον επόμενο αιώνα. Στην ουσία, το δέρμα της Γης πρέπει να αλλάξει. Αυτό απαιτεί τις τωρινές ηπείρους να πλημμυρίσουν και νέα Γη να γεννηθεί από τους ωκεανούς. Στην επόμενη περίοδο 300 ετών όλες οι σημερινές ήπειροι θα είναι κάτω από το νερό, με τις βουνοκορφές σαν νησιά, και νέες ήπειροι θα δημιουργηθούν από τους ωκεανούς. Όλοι οι επιζώντες άνθρωποι θα ταξιδέψουν και θα κινηθούν εκεί που η Γη θα είναι ασφαλής, συνεχίζοντας το εξελικτικό τους ταξίδι.



original text : http://www.ascendpress.org/articles/...-sun/Sun1.html
__________________
Will is the Power that drives the Force
Love be the Power that drives my Will
Απάντηση με παράθεση
  #204  
Παλιά 21-09-07, 21:28
Το avatar του χρήστη Eagle's Ascension
Eagle's Ascension Ο χρήστης Eagle's Ascension δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-07-2007
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

Ένα χαρούμενο μέλλον μπροστά



Κάθε άνθρωπος, είτε διαλέξει να κινηθεί με την αλλαγή που η εξύψωση κληροδοτεί, είτε τελειώσει την ζωή με θάνατο, θα βιώσει την άνοδο των μελλοντικών απογόνων. Όλη η ανθρώπινη συνείδηση θα ζήσει και θα δει την γέννηση ενός νέου αύριο, και την χρυσή εποχή της ανύψωσης μπροστά. Η Γη γυρνάει 'σπίτι' στον Μεγάλο Κεντρικό Ήλιο αγαπητέ, και όλοι θα είναι μάρτυρες μιας τέτοιας εμπειρίας.

Έτσι, όλα αυτά που η Γη βίωσε θα έρθουν να γίνουν κατανοητά. Καθώς όλα αυτά που βίωσε η Γη κατανοηθούν, θα χαρούνε όλες οι ψυχές μαζί με τον Μεγάλο Κεντρικό Ήλιο! Καθώς η Γη πορεύτηκε στην σκοτεινή κοιλάδα της σκιάς του θανάτου και επέστρεψε, αναστήθηκε, και εξυψώθηκε! Και τι ταξίδι αγαπητέ! Ένα τέτοιο ταξίδι διδάσκει αυτό που δεν μπορεί να μαθευτεί με κανέναν άλλο τρόπο. Αυτός είναι και ο λόγος που το ταξίδι αυτό συνέβη, για να μάθουμε, να μεγαλώσουμε, να αναπτυχθούμε, και να γυρίσουμε εν τέλη σπίτι, στο ΕΝΑ ..ξανά.

Τιμάμε βαθύτατα κάθε άνθρωπο που διαλέγει τον δρόμο της ανόδου. Το να ανυψωθείς με ανθρώπινη μορφή πάνω στην Γη είναι ίσως το πιο δύσκολο ταξίδι όλων των εποχών. Αλλά όσο δύσκολο και να είναι, διδάσκει την ψυχή πάρα πολλά. Οι ψυχές αυτές που θα επιτρέψουν το ταξίδι της ανύψωσης, θα έχουν το προνόμιο να μάθουν πιο πολλά από όλες τις άλλες ψυχές που υπήρξαν ποτέ μέσα και έξω από τον χρόνο και τον χώρο σε μορφή! Γι' αυτό άλλωστε δεν είναι και η ψυχή; Για να μάθει, να μεγαλώσει, να αναπτυχθεί, και να πάει σπίτι, μεταφέροντας την κατανόηση που κερδίθηκε, ώστε να την μοιραστεί με όλες τις άλλες ψυχές πάνω σε όλες τις άλλες διαστάσεις. Έτσι είναι, και έτσι θα είναι.

Ολοκληρώνουμε αυτήν την πρώτη μετάδοση με μια ιδιαίτερη ευλογία προερχόμενη από τον Μεγάλο Κεντρικό Ήλιο στην δικιά μας γλώσσα.

Nom nomi nanu nonu mon.

Από το ΕΝΑ έχεις έρθει, και στο ΕΝΑ θα ξαναγυρίσεις.

Μέχρι της επόμενη μας επικοινωνία.

Νάμαστε

Ο Μεγάλος Κεντρικός Ήλιος
__________________
Will is the Power that drives the Force
Love be the Power that drives my Will
Απάντηση με παράθεση
  #205  
Παλιά 21-09-07, 22:47
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε karma η σχετική αναφορα μου στον φίλο αστρολόγο (χωρίς παρένθεση)
ήταν για να τον ρωτήσω εαν συμβαίνει κάτι τέτοιο σχετικα με το 2012..
(Πως οι αστρολόγοι δεν μπορούν να δουν πέρα απο το 2012 όπως είχα διαβάσει
σε ένα σχετικο θέμα σε άλλο ΦΟΡΟΥΜ)

Όπως σωστα αναφέρεις και εσυ μου απάντησε πως κατι τετοιο δεν υφίσταται.

Με αυτο που ανέφερα είναι να παρουσιάσω την ανευθυνότητα κάποιων να
παρουσιάζουν διάφορα στοιχεία ως σωστά.

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #206  
Παλιά 21-09-07, 23:00
Το avatar του χρήστη chaoticblue
chaoticblue Ο χρήστης chaoticblue δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2007
Μηνύματα: 170
Προεπιλογή

Λίγο παρανοικό (εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου αυτο) αλλα ωραίο θεμα.

Πιστευω, οσο γραφικός κι αν ακούγομαι, οτι κατι θα συμβει το 2012. Τι θα ειναι αυτό δεν ξέρω. Θα ειναι κατι που θα προκύψει απο γήινα αίτια, θα είναι κατι που θα προκύψει απο εξωγήινα, θα είναι ενας "απλα" μεγάλος πόλεμος, Θα είναι φυσικές καταστροφές? Δεν ξέρω. Σαν απο ενστικτο όμως το "νιώθω" οτι κάτι θα συμβει στο εγγυς μέλλον. Υποθετω λοιπόν λόγω των όσων ακούγονται για εκείνη την ημερομηνία οτι κάτι θα συμβεί.
Μπορει να βγεί σωστός κι ο David Icke με τους ερπετοειδείς. Δεν ξέρω πόσοι εχετε διαβάσει το εργο του, αλλα προσωπικά οσο γελοίο κι αν ακούγεται του δίνω βάση.
Τι ακριβώς θα γίνει δεν ξερω. Αλλα το νιώθω οτι θα γίνει κατι το πολυ μεγάλο. Τι να πω ίσως είμαι κι εγω θύμα παραπληροφόρησης. Θυμάμαι όμως οτι αυτό το αίσθημα του οτι "κάτι θα γίνεϊ" το είχα πριν διαβάσω το οτιδήποτε.
__________________
"When you make your peace with authority, you become authority." J. Morrison

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chaoticblue : 21-09-07 στις 23:02
Απάντηση με παράθεση
  #207  
Παλιά 22-09-07, 00:57
Bilibakos Ο χρήστης Bilibakos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2007
Μηνύματα: 128
Thumbs up

Chaotic:Τι ακριβώς θα γίνει δεν ξερω. Αλλα το νιώθω οτι θα γίνει κατι το πολυ μεγάλο. Τι να πω ίσως είμαι κι εγω θύμα παραπληροφόρησης. Θυμάμαι όμως οτι αυτό το αίσθημα του οτι "κάτι θα γίνεϊ" το είχα πριν διαβάσω το οτιδήποτε.

Δεν εισαι ο μονος. Εκτος απο μενα, βλεπω και πολλους γυρω μου με το ιδιο αισθημα. Μηνυματα απο το υποσυνειδητο; Λανθανον ενστικτο; Ο χρονος θα δειξει...
__________________
Ίσως να μην υπάρχουν άλλες λέξεις που να χρησιμοποιήθηκαν με τόσο άστοχο και ανεύθυνο τρόπο, όσο οι λέξεις <<πιθανότητα>> και <<σύμπτωση>>.
Απάντηση με παράθεση
  #208  
Παλιά 22-09-07, 01:33
Το avatar του χρήστη karma
karma Ο χρήστης karma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2007
Περιοχή: Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα
Μηνύματα: 167
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR
Φίλε karma η σχετική αναφορα μου στον φίλο αστρολόγο (χωρίς παρένθεση)
ήταν για να τον ρωτήσω εαν συμβαίνει κάτι τέτοιο σχετικα με το 2012..
(Πως οι αστρολόγοι δεν μπορούν να δουν πέρα απο το 2012 όπως είχα διαβάσει
σε ένα σχετικο θέμα σε άλλο ΦΟΡΟΥΜ)

Όπως σωστα αναφέρεις και εσυ μου απάντησε πως κατι τετοιο δεν υφίσταται.

Με αυτο που ανέφερα είναι να παρουσιάσω την ανευθυνότητα κάποιων να
παρουσιάζουν διάφορα στοιχεία ως σωστά.
Αγαπητέ AVATARGR

Σ' ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. Είμαι η... φίλη karma!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chaoticblue
Λίγο παρανοικό (εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου αυτο) αλλα ωραίο θεμα.

Πιστευω, οσο γραφικός κι αν ακούγομαι, οτι κατι θα συμβει το 2012. Τι θα ειναι αυτό δεν ξέρω. Θα ειναι κατι που θα προκύψει απο γήινα αίτια, θα είναι κατι που θα προκύψει απο εξωγήινα, θα είναι ενας "απλα" μεγάλος πόλεμος, Θα είναι φυσικές καταστροφές? Δεν ξέρω. Σαν απο ενστικτο όμως το "νιώθω" οτι κάτι θα συμβει στο εγγυς μέλλον. Υποθετω λοιπόν λόγω των όσων ακούγονται για εκείνη την ημερομηνία οτι κάτι θα συμβεί.
Μπορει να βγεί σωστός κι ο David Icke με τους ερπετοειδείς. Δεν ξέρω πόσοι εχετε διαβάσει το εργο του, αλλα προσωπικά οσο γελοίο κι αν ακούγεται του δίνω βάση.
Τι ακριβώς θα γίνει δεν ξερω. Αλλα το νιώθω οτι θα γίνει κατι το πολυ μεγάλο. Τι να πω ίσως είμαι κι εγω θύμα παραπληροφόρησης. Θυμάμαι όμως οτι αυτό το αίσθημα του οτι "κάτι θα γίνεϊ" το είχα πριν διαβάσω το οτιδήποτε.
Θα συμφωνήσω με τη δημοσίευση του φίλου/ης chaoticblue! Οι περισσότεροι "ψαγμένοι" άνθρωποι το "νιώθουν" αυτό....

Για τον David Icke πιστεύω πως τα λεγόμενά του έχουν κάποια βάση (έχω διαβάσει το βιβλίο του). Η γνώμη μου είναι, πως αν όλα αυτά που γράφει είναι 100% αληθινά, γιατί αφήνουν το βιβλίο του να κυκλοφορεί έτσι ελεύθερα και γιατί δεν έχει κινδυνεύσει η ζωή του;;; Οπωσδήποτε θα υπάρχει μία αλήθεια (ειδικά στο κεφάλαιο με τη Diana).

Πιστεύω πως οι ερπετοειδείς είναι ένα μέρος του συνόλου των φυλών που επιβουλεύονται τη γη... Κατά τη γνώμη μου είναι περισσότεροι... Απ' ότι έχω ακούσει, είναι μία συμμαχία τουλάχιστον πέντε φυλών.

Το μέλλον θα επιβεβαιώσει τις ανησυχίες μας....
Απάντηση με παράθεση
  #209  
Παλιά 22-09-07, 01:59
Bilibakos Ο χρήστης Bilibakos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2007
Μηνύματα: 128
Exclamation Μια μικρη αναδρομη

Συγνωμη για την αναδρομη μου σε παλαιοτερο post, αλλα στο#113 ο kiklwnas σχολιασε την ομοφωνη τοποθετηση διαφορων ομαδων μπροστα σε καποιο γεγονος περιπου το 2012. Θελω σας θυμισω πως πολλες θρησκειες και οχι μονο μας μιλησαν και για καποιον κατακλυσμο που εγινε παλια... Τα συμπερασματα δικα σας...
__________________
Ίσως να μην υπάρχουν άλλες λέξεις που να χρησιμοποιήθηκαν με τόσο άστοχο και ανεύθυνο τρόπο, όσο οι λέξεις <<πιθανότητα>> και <<σύμπτωση>>.
Απάντηση με παράθεση
  #210  
Παλιά 22-09-07, 02:40
Το avatar του χρήστη Giorgos
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2004
Περιοχή: Stockholm
Μηνύματα: 775
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από karma
Θα συμφωνήσω με τη δημοσίευση του φίλου/ης chaoticblue! Οι περισσότεροι "ψαγμένοι" άνθρωποι το "νιώθουν" αυτό....
Δεν αναρωτιέσαι γιατί το νιώθουν μονο ψαγμένοι;

Επίσης φιλε bilibakos δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις στο προηγούμενο post σου...
__________________
"Knowledge speaks, but wisdom listens." (Jimi Hendrix)
Για αυτούς που με ξέρουν... Γεώργιος Σαββίδης!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giorgos : 22-09-07 στις 02:47
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.