Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #341  
Παλιά 07-09-08, 19:52
Το avatar του χρήστη Spiros
Spiros Ο χρήστης Spiros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-06-2008
Μηνύματα: 83
Προεπιλογή

Ένα είναι το σίγουρο. Οτι τίποτα δεν είναι σίγουρο.
Κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει το 2012 ή το 2024 ή το 2036 ούτε ποτέ άλλοτε.
Οπότε....!!!?????
Πάντως έχει πλάκα. Μπορούμε να σκεφτούμε μερικές δεκάδες θεωρείες ακόμα και κάτι θα πετύχουμε στο τέλος.
__________________
They bring you down to their level and they beat you with experience.
Απάντηση με παράθεση
  #342  
Παλιά 08-09-08, 03:07
Το avatar του χρήστη Divider
Divider Ο χρήστης Divider δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-07-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή

Εγώ άκουσα για τον πλανήτη nibiru ο οποιος λέει στις 23/12/2012 η τροχιά του θα τον φέρει διπλα από την γι με αποτέλεσμα το μαγνητικό του πεδίο να σταματήσει την περιστροφή τις gis από 3 έως 7 ημερες προκαλώντας βιβλικές καταστροφές.
Επίσης έχω ακούσει ότι αυτόν τον πλανήτη τον χαρακτηρίζουν "Αλήτη" επειδή δεν έχει συγκεκριμένη τροχιά όπως η γη αλλα τριγυρνάει στο σύμπαν και ότι κάποτε χρησιμοποιούταν ως βάση ανεφοδιασμού και όχι ως το σπίτι κάποιας φίλης.
επίσης έχω ακούσει κάτι που καταρρίπτει το παραπάνω ότι ο πλανήτης ήταν ο πλανήτης που κατοικούσαν οι "Elohim"
εκείνοι που ενώθηκαν με τις κόρες τον ανθρώπων και έτσι δημιουργήθηκαν οι nephelim.
Κανεις δεν μπορεί να είναι σίγουρος αν κάτι τέτοιο αληθεύει το μονο που ξέρω είναι ότι από εκεί που είχα βρει αυτές τις πληροφορίες πριν αρκετό καιρό είχε μια ακόμη ημερομηνία
/05/2009.
Έλεγε ότι μέσα στον μηνα μάιο το 2009 ο nibiru θα ξεκινήσει να είναι ορατός με γυμνό μάτι από όλο τον πλανήτη και έτσι θα παραμείνει μέχρι να περάσει από την γη.
Κάπου στον βόρειο η στον νότιο polo οι αμερικανοι έχουν στήσει μια μυστική βάση με ειδικό τηλεσκόπιο και με αυτό παρατηρούν την πορεία του πλανήτη..
επίσης ένας χάρτης με τα σημεία που δεν θα επηρεαστούν στις ΗΠΑ κυκλοφορεί στο net.
Ορίστε

Απάντηση με παράθεση
  #343  
Παλιά 08-09-08, 08:57
Το avatar του χρήστη Spiros
Spiros Ο χρήστης Spiros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-06-2008
Μηνύματα: 83
Προεπιλογή

Καταρχήν ο χάρτης που δίνεις δεν αναφέρει κανένα πλανήτη Nibiru ή ότι έχει σχέση με αυτόν. Είναι ο χάρτης που έφτιαξε ο Dr. Chet B. Snow και βρίσκεται στο βιβλίο του Mass Dreams of the Future που εκδόθηκε το ’89 και μιλάει για τις πιθανές αλλαγές που θα υποστεί ο πλανήτης τη χρονική διάρκεια 1998 έως 2012 -όπως λέει και στην εικόνα που παρουσιάζεις.
Δεύτερον. Η εικονα που παρέθεσες - δεν έχω διαβάσει το βιβλίο - είναι από ότι φαίνετε ο «νέος χάρτης» της βόρειας Αμερικής μετά από πιθανή άνοδο των υδάτων μετά από λιώσιμο των πάγων.
Τρίτον. Το θέμα του Nibiru έχει αναφερθεί σε αυτή την ενότητα πολλές φορές και έχει ήδη συζητηθεί.
Τέταρτον. Κάπου άκουσες; Που το άκουσες και από ποιόν.

Πέμπτον και τελευταίο (από μένα). Εγκαταλείπω αυτό το θέμα (ίσως και το forum) γιατί βαρέθηκα να διαβάζω ιστοριούλες που δεν απέχουν από τα παραμύθια της Χαλιμάς ή το κουτσομπολιό της γειτονιάς. Λυπάμαι τους κους Διαχειριστές που προφανώς έφτιαξαν αυτό τον δικτυακό χώρο με σκοπό τη συζήτηση και την αναζήτηση και έχει μετατραπεί σε χωνευτήρι φωτογραφιών, παράλογων υποθέσεων και ότι άλλο κατέβει στο μυαλό του καθενός. Με τα παραπάνω, δεν θέλω να προσβάλω κανένα με κανένα τρόπο ή δικαιολογία αλλά αισθάνομαι ότι προσβάλεται η νοημοσύνη μου.
__________________
They bring you down to their level and they beat you with experience.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Spiros : 08-09-08 στις 08:59
Απάντηση με παράθεση
  #344  
Παλιά 08-09-08, 09:31
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Πέμπτον και τελευταίο (από μένα). Εγκαταλείπω αυτό το θέμα (ίσως και το forum) γιατί βαρέθηκα να διαβάζω ιστοριούλες που δεν απέχουν από τα παραμύθια της Χαλιμάς ή το κουτσομπολιό της γειτονιάς..


φιλτατε spiros να σου θυμησω οτι εδω ειναι απλα ενα forum..ειναι σαν την τηλεοραση.. αν δεν συμφωνεις με καποια πραγματα αλλαζεις καναλι και δεν σπας την τηλεοραση.. ειμαι καινουριος εδω και καποιοι κι εμενα δεν μου κανουν,ομως μην το κανεις αυτο.. βρεθηκαμε κι εδω μεσα για καποιον λογο..κατι θα παρουμε κατι θα δωσουμε..

φιλικα.
Απάντηση με παράθεση
  #345  
Παλιά 08-09-08, 10:14
Το avatar του χρήστη Spiros
Spiros Ο χρήστης Spiros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-06-2008
Μηνύματα: 83
Προεπιλογή

Σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα «να σπάσει η τηλέοραση». Αλλά η εποχή της Trash TV έχει περάσει. Ο Έλληνας τηλεθεατής δεν χάφτει πλέον την κάθε είδηση τόσο εύκολα. Όχι πως δεν τρώει ακόμα τις μπαρούφες που του πασάρουν, απλά χρειάζεται πολύ μεγαλήτερη προσπάθεια από τους παρουσιαστές για να το καταφέρουν.
Δυστηχώς το Internet, ειδικά στην Ελλάδα είναι ακόμα στα σπάργανα.
Δεν λέω. Έχω πει και εγώ πολλές βλακείες στα γραπτά μου στα Forums. Αλλά προσπαθώ τουλάχιστον να είμαι προσεκτικός.
Αν πάρεις αυτό το θέμα (Έτος 2012) από τις 35 σελίδες, και χωρίς να κάνεις περιλήψεις, και κρατήσεις μόνο αυτά που πρέπει, δεν θα καλύψεις πάνω από 10 σελίδες στο τέλος.
Και λέγοντας «πρέπει» εννοώ τις διπλό-τριπλό-αναφορές στο ίδιο αντικείμενο, στις αοριστολογίες και τους παράλογους συνειρμούς. Ας μην αποκλείσω την προπαγάνδα και της διαφημίσεις.
Λυπάμαι αλλά πιστεύω ότι με αυτό τον τρόπο μόνο διάλογος δεν γίνεται.
__________________
They bring you down to their level and they beat you with experience.
Απάντηση με παράθεση
  #346  
Παλιά 08-09-08, 11:25
lakwn Ο χρήστης lakwn δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-07-2008
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Δεν καταλαβαίνω γιατί σώνει και καλά πρέπει να συμβεί κάτι κακό το 2012.
Ήδη έστω και για πλάκα ο κόσμος στο άκουσμα του έτους αυτού έχει μόνο να πεί κάτι κακό. Αυτό ήταν δηλαδή? Αφομοιώθηκε απο τον εγκέφαλο και δεν μας το βγάζει κανείς πια? Πλάκα θα έχει και μόνο η δύναμη της σκέψης μας να προκαλέσει κάτι άσχημο.

Άν και δεν με πολυενδιαφέρει το 2012 γιατί για να φτάσουμε εκεί θα πρέπει να την γλιτώσουμε απο το γνωστό πείραμα που θα γίνει στις 10 Σεπτεμβρίου (μεθαύριο). Αλλά και να την γλιτώσουμε αποκλείετε να μείνουνε κάποιοι με σταυρωμένα χέρια, κάτι καινούργιο θα κατεβάσει η γκλάβα τους.
Απάντηση με παράθεση
  #347  
Παλιά 08-09-08, 15:46
Το avatar του χρήστη Divider
Divider Ο χρήστης Divider δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-07-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή

Φιλε σπύρο όπως είπα αυτά τα άκουσα δεν μπορούσα να είμαι σίγουρος η όχι.
τις 2 photo τις είχα βρει σε ένα video στο youtube με τίτλο Are You Ready?
που είχε θέμα με αυτό.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ενώ γίνετε ένας διάλογος αν κάποιος πει κάτι που δεν ισχύει πρέπει σώνει και καλά να τον κράξετε.
Ένταξη ρε παιδιά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος ούτε είμαι σπουδαγμένος ούτε τίποτα.Αλλα αυτά τα θέματα με ενδιαφέρον περισσότερο από αρκετούς ανθρώπους και μιας και δεν έχω τις κατάλληλες προϋποθέσεις για σωστή ερευνα βασίζομαι σε συζητήσεις μπας και ξεστραβωθώ η μάθω κάτι που στέκει.
τι να πω ευχάριστο για την απάντηση σου
Απάντηση με παράθεση
  #348  
Παλιά 09-09-08, 09:52
Το avatar του χρήστη Spiros
Spiros Ο χρήστης Spiros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-06-2008
Μηνύματα: 83
Προεπιλογή

@Divider
Σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να σε θίξω προσωπικά. Η «επίθεσή» μου δεν είχε στόχο εσένα προσωπικά.
Τις τελευταίες εβδομάδες ασχολούμαι με δύο θέματα αυτού του Forum (Έτος 2012 & Nefelim). Προσπαθώ να βρω την αλήθεια ή το παραμύθι που υπάρχει πίσω από αυτές τις θεωρίες. Πριν πάρω μέρος σε αυτές τις συζητήσεις διάβασα ΟΛΑ τα σχόλια από την αρχή, κάτι που πάρα πολλοί δεν έκαναν με αποτέλεσμα η συζήτηση αυτή να πηγαίνει συνέχεια μπρος – πίσω.
Δεν είμαι συντονιστής της συζήτησης ούτε θα ήθελα να είμαι. Όμως για να κατανοήσω το θέμα περιμένω από όλους -αν μη τι άλλο, είναι το αυτονόητο- τα στοιχεία που παραθέτουν να έχουν τουλάχιστον τις πηγές από όπου τις ανέσυραν.
Δεν έχω γνώσεις, ούτε «σπουδαγμένος» είμαι. Ίσως ούτε τις «προϋποθέσεις για σωστή έρευνα». Έχω όμως μια απαίτηση για να συμμετάσχω σε αυτή τη συζήτηση και να κατανοήσω το θέμα και τα αποτελέσματα αξιόπιστες πηγές ή τουλάχιστον παράθεση των πηγών γνώσης έτσι ώστε οι συνομιλητές αυτής της ενότητας να έχουν το δικαίωμα κρίσης της εγκυρότητας ή όχι των γραπτών.
Ξανάλεω. Δεν είμαι ούτε εγώ κατάλληλος για έρευνα από πλευράς γνώσεων και εμπειριών. Μπορώ όμως -να προσπαθήσω τουλάχιστον- να κάνω σωστό διάλογο.
Σου ζητώ δημόσια συγνώμη αν η αγανάκτησή μου φάνηκε σαν προσωπική επίθεση. Κάποιος θα την πλήρωνε και δυστυχώς την εκείνη στιγμή ήσουν εσύ απέναντι.
__________________
They bring you down to their level and they beat you with experience.
Απάντηση με παράθεση
  #349  
Παλιά 10-09-08, 15:10
Το avatar του χρήστη Divider
Divider Ο χρήστης Divider δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-07-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή

Φιλε μου Σπύρο δεν κατάλαβα ότι αυτή η "Επίθεση" σου πήγαινε γενικός και πίστεψα ότι απευθυνόσουν προσωπικά σε εμενα ίσος να το παραξήγησα εγώ.
Η συγγνώμη σου είναι περιττή μιας και εγώ ευθύνομαι για την "παρεξήγηση" εγώ δεν κατάλαβα καλά και σε ευχάριστο που το διευκρίνισες
Φιλικά Divider
Απάντηση με παράθεση
  #350  
Παλιά 11-09-08, 13:18
arkantos Ο χρήστης arkantos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 11-09-2008
Περιοχή: katerini
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή 2012

εγώ θα σας πω μόνο για το πείραμα το οποίο έβαλαν σε λειτουργία μερικοί επιστήμονες με τη σηγκατάθεση πολλών υπερδηνάμεων παρα την αντήρρηση πολλών άλλων κρατών.στο πείραμα αυτό που θα ολοκληροθεί το 2009 εχουν στόχο να προκαλέσουν μια ενεργειάκη έκρηξη στο διάστημα ελπίζοντας ότι θα οδηγηθούν στην ανακάληψη νέων σοματιδίων που αυτά με τη σειρά τους θα τους οδηγήσουν στη λύση πολλών μυστηρίων όπως τη θεωρία του big bam αν τελικά έτσι ξεκίνησε η ζωή στη γη, ακόμα και σε πιο τρελό επίπεδο θέλουν να ανακαλήψουν τον ίδιο τον Θεό,ελπίζω ότι καταλαβαίνετε τον τρόπο.πιο είναι το πρόβλημα όμως?στη πραγματικότητα το πείραμα αυτό είναι τόσο επικύνδινο που οι πιθανότητες να δημιουργηθούν μαύρες τρύπες ακριβώς πάνω από τη γη είναι κάτι παραπάνο από πάρα πολλές και σε περίπτοση που συμβεί κάτι τέτοιο και η τρύπα συντηρηθεί τότε αντίο κόσμε.ένα ίδιο πείραμα θα ολοκληροθεί το 2012 μόνο που θα έχει ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις ίσως αυτό να σημαίνει κάτι.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.