Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #391  
Παλιά 23-05-09, 12:46
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sunborn
ΥΓ-1. Τελευταια φορα που θα το πω....
ΑΛΛΑΓΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ !
Τωρα, πανω στην αλλαγη, πολλα μπορει να παρει η μπαλλα...
αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια...
Καλύτερα για εσένα να μην είσαι τόσο σίγουρος , να κρατάς κάποιες επιφυλάξεις γιατί το 2012 είναι κοντά και με την σιγουριά σου αν δεν συμβεί κάτι που αυτό είναι 90% βέβαιο πως δεν θα συμβεί τίποτα (αφήνω ένα 10% γιατί μπορεί συμπτωματικά να γίνει κάτι) σίγουρα θα απογοητευθείς αλλα και αν αυτά που μας λες τα έχεις πει και στο περιβάλλον σου μετά πως θα μπορείς να τους αντικρίσεις? αυτά που λες είναι μεγάλα και σημαντικά και αν όντως συμβεί κάτι τέτοιο θα είναι κοσμοϊστορικό γεγονός σίγουρα αλλα εφόσον θεωρίες σαν αυτή ακούγονταν από πόλους λαούς-θρησκείες και στο παρελθόν και δεν συνέβη τίποτα γιατί να μην είναι και αυτή μια περίπτωση από τις πολλές? και επίσης πως μπορείς και τους πιστεύεις όλους αυτούς
έστω και αν είναι πολλοί? δηλαδή από που το μάθανε αυτοί και εμείς όχι? έχουν κάποιο τρόπο να μαθαίνουν το μέλλον ?
το προφήτευσε κάποιος? και αν ναι είναι αρκετά έμπιστος η
απλά οι δεισιδαιμονίες της εποχής εκείνης και ο σκοταδισμός συντέλεσαν σε λάθος συμπεράσματα? Πάντως αν έχεις δίκιο και αυτά που αναφέρεις συμβούν Μας περιμένουν... ενδιαφέρουσες μέρες...και χαίρομαι που είμαι νέος και είμαι σίγουρος πως θα δω πολλές αλλαγές στο μέλλον ..
Απάντηση με παράθεση
  #392  
Παλιά 23-05-09, 22:46
Το avatar του χρήστη sunborn
sunborn Ο χρήστης sunborn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-05-2008
Περιοχή: Πήλιο
Μηνύματα: 208
Προεπιλογή

Ενα απο τα πιο σημαντικα γεγονοτα που περιμενουμε για το 2012 ειναι ο συνειδησιακος συντονισμος της ανθρωποτητας η μερους αυτης, με την τεταρτη διασταση.
Τωρα αυτο, πως διαολο να σας το εξηγησω, δεν ξερω ρε παιδια ειναι περιπλοκο θεμα και υπερβαινει τη γνωση μου.
Ας πουμε οτι θα γινουμε ικανοι στο να δονουμαστε σε υψηλοτερο συνειδησιακο επιπεδο, οπου η εννοια του "υψηλοτερου" δεν εχει να κανει με "ανωτερο", αλλα με συχνοτητες, ραδιοκυματα και μαγνητισμο.
Αυτο σημαινει μεγαλυτερη κατανοηση.
Ισως οξυνθει η αντιληψη μας, αποκτησουμε πιο "διαφανα" (λιγοτερο υλικα) σωματα και χρησιμοποιησουμε μεγαλυτερο μερος του εγκεφαλου μας απο το 10 % περιπου που χρησιμοποιουμε τωρα.
Αυτο σημαινει μεγαλυτερη αντιληψη.

************************************************** *******

Οσο για το γιατι τα παιρνω στο κρανιο, και γιατι ειπα αυτα που ειπα, σας παραθετω μερικους λογους παρακατω...
Εγω προσωπικα δεν ειμαι διατεθιμενος να ανεχθω να συνεχισω να μοιραζομαι τον πλανητη με οντα που ειναι υπευθυνα για τις παρακατω τραγωδιες...








Για να μην αναφερθω και στα δυσμοιρα ζωακια...


Εσεις θεωρειτε οτι οι υπευθυνοι για αυτα και για χιλια μυρια ακομα, αξιζουν να ζουν ?
Εγω τολμω να λεω με θαρρος, ΟΧΙ...
και αυτη ειναι ισως και η μονη μας διαφορα, θελω αυτα τα αισχη να τελειωσουν τωρα ! ΣΗΜΕΡΑ αν γινετε...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #393  
Παλιά 24-05-09, 09:46
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sunborn
Ενα απο τα πιο σημαντικα γεγονοτα που περιμενουμε για το 2012 ειναι ο συνειδησιακος συντονισμος της ανθρωποτητας η μερους αυτης, με την τεταρτη διασταση.
Τωρα αυτο, πως διαολο να σας το εξηγησω, δεν ξερω ρε παιδια ειναι περιπλοκο θεμα και υπερβαινει τη γνωση μου.
Ας πουμε οτι θα γινουμε ικανοι στο να δονουμαστε σε υψηλοτερο συνειδησιακο επιπεδο, οπου η εννοια του "υψηλοτερου" δεν εχει να κανει με "ανωτερο", αλλα με συχνοτητες, ραδιοκυματα και μαγνητισμο.
Αυτο σημαινει μεγαλυτερη κατανοηση.
Ισως οξυνθει η αντιληψη μας, αποκτησουμε πιο "διαφανα" (λιγοτερο υλικα) σωματα και χρησιμοποιησουμε μεγαλυτερο μερος του εγκεφαλου μας απο το 10 % περιπου που χρησιμοποιουμε τωρα.
Αυτο σημαινει μεγαλυτερη αντιληψη.

************************************************** *******

Οσο για το γιατι τα παιρνω στο κρανιο, και γιατι ειπα αυτα που ειπα, σας παραθετω μερικους λογους παρακατω...
Εγω προσωπικα δεν ειμαι διατεθιμενος να ανεχθω να συνεχισω να μοιραζομαι τον πλανητη με οντα που ειναι υπευθυνα για τις παρακατω τραγωδιες...


Για να μην αναφερθω και στα δυσμοιρα ζωακια...


Εσεις θεωρειτε οτι οι υπευθυνοι για αυτα και για χιλια μυρια ακομα, αξιζουν να ζουν ?
Εγω τολμω να λεω με θαρρος, ΟΧΙ...
και αυτη ειναι ισως και η μονη μας διαφορα, θελω αυτα τα αισχη να τελειωσουν τωρα ! ΣΗΜΕΡΑ αν γινετε...
Αυτά που σκέφτεσαι τώρα τα σκεφτόμουν πριν καιρό αλλα στο τέλος απογοητευτικά ... θα ήθελα να μπορούσα να ελευθερώσω μια ενέργεια που θα καθάριζε τον κόσμο από τα σκουπίδια (τους υπευθυνους για αυτές τις εικόνες που έδειξες) αλλα αυτό είναι απλά επιστημονική φαντασία με τον τρόπο που το σκέφτομαι μετά από βομβαρδισμό εικόνων σαν και αυτές είχα αρχίσει να σκέφτομαι γιατί κάποιοι να ξεκοιλιάζονται στο φαγητό (πολιτικοί κλπ) και αυτά τα παιδιά να πεθαίνουν από την πείνα? άραγε υπάρχει θεός? και αν υπάρχει γιατί δεν κάνει κάτι για αυτό?... μετά από πολλές εικόνες ντροπής και αδικίας που πέρασαν μπροστά από τα ματια μου έχασα την πιστη μου και πλέον πιστεύω στην δύναμη του μυαλού και την θέλησης να αλλάξουμε μια άρρωστη κατάσταση που έχει φτιαχτεί για λόγους που δεν μπορώ να καταλάβω ... ίσος να είμαι χαζός αλλα ποιος είναι ευχαριστημένος με τέτοιες εικόνες? θα ήθελα πραγματικά αυτά που λες να συμβούν γιατί αλλιώς είμαστε χαμένοι .... δεν ξέρω ποσο ακόμα θα αντέξει ο κόσμος μας γιατί δεν είναι δύσκολο στην θέση εκείνον τον παιδιών αύριο να βλέπουμε τα δικά μας παιδιά αν και οι περισσότεροι νομίζουν πως αυτές οι εικόνες-καταστάσεις δεν μας αγγίζουν ... τι να πω ... μέχρι τώρα το μέλλον φαντάζει αβέβαιο ..ας ελπίσουμε ότι αυτά που λες είναι σωστά σχετικά με τις αλλαγές που έρχονται ... γιατί αλλιώς την έχουμε πολύ άσχημα...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Radzoor : 24-05-09 στις 09:46
Απάντηση με παράθεση
  #394  
Παλιά 24-05-09, 12:49
Το avatar του χρήστη Viktor_Belenko
Viktor_Belenko Ο χρήστης Viktor_Belenko δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Περιοχή: Heart of Darkness
Μηνύματα: 461
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sunborn
Εσεις θεωρειτε οτι οι υπευθυνοι για αυτα και για χιλια μυρια ακομα, αξιζουν να ζουν ?
Εγω τολμω να λεω με θαρρος, ΟΧΙ...
και αυτη ειναι ισως και η μονη μας διαφορα, θελω αυτα τα αισχη να τελειωσουν τωρα ! ΣΗΜΕΡΑ αν γινετε...
Οι περισσότερες χώρες στον κόσμο έχουν απαγορεύσει την θανατική ποινή εδώ και χρόνια, με βασικό επιχείρημα ότι ο άνθρωπος δεν μπορεί να πάρει την θέση του Θεού και να αποφασίσει ποιος αξίζει να ζει και ποιος να πεθάνει, επιπλέον, με τον τρόπο αυτό εξομοιώνεται με αυτούς που κατηγορεί.

Τέλος πάντων, αυτό είναι ένα μάλλον υποκειμενικό ζήτημα.

Όσον αφορά το θέμα αυτό καθεαυτό, ένα σχετικό -αν και όχι πρόσφατο- blogpost:
Η τρομολαγνεία του 2012

Φιλικά.
Απάντηση με παράθεση
  #395  
Παλιά 24-05-09, 12:50
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Φίλε sunborn, μου κάνει τρομερή εντύπωση που είσαι τόσο σίγουρος για το τι θα γίνει το 2012. Αναφέρεις κάποια ονόματα κάποιοι από τους οποίους συμφωνώ πως μίλησαν για καταστροφές, μέρες κρίσεως και αλλαγές αλλά δεν ανέφεραν ημερομηνίες. Και ο Νοστράδαμος μίλησε για το 1999 αλλά τίποτα δεν συνέβει... Και όπως είπε και ο φίλος Radzoor και άλλοι είπαν διάφορα παρεμφερή αλλά τελικά δεν έγινε τίποτα.
Όσο για άθλια κατάσταση που ζουν πολλοί άνθρωποι λες πως θες να <καθαρίσει> η Γη από αυτούς που τα προκαλούν όλα αυτά. Μπορεί να φταίνε κάποιοι για όλα αυτά αλλά εμείς τι κάνουμε γι αυτό? Πες πως η Θεία Δίκη έρχεται και όλοι αυτοί που προκαλούν τις συμφορές <εξαφανίζονται>. Θα αλλάξει κάτι? Θα εξαφανιστούν και οι δυστυχίες που προκλήθηκαν? Με το να κατηγορούμε και να μοιράζουμε ευθύνες μπροστά από έναν υπολογιστή με ένα φραπέ στο ένα χέρι και ένα τσιγάρο στο άλλο δεν βοηθάμε καθόλου. Τα προβλήματα συνεχίζουν να υπάρχουν. Τρία ευρώ την ημέρα για μας είναι ένα πακέτο τσιγάρα, για αυτούς τους ανθρώπους όμως μια μέρα ζωής επιπλέον...και μια μέρα επιπλέον ζωής για μας...
Αυτούς που που ζουν στην αθλιότητα, αν τους ρωτήσεις τι θέλουν δεν θα σου πουν ότι επιθυμούν να χαθούν οι υπεύθυνοι, αλλά θα σου ζητήσουν μόνο ένα κομμάτι ψωμί.

Φίλε Radzoor,
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Radzoor
κάποιοι να ξεκοιλιάζονται στο φαγητό (πολιτικοί κλπ) και αυτά τα παιδιά να πεθαίνουν από την πείνα? άραγε υπάρχει θεός? και αν υπάρχει γιατί δεν κάνει κάτι για αυτό?...
όπως είπα και πριν, εμείς τι κάνουμε γι αυτό?
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Raistlin : 24-05-09 στις 12:55
Απάντηση με παράθεση
  #396  
Παλιά 24-05-09, 17:12
Το avatar του χρήστη c.r
c.r Ο χρήστης c.r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-04-2008
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin
Φίλε sunborn, μου κάνει τρομερή εντύπωση που είσαι τόσο σίγουρος για το τι θα γίνει το 2012. Αναφέρεις κάποια ονόματα κάποιοι από τους οποίους συμφωνώ πως μίλησαν για καταστροφές, μέρες κρίσεως και αλλαγές αλλά δεν ανέφεραν ημερομηνίες.
Αυτές είναι περίπου και οι δικές μου απορίες πάνω στα όσα γράφει ο φίλος sunborn.
Απάντηση με παράθεση
  #397  
Παλιά 24-05-09, 19:37
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin
Φίλε Radzoor,

όπως είπα και πριν, εμείς τι κάνουμε γι αυτό?
Καμια φορα είμαστε πολύ μικροί (και δεν εννοώ μονο ηλικιακά) ώστε να αλλάξουμε κάτι.. το θέμα είναι ότι πάντοτε βασιζόμαστε σε ένα σωτήρα για να μας σώσει και αυτό από την μια έχει την καλή του πλευρά να έχουμε μια ελπίδα ότι κάτι θα γίνει και θα αλλάξει η κατάντια μας και να μας δίνει κουράγιο αλλα από την άλλη επαναπαυόμαστε σε αυτό και τα χρονια περνάνε και τελικά φτάνουμε σε κάποια ηλικία και λέμε τι έχω κάνει ? άλλαξα έστω και λίγο 0.0000000001% του κόσμου προς το καλύτερο ? είμαι 19 χρόνον και έχω απογοητευτεί από την σαπίλα και την αθλιότητα του κόσμου γύρο μου.. μερικές φορες αναρωτιέμαι αν αξίζει να κάνουμε οικογένεια και να φέρουμε τα παιδιά μας σε ένα κόσμο με μέλλον αβέβαιο και να τραβάνε ότι τραβάμε εμείς αλλα και χειρότερα ..

Ισος και η αλλαγή που αναφέρεται σε αυτό το topic αν τελικά δεν πραγματοποιηθεί να μας έχει δώσει τουλάχιστον το κουράγιο να συνεχίσουμε να προσπαθούμε να "ζήσουμε" όπως μας κατάντησαν κάποιοι ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Radzoor : 24-05-09 στις 19:40
Απάντηση με παράθεση
  #398  
Παλιά 24-05-09, 21:19
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Φίλε Radzoor, πάνω σε αυτό που λες θα σου απαντήσω με αυτό που ακούω πολύ συχνά από πολλούς: <Τι ανάγκη τον έχουμε τον Θεό? Εμείς οι ίδιοι είμαστε Θεοί...Δεν φαντάζεσαι τι μπορούμε να καταφέρουμε...> και πάει λέγοντας. Και αφού μετά δούμε πως τελικά τα κάναμε θάλασσα λέμε που είναι ο Θεός? Ο Θεός μπορεί να είναι δίπλα μας αλλά τόσο που μας τύφλωσε ο εγωισμός δεν τον βλέπουμε. Από τον εγωισμό δεν του ζητάμε καν βοήθεια. Έχω δηλώσει κι άλλη φορά υπέρ της θρησκείας αλλά λόγο του ότι το θέμα είναι λεπτό και υπάρχει περίπτωση να αρχίσουμε διαφωνίες και να βγούμε εκτός θέματος δεν θα αναφερθώ πολύ σε αυτό το ζήτημα. Μπορεί ο ένας να μην κάνει φανερή διαφορά όμως από αυτόν τον έναν θα ξεκινήσει μια προσπάθεια. Είτε ο ένας είναι άτομο είτε μια ομάδα ανθρώπων που θα κάνει την αρχή και οι άλλοι αν ευαισθητοποιηθούν και θα ακολουθήσουν. Φυσικά και ένας μόνος δεν μπορεί να σώσει τον κόσμο, όμως πάρα πολλοί αυτόν τον έναν περιμένουν για να κινητοποιηθούν. Σίγουρα δεν είναι καθόλου εύκολο αυτό και θέλει πολλές θυσίες από όλους. Ο καθένας κάνει ότι μπορεί. Και όπως είναι γνωστό υπάρχουν είδη τέτοιοι οργανισμοί, και φιλανθρωπικοί και περιβαλλοντικοί που προσπαθούν να κάνουν κάτι έστω κι αν στα ανθρώπινα μέτρα είναι μικρό.
Όμως πιστεύω πως, πρώτα με την θέληση όλων, ένα πάτωμα όσο βρόμικο κι αν είναι μπορεί να καθαριστεί (από το: Θεός για μια βδομάδα)
Το αν αξίζει να κάνω οικογένεια και τα παιδιά μου να υποφέρουν είναι κάτι που μας προβληματίζει όλους. Όταν ο Γέροντας Παίσιος ρωτήθηκε για αυτό το θέμα η απάντηση που έδωσε ήταν η εξής (για όσους είναι πιστοί): Πρέπει να παντρεύονται οι νέοι και να κάνουν οικογένεια, εξ άλλου και στους διωγμούς κατά των Χριστιανών οι πιστοί παντρεύονταν και τεκνοποιούσαν. Αυτό είναι και μια απόφαση όμως που παίρνει ο καθένας αφού το σκεφτεί σοβαρά το θέμα.
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #399  
Παλιά 24-05-09, 21:36
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin
Φίλε Radzoor, πάνω σε αυτό που λες θα σου απαντήσω με αυτό που ακούω πολύ συχνά από πολλούς: <Τι ανάγκη τον έχουμε τον Θεό? Εμείς οι ίδιοι είμαστε Θεοί...Δεν φαντάζεσαι τι μπορούμε να καταφέρουμε...> και πάει λέγοντας. Και αφού μετά δούμε πως τελικά τα κάναμε θάλασσα λέμε που είναι ο Θεός? Ο Θεός μπορεί να είναι δίπλα μας αλλά τόσο που μας τύφλωσε ο εγωισμός δεν τον βλέπουμε. Από τον εγωισμό δεν του ζητάμε καν βοήθεια. Έχω δηλώσει κι άλλη φορά υπέρ της θρησκείας αλλά λόγο του ότι το θέμα είναι λεπτό και υπάρχει περίπτωση να αρχίσουμε διαφωνίες και να βγούμε εκτός θέματος δεν θα αναφερθώ πολύ σε αυτό το ζήτημα. Μπορεί ο ένας να μην κάνει φανερή διαφορά όμως από αυτόν τον έναν θα ξεκινήσει μια προσπάθεια. Είτε ο ένας είναι άτομο είτε μια ομάδα ανθρώπων που θα κάνει την αρχή και οι άλλοι αν ευαισθητοποιηθούν και θα ακολουθήσουν. Φυσικά και ένας μόνος δεν μπορεί να σώσει τον κόσμο, όμως πάρα πολλοί αυτόν τον έναν περιμένουν για να κινητοποιηθούν. Σίγουρα δεν είναι καθόλου εύκολο αυτό και θέλει πολλές θυσίες από όλους. Ο καθένας κάνει ότι μπορεί. Και όπως είναι γνωστό υπάρχουν είδη τέτοιοι οργανισμοί, και φιλανθρωπικοί και περιβαλλοντικοί που προσπαθούν να κάνουν κάτι έστω κι αν στα ανθρώπινα μέτρα είναι μικρό.
Όμως πιστεύω πως, πρώτα με την θέληση όλων, ένα πάτωμα όσο βρόμικο κι αν είναι μπορεί να καθαριστεί (από το: Θεός για μια βδομάδα)
Το αν αξίζει να κάνω οικογένεια και τα παιδιά μου να υποφέρουν είναι κάτι που μας προβληματίζει όλους. Όταν ο Γέροντας Παίσιος ρωτήθηκε για αυτό το θέμα η απάντηση που έδωσε ήταν η εξής (για όσους είναι πιστοί): Πρέπει να παντρεύονται οι νέοι και να κάνουν οικογένεια, εξ άλλου και στους διωγμούς κατά των Χριστιανών οι πιστοί παντρεύονταν και τεκνοποιούσαν. Αυτό είναι και μια απόφαση όμως που παίρνει ο καθένας αφού το σκεφτεί σοβαρά το θέμα.

Παλιότερα πίστευα πως ο θεός είναι εκεί , μας προσέχει και μας βοηθάει όπου χρειαστεί όπως λέγανε οι δικοί μου και όλοι οι άλλοι δηλαδή στο περιβάλλον μου. Τώρα πλέον εδώ και καιρό έχω περάσει στο απέναντι στρατόπεδο και το μισος που μεγαλώνει μέρα με την μέρα μέσα μου όχι απαραίτητα εναντίον του θεού αλλα τον εκπροσωπων του που στην πλειοψηφία τους κοιτάνε πως θα τον ρεζιλέψουν με όλα αυτά που βγαίνουν στην επιφάνεια κατά καιρούς.. Είχα αρχίσει να σκέφτομαι πως ο θεός είναι ένα μικρό παιδί που παίζει με τις τύχες τον ανθρώπων όπως παίζουμε εμείς ένα παιχνίδι το sims που καθορίζεις τις ζωές τον ανθρώπων που έχεις υπό τον έλεγχο σου. αυτή την στιγμή βεβαια έχω σταματήσει να σκέφτομαι ότι αφορά τον θεο γιατί πλέον δεν με αφορά... Πραγματικά πιστεύω πως αυτό που θα συμβεί αν όντως συμβεί δεν θα έχει σχέση με τον θεο και το περιμένω με ανυπομονησία.
Απάντηση με παράθεση
  #400  
Παλιά 25-05-09, 03:08
nostromo1 Ο χρήστης nostromo1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή

Το θεμα με το 2012 ειναι πως υπαρχουν πολλα θεωρητικα ανοικτα καταστροφολογικα σεναρια απο προβλεψεις των Μαγιας ,Ι Τσινγκ,χαμενου βιβλιου του Νοστραδαμου, WEB.BOT στο ιντερνετ, χαμενων πλανητων Χ, αρκετων αλλων προφητων , αντιστροφη των πολων,την θεωρεια ΩΜΕΓΑ,τον αντιχριστο ,εως και ηλιακες κηλιδες και πιο προσφατα την μειωση της ηλιοσφαιρας με αγνωστες συνεπειες.Το ζητημα κατα την αποψη μου ειναι πως υπαρχει μια αιωρουμενη ατμοσφαιρα οτι κατι εχει κορεσθει και περιμενουμε καποια αλλαγη ειτε για να κεντρισει το ενδιαφερον του κοσμου που ζητα αλλαγες ειτε οτι καποιοι παλευουν να φερουν την συντελεια για να πραγματωσουν τα πιστευω τους. Οι τελευταιοι ειναι απιστευτα πολλοι και ανηκουν σε καθε δογμα.Ευχομαι να πραγματοποιηθει η επιθυμια τους αλλα χωρις εμενα και την οικογενεια μου και τα 2 παιδακια μου καθως και τα παιδακια ολου του κοσμου.Ο κοσμος βρισκεται σε καποιου ειδους αδιεξοδο και τα πραγματα ειναι επικυνδινα απο εμας τους ιδιους .Προτεινω ανεπιφυλακτα το βιβλιο Ο ΔΡΟΜΟΣ που γυριστικε προσφατα σε ταινια για να εχει ο καθενας μια εικονα του τι εστι κοσμος χωρις πολιτισμο και κατα συνεπεια προσοχη στο το ευχεσθαι ορισμενοι.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.