Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #491  
Παλιά 03-01-11, 19:39
Το avatar του χρήστη Zeus
Zeus Ο χρήστης Zeus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Συμφωνω σε οσα λες, αλλα πλεον, προσωπικά εχω παψει να ελπιζω σε ενα καλυτερο αυριο, και φυσικα δεν περιμενω το Θεο να με βοηθησει να ξεφυγω απο αυτο που ο ιδιος ο ανθρωπως εχει δημιουργισει... περιμενω κατι απ' εξω απο την γη για να μου δειξει νεο δρομο και τροπο ζωης...
Με λιγα λογια, το να πιστευω μια τετοια ειδηση ειναι σαν να μου δινει ελπιδες για ενα καλυτερο αυριο, ασχετα αν προνυνιουν ολοι για μαχες και καταστροφη του πλανητη... αυτη ειναι η μια πλευρα μου...

Η αλλη παλι, οπως πολυ ωραια το τοποθετισες εχει να κανει με το κατα ποσο πολυ πιστευω οτι κατι τετοιο ειναι αληθεια ή μεχρι πιο βαθμο εχει μια δοση αληθειας. Κατι που το αναλυω αρκετα μεσα μου πριν το υιοθετησω ή το τροποποιησω, ομως σε αυτη την ειδηση ειδα ενα παιδικο μου ονειρο να παιρνει σαρκα και οστα... παντα περιμενα κατι τετοιο να συμβει.
Τραγικο, ναι ειναι, αλλα εδω που φτασαμε δε μενει και τπτ αλλο. Ειναι σαν να γινετε μαχη μεσα μου, μαχη ελπιδας και απογοητευσης...
__________________
Zeus
Απάντηση με παράθεση
  #492  
Παλιά 04-01-11, 12:45
Το avatar του χρήστη Zeus
Zeus Ο χρήστης Zeus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Χωρις να θελω να επιβεβαιωσω τις αμφιβολιες του Νικου, σχετικα με το θεμα, των 3 σκαφων που κατευθυνοντε προς τα εδω, στη γειτονια μας, σας παραθετω το σχετικο link...που το κανει απο μονο του... δλδ τοσο μα τοσο μ#$@(* ειναι ορισμενοι? (στους επιστημονες ανφερομαι) Πριν ανακοινωσουν κατι στον τυπο δεν το ελεγχουν? 'Η μηπως παιζουν με τα νευρα μας...


http://www.newsbeast.gr/world/arthro...s-fotografies/

Σημ.
Το γεγονος εγινε 22-12-2010, το παραπανω link ειναι απο 29-12-2010, και οπως ο Alex κι εγω το ειδαμε απο το Defencenet.gr που το αναρτησε 3-1-2011.....
__________________
Zeus
Απάντηση με παράθεση
  #493  
Παλιά 06-01-11, 20:32
monomahos Ο χρήστης monomahos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2011
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή ΓΟΗΤΕΙΑ

Σχετικα ειναι ολα, υπαρχει καποιος λογος να γνωριζουμε η μη γνωριζουμε.Τι νοημα θα ειχε η ζωη εαν ξεραμε τα παντα η τιποτα;Αυτο ειναι γοητεια,να ψαχνουμε,να ανακαληπτουμε,να χανουμε,να κερδιζουμε
Απάντηση με παράθεση
  #494  
Παλιά 07-01-11, 17:41
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Θα κάνω μιά αναφορά σχετικά με τις ημερομηνίες για το τέλος του κόσμου
διάφοροι ΕΙΔΙΚΟΙ......

31/12/999
Χίλια χρόνια μετά τη γέννηση του Χριστού, το τέλος σύμφωνα με τα
απόκρυφα Ευαγγέλια.

20/2/1524
Ένας κατακλυσμός θα αφάνιζε τον κόσμο σύμφωνα με τον Γερμανό
Γιόχανες Στέφλερ.

19/5/1719
Ο Ελβετός μαθηματικός Ζακ Μπερνούλι προέβλεψε τη σύγκρουση ενός
κομήτη με τη Γη.

1732
Το τέλος του κόσμου που προέβλεψε ο Νοστράδαμος.

19/10/1814
Η Τζοάνα Σάουθκοτ προέβλεψε ότι εκείνη την ημέρα θα γεννούσε τον
«δεύτερο Μεσσία» (και θα ερχόταν το τέλος του κόσμου).

3/4/1843, 7/7/1843, 21/3/1844, 22/10/1844
Ο Αμερικανός Γουίλιαμ Μίλερ ανακοίνωσε το τέλος του κόσμου σε όλες
αυτές τις ημερομηνίες.

2/10/1914
Η Ημέρα της Κρίσης σύμφωνα με τον Τσαρλς Τέιζ Ράσελ, τον ιδρυτή των
Μαρτύρων του Ιεχωβά. Δε συνέβη τίποτα. Οι οπαδοί του προέβλεψαν το
τέλος του κόσμου το 1925, το 1941, το 1975 και τέλος στις 2/10/1984.

17/12/1919
Ο σεισμολόγος και μετεωρολόγος Αλμπέρτο Πόρτα προέβλεψε μια μοιραία
σύνοδο 6 πλανητών.

24/5/1954
Στις 18 Μαΐου εμφανίστηκαν ρωγμές στο Κολοσσαίο (κάτω). Σύμφωνα με
μια αρχαία δοξασία, «Η Ρώμη και ολόκληρος ο κόσμος θα είναι ασφαλείς
όσο το Κολοσσαίο είναι όρθιο». Κάποιοι προέβλεψαν την ημερομηνία, και
χιλιάδες προσκυνητές πήγαν στον Πάπα, για να ζητήσουν άφεση αμαρτιών.

28/10/1992
Ο αιδεσιμότατος Λι Γιανγκ Λιμ, της ιεραποστολικής εκκλησίας του Τάμι, στη
Νότια Κορέα, ανακοίνωσε ότι ο Χριστός είχε ζητήσει να συγκεντρωθούν
144.000 πιστοί τα μεσάνυχτα εκείνης της ημέρας, για να τους σώσει από
τον Αρμαγεδδώνα (την τελική μάχη ανάμεσα στο Καλό και το Κακό).
Περισσότερα από 100.000 άτομα παρουσιάστηκαν σε περίπου 200
φονταμενταλιστικές εκκλησίες. Όμως ο Λι Γιανγκ Λιμ συνελήφθη, γιατί
καταχράστηκε 4 εκατομμύρια δολάρια που συγκεντρώθηκαν από δωρεές
των πιστών.

7/1999
Ένα δεύτερο τέλος του κόσμου που προέβλεψε ο Νοστράδαμος.

11/1999
Διατυπώθηκε η εικασία ότι ένα πείραμα ατομικής φυσικής στα Brookhaven
National Laboratories των ΗΠΑ θα μπορούσε να οδηγήσει στη δημιουργία
μιας μαύρης τρύπας που θα καταβρόχθιζε τον κόσμο.

31/12/1999
Η ημερομηνία του Millennium bug (τα συστήματα πληροφορικής θα έπρεπε να κρασάρουν).


Πηγή περιοδικό FOCUS..

Ευχαριστώ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AVATARGR : 07-01-11 στις 17:42
Απάντηση με παράθεση
  #495  
Παλιά 11-01-11, 03:58
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Όλες αυτές οι ημερομηνίες που αναφέρεις + το 2012 – 112.. δεν λένε κάτι.. εγώ από ένα τοπικ 2012, περιμένω να ακούσω άλλα πράγματα!! Ποιο πορωτικα!! Το τέλος του κόσμου είναι ληγμένο προϊόν!
Σύμφωνα με εκκλησία κανείς δεν ξέρει πότε θα είναι και σύμφωνα με αρχαίους λαούς έχει πολύ δρόμο ακόμη, μετρώντας κύκλους.
Γνωρίζετε κάτι για πρώτη επαφή? (επίσημη επαφή), για μεγάλες καταστροφές που θα φέρουν μια μεγάλη ανατροπή, γενικότερα τα πάνω κάτω.. ? Θα ανέβουμε επίπεδο? (η θα κατέβουμε) και αυτομάτως περιστατικά με μεταφυσικού περιεχομένου θα αυξηθούν δραματικά? Κτλ κτλ..
Απάντηση με παράθεση
  #496  
Παλιά 11-01-11, 11:54
Το avatar του χρήστη Zeus
Zeus Ο χρήστης Zeus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Πολλα λεγοντε γυρω απο αυτο το θεμα, ομως ας το δουμε λιγακι πιο ρεαλιστικα, δεν ειμαστε Fringe, και αν ειμαστε οντως νομιζετε οτι τετοια φαινομενα θα τα ζουσε ο καθενας μας? Δεν θα υπηρχε ενα πεπλο ψεματος και συγκαλυψης της αληθειας αν συνεβαινε κατι τετοιο?

Καλα ειναι να κανουμε θεωριες, αβασημες μεχρις ενα σημειο, γτ εκει που τελειωνει η λογικη αρχιζει η φαντασια.

Συπεπως αν γινετε τπτ Σχετικα με αυτα που αναρωτιεσε Ερμη, μην νομιζεις οτι θα το μαθουμε... κι αν το μαθουμε μαλλον θα ειναι μαζι με ενα σωρο απο ψεματα και παραφιλολογιες, βγαζοντας μας παντα τρελλους και "εξωγηινους", οπως συχνα γινεται απο τους πιο "λογικους" στην πραγματικοτιτα.
__________________
Zeus
Απάντηση με παράθεση
  #497  
Παλιά 11-01-11, 12:18
phoebe_! Ο χρήστης phoebe_! δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-01-2011
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Φιλοι μου γεια σας...
Προσωπικα δεν πιστευω οτι θα γινει κατι το 2012...ισως γινει κατι με τους πλανητες που εμεις δεν νομιζω ν αντιληφθουμε....Τα ιδια δεν λεγονταν και με τη νεα χιλιετια?? Θα εμπαινε ελεγαν το 2000 και θα καταστρεφοταν ο κοσμος..κι ομως μπηκε και το 2011 και δεν εγινε καμια καταστροφη..πιθανον μολις περασει και το 2012 θα βγει και αλλα χρονολογια για το τελος του κοσμου....
Απάντηση με παράθεση
  #498  
Παλιά 11-01-11, 13:02
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Κοίτα, το φανταστικό έχει αρχίσει να γκρεμίζετε όπως εμείς την ερμηνεύουμε τώρα τελευταία. Πριν 1-10 χρονιά όταν ανέφερε κάποιος τον πλανήτη νιμπιρου για παράδειγμα, αντί να βάζουν κάτω πληροφορίες από αρχαίους λαούς, έβαζαν την λέξη «απάτη» και φαντασία μπροστά στο όνομα του zacharia.

Πριν 1 μήνα προς έκπληξη πχ yahoo answers (που ηταν ανεκαθεν κατα), μετά από πολλά βίντεο και ανακοινώσεις για έναν νέο πλανήτη εισερχόμενο στο ηλιακό μας σύστημα.. όλα αυτά τα άτομα εξαφανίστηκαν!! Τώρα ποια το δεχόμαστε αλλά όχι σαν απειλή, σαν κατι καινούργιο. Μαλάκωσε το πράγμα χωρίς ντομάτα και τζατζίκι, δηλαδή ανουνακι και γίγαντες. (έκπτωτους).
Πριν λίγα χρόνια όποιος μιλούσε για ούφο, τον έλεγαν ούφο.. πλέον όλοι πιστεύουν και προετοιμάζονται για κάτι αργά η γρήγορα σαν πρώτη επαφή. Πάρε παράδειγμα ανακοινώσεις τις Νασα (έστω και αν το εξευτελίζουν), μυθωδια, ο αστροφυσικός στο καροτσάκι (δεν θυμάμαι όνομα) και ο άλλος ο γιαπωνέζος..

Εγώ πιστεύω ότι κάτι έρχεται.. τα σημάδια τών καιρών κάτι λένε και κάτι μας δείχνουν.. τώρα να δημιουργείτε όλο αυτό το κλίμα μόνο και μόνο για να αποπροσανατολίζουν το κόσμο και να τον κατακλέβουν και σκοτώνουν οι κυβερνήσεις, νομίζοντας ότι εκτελούν το σχέδιο τους κατά γράμμα(λολ).. αυτό είναι άλλο θέμα και δεν νομίζω ότι αγγίζει το ένα το άλλο. Διότι όλα μας δίνονται σε πιατέλες πλέον.. και οι κλέφτες και τα φανταστικά – αληθινά. Είναι εκτεθειμένοι.. Για παράδειγμα το wiki, βγάζουν αυτούς που παρουσιάζουν αλήθειες ως εγκληματίες.. Θα έπρεπε να λυπούμαστε τις ψυχές αυτόν τον κοιμισμένων αμερικανών που παραδέχονται τους ποιητές ως εγκληματίες!. Ότι και να γίνει πάντως, αυτοί θα είναι τα μεγάλα θύματα.
Απάντηση με παράθεση
  #499  
Παλιά 11-01-11, 13:13
Το avatar του χρήστη Zeus
Zeus Ο χρήστης Zeus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Τον Ηawkin λες, ναι αυτος για μενα ειναι περιπτωση, αποτυχιας, στον τομεα του παντα... τεσπα. Το αστειο ειναι οτι επαφες εχουν γινει αρκετες και ειναι εμφανεις, υπαρχουν ιστορικα γεγονοτα που το αποδεικνειουν ασχετα αν δεν το παραδεχοντε, βλεπε τα νεοτερα χρονια, και ειδικα στον τελευταιο Παγκοσμιο Πολεμο!!! Τωρα μαλλον εννοεις επαφη με ολους, αυτο μαλλον θα ειναι ξαφνικο και αποτομο, βλ. δηλωσεις Hawkin σχετικα με το θεμα. Οπως λεει και ο bro μου, ειδωμεν.
__________________
Zeus
Απάντηση με παράθεση
  #500  
Παλιά 11-01-11, 14:43
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Ναι δεν αμφιβάλω ότι δεν γίνονται επαφές και ότι δεν ζουν ανάμεσα μας όπως λένε, αλλά κάτι κρύβεται πίσω από όλα. Αν ήταν ένας πολιτισμός που μας βρήκε και έκανε επαφή, ε δεν θα πήγαινε στους κουραμπιέδες πολιτικούς και κυβερνήσεις σαμιωτών, διότι δεν θα γνώριζαν τα συστήματα μας εδώ (κοινωνικά), θα έκαναν μια επαφή με όλο το κόσμο, πλανήτη.. αυτό ίσως σημαίνει πολλά πράγματα, ότι είναι εδώ για πολλές 100δες χρόνια και πηγαινοέρχονται η 1000δες χρόνια.. λολ..

Λόγο όμως ότι είμαστε σε μονόδρομο για 1 εξουσία, σίγουρα υπάρχουν πάνω από 1 εξουσίες στο κόσμο μας, σύμπαν.. ίσως αυτό να είναι και η σπίθα για κάτι περισσότερο.. Για κάποιες μεγαλύτερες αλήθειες λιαν συντομως..

Διότι αν όντος έχουν γίνει επαφές και είναι τόσο μυστικές και οργανωμένα πράγματα, τότε είναι αλήθεια και όλα τα αλλά, για τους πλιαδους, για τους EL που στην ουσία είναι ο χριστιανικός θεός.. ένα από τα ονόματα του είναι ΕΛ.

Προσωπικό σκεπτικό .. λολ

Διότι στην ουσία έτσι και αλλιώς, εμείς είμαστε η χώρα του φωτός, κοιτάξτε τι συμβαίνει εδώ σήμερα, μας κάνουν να αμφιβάλουμε και για την ταυτότητα μας, ας μην αναφέρω ιστορία.. Τέλος πάντων, όπως τον μετέφρασαν οι εβραίοι τον θεό σε γιαχβε “yah” προσπάθησε να τους πλησιάσει, αυτό δεν τον κάνει αποκλειστικά εβραϊκό θεό.. έτσι και αλλιώς άλλων περιμένουν. Θρησκεία και ουφολογια η μάλλον όλο το σύμπαν για εμένα είναι ένα.. απλά υπάρχει και λίγο μοβ στο όλο θέμα με έντονη εβραϊκή κουλτούρα, γιατί κάποιοι το θέλουν (τιμωρία και υποταγή).. Τέλος πάντων έχω η δεν έχω λάθος, εύχομαι να τα δούμε και να τα βιώσουμε!! Θα είμαστε καταπληκτικά τυχεροί άνθρωποι αν γίνει κατι τα επόμενα χρόνια. (εννοώ να είμαστε σε υλικό σώμα). Με όλη αυτή την άγνοια που μας εχει τυλίξει και είμαστε γεμάτο σκέψεις και ερωτηματικά, να βιώσουμε την έκπληξη.. όποια και αν είναι αυτή… Πάντως τα ονόματα του χριστιανικού θεού είναι 4-5 , θυμάμαι το YAH/EL να ψάξω να σας πω και τα άλλα.

edit: Yahweh, Yah, El, Ghodeh, Hence (δεν ειναι σιγουρο το Hence) Απλά είναι σε διαφορετικές γλώσσες / πολιτισμούς, Η αναφορά μου στο θέμα αυτό βασίζεται στην ουφολογια για τους EL .. εμείς αυτούς δεν περιμένουμε?

Ααα και κάτι τελευταίο, υπάρχει μεγάλος θυμός στα δυτικά για την νασα που έκανε την εκδήλωση τις μυθωδιας στην Ελλάδα. Καλώντας τον Δια και ΑΡΗ. Για κάποιο λόγο υπάρχει μεγάλος Φοίβος για των ΑΡΗ γιατί όπως λένε αυτοι, είναι ελ.. .. δεν ξέρω τι παίζει και τι είναι αλήθεια η ψέματα.. Ότι διαβάζω το μεταφέρω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 11-01-11 στις 15:28
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.