Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-07-05, 10:23
Valtoxionokota Ο χρήστης Valtoxionokota δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2004
Μηνύματα: 238
Προεπιλογή Ατυχηματα μεσα στο καλοκαιρι!

Ισως και να ειναι μια απιστευτη περιπτωση συχγρονικοτητας ισως και οχι. Ηρθα Ελλαδα αρχες Ιουνιου και μεχρι και τωρα στο τελος του Ιουλιου(πιο αραια) συνεχως βλεπω ατομα με πατεριτσες,γυψους,ναρθηκες και επιδεσμους. Πρεπει να εχω δει γυρω στα 25 (δεν υπερβαλλω) ατομα στους δρομους που να εχουν παθει καποιο μικροατυχημα αυτη τη περιοδο. Συγκεκριμενα επαθα και εγω ενα οπως και ο κολητος μου (διαφορετικο). Ειδικα μεσα σε ενα δεκαημερο του Ιουνιου δεν περασε μερα που να μην ειδα καποιον θυμα ατυχηματος. Ειμαι σιγουρος οτι αυτο το "περιεργο" φαινομενο το παρατηρουσα γιατι και εγω υπηρξα θυμα ατυχηματος αλλιως ισως να μην του εδινα σημασια. Επειδη Ελλαδα ερχομαι καθε Πασχα, Χριστουγεννα και καλοκαιρι δεν θυμαμαι να ειχα παρατηρησει κατι αναλογο τοσο καιρο. Ισως παλι ειναι η ιδεα μου ισως και οχι.Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?Δεν ξερω αν ταιριαζει σε αυτη τη κατηγορια ουτε ειναι κατι μεταφυσικο απλα ηθελα να ακουσω αν το εχει παρατηρησει κανεις αλλος
Σημειωση:Δεν συχναζω γυρω απο νοσοκομεια
Καποιες απαντησεις πριν το μεταφερω εδω.

Το ειχα σκεφτει και εγω ΙΑΓΟ αλλα δεν νομιζω οτι το καλοκαιρι τα ατυχηματα εμφανιζουν καποιο peak. Με το ιδιο σκεπτικο καποιος μπορουσε να πει οτι το χειμωνα ειναι περισσοτερα επειδη εχουμε περισσοτερες φυσικες καταστροφες (βροχες, χαλαζι κτλ). Περυσι τουλαχιστον δεν θυμαμαι να ειχα δει τοσα πολλα ατομα. Ετσι κιαλος πιο συχνα βλεπω τα ατομα αυτα παρα ατομα να κανουν skate η ποδηλατο.
Πιο συγκεκριμενα το ατυχημα (οχι σοβαρο) το επαθα τελευταια μερα πριν ερθω Ελλαδα και μεχρι τοτε δεν ειχα παρατηρησει αυτο το φαινομενο εκτος αν ισχιουν διαφορετικα στανταρ για την Ελλαδα οσον αφορα τα ατυχηματα
__________________
My mask of sanity is about to slip
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.