Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-12-12, 19:58
Arianna ** Ο χρήστης Arianna ** δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2012
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή Ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω..

Γεια σας. Αν και παρακολουθώ πολύ καιρό το φόρουμ, τώρα αποφάσισα να γίνω μέλος της παρέας σας και να μοιραστώ μαζί σας κάποιες προσωπικές εμπειρίες που έχω βιώσει. Καταρχήν, να αναφέρω ότι γενικά μου αρέσει να ψάχνομαι και είμαι ανοιχτή σε οποιανδήποτε άποψη, γνώμη ή θεωρία.. Εν συντομία λοιπόν, η πρώτη μη φυσική εμπειρία που είχα ήταν όταν ήμουν γύρω στα 10 όταν είδα στον εξωτερικό τοίχο του σπιτιού μου να σχηματίζεται η κεφαλή της Παναγίας και υπήρχε εκεί για λίγα δευτερόλεπτα. Αργότερα γύρω στα 12, η μητέρα μου ήταν πολύ άρρωστη για καιρό και ένα πρωί φεύγοντας για το σχολείο μπήκα στο δωμάτιο που κοιμόταν μόνη της και είδα να στέκεται δίπλα της ένας πανέμορφος άγγελος με ξανθά μαλλιά ο οποίος έμοιαζε πολύ στη μητέρα μου και μου χαμογέλασε. Δεν φοβήθηκα καθόλου, αντίθετα ένοιωσα ένα περίεργο αίσθημα γαλήνης και ασφάλειας. Η μητέρα μου μέχρι να επιστρέψω από το σχολείο ήταν ήδη πολύ καλύτερα. Μέχρι τα 19 μου χρόνια δεν είχα δει τίποτα πέρα από κάποιες σκιές ή κάποιες παρουσίες που ένιωθα να βρίσκονται δίπλα μου. Ένα βράδυ λοιπόν, καθόμουν μόνη στην κουζίνα του σπιτιού μου και κοίταξα έξω από το παράθυρο με ένα περίεργο αίσθημα λες και κάποιος με κοίταζε. Και τότε είδα το κεφάλι ενός άντρα φαλακρού να με κοιτάζει -λίγο θυμωμένα- και με μάτια μεγάλα που έλαμπαν. Για να είμαι ειλικρινής μου φάνηκαν κάπως κίτρινα και τρόμαξα. Μετά από κάποια δευτερόλεπτα και αφού έμεινα αποσβολωμένη να τον κοιτάζω, εξαφανίστηκε. Την επόμενη μέρα καθώς οδηγούσα τράκαρα. Είπαν πώς από το χτύπημα ήταν θαύμα που γλίτωσα. 6 μήνες μετά είδα ένα περίεργο όνειρο πως οδηγούσα στον αυτοκινητόδρομο μόνη μου χωρίς να υπάρχουν άλλα αυτοκίνητα και ξαφνικά εμφανίζεται από το αντίθετο ρεύμα από τα δεξιά μου ένας άντρας μελαχρινός που φορούσε μαύρο σακάκι και άσπρο παντελόνι, ο οποίος ερχόταν κατά πάνω μου. Συγκρούστηκε στη δεξιά μπροστινή πλευρά του αυτοκινήτου μου. Μια εβδομάδα μετά βλέπω το ίδιο πάλι όνειρο με τη διαφορά ότι τώρα οδηγούσα σε ένα δρομάκι 2 κατευθύνσεων και ο άντρας φορούσε μαύρο σακάκι και μαύρο παντελόνι. Λίγες μέρες μετά τράκαρα σε ένα δρομάκι όπου το αυτοκίνητο που με χτύπησε ήρθε από το δεξιά χτυπώντας με δεξιά μπροστά, όπως ακριβώς στα όνειρα μου. Τελευταία όταν πάω για ύπνο, μόλις είμαι στη φάση μεταξύ ύπνου - ξύπνιου ακούω μια γυναίκα να μιλάει έντονα και σε μια άγνωστη προς εμένα γλώσσα. Στην πορεία και μετά από αρκετές φορές που την άκουσα κατάλαβα ότι δεν απευθύνεται σε εμένα. Γενικότερα συμβαίνει να έχω διάφορα "προφητικά" όνειρα όπως τα αποκαλεί η μητέρα μου και να αφορούν εμένα ή συγγενικά μου άτομα ή να διαισθάνομαι καταστάσεις η οποίες να συμβαίνουν λίγο μετά. Παρόλα αυτά αυτό που με ανησυχεί κάπως είναι το ότι δεν μπορώ να καταλάβω το τι ακριβώς μου συμβαίνει.. Ευχαριστώ για το χρόνο σας και εύχομαι να μη σας κούρασα.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-12-12, 21:51
Το avatar του χρήστη Ονειροπαγίδα
Ονειροπαγίδα Ο χρήστης Ονειροπαγίδα δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

κοπελα μου δεν εισαι η μονη που το παθαινει αυτο εχω κι εγω παρομιες εμπειριες ιδιαιτερα οταν βλεπω διαρκως πραγματα που συμβαινουν στον υπνο μου ανα διαστηματα και μετα ζω ακριβως το ιδιο που ειδα στο ονειρο μου. Ιδιαιτερα με επιρρεαζει οταν ακουω διαφορες φωνες μεσα στο κεφαλι μου να μου λενε πραγματα τα οποια τελικα οντως συμβαινουν !!!!!! Αυτο το καλοκαιρι που περασε μια τελειως τυχαια μερα ρωταγα παρα πολες φορες τον εαυτο μου απο μεσα μου τι θα γινει την επομενη χρονια με τις φιλες μου η αν θα περασω στις Πανελληνιες εκει που θελω και ξαφνηκα μια φωνη μου απαντησε η μια φιλη σου θα εχει σχεση με εναν ψηλο και ξανθο ανδρα με γαλανα ματια και οτι στο τελος θα χωρισουν (δεν θα ειναι και πολυ μεγαλο το διαστημα της σχεσης τους) και οτι η αλλη η φιλη σου δεν θα παρει το Lower στα αγγλικα το οπιο τοσο πολυ επιθημουσε. Επισης μια αλλη πιο δυνατη και χοντρη φωνη μου ειπε οτι θα περασω εκει που θελω στι Πανελληνιες. Οντως τα δυο πρωτα εγιναν φετος πραγματικοτητα και οταν το εβλεπα να συμβαινει ακριβως μπροστα απο τα ματια μου .να τσιμπαω τον εαυτο μου και να μην μπορω να πιστεψω πως βγηκε αληθινο. Απο τοτε που το διηγηθηκα αυτο στις κολλητες αυτες φιλες μου μου λενε πως εχω την ικανοτητα να βλεπω το μελλον γιατι πραγματι αυτο γινεται συνεχως ειτε στον υπνο μου ειτε μεσω απο αυτες τις φωνες που υπαρχουν και επικοινωνουν μεσα μου. Το τριτο δεν ξερω ακομη αν εκπληρωθηκε διοτι φετος δινω πανελληνιες. Ιδιετερως οταν περυσι κι ακομα και φετος βλεπω πολυ συχνα εναν πολυ ομορφο ξανθο ανδρα με καστανα σκουρα ματια να μου μιλαει συνεχεα και ειναι σαν να κανουμε κανονικα παρεα κατα την διαρκεια που κοιμαμαι. Μιλαμε κτλ. και εχει μαθει αρκετα πραγματα για εμενα χωρις εγω να του τα εχω πει στον υπνο μου !!!! Η μερα που ειχα καταξαφνιαστει παρα πολυ ηταν αυτο το καλοκαιρι στα μεσα περιπου του Αυγουστου που ειχαμε σταματησει τα φροντηστηρια για ξεκουραση. Αυτην την ημερα θα την θυμαμαι παντοτε. Ηταν η πιο περιεργη ημερα απ ολες. Εκεινη την ημερα ειχα κανονισει να βγω με την κολλητη μου να παμε για ψωνια και ειχε ερθει και η αδελφη μου μαζι. Η αδερφη μου ειχε ενα κακο προαισθημα οτι κατι κακο θα συμβει αλλα εγω με τις θετικες μου σκεψεις και την μανια μου για τα ψωνια δεν εδωσα και ιδιαιτερη μην πω σχεδον καθολου σημασια σε αυτο. Ειχα ειδη συναντηθει και με την κολλητη μου και οταν παιρνουσαμε απο το πεζοδρομιο που οδηγουσε κατευθειαν στα μαγαζια να βλεπω τελειως τυχαια αυτον που τοσο καιρο εκανα παρεα στον υπνο μου μαζι με εναν φιλο του να με χαιρεταει λεγοντας μου ενα σκετο hey! αλλα εγω επειδη ειχα ξαφνιαστει τοσο πολυ δεν εκανα τιποτα και απλως τον κοιτουσα με ενα περιεργο βλεμα περιμενοντας να πει κατι. Ελα μου που δεν μπορουσε να πει κατι αλλο (δεν καταλαβα γιατι) και μετα εφυγε. Τελικα ο καθενας συνεχισε τον δρομο του εμεις προς τα μαγαζια και αυτοι προς την αντιθετη κατευθυνση. Μετανιωσα πολυ που δεν μπορουσα να κανω κατι παραπανω αλλα παρολα αυτα συνεχιζουμε να κανουμε παρεα κατα καπιον περιεργο τροπο στον υπνο μου σαν καλοι παλιοι φιλοι και δεν μου θυμωσε καθολου (παλι καλα ) Πραγματικα ειμαστε περιπου στην ιδια φαση παθαινω κι εγω συνεχεια τετοια πραγματα και μου περιτριγιριζουν συνεχεια το μυαλο διαφορες σκεψεις γι αυτα. Παντως για εσενα επειδη το εχω ψαξει πολυ καλα το θεμα να ξερεις οτι εχεις την ικανοτητα μιας σχετικα καλης τηλεπαθειας. Ναι τηλεπαθειας κ εγω δεν μπορουσα να το πιστεψω αυτο αλλα μετα το συνειδητοποιησα οταν ειχα φτασει σε τετοιο εππιπεδο να διαβαζω τις σκεψεις των αλλων και να βλεπω τις αυρες τους κτλ, παντως πρεπει να προπονηθεις για να γινεις καλυτερη, αυτο το οπλο ειναι πολυ σημαντικο φυλλαξε το και θα μπορεσει να σε βοηθησει σε πολλα πραγματα στην ζωη σου. Αρκετοι η καπιοι το θεωρουν τρελαμαρα μεγαλη αλλα αυτο στην πραγματικοτητα σημαινει πολυ καλα αναπτυγμενο υποσεινηδειτο. Αν πραγματι θελεις να εξασκηθεις σε αυτο σου εχω ενα πολυ καλο βιντεο που θα σε βοηθησει αρκετα. Πηγεναι στο youtube γραψε how to see multidimensional entities και εκει θα βρεις και αλλα βιντεος που σχετιζονται και με τις δικες σου πνευματικες κλισεις. Εγω το δοκιμασα και κατι καταφερα επειδη ομως αρχισα απο πολι νωρις να κανω τις γνωστες θυσιες για την τριτη Λυκειου το εχω αφησει τελειως στην ακρη. Παντως ελπιζω να σε βοηθησαν αυτες οι πληροφοριες και σου ευχομαι καλη τυχη που σιγουρα θα την εχεις. Εγω να δω τι θα κανω με αυτες τις παννεληνιες που οπου να ναι πλησιαζουν και ισως αργοτερα σου πω αν οντως και το τριτο πραγμα στο ονειρο μου εγινε πραγματικοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 30-12-12, 11:29
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Από την ηλικία σας και μόνο, διαπιστώνει κανείς ότι οι "μεταφυσικοί" σας προβληματισμοί έχουν σαν αρχή και τέλος τις καταστάσεις που περνά αυτή η ηλικία! Η μεν ασχολείται με "γκομενοδουλειές", ή άλλη με τις Πανελλήνιες. Είναι απορίας άξιον πως αυτό το καταραμένο "μεταφυσικό" έχει την ικανότητα να εμφανίζεται σε κάθε άνθρωπο, εκεί που τον προβληματίζει και πριν από την εμφάνισή του!

Δεν περιμένω να καταλάβετε, μιας και θα ετοιμάζεστε για την Πρωτοχρονιάτικη έξοδό σας και δε θα θέλατε να βάλετε το νου σας σε σκέψη, αλλά καλό θα ήταν να προβείτε σε δύο κινήσεις από 'δω και στο εξής που θα σώσουν το μέλλον, σαν νέες δίδες που είστε. Το πρώτο θα ήταν να μοιράζεστε τις "μεταφυσικές" σας ικανότητες μέσω facebook, γιατί σε λάθος χώρο και σε λάθος χρόνο μπορεί να μη βρείτε ποτέ το δίκιο σας (όχι ότι έχετε κιόλας) από τον κάθε "επιτήδειο" και το δεύτερο είναι το να ψάχνετε πρώτα μόνες σας την λύση, πριν αποφασίσετε να μοιραστείτε με άλλους τους "προβληματισμούς" σας. Βασικά, θα τελείωνα το μήνυμα μου με ένα "πίσω στις τρύπες σας και στο Beverly Hills", αλλά φοβούμαι την λογοκρισία.

Ειρήσθω εν παρόδω, λίγη ορθογραφία δε θα έβλαπτε, μιας και απ' ότι φαίνεται θα κατακτήσετε και μία θέση στην ανώτατη εκπαίδευση οσονούπω!

Καλή σας χρονιά και εύχομαι το επόμενο "μεταφυσικό" σας πρόβλημα, να είναι κάτι πιο ουσιώδες και άξιο προς συζήτηση!
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vakryle : 30-12-12 στις 11:30
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 30-12-12, 13:22
Το avatar του χρήστη Ονειροπαγίδα
Ονειροπαγίδα Ο χρήστης Ονειροπαγίδα δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
Από την ηλικία σας και μόνο, διαπιστώνει κανείς ότι οι "μεταφυσικοί" σας προβληματισμοί έχουν σαν αρχή και τέλος τις καταστάσεις που περνά αυτή η ηλικία! Η μεν ασχολείται με "γκομενοδουλειές", ή άλλη με τις Πανελλήνιες. Είναι απορίας άξιον πως αυτό το καταραμένο "μεταφυσικό" έχει την ικανότητα να εμφανίζεται σε κάθε άνθρωπο, εκεί που τον προβληματίζει και πριν από την εμφάνισή του!

Δεν περιμένω να καταλάβετε, μιας και θα ετοιμάζεστε για την Πρωτοχρονιάτικη έξοδό σας και δε θα θέλατε να βάλετε το νου σας σε σκέψη, αλλά καλό θα ήταν να προβείτε σε δύο κινήσεις από 'δω και στο εξής που θα σώσουν το μέλλον, σαν νέες δίδες που είστε. Το πρώτο θα ήταν να μοιράζεστε τις "μεταφυσικές" σας ικανότητες μέσω facebook, γιατί σε λάθος χώρο και σε λάθος χρόνο μπορεί να μη βρείτε ποτέ το δίκιο σας (όχι ότι έχετε κιόλας) από τον κάθε "επιτήδειο" και το δεύτερο είναι το να ψάχνετε πρώτα μόνες σας την λύση, πριν αποφασίσετε να μοιραστείτε με άλλους τους "προβληματισμούς" σας. Βασικά, θα τελείωνα το μήνυμα μου με ένα "πίσω στις τρύπες σας και στο Beverly Hills", αλλά φοβούμαι την λογοκρισία.

Ειρήσθω εν παρόδω, λίγη ορθογραφία δε θα έβλαπτε, μιας και απ' ότι φαίνεται θα κατακτήσετε και μία θέση στην ανώτατη εκπαίδευση οσονούπω!

Καλή σας χρονιά και εύχομαι το επόμενο "μεταφυσικό" σας πρόβλημα, να είναι κάτι πιο ουσιώδες και άξιο προς συζήτηση!
Μπορεις να μου πεις πως ειναι δυνατον απο την στιγμη που δεν εχεις καποια εμπειρια για τα μεταφυσικα φαινομενα να ειρωνευεσαι τοσο πολυ τους αλλους; Α και για να μην με παρεξηγεις τα ορθογραφικα μου λαθη ειναι λογω βιασινης εφοσον ειμαι συνηθισμενη στο να χρησιμοποιω περισσοτερο τα greeklish, βελτιωση στην ορθογραφια μου ομως θα υπαρχει. Επισης απο την στιγμη που δεν γνωριζεις τιποτα γι αυτα καλυτερο θα ηταν να τα μελετησεις περισσοτερο και να προσπαθησεις να κατανοησεις γιατι τους συμβαινουν και το πως αυτο συμβαινει, παρα να εισαι τοσο εγωιστης Vakryle. Ακριβως τα ιδια ελεγα κι εγω σε οσους με νευριαζαν με αυτα τα παλιομεταφυσικα θεματα τους αλλα τους εκανα και χειροτερα. Ελα μου ομως που εγιναν αληθινα. Γι αυτο να ξερεις οτι οταν εισαι εκτως απο ενα γεγονος που συμβαινει μπορεις ευκολα να κατακρινεις τους αλλους η ακομα και να τους παρεξηγησεις χωρις βεβαια να το θελεις. Απλως ζηταω λιγη κατανοηση τιποτα παραπανω και καμια καλη συμβουλη περα απο μισαλοδοξια και ειρωνια δεν θα εβλαπτε. Και τελος ειμαι καλα ψαγμενη και εχω βρει λυσεις για το προβλημα αυτο γι αυτο μην τρεχεις να βοηθησεις εκει που δεν μπορεις.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-12-12, 13:54
Το avatar του χρήστη xtabay
xtabay Ο χρήστης xtabay δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2012
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή

Παράθεση:
Από την ηλικία σας και μόνο, διαπιστώνει κανείς ότι οι "μεταφυσικοί" σας προβληματισμοί έχουν σαν αρχή και τέλος τις καταστάσεις που περνά αυτή η ηλικία! Η μεν ασχολείται με "γκομενοδουλειές", ή άλλη με τις Πανελλήνιες. Είναι απορίας άξιον πως αυτό το καταραμένο "μεταφυσικό" έχει την ικανότητα να εμφανίζεται σε κάθε άνθρωπο, εκεί που τον προβληματίζει και πριν από την εμφάνισή του!
Νομίζω οτι η μεταφυσική αντίληψη είναι ανάλογη της αβεβαιότητας και της ανασφάλειας που μπορεί να βιώνει κάποιος. Για παράδειγμα : δεν ξέρω αν θα περάσω στις πανελλήνιες ; τότε θα βλέπω σημαδιακά όνειρα. Δεν ξέρω αν με θέλει ο γκόμενος; τότε θα ψάξω απαντήσεις στην αστρολογία και στα χαρτιά...

Οι δεσποινίδες τι λένε ;;;....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-12-12, 14:14
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xtabay Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω οτι η μεταφυσική αντίληψη είναι ανάλογη της αβεβαιότητας και της ανασφάλειας που μπορεί να βιώνει κάποιος. Για παράδειγμα : δεν ξέρω αν θα περάσω στις πανελλήνιες ; τότε θα βλέπω σημαδιακά όνειρα. Δεν ξέρω αν με θέλει ο γκόμενος; τότε θα ψάξω απαντήσεις στην αστρολογία και στα χαρτιά...

Οι δεσποινίδες τι λένε ;;;....
Οι δεσποινίδες λένε οτι σημαδιακά όνειρα εμφανίζονται και σε περιπτώσεις που δεν ανησυχείς για κάτι.
Το πρόβλημα είναι οτι χρειάζεται εκπαίδευση διαρκείας, να μάθεις να καταλαγιάζεις τις ανησυχίες και να βρίσκεσαι περισσότερο σε κατάσταση εσωτερικής γαλήνης για να μάθεις να ξεχωρίζεις ποια όνειρα προέρχονται από εσωτερικές ανησυχίες/εσωτερικές προβολές και ποια όχι.

Για τις παραπάνω εμπειρίες δεν έχω γνώμη. Η συστηματική έλλειψη ορθογραφίας και παραγράφων κάνει πράγματι τα πρώτα posts δυσανάγνωστα.
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 30-12-12, 22:00
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Exclamation !

Δεν ειρωνεύομαι, ή τουλάχιστον μπορεί και να αμύνομαι με τον ίδιο τρόπο με τον οποίο εκλαμβάνω την "επίθεση" του κάθε τυχάρπαστου ανθρώπου που τυγχάνει να έχει μία "μεταφυσική" εμπειρία, προς την υπόλοιπη παρέα του forum. Επειδή είσαι νέα στο forum και επειδή δεν θα κάνεις τον κόπο να διαβάσεις ένα τέτοιο μεγάλο topic, θα σημειώσω εδώ ότι η μελέτη στην οποία και αναφέρεσαι του "μεταφυσικού" δεν έχει μόνο ένα πόρισμα, αυτό της αποδοχής του. Έχει κι ένα άλλο, αυτό της αμφισβήτησής του, που τυχαίνει να είναι (κατά την προσωπική μου γνώμη) πιο αρεστός και σώφρον τρόπος για να κατανοήσεις το μεταφυσικό, αυτήν την φορά χωρίς εισαγωγικά!

Όσων αφορά το θέμα του topic, επέτρεψέ μου να εμμένω στην άποψή μου περί ψευδών στοιχείων, γιατί καμία από τις δυο σας δεν κατάφερε να γίνει πειστική προς τους αναγνώστες. Ίσως και να έγινε, στην μερίδα εκείνη των ανθρώπων όμως, που θέλουν οπωσδήποτε να υπάρχει κάτι το μεταφυσικό στην ζωή τους, για να γίνει πιο ενδιαφέρουσα, όχι για τους ίδιους, αλλά για τους άλλους στα μάτια τους.

Παράθεση:
Απο τοτε που το διηγηθηκα αυτο στις κολλητες αυτες φιλες μου μου λενε πως εχω την ικανοτητα να βλεπω το μελλον
Οι κολλητές σου φίλες, ετών 17, 18 ή 19, για να σου λένε ότι υπάρχει η δυνατότητα να μπορείς να "δεις" το μέλλον και αυτό να το πιστεύουν, ίσως δεν σκέφτηκαν το γεγονός ότι αφού μπορείς να δεις το μέλλον, θα μπορείς μάλλον και να το διαστρευλώσεις, επομένως ποιο μέλλον είδες τότε, αφού αυτό δεν ήρθε ποτέ; Αυτά και άλλα πολλά, που θα μπορούσα να γράψω ολόκληρες σελίδες για να αντικρούσω τις "μεταφυσικές" σας εμπειρίες, αλλά καλύτερο θα ήταν αυτήν την μελέτη του μεταφυσικού -στην οποία και αναφέρθηκες- να την ξεκινήσετε εσείς, μιας και εσείς είστε αυτοί που θέλετε να μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

Παράθεση:
Και τελος ειμαι καλα ψαγμενη και εχω βρει λυσεις για το προβλημα αυτο γι αυτο μην τρεχεις να βοηθησεις εκει που δεν μπορεις.
.... "γιατί το sex είναι μια άλλη ιστορία και όποιος κάνει ότι καλά το ξέρει, δεν έχει φτάσει ποτέ στον τελικό" ... λένε οι αγαπητοί μας imiz, οπότε και είναι προφανές ότι όχι μόνο δεν είσαι "ψαγμένη" αλλά δεν έχεις κάνει ούτε την αρχή ακόμη, άρα και ποιος ο λόγος να βοηθήσω σε κάτι που δεν υπάρχει;

Ιδού η απορία...
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-12-12, 23:08
anastasi Ο χρήστης anastasi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2012
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Η Arianna** δεν θα απαντησει στην Ονειροπαγιδα?

---------------------------------
__________________

ειμαστε αντηχεια
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 31-12-12, 07:31
Viper Ο χρήστης Viper δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2012
Μηνύματα: 356
Προεπιλογή

Τα όνειρα που αποκαλύπτουν γεγονότα που αφορούν τοσο τη ζωή εκείνου που τα βλέπει, όσο και τις ζωές όσων ενδεχομένως εμπλέκονται σε αυτά , ενέχουν μεγάλο βαθμό κινδύνου και ρίσκου στην ερμηνεία τους. Τα προφητικά όνειρα (όσα είναι όμως προφητικά), και κυρίως όσα αποκαλύπτουν επερχόμενη απώλεια μπορεί να δημιουργήσουν μεγάλο άγχος και πίεση σε όποιον τα βλέπει καθώς επί της ουσίας γνωρίζει αλλά δεν μπορεί να αλλάξει ότι επίκειται. Ο ρόλος όσων "βλέπουν" είναι άλλος. Αλλά καθώς έγραψες πως βρήκες τη λύση ελπίζω να είσαι σε θέση να προχωράς εκεί που πρέπει και όχι εκεί που νομίζεις πως σου ταιριάζει..
__________________
Carpe diem...... Τίποτε πιο λίγο. Ούτε μισό βήμα πιο πίσω.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 31-12-12, 15:16
anastasi Ο χρήστης anastasi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2012
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Πολλη υπερ-αξια δωθηκε στα ονειρα, ειτε ειναι προφητικα, ειτε κατι αλλο.
Σε συζητησεις για το μεταφυσικο, πρεπει να καταλαμβανει τις τελευταιες θεσεις στα ενδιαφεροντα, ποσο μαλλον στην αξιοπιστια των οσων μας λενε σαν πληροφοριες τα ιδια τα ονειρα.
Ηπραγματικη αξια των ονειρων ειναι στην αναζητηση και βελτιωση του εαυτου μας και μονο.


---------------------------------------------------------
__________________

ειμαστε αντηχεια
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.