Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 30-12-12, 15:50
anastasi Ο χρήστης anastasi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2012
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Υπαρχει και η περιπτωση του ευπιστου (η πολυ νεαρου,) που του συνεβη κατι "μεταφυσικο", και επεσε θυμα κοροιδιας, η "εκμεταλευσης" απο αλλους.
Αν σου τυχει κατι , ειναι απιστευτο ποσα μπορεις να "μασησεις", και ποσο κοντα στην τρελλα μπορεις να φτασεις.


---------------------------------------------------
__________________

ειμαστε αντηχεια
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 15-01-13, 06:24
Το avatar του χρήστη Λαβωμένο Ξωτικό
Λαβωμένο Ξωτικό Ο χρήστης Λαβωμένο Ξωτικό δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-03-2012
Περιοχή: Piraeus
Μηνύματα: 99
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anastasi Εμφάνιση μηνυμάτων
Σιγουρα αυτη η φραση δεν μπορει να ειναι βαση συζητησης σε ενα φορουμ, ουτε καν σε πραγματικη φυσικη συζητηση.

Φωτιση ειναι μονο μια . Η θεικη φωτιση. Τα αλλα ολα ειναι ανταλαγη πληροφοριων μεταξυ ανθρωπων.

Τελος παντων το παιρνω σαν απλη εκφραση λογου, .

Καθοδηγητης ειναι αυτος που σε καθοδηγει, συμβουλευει, εξηγει, εισαγει εννοιες, κτλ. Φιλος καθοδηγητης ειναι οταν μεσω συζητησεων με φιλικες επαφες, κι οχι ως δασκαλος, σε συμπαραστεκεται κιολας.
Καθοδηγητης μπορει ναναι οποιοσδηποτε φιλος ανεξαρτητου ηλικιας, ακομα και καποιος συγγενης ή ακόμα και καποιος ειδικος γιατρος με σχετικες γνωσεις.

μιας και ειναι 2 χρονια που συμβαινεινα ακους, πες μας κατι που ειπε αυτη η φωνη,
ας πουμε , αν τον ρωτησες ποιος ειναι, και τι θελει, τι σου ειπε?

Και κατι φαινομενικα ασχετο: Πως πας απο στομαχοπονους ή κεφαλοπονους?

Υ.Γ. Να πεις στην φιλη σου οτι το μονο ματι που μπορει να ξεχασουμε ανοιχτο, ειναι της κουζινας...............



-------------------------------------------
είναι πανταχού παρών, απαντάει σε όλα και απλά , έχει συνήθως πάντα την ίδια γνώμη με εμένα εκτος απο όταν πρόκειτε για γυναίκες !!
Ακόμη και αυτή την στιγμή που την ρωταω "ποιός είναι" μου απαντάει "εσύ" αλλα με σαρκαστικό τρόπο σαν να με κοροηδεύει την ίδια στιγμή...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 15-01-13, 06:26
Το avatar του χρήστη Λαβωμένο Ξωτικό
Λαβωμένο Ξωτικό Ο χρήστης Λαβωμένο Ξωτικό δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-03-2012
Περιοχή: Piraeus
Μηνύματα: 99
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Voel Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι ακόμα πιο επικίνδυνο πάντως να εθελοτυφλούμε όταν βλέπουμε συμπτώματα που κάνουν μπαμ, και/ή να επιβραβευουμε τις παραισθήσεις του καθενός.....

Προσωπικά πάντως δεν θεωρώ ότι το ξωτικό ειναι ψυχασθενης.......πιστεύω ότι απλά ψεύδεται
Πιστεύεις οτι δεν έχω πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθώ ;
Γνώμες ζήτησα όχι σαρκασμό..!! Αμά δεν βρίσκεις το θέμα μου αρκετά σοβαρό για να ασχοληθείς τοτε απλά μην ασχολήσε.
Ευχαρηστώ
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 15-01-13, 06:31
Το avatar του χρήστη Λαβωμένο Ξωτικό
Λαβωμένο Ξωτικό Ο χρήστης Λαβωμένο Ξωτικό δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-03-2012
Περιοχή: Piraeus
Μηνύματα: 99
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Παλαιστής Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Λαβωμένο Ξωτικό...

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες ; Να αναφέρεις και γεγονότα ;
Φαίνεται πολύ γενικό αυτό που είπες. Δεν προσδιορίζεις καθόλου.

  1. Συμβαίνει μόνο για σένα ;
  2. Σου λέει τίποτα για άλλους ;
  3. Σου μιλάει μόνο αν ρωτήσεις ;
  4. Σου μιλάει με γρίφους ή είναι ξεκάθαρο ότι λέει ;
  5. Είναι πάντα σαφές αυτό που λέει ;
  6. Την ακούς πουθενά αλλού ; π.χ. σε όνειρα
  7. Σε συνοδεύει παντού αυτή η φωνή ή εστιάζεται σε κάποιο χώρο ;
  8. Απαιτεί συγκέντρωση να την ακούσεις ή την άκους χωρίς καν να προσπαθήσεις ;
  9. Έχεις προσπαθήσει να εντοπίσεις από που έρχεται η φωνή ;

Είναι μερικές από τις ερωτήσεις που έχω. Δώσε περισσότερες πληροφορίες...
Τι ενοείς οταν με ρωτάς αν συμβένει μόνο σε εμένα;
Απλά "πετάγετε" ας πούμε
Συνήθως είναι ξεκάθαρο ότι λέει
Είναι πάντα σαφές
Όχι, καθημερινά καθώς είμε ξύπνιος μόνο
Είναι πανταχού παρών
Χωρίς κάν να προσπαθήσω
Τι ενοείς απο που έρχεται;
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 15-01-13, 06:33
Το avatar του χρήστη Λαβωμένο Ξωτικό
Λαβωμένο Ξωτικό Ο χρήστης Λαβωμένο Ξωτικό δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-03-2012
Περιοχή: Piraeus
Μηνύματα: 99
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anastasi Εμφάνιση μηνυμάτων
Σιγουρα αυτη η φραση δεν μπορει να ειναι βαση συζητησης σε ενα φορουμ, ουτε καν σε πραγματικη φυσικη συζητηση.

Φωτιση ειναι μονο μια . Η θεικη φωτιση. Τα αλλα ολα ειναι ανταλαγη πληροφοριων μεταξυ ανθρωπων.

Τελος παντων το παιρνω σαν απλη εκφραση λογου, .

Καθοδηγητης ειναι αυτος που σε καθοδηγει, συμβουλευει, εξηγει, εισαγει εννοιες, κτλ. Φιλος καθοδηγητης ειναι οταν μεσω συζητησεων με φιλικες επαφες, κι οχι ως δασκαλος, σε συμπαραστεκεται κιολας.
Καθοδηγητης μπορει ναναι οποιοσδηποτε φιλος ανεξαρτητου ηλικιας, ακομα και καποιος συγγενης ή ακόμα και καποιος ειδικος γιατρος με σχετικες γνωσεις.

μιας και ειναι 2 χρονια που συμβαινεινα ακους, πες μας κατι που ειπε αυτη η φωνη,
ας πουμε , αν τον ρωτησες ποιος ειναι, και τι θελει, τι σου ειπε?

Και κατι φαινομενικα ασχετο: Πως πας απο στομαχοπονους ή κεφαλοπονους?

Υ.Γ. Να πεις στην φιλη σου οτι το μονο ματι που μπορει να ξεχασουμε ανοιχτο, ειναι της κουζινας...............



-------------------------------------------
έχω αρκετές ημικρανίες συνήθως αλλά όχι τελευτέα , νομίζω πάντως ότι κάπως συμπίπτουν σε χρονικό διάστημα απο τότε που άρχισα να έχω ημικρανίες περίπου ακούω και αυτή τη φωνή
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 15-01-13, 07:12
Το avatar του χρήστη Λαβωμένο Ξωτικό
Λαβωμένο Ξωτικό Ο χρήστης Λαβωμένο Ξωτικό δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-03-2012
Περιοχή: Piraeus
Μηνύματα: 99
Προεπιλογή

και όσο για το ότι πιο πρίν ανέφερε ότι μου απαντούσε μόνο όταν της αναφερόμουνα η άρχιζα να μιλάω μόνος μου αυτό εχει σταματήσει εδώ και λίγες βδομάδες, τώρα τελευτέα όπως έιπα και παραπάνω είνε πανταχού παρών
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 15-01-13, 20:01
Το avatar του χρήστη Ελευθέριος Παλιγγίνης
Ελευθέριος Παλιγγίνης Ο χρήστης Ελευθέριος Παλιγγίνης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-12-2003
Περιοχή: ΓΑΙΑ/ΕΥΡΩΠΗ/ΕΛΛΑΣ/ΑΘΗΝΑΙ
Μηνύματα: 477
Προεπιλογή

για να πεις αν τελικά "είσαι εσύ" ή "είναι κάτι άλλο", θα πρέπει να κρίνεις λογικά το περιεχόμενο αυτών που θεωρείς πληροφορία, σκέψη ή φωνή προερχόμενη απο άλλον.

τα Πνεύματα δεν ασχολούνται με απλοϊκά θέματα. ούτε φοβίζουν. και δεν χάνουν τον χρόνο τους χωρίς αποτέλεσμα. έχουν Σημαντικό Σκοπό που είναι σαφής εξ αρχής στον άνθρωπο.

έχει να πει κάτι σωστο (που δεν ξερεις ηδη), χρήσιμο σε εσένα ή χρησιμο σε άλλον ή όλους; εαν οχι... τοτε απλά δεν υπαρχει. είναι ιδεασμός και εμμονή για επαφή με Πνεύμα, που ενεργοποιεί την φαντασία.

πρεπει να έχουμε σαφές πότε μιλάει άλλος Νους, και πότε "μιλάμε" εμείς οι ίδιοι. δηλ. εσωτερικός "μηχανισμός" στον άνθρωπο και εκείνος επιμένει οτι είναι κάτι εξωτερικό απο αυτόν.
__________________
Παλιγγίνης Ελευθέριος - HecarΧος HellΕυθερεύς
✩☿ Z =))=IΦI=((= S ☿✩
✩∞ΙΑΟ∞✩
✩∞ΚΡΣ∞✩
✩☿ Z =))=IΦI=((= S ☿✩

http://www.facebook.com/lpaliginis

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ελευθέριος Παλιγγίνης : 15-01-13 στις 20:27
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 15-01-13, 20:46
Το avatar του χρήστη Λαβωμένο Ξωτικό
Λαβωμένο Ξωτικό Ο χρήστης Λαβωμένο Ξωτικό δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-03-2012
Περιοχή: Piraeus
Μηνύματα: 99
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ελευθέριος Παλιγγίνης Εμφάνιση μηνυμάτων
για να πεις αν τελικά "είσαι εσύ" ή "είναι κάτι άλλο", θα πρέπει να κρίνεις λογικά το περιεχόμενο αυτών που θεωρείς πληροφορία, σκέψη ή φωνή προερχόμενη απο άλλον.

τα Πνεύματα δεν ασχολούνται με απλοϊκά θέματα. ούτε φοβίζουν. και δεν χάνουν τον χρόνο τους χωρίς αποτέλεσμα. έχουν Σημαντικό Σκοπό που είναι σαφής εξ αρχής στον άνθρωπο.

έχει να πει κάτι σωστο (που δεν ξερεις ηδη), χρήσιμο σε εσένα ή χρησιμο σε άλλον ή όλους; εαν οχι... τοτε απλά δεν υπαρχει. είναι ιδεασμός και εμμονή για επαφή με Πνεύμα, που ενεργοποιεί την φαντασία.

πρεπει να έχουμε σαφές πότε μιλάει άλλος Νους, και πότε "μιλάμε" εμείς οι ίδιοι. δηλ. εσωτερικός "μηχανισμός" στον άνθρωπο και εκείνος επιμένει οτι είναι κάτι εξωτερικό απο αυτόν.
καλησπέρα φίλε μου καταρχάς, εκτιμώ την γνώμη σου και θα σου απαντήσω όσο πιο απλά μπορώ, ευτυχώς η δυστυχός κάποια στιγμή της ζωής μου ήμουνα σε φάση που ήθελα απλά απο περιέργεια να μάθω, και έτσι αποφασίσαμε καποιοι φίλοι και φίλες να κάνουμε το γνωστο ποτηράκι , και τέλος πάντων έγινε κατι χειρότερο που δεν θα ήθελα να αναφέρω γιατί υπάρχουν πολλοί που μπορεί να με σαρκάζωνταν για αυτό όπως και στα προηγούμενα σχόλια, και πραγματικά τρόμαξα , οπότε σκέψου ότι δεν θα ήθελα να μιλάω με αυτά! όσο για αυτο που λές πως "τα Πνεύματα δεν ασχολούνται με απλοϊκά θέματα" έχεις δίκιο και δεν είπα εγώ ποτέ ότι επρόκειτο για πνεύμα ! και δέν ξέρω αν έχει να πεί κάτι απλα περιμένω να δω, όπως λογικά ξέρεις και εσύ ο καθένας έχει τη θέση του στο σύμπαν και ότι ο καθένας αποτελεί έναν συμαντικό κρίκο, εγω είμαι απο τους τύπους που πάντα έψαχναν τον σκοπό της ζωής τους , δέν έχω βρεί κάποιο στοιχείο ακόμη , μόνο "μικρά κομμάτια" και όπως σου είπα είμε περίεργος ...
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 16-01-13, 18:33
anastasi Ο χρήστης anastasi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2012
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Ετσι οπως το περιγραφεις, μοιαζει ναναι κατι δικο σου. Προτεινω να αναζητησεις στο ιντ. την εννοια "συναισθησια" εχει ενδιαφεροντα παρομοια στοιχεια.

Επισης αν θελεις μας λες καποιο διαλογο με τη φωνη που σε βοηθησε πραγματικα στην καθημερινη σου δραστηριοτητα. (τυχον διαφωνια που αποδειχτηκε σωστη..)

Οι ημικρανιες και ο πιθανος συσχετισμος τους με την εμφανιση της φωνης , ισως συνιστα προβλημα, ειδικα αν η αυξομοιωση της εντασης του πονου επηρεαζει και την εμφανιση του φαινομενου. Ισως θελει γιατρο.


---------------------------
__________________

ειμαστε αντηχεια
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 17-01-13, 12:09
Το avatar του χρήστη Λαβωμένο Ξωτικό
Λαβωμένο Ξωτικό Ο χρήστης Λαβωμένο Ξωτικό δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-03-2012
Περιοχή: Piraeus
Μηνύματα: 99
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anastasi Εμφάνιση μηνυμάτων
Επισης αν θελεις μας λες καποιο διαλογο με τη φωνη που σε βοηθησε πραγματικα στην καθημερινη σου δραστηριοτητα. (τυχον διαφωνια που αποδειχτηκε σωστη..)


---------------------------
Καταρχάς σε ευχαριστώ για τη βοήθεια, κατα δεύτερον θα σου απαντήσω, πρίν μερικούς μήνες (5-6) ήμουνα πολύ καλός φίλος με δύο παιδειά και τα είχα σαν αδέρφια μου και τα εμπιστευόμουν εντελώς , αυτή η φωνή λοιπόν που και που μου έλεγε να προσέχω και να μην εμπιστεύομαι κανέναν και εγώ απαντσούσα πως δεν θα μου έκαναν τίποτα, πως είναι πολύ καλοί μου φίλοι κλπ. και μετά απο λίγο καιρό και οι δύο φίλοι μου με πρόδωσαν.... σου κάνει αυτό ώς παράδειγμα;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.